Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Czerwiec, 2010 8:16 Odpowiedz z cytatem

Droga Lanfear  Smile  Wysłałam to samo pytanie parę dni temu do Wydawnictwa Zysk. Niestety narazie nikt mi nie udzilił odpowiedzi, ale jak tylko coś odpiszą to dam znać.  Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Czerwiec, 2010 23:22 Odpowiedz z cytatem

Właśnie dostałam odpowiedź z Wydawnictwa Zysk i spółka, że dopiero dotarła do nich "The Gathering Strom" i wydadzą ją najwcześniej zimą tego roku   Sad  i pewnie znowu podzieloną na pół czyli całość będzie dostępna za rok (miejmy nadzieję). A czy jest szansa żeby się dowiedzieć chociaż w skrócie co się dzieje w tym tomie? Proszę   Weep
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Czerwiec, 2010 23:35 Odpowiedz z cytatem

No wiesz, ja ci mogę na pw napisać ale przemyśl czy nie lepiej poćwiczyć trochę cierpliwość   Laughing
Albo angielski ;P
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 0:17 Odpowiedz z cytatem

Miałam taki zamiar, żeby przeczytać wersję angielską, którą udało mi się zdobyć w formie elektronicznej, ale na razie poprzestałam na tej przedmowie Brandona Sandersona. Kiedyś zanim wydano kolejne tomy cyklu bawiłam się w tłumaczenie angielskich streszczeń poszczególnych rozdziałów tych książek co zresztą zaowocowało znajomością słówek, których nie pozna się w szkole na lekcjach angielskiego. I chociaż język angielski nie jest dla mnie całkowitą czarną magią to przeczytanie całej książki byłoby dla mnie delikatnie mówiąc męczące, gdy na przykład co piąte zdanie musiałabym sprawdzać jakiś wyraz w słowniku. Chociaż pewnie i tak to zrobię, bo nie mam aż tyle cierpliwości, żeby czekać rok Smile Jeśli możesz to bardzo proszę napisz mi streszczenie tego co jest w tym tomie   Kiss3

Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 0:26 Odpowiedz z cytatem

Miałam taki zamiar, żeby przeczytać wersję angielską, którą udało mi się zdobyć w formie elektronicznej, ale na razie poprzestałam na tej przedmowie Brandona Sandersona. Kiedyś zanim wydano kolejne tomy cyklu bawiłam się w tłumaczenie angielskich streszczeń poszczególnych rozdziałów tych książek co zresztą zaowocowało znajomością słówek, których nie pozna się w szkole na lekcjach angielskiego. I chociaż język angielski nie jest dla mnie całkowitą czarną magią to przeczytanie całej książki byłoby dla mnie delikatnie mówiąc męczące, gdy na przykład co piąte zdanie musiałabym sprawdzać jakiś wyraz w słowniku. Chociaż pewnie i tak to zrobię, bo nie mam aż tyle cierpliwości, żeby czekać rok Smile Jeśli możesz to bardzo proszę napisz mi streszczenie tego co jest w tym tomie   Kiss3

Dodane po 2 minutach:

trochę namieszałam, ale ten "gość" wyżej to też ja  Embarassed
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 10:00 Odpowiedz z cytatem

Cóż, mi jak narazie nikt nic nie odpisał. Pewnie już maja dość tych wszystkich fanów Jordana zadręczających ich niekończącymi się pytaniami  Laughing  Hmm, ale sami są sobie winni, żeby tyle trzeba było czekać na małe tłumaczonko  mad3  - zawsze tak było.
Lanfear, a co właściwie skłoniło Cie do wybrania sobie takiego nika? Lubisz Lanfear? Ja z przeklętych zawsze lubiłam Demandreda, którego podejrzewam o podszywanie się pod Taima  Heh a tak w ogóle to uwielbiam Logaina  Embarassed

PS. Ja też chętnie dowiedziałabym się coś nowego z książki, jest gdzieś tutaj jakieś streszczenie?  aureola2

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Czerwiec, 2010 0:02 Odpowiedz z cytatem

Ha ha ha pewnie masz rację już nas mają dość w tym Zysku, a mnie pewnie ten facet odpisał, bo mu się bardzo nudziło w pracy   Laughing   A co do Lanfear to jest ona jedną z moich ulubionych postaci kobiecych w cyklu. Już kiedy pierwszy raz pojawiła się w "Wielkim Polowaniu" jako Selene to od razu się nią zafascynowałam. Jest taki cytat w tym tomie: "Córka Nocy pozostaje tak tajemnicza , jakby dosłownie odziała się w ciemność" - i to też wiele o niej mówi. Dla mnie jest bardzo interesującą postacią i bardzo też ciekawił mnie ten wątek miłosny pomiędzy nią a Lewsem Therinem, a potem Randem, ale jak wszystko się potoczyło dalej to już wiemy. W sumie chciałabym, żeby udało jej się uciec ze służby u Moridina i żeby mogła jeszcze sama trochę zadziałać, a nie być tylko zabawką w jego rękach.
A co do Taima i Demandreda to Twoje spostrzeżenie jest bardzo ciekawe.  Powiem szczerze, że dało mi do myślenia. Trochę sobie poszukałam o Demandredzie i rzeczywiście tak by mogło być jak piszesz. Wyczytałam w "Przewodniku o Kole Czasu", że Demandred wściekał się, gdy był w jakiś sposób wyróżniany przez Smoka i tak też jest w przypadku Taima kiedy Rand przypina mu odznaki Miecza i Smoka. Tylko zastanawiam się czy Demandred od początku był Mazrimem Taimem czy na przykład dopiero po pojmaniu Taima przez Czerwone Ajah i jego rzekomym uwolnieniu podszył się pod niego?
A tak jeśli chodzi o Przeklętych to wszyscy są fascynujący na swój sposób (co nie znaczy, że wszystkich lubię). Fajnie by było poznać trochę więcej z ich historii, a nie tylko te ogólne informacje. Oprócz Lanfear z Przeklętych lubię jeszcze Asmodeana - może dlatego, że przebywając z Randem pokazał się trochę jako taki normalny człowiek i ciekawy jest też Ishamael vel Moridin - prawdopodobnie, ciekawa jest też Semirage - nie należy ona do moich ulubionych postaci, ale jest interesująca. W sumie ciekawe czy Nynaeve uda się od niej wyciągnąć coś ciekawego na temat uzdrawiania - wszak przed przejściem na ciemną stronę była jedną z najsławniejszych uzdrowicielek w Wieku Legend. I to by było na tyle aha Logaina też bardzo lubię.

Dodane po 4 minutach:

Jeszcze mi się przypomniało, że w którymś momencie Demandred mówi takie zdanie "Niech zapanuje Władca Chaosu" i to samo na koniec "Księcia Kruków" mówi Mazrim Taim - to też daje dużo do myślenia w tej kwestii.

Dodane po 23 minutach:

SPOILERY!









A które postacie z cyklu najbardziej Was irytują?
Ja podam dwie Egwene i Perrin
Egwene zaczęła mnie wkurzać mniej więcej od tomu "Smok Odrodzony" kiedy za wszelką cenę chciała udowodnić, że jest we wszystkim lepsza od Nyneve i mądrowała się na każdy temat, a prawie nigdy nie miała racji i w sumie kiedy wreszcie oberwała z liścia od Elayne to jest to jeden z moich ulubionych momentów   Laughing   A później było już z nią jeszcze gorzej podczas szkolenia u Mądrych stała się jeszcze bardziej przemądrzała i niewdzięczna wobec Randa, Nynaeve i Elayne. W sumie pozycję jaką obecnie posiada jako Zasiadająca na Tronie Amyrlin rebeliantek i to, że nie jest tylko kukiełką w rękach Aes Sedai zawdzięcza tylko i wyłącznie Siuan Sanche, bo bez niej absolutnie nic by nie zdziałała i jestem pewna na 90% że kiedy już dojdzie do oficjalnego rozejmu pomiędzy Randem, a nią i Białą Wieżą to Smok Odrodzony będzie musiał przed nią uklęknąć i złożyć jej hołd jak niegdyś Mat, bo jest tak pewna siebie i dumna, że nie odpuści sobie tego.
A co do Perrina to chętnie określę go jako Największego Pantofla Od Czasu Wieku Legend   Laughing   Perrin zawsze był zdominowany przez kobiety widać to już w czasie, gdy uciekając z Shadar Logoth razem z Egwene spotykają Elyasa - już wtedy Egwene wchodzi mu na głowę. Potem jest trochę lepiej kiedy broni Pola Emonda przed trollokami, ale po ślubie z Faile to jest już po prostu  tragedia. Nic nie mam do Faile jest bardzo fajna, ale Perrin od tej chwili ma już tylko ją w głowie i nic innego się nie liczy. A te żałosne ucieczki przed Berelain i te jego tłumaczenia, że to ona się za nim ugania   Laughing  A kiedy Faile zostaje porwana to już całkowicie mu odbija. Najbardziej wkurza mnie scena kiedy w jednej z wizji widzi Randa z odciętą dłonią i szybko przestaje o tym myśleć, bo teraz liczy się tylko Faile i jeszcze zabija Rolana, który przez cały czas jej pomagał w niewoli.
A Was które postacie najbardziej wkurzają?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Czerwiec, 2010 7:41 Odpowiedz z cytatem

SPOILERY!






Egwene to mnie irytowała tylko trochę, gorzej było z Nynaeve, to jej szarogęsienie było z deka denerwujące, ale odkąd pomogła Randowi z saidinem zrobiło się znacznie lepiej.

Natomiast przestałem trawić Elayne. Nie wiem, może za dużo arystokracji w Kole czasu, może za bardzo przypomina mi zepsutego dzieciaka który ma 'fochy' co chwila... No i to jakieś mało realne dla mnie, żeby mieć możliwość skończyć oblężenie Caemlyn w parę chwil (podejść do takiej Arymilli w przebraniu, złapać i zabrać, i koniec), ale pozwalać na wzajemne mordowanie się armii i wmawiać sobie, że 'honorowo trzeba wygrać'....

Perrin, tak. O matko jaki krasnolud-pantoflarz z niego się zrobił Smile

Znowu trochę z winy tego, że ratowanie Faile przeciągnęło się na wiele tomów.

Ale tak poza tym to są starzy znajomi Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Czerwiec, 2010 10:26 Odpowiedz z cytatem

Whitefire, zgadzam sie w 100% ze to starzy znajomi. Jak sobie pomysle ze sa moimi przyjaciółmi od lat 16, to w sumie o wiele dłużej niż wiekszość moich obecnych znajomych  Smile  Ale to dziwne  Smile

Ja akurat nie przepadam za Aviendhą, w sumie to nie jestem pewna dlaczego, ale strasznie mnie wkurza. Jest zarozumiała i mało z kim się liczy. Nie cierpie jej podejścia do wszystkich którzy nie są Aielami i to jak traktuje Randa.
Zgadzam się co do Perrina, też mnie zawsze denerwował, taka dupa marynowana. Nigdy nie lubiłam czytać kawałków z nim w roli głównej.

Co do Egwane, to nie jest może moją ulubioną postacią, jednak rozumiem jej zachowania. Tak zachowują się ludzie którzy próbują ustalić i podnieść swoja pozycję. I dobrze jej idzie. Eleyne jest troche drętwa, ale w sumie nic do niej nie mam.

Ale najbardziej ze wszystkich nie trawię Cadsuane, to babsko doprowadza mnie do szału. Może dlatego, że miałam kiedyś podobną przełożoną i to uczucie że ktoś zmusza Cię do czegoś siłą swojej pozycji jest najgorsze na świecie.

Za to bardzo lubie Nynaeve i nie rozumiem jak można się jej czepiać  Heh  Nyna jest super, moim zdaniem kobieca perełka całej serii. Ma niezłomny charakter, ale nie jest zarozumiała, duża doza samokrytyki i mnóstwo odwagi. Uwielbiam jej teksty i że potrafi odpyskować  Very Happy

A co myślicie o Księdze Przekładu i czym jest? Jak tylko o tym przeczytałam – to kopara do ziemi  Shocked  To przecież oczywiste (sumując różne fakty), że Ogiry muszą pochodzić z innego miejsca. Pewnie jakiś świat równoległy, ale jaki i jak wygląda. Może coś będzie na ten temat?

Dodane po 3 minutach:

Ha ha, Cenzura super - na pewno 'dłoń marynowana'!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Czerwiec, 2010 14:28 Odpowiedz z cytatem

No to ja powiem tak: mnie Księga Przekładu strasznie się kojarzy z taką gumisiową księgą zaklęć Smile Ogirowie ją otwierają, śpiewają albo nie, i przechodzą sobie do równoległego świata Smile Albo do innej Ery Smile Ha!

Nynę też lubię (tak po prawdzie to i Perrina lubię przecież), ale jednak w pewnych etapach jej charakter działał mi na nerwa...

A Cadsuane... Jest ok Smile Gdyby nie ona, to bym ręce załamał nad Aes Sedai w ogóle. Takie wspaniałe i potężne z początku, po tym układzie z Ludem Morza wyglądają na stado gęsi jazgocących bez sensu, z bezpodstawnym poczuciem własnej wartości, i w gruncie rzeczy nie potrafiących w zasadzie nic. Takie stare.... panny. Sorry Smile

Cadsuane wcale nie ma wg mnie żadnej 'pozycji', tylko niezłomny charakter, tonę prezencji, siły woli i zdolności przywódczych, a poza tym rozum - i tylko tym narzuca swoją pozycję.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 23 Czerwiec, 2010 20:16 Odpowiedz z cytatem

Co do Księgi Przekładu zgadzam się z Wami, że użycie jej prawdopodobnie przeniosło by Ogirów do jednego z równoległych światów. Zgadzam się z Tobą Lady Dragon, że Nynaeve to równa babka. Kiedyś na samym początku była nawet jedną z moich ulubionych postaci i do teraz bardzo ją lubię. Natomiast co do Elayne zgadzam się z Toba Whitefire, że te jej humory są jak u rozkapryszonego dziecka, a trochę szkoda, bo na początku tak fajnie się zapowiadała. A co do Cadsuane to powiem tak na początku kiedy się pojawiła wkurzała mnie straszliwie, zarówno ona sama jak i to, że znowu Rand ma nad sobą jakąś osobę, która stara się nim kierować, ale teraz kiedy zawarli już rozejm i jest tylko jego doradczynią i nie próbuje mu narzucać swojej woli to przestała mi przeszkadzać. Ale ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia, bo kiedy Siuan dowiaduje się o pojawieniu się Cadsuane to mówi coś takiego, że była ona podejrzewana o to, że jest Sprzymierzeńcem Ciemności - to też jest ciekawa sprawa czemu były wobec niej takie zarzuty. I jest jeszcze Sheriam - nie wiem czy pamiętacie taką sytuację, gdy została ona przez kogoś pobita i ta osoba na koniec mówiła coś takiego, że ma ona przekazywać wszystkie informacje - to wydarzenie też może wskazywać na to, że jest ona Czarną Ajah. Co o tym myślicie?
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 24 Czerwiec, 2010 14:46 Odpowiedz z cytatem

A czytałaś Nową Wiosnę? Tam po raz pierwszy spotykamy Cadsuane, a Siuan i Moiraine już wtedy zaczynają podejrzewać ją o bycie Sprzymierzeńcem Ciemności. Też się kiedyś nad tym zastanawiałam, ale szczerze mówiąc ona jakoś mi nie pasuje. Bardziej podejrzewałabym Verin, chociaż będzie mi przykro jeśli to prawda.
Co do Księgi Przekładów to znając Jordana, na pewno będzie to coś bardziej wyrafinowanego niż Gumiksięga  Wink  Ciekawa jestem natomiast w jaki sposób tworzono Stedding. Gdzieś na internecie czytałam opinie, że to ślady wypalone przez statki kosmiczne które przywiozły Ogirów. Ludzie to [/list]mają wyobraźnię  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Suchywilk-
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Czerwiec, 2010 15:26 Odpowiedz z cytatem

SPOILERY!


Część z was zadaje tu pytania jakby nie czytała "The Gathering Storm". Nie wiem czy czytaliście czy czekacie na tłumaczenie, ale sporo pytań znajduje odpowiedź w tym tomie.  Teraz polecą spoilery !





Tak. Verin jest czarną Ajah, podobnie zresztą jak Sheriam ( za co została w pięknym tylu ścięta). Co do Cadsuane to wg nie jest z Czarnych bo sama Verin nie wiedziała o tym, a tropiła Czarne Ajah od przeszło 70 lat. Nie wiem jak was ale mnie ciekawi co stało się z ekspedycją Pevary.To zakończenie "Księcia Kruków" było niesamowite. O wyprawie do Czarnej Wieży nawet słowem nie ma w nowej książce.

Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Czerwiec, 2010 23:57 Odpowiedz z cytatem

Ekspedycja Pevary prawdopodobnie podzieliła los poprzedniej ekspedycji Czerwonych Ajah do Czarnej Wieży i teraz będzie na usługach Mazrima Taima i jego "podopiecznych". A co do Sheriam to nigdy jej specjalnie nie lubiłam i wcale mi jej nie żal   Twisted Evil  . A czy możesz podać więcej szczegółów z "The Gathering Strom" (np coś o Randzie), bo niektórzy z nas rzeczywiście czekają na polskie wydanie tego tomu?   Embarassed
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Suchywilk-
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 27 Czerwiec, 2010 8:57 Odpowiedz z cytatem

SPOILERY!





O Randzie ? Hmm. Do najbardziej spektakularnych wydarzeń można zaliczyć użycie Prawdziwej mocy (tej od Której Moridin ma "czarne saa" w oczach   Very Happy  ) na Semirhage oraz Elzy Penfell. Użycie Choedan Kal do zniszczenia miasta w których ukryła się Greandal (Nie wiadomo czy Greandal nie wyczuła że Rand się zbliża. Pewnie wyjaśni sie w prologu następnego tomu). Ale wg mnie najlepsze było użycie saangreala Vora (biała kościana różdzka uzyta do leczenia Mata przez Siuan) do odparcia ataku Seanchan na Białą Wieżę przez Egwene. Słowem akcja ruszyła z kopyta.

Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 27 Czerwiec, 2010 9:36 Odpowiedz z cytatem

Kurczę, aleś posypał Smile
A ja im takie delikatne maile posłałem, trochę powiedziałem, ale nic z tego nie było... no cóż, same chciały   Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Suchywilk
Mieszkaniec Krain


   Posty: 2
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 27 Czerwiec, 2010 9:43 Odpowiedz z cytatem

Zgadza się - same chciały.  Swoją drogą książka świetna. Przeczytałem szybciej w języku angielskim niż poprzednie w polskim co dowodzi jak jest wciągająca. "Towers of Midnight" wychodzi w listopadzie. Znów będę musiał pre-order w Amazonie zrobić   Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 27 Czerwiec, 2010 21:16 Odpowiedz z cytatem

Panowie, Stephen King we wstępie do jednej ze swoich powieści (chyba do "Zielonej mili") napisał, że czytanie zakończenia książki przed przeczytaniem całości jest jak wyjadanie z pączka samej marmolady   Roll2  , ale ja lubię czasem zanim zacznę czytać całość, przeglądając książkę przeczytać kilka akapitów ze środka i pomimo tego, że teraz wiem już co się wydarzy to i tak nie odbierze mi to przyjemności czytania całego tomu. Także bardzo dziękuję za informacje    Kiss3
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Czerwiec, 2010 0:55 Odpowiedz z cytatem

Suchywilk, czemu piszesz że Graendal mogła wyczuć Randa? W końcu jej compulsion na tym tam ludku diabli wzięli wymazali, znaczy się, balefire podziałało chyba?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Czerwiec, 2010 13:24 Odpowiedz z cytatem

No to pojechałeś z koksem – rzeczywiście zdradzanie tajemnic przez Whitefire jest bardziej subtelne. Ale w sumie mojej ciekawości stało się zadość, ale więcej już chyba nie chciałabym wiedzieć  Smile . Verin tak jak podejrzewałam, ale Sheriam !? ... to Ci niespodzianka. Już sie nie mogę doczekać.
Niestety nie czytałam jeszcze Gathering Storm (co za wstyd  Embarassed ). Nieraz myślałam, żeby spróbować przeczytać oryginal po angielsku, ale z moim zaawansowaniem to zrozumiałabym troche, ale straciła cały czar czytania  Wink  Wiec niestety muszę czekać. I snuć domysły.
Ja też lubię, mając książkę, zerknąć kilka rozdziałów dalej i przeczytać parę zdań, wtedy zastanawiam się co się stanie do tego momentu i czego tak naprawdę dotyczy.
Whitefire, powiem Ci ze ten Twój angielsko-polski slang jest super – ja w każdym razie nic nie zrozumialam – ‘jej compulsion na tym tam ludku diabli wzięli wymazali, znaczy się, balefire podziałało chyba’ haha

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.