Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Czerwiec, 2010 14:09 Odpowiedz z cytatem

ojej... Balefire to ogień stosu, a compulsion - nie pamiętam... taki czar który służy do kontrolowania umysłu innej osoby, Graendal się w nim specjalizuje; w Białej Wieży jest zakazany.

Wysłannik Randa powraca od Graendal właśnie pod działaniem takiego czaru, Rand natychmiast robi duże BUM i czar znika, czyli osoba która go rzuciła została wymazana wstecz w czasie, ergo: Grandal nie żyje.

Tadam.

Qurcze, miałem już nic nie mówić, nie mogę się powstrzymać jak tak postujecie w tym temacie Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Suchywilk
Mieszkaniec Krain


   Posty: 2
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Czerwiec, 2010 14:45 Odpowiedz z cytatem

Graendal mogła wyczuć że Nynaeve maipulowała  przy przymusie Ramshalana. Przymus faktycznie zniknął z biedaka po Płomieniu Stosu, ale dopóki których z "Wybranych" (lub Przeklętych - zależy od którego końca patrzeć  Razz  ) nie potwierdzi że Graendal nie żyje to ja przyjmuje że żyje.

Lady Dragon

Compulsion - Splot przymusu
Balefire - Płomień stosu

Dodane po 9 minutach:

Whitefire a jak myślisz dlaczego Verin pomogła przenieść legion Mata do Caemlyn pod warunkiem że będzie tam przez 30 dni ? Wiedziała że ma zamiar iść po Moiraine do Wieży Ghenjei ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 29 Czerwiec, 2010 21:50 Odpowiedz z cytatem

Przeklęci jako autorytet ostateczny? Oj, Wilku, Wilku  Smile

Nie wiem, z tym przeniesieniem do Caemlyn, autentycznie jestem w kropce. Nic innego poza wątkiem z Moiraine nie przychodzi mi do głowy, ale jakiekolwiek szczegółowe rozwiązania tego tematu kompletnie mi umykają.

Zastanawia mnie też trochę, co stanie się teraz z Perrinem.

W ogóle fajne jest to, że wreszcie nie wiadomo, jakie będą dalsze losy głównej Trójki. Wcześniej to w zasadzie była sprawa rozstrzygnięta jeszcze przed początkiem. Perrin będzie ratował Faile, Mat uciekał  z Tuon, Rand będzie szalał coraz bardziej i kręcił się po Arad Doman... A teraz, fajnie jest.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Lipiec, 2010 13:56 Odpowiedz z cytatem

Już kilka lat temu czytałam gdzieś, że ma powstać serial na podstawie "Oka Świata", ale to chyba tylko takie gadanie, bo jak do tej pory nic się nie dzieje w tym temacie. Wiecie może coś więcej?
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 05 Lipiec, 2010 8:12 Odpowiedz z cytatem

Universal Pictures wykupiło prawa autorskie do ekranizacji Koła Czasu. Narazie trwają przygotowania do realizacji 'Oka Świata', podobno ma być podzielony na dwie części. Ale to nie będzie serial, tylko pełnometrażowy film. Gdzieś tutaj prowadziliśmy już rozmowę z Whitefire, kto powinien być obsadzony do ról Smile[/list]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Październik, 2010 23:55 Odpowiedz z cytatem

Pierwszy rozdział 13 księgi - 'Towers of Midnight' - jest do przeczytania pod adresem:
http://www.orbitbooks.net/towersofmidnight/
Oryginalne wydanie będzie dostępne od 2 listopada.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Październik, 2010 9:32 Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=apJJ0NzOXEg
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 19 Październik, 2010 13:10 Odpowiedz z cytatem

^.^

Piękne!
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 20 Październik, 2010 7:29 Odpowiedz z cytatem

Niesamowicie zrobili to, jestem pod wielkim wrażeniem  Very Happy . To jest od fanów zrobiony klip czy jakiejś wytwórni, bo nie mam czasu teraz szukać, może wieczorem poszukam. Naprawdę rewelacja<ukłon> Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eztebar
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Listopad, 2010 20:37 Odpowiedz z cytatem

Ktoś ma jakieś info, kiedy w końcu wyjdzie polskie tłumaczenie The Gathering Storm?

Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Listopad, 2010 1:03 Odpowiedz z cytatem

Ja dostałam odpowiedź, że najwcześniej w grudniu, ale dokładnej daty nie znam niestety Sad
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Listopad, 2010 10:05 Odpowiedz z cytatem

A czy Whitefire moze nas poinformować czy już przeczytał Towers of Midnight?  Heh  I zdać realcje ze swoich odczuć?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Listopad, 2010 8:21 Odpowiedz z cytatem

No niestety wciąż idzie, płynie, tudzież leci (co też te książki w dzisiejszych czasach wyprawiają...) Na razie czekam niecierpliwie. Ale na pewno napiszę jak będę wiedział co Smile

---
EDIT:
Wróć - jeszcze wczoraj dotarło  Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Listopad, 2010 18:56 Odpowiedz z cytatem

TOWERS OF MIDNIGHT, (Wheel of Time, 13)
MAŁE SPOILERKI - w zasadzie tylko wrażenia po przeczytaniu bez szczegółów fabułySmile





Pierwsze wrażenie: gruba! 860 stron ze 'słowiczkiem'. Trochę klocek Smile Oczywiście niektórym może nie pasować, mi akurat w to graj...

Ogólne wrażenie po przeczytaniu: naprawdę dobra książka.  Może 12 podobała mi się bardziej, z paru powodów o których za chwilę, ale na pewno będzie to smakowity kąsek dla wszystkich czytelników fantastyki.

Problemy: głównie dwa (niektórzy mówią że przedostatni tom jakiejkolwiek serii nie ma szans być zbyt piorunujący).

Pierwszy to taki, że praktycznie nie ma Randa. W dużym stopniu jest to historia Perrina i Mata, sporo też o Egwene i Elayne.  A szkoda, bo Rand jest na tym etapie bez wątpienia najciekawszą postacią. Kilka tomów temu można było sobie rozprawiać, która postać jest najfajniejsza i chyba odpowiedzi rozkładałyby się dość równo między głównych bohaterów, ale teraz myślę że zdecydowana przewaga byłaby po stronie Randa. Ale trzeba też przyznać, że taka a nie inna fabuła jest podyktowana zbliżającym się zakończeniem. Po prostu wątki 'Perrinowe' i 'Matowe' tego wymagały i przed ostatnim tomem musialy być doprowadzone do odpowiedniego punktu.

Drugi problem to zawirowania chronologiczne. Znowu zdarzy nam się, ze czytając o Perrinie czy Macie (lub o innych sprawach) przeniesiemy się na jakiś czas przed wydarzenia z końca tomu 12-go dotyczące Randa. Sanderson, zdaje się, jasno o tym pisał od początku, że można tego było uniknąć tylko osłabiając tom 12 i nie dając mu sensownego zakończenia. Zastanawiam się, czy Jordan nie był trochę zdesperowany, próbując w pewnym etapie swoich planów upchnąć to wszystko 'do jednego tomu' o tytule Memory of Light. Trochę mogło to poplątać sytuację Sandersonowi.

Wszystko to jednak nie rzuca się jakoś brutalnie w oczy, piszę raczej dla sprawiedliwości, no i jeszcze może coś dodam za parę dni jak to przetrawię Smile

W pewnym momencie zdałem sobie sprawę z tego, że końcówka takiego tasiemca jak WoT wymaga po prostu, żeby główni bohaterowie ulegli pewnym przemianom (charakteru/osobowości) pod koniec, i trochę szkoda że ta przemiana musiała się zbiec ze zmianą autora. No pomyślcie: Egwene i Elayne sa teraz przywódczyniami przez wielkie P; Mat nie za bardzo może uganiać się za spódniczkami, a Rand... no, oględnie mówiąc, musi się zmienić, jeśli ma skopać tyłek Czarnemu. Zmiany musiały być. Widać jednak, że kontynuator Jordana dobrze odrobił zadanie domowe i to nie są inne postacie.

Sanderson ma też nieznacznie inny styl pisania  (takie jest moje wrażenie) - na przykład robi trochę krótsze akapity - ale pomimo tego i dwóch czy trzech literówek (chłopcy i dziewczynki z TORu się spieszyli Smile wykonał rewelacyjną robotę. Naprawdę można być zadowolonym i trudno chcieć więcej.

Co jeszcze... Może takie (lekko przygnębiające, ale też satysfakcjonujące) wrażenie, że nieuchronnie zbliża się KONIEC. I to nie dlatego, że Tarmon Gai'don, że trąbią, że zbierają armie, czy co tam. Nie, po prostu... klik, klik, klik.... zamykają się wątki, kończą się sprawy, pojawiają się rozwiązania. Postacie, jak pisałem wcześniej, dorośleją. Bu.

Żeby nie było: książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Nie ma nudnych kawałków (przynajmniej jak dla mnie). Problemy/wady, jak napisałem, są, ale to takie małe minusiki. Przez większość czasu trudno się oderwać. Mnóstwo akcji, niespodzianki, zwroty - wszystko, co tygryski lubią najbardziej.

No i na koniec duży SPOILEREK tylko dla tych co koniecznie chcą wiedzieć:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kurna chata, no myliłem się poprzednio, jednak po 12 tomie GREANDAL NADAL ŻYJE. Niech ją światłość trzaśnie.
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Niedziela 21 Listopad, 2010 21:44, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Listopad, 2010 19:06 Odpowiedz z cytatem

Wspaniały "opis" książki. Słysząc takie rzeczy chce mi się pobiec teraz do księgarni i ją kupić   Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Listopad, 2010 21:08 Odpowiedz z cytatem

Może będzie trzeba przeczytaćVery Happy. Już kiedyś nawet tego szukałam, ale w bibliotece nie ma pierwszego tomu prawie nigdy. Albo nie ma wcale.   Confused  

A swoją drogą White, to nie ważne jak dużą liczbą kropeczek poprzedzisz spoilera to i tak wszyscy go przeczytają  Razz  A przynajmniej większość. Heh
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Listopad, 2010 21:35 Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej są pozory wyboru Very Happy
A co do biegania i kupowania - szczerze powiem, że dla mnie jest oczywiste, że musiałem tę książkę mieć i tak samo wiem, że będę miał następną, nie ma w tym nic z reklamy. I wiem też, że są też inni zapaleńcy tacy jak ja, którzy po prostu niecierpliwie czekają na wieści co dalej. I to dla nich raczej Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Listopad, 2010 10:57 Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Whitefire Very Happy
Lubię Twoje streszczenia, bo zainteresujesz człowieka, ale nie zdradzasz głównych wątków. Ja niestety wciąż czekam na Gathering Storm  mad3  Oby rzeczywiście to był grudzień!

Laridae, jeśli tylko masz możliwość przeczytać WOT - to nie wahaj się  Heh
Ja już od 15 lat każdą fantastykę którą czytam oceniam podłóg Jordana, haha, to taki mój wyznacznik, albo książka jest gorsza albo równie dobra, ale lepszej jeszcze nie znalazłam  love Zaślepiona jestem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Listopad, 2010 17:17 Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Lady Dragon - ja też nie natrafiłam jeszcze na lepszą fantastykę niż "Koło Czasu" i każdemu polecam   Very Happy  

A Whitefire dziękujemy za piękny opis. Po czymś takim jeszcze trudniej będzie czekać na polskie wydanie, ale cóż jak powiedział Rousseau:
"Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie".
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Listopad, 2010 19:36 Odpowiedz z cytatem

Jasna choinka White Cool powracam do czytania WoT,dzięki. &nbsp;Ogółem miałem zamiar wrócić ale zawsze finansów troche brakło i zakończyłem na zakupie i przeczytaniu "Czarnej wieży", czyli sporo jeszcze przede mna. No pomijając "Ognie niebios",czytałem ale nie posiadam gdyż nigdzie nie ma tego tomu. Bynajmniej na koniec miesiąca, na wypłate, pierwszy zakup to kolejny tom WoT "Czara wiatrów".
Także dla mnie WoT wiedzie prym wśród fantastyki &nbsp;Heh
Laridae też szukałem kiedyś po blibliotekach, ale zbyt wiele nie znajdziesz. Jednak dzięki bibliotece byłem w stanie przeczytać "Ognie niebios" jeden plus Razz
Na wypadek też posiadam audiobook WoT w języku angielskim, gdybym miał tak jak z tym tomem. &nbsp;Smile Przy okazji, dobra narracja dość ciekawie się słucha, ale łatwo się pogubić ze względu na zawiłość, chronologię, samej ksiązki.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 4 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.