Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 02 Grudzień, 2010 18:57 Odpowiedz z cytatem

Przyszedł koniec miesiąca i wyszło trochę inaczej niż zakładałem, nie kupiełem "Czary wiatrów".
Gdyż kupiłem w dobrej cenie troche dalsze tomy  Laughing  : "Rozstaje zmierzchu" , "Wichry cienia", "Gilotyna marzeń", "Książę kruków  Razz "

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 02 Grudzień, 2010 20:47 Odpowiedz z cytatem

Ciekawe tytuły. Będę musiała przeczytać... czyli to oznacza, że będę musiała wybrać się do śniegu mimo zasp po pachy.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Grudzień, 2010 20:15 Odpowiedz z cytatem

Mnie w najbliższych tomach najbardziej ciekawi wątek Księgi Przekładów. Whitefire, proszę powiedz co to jest?   pray  Czy coś się ruszyło w tym temacie? Umieram z ciekawości co to jest  Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 10 Grudzień, 2010 2:25 Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś tak jak ja liczył na to, że "Gathering storm" po polsku ukaże się jeszcze przed świętami to niestety - dupa zbita, bo Zysk niczego takiego do tej pory nie zapowiada na swojej stronie. Czyli jeszcze sobie poczekamy. Pewnie do wiosny...   Weep
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 10 Grudzień, 2010 14:25 Odpowiedz z cytatem

hm. Może mnie nikt nie zastrzeli.

Lady Dragon: trzynasta księga Koła Czasu zaczyna się tak (przekład mój):
SPOILER





Cytat:
Niebawem stało się oczywiste, nawet wewnątrz stedding, że Wzór słabnie. Niebo pociemniało. Pojawili się nasi zmarli, zgromadzeni w kręgach poza granicami stedding, z twarzami zwróconymi do środka. Co gorsza, zachorowały drzewa, i żadna pieśń nie była ich w stanie uleczyć.

To w owym czasie rozpaczy wstąpiłem na Wielki Pień. Na początku wzbraniano mi tego, lecz moja matka, Covril, domagała się, abym otrzymał szansę. Nie wiem, co wywołało odmianę w jej sercu, skoro ona sama wypowiadała się dość zdecydowanie po stronie przeciwnej. Moje dłonie drżały. Miałem być ostatnim mówcą, i wydawało się, że większość podjęła już decyzję, aby otworzyć Księgę Przekładu. Byłem dla nich wyłącznie źródłem refleksji.

A ja zrozumiałem, że o ile nie przemówię prawdziwie, ludzkość stanie osamotniona w obliczu Cienia. W tamtej chwili, moje zdenerwowanie ucichło. Czułem jedynie pewność siebie, spokojne poczucie celu. Otworzyłem usta i zacząłem przemawiać.

- ze Smoka Odrodzonego, aut. Loiala,
syna Arenta syna Halana, ze Stedding Shangtai.


- Taki tekst pojawia się na początku, jeszcze przed mapkami; nic więcej już później nie ma w tej książce ani o Księdze Przekładu, ani o Loialu, ani nawet, w zasadzie, o ogirach.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 10 Grudzień, 2010 19:56 Odpowiedz z cytatem

Masterze, dzieki za info  Heh ! Szkoda że tak mało będzie o Ogirach, tak je lubie. Myślę, że między wierszami można wyczytać, że jednak nie otworzą tej księgi. Szkoda.

Whitefire, a nie myślałeś żeby zatrudnić się jako tłumacz WOT w Zysku?  Laughing  Rany, tłumaczenie gotowe by było po miesiącu, a nie po roku.

Lanfear, uszy do góry  Very Happy  To napewno będzie Styczeń!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eztebar
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 16 Grudzień, 2010 18:27 Odpowiedz z cytatem

Jedyne co jest pewne to to, że znów będzie trzeba poczekać Sad

Powrót do góry ⇑
Heliar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Chowaniec

156 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 16 Marzec, 2011 16:20 Odpowiedz z cytatem

Niedawno zadałem dwa pytanie redakcji ZYSK, czy i kiedy można się spodziewać wznowienia "Ogni niebios" - cena używanych jest bardzo wysoka, oraz kiedy można się spodziewać polskich The Gathering Storm i Towers of Midnight. Oto odpowiedz jaką otrzymałem.

Cytat:
OGNIE NIEBIOS  w jednym 1200-stronicowym tomie tak na czerwiec może będą, nowe - POMRUKI BURZY latem, następny na gwiazdkę.


-Czyli wznowienie ponownie obejmie 2 książki no ale 1200 stron  Confused  
-POMRUKI BURZY latem - po takim czasie spodziewam się lepszego tłumaczenia, niż tytuł który mi podano
-Towers of Midnight w grudniu - dobrze by było

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Marzec, 2011 9:48 Odpowiedz z cytatem

Drogi Heliarze, witaj na naszym forum Smile
Ja również dostałam z Zysku informacje, że Gathering Storm będzie wydany dopiero koło Czerwca. Nieźle, nawet jak na nich, to już trwa skandalicznie długo.
Aczkolwiek o nazwie Pomruki Burzy, to nie słyszałam. Głupawy tytuł moim zdaniem, ale mam nadzieję że zmienią to jeszcze na jakieś 'Przywoływacz Burz' albo 'Sztorm u bram'  Laughing
Dzieki za info!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Marzec, 2011 19:29 Odpowiedz z cytatem

Zaraz sam chyba napisze też do nich  Razz Może jak więcej osób napisze do Zysku to się bardziej postarają widząc zainteresowanie  Heh  Bo "Ognie Niebios" chętnie też bym nabył w normalnej cenie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 30 Marzec, 2011 22:38 Odpowiedz z cytatem

Pomruki Burzy? Dośc głupawy tytuł imo. Ja bym dałą "Wzbierająca burza", albo "Nadciągająca Burza". A więc ostatniej czesci można sie spodziewac w tym roku? No to fajnie, bo już myslałam, że w tym wcieleniu się nie doczekam Very Happy
poz
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Heliar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Chowaniec

156 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Maj, 2011 16:51 Odpowiedz z cytatem

No i w końcu, pod długim czasie, w zapowiedziach na stronce zysku pokazały się "Pomruki Burzy". Widać pozostawili ten dziwny tytuł, co mnie niezbyt zadowala. Szkoda, że nie ma konkretnej daty premiery, ale patrząc na inne tytuły z zapowiedzi, wydaje się to być  jednak latem.


Pomruki Burzy - Zysk

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 11 Maj, 2011 13:51 Odpowiedz z cytatem

Witam przyjaciele!
Pierwszy post zdecydowałem się napisać tutaj, nie szukając nawet przywitalni, bo w końcu ten wątek mnie tu przyciągnął. Mam obecnie 30 lat, a bohaterów "Koła Czasu" znam już od początku liceum. Ostatnio (pół roku temu) postanowiłem odnowić znajomość i dokończyć serię. Tak więc jeszcze raz odbyłem podróż z Dwóch Rzek poprzez różne zakątki świata, przeszedłem przez drzwi w Łzie i w Rhuidean, obroniłem Dwie Rzeki przed trollokami. Niewielką przeszkodą okazała się dla mnie cena dwóch tomów "Ogni Niebios" i "Spustoszonych Ziem" - uratowałem jednak sumienie zakupem książki w oryginale. Czytam obecnie "Księcia Kruków" i z każdą stroną jestem wniebowzięty coraz bardziej. Akurat czytam o wyczynach Egwene w niewoli w Białej Wieży - jak ta dziewczyna się zmieniła, niesamowite. Wcześniej kompletnie jej nie trawiłem. Ale widzę że chyba czeka mnie lektura następnych części w oryginale. Bo wątpię szczerze, żebym mógł czekać nie wiadomo jak długo na następne tomy.
Ciekawi mnie tylko jak Zysk przetłumaczy tytuł "Towers of Midnight"?

No w zasadzie to ciekawi mnie wiele rzeczy, ale powiedzmy że to na początek.

Aha, ktoś z czytających w przód następne tomy wie, co będzie z Lanem? Zbiera tę armię, co mu ją nasłała Nynaeve?

No to może jeszcze czy wyjaśniło się coś z Gaidalem? Olver to jednak jest jego inkarnacja? I to on będzie tym trzecim który się uda po Moiraine?

No i kim jest ten Noal (ten staruszek co z Matem podróżuje?) Z początku gdy pojawił się przy okazji Gholam myślałem że to jakiś przeklęty chce się wkraść w łaski Mata. Ale gdzieś czytałem (już nie wiem czy w książce czy na jakimś forum), że to ktoś z rodziny Jaina Długi Krok.

Przepraszam za tyle pytań, z których większość to prośba o spoilery (jakby co to możecie odpowiedzieć mi na pw, żeby nie psuc innym przyjemności).

Cieszę się ogromnie, że znalazłem grupę ludzi u nas w kraju, którzy pdobnie jak ja są pasjonatami tej genialnej serii.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 11 Maj, 2011 14:19 Odpowiedz z cytatem

A to my się też cieszymy że znaleźliśmy Ciebie Smile

Znając Zysk, Towers of Midnight to będzie coś w rodzaju "Bastionów pomroczności" Razz



Spoilery:

Cytat:
Lan... Trochę o nim jest w Towers of Midnight, zbiera i nie zbiera zarazem, tzn. powiem tak: nie chce zbierać, ale mu to nie do końca wychodzi...

Gaidal: nic nie wiem w dalszym ciągu. Trzecim, który wyruszył po Moiraine jest Noal.

Noal: Napisze tylko że odpowiedź JUŻ ISTNIEJE.

____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Maj, 2011 6:30 Odpowiedz z cytatem

Witaj, ja również cieszę się, że kolejny fan Koła Czasu dołączył do tego forum. Mnie również tutaj przyciągnął Jordan. Po jego śmierci chciałam się komuś wypłakać, a tutaj było idealne miejsce  Weep
Przeczytałam właśnie swój pierwszy post - to już ponad 5 lat temu  Heh

Co do Twoich pytań, to nie znam na nie odpowiedzi - zakończyłam czytanie serii na Księciu Kruków i cierpliwie czekam  Twisted Evil na kolejne polskie wydania.

Więc to nie spoiler, tylko moj domysł - ale myślę, że Noal to Długi Krok we własnej osobie. Tylko zrobił coś złego i chce zapomnieć kim był. Taka jest moja teoria, wydedukowana między wierszami. Co do reszty to niestety nie wiem, ale zgodzę się co do Olvera. To by było w stylu Jordana  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 18 Maj, 2011 8:48 Odpowiedz z cytatem

Czytam dalej Księcia Kruków i powiem szczerze, że nieco mnie nuży taka forma pisania. Przyzwyczaiłem się że dany rozdział traktuje o jednym bohaterze, a tu są non stop jakieś skoki. Ale nic to, skoro akcja dzieje się non stop.
Trochę się zszokowałem obrażeniami jakie Semirhage zadała Randowi, nie doczytałem nigdzie że jest jednoręki. Widać że u Jordana nawet główni bohaterowie płacą niemałą cenę.
No i to co najbardziej rzuca się w oczy to Aes Sedai i Ashamani. Te kobiety przecież zawsze dążył do ujarzmienia każdego przenoszącego mężczyzny, a tymczasem widać, że gdy biorą sobie któregoś z Ashamanów na Strażnika to uczucie do niego jest głębsze o wiele niż do "normalnego" Strażnika. Może to powrót do czasów gdy męscy i żeńskie Aes Sedai żyli w zgodzie i harmonii?
Ciekawie się to czyta, coś jakbym czytał ile się da, a z każdą przeczytaną stroną żałował, że o tę jedną stronę mniej mam do czytania. Po tym poznaje się chyba dobrą powieść.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Maj, 2011 10:55 Odpowiedz z cytatem

Ponoć "Pomruki burzy" mają się ukazać 6-go września.

http://solarisnet.pl/oferta/pomruki_burzy/
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Heliar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Chowaniec

156 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 19 Maj, 2011 12:45 Odpowiedz z cytatem

Mam tylko nadzieję, że to błąd na stronie, choć na stronce Zysk-u nadal pełnej daty premiery brak.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kris252
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

10 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 26 Maj, 2011 11:20 Odpowiedz z cytatem

Ja też mam nadzieję, że to pomyłka, jak zapowiadali wydanie latem, to po cichu liczyłem, że to będzie czerwiec ewentualnie lipiec, a nie wrzesień  mad3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lanfear777
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 19
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 30 Maj, 2011 0:25 Odpowiedz z cytatem

Dla mnie dobry jest i początek września, bo już myślałam, że znowu wydadzą na Boże Narodzenie   Laughing
____________

"Nadszedł jak wiatr, jak wiatr dotknął wszystkiego i  jak wiatr odszedł."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 5 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.