Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Jak zaczęliście czytać fantastykę?
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Sierpień, 2008 13:34 Odpowiedz z cytatem

Nie. Nie wszyscy. Nie przeczytałem nic Tolkiena i jakoś nie zamierzam nadrabiać tych zaległości w najbliższym czasie.  8)
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Sierpień, 2008 14:59 Odpowiedz z cytatem

U mnie zaczęło się od bajek robotów Stanisława Lema... Nadal lubię powracać do tej książki  Smile  Potem był hobbit, do którego też mam sentyment, następnie Władca Pierścieni, jednak nie przebrnąłem przez całe dzieło  Confused  ... Po prostu Tolkien strasznie zanudza w tej książce  Mad  No, a potem to już się jakoś samo rozkręciło  Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
loQ
Wędrowiec


   Posty: 65
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 07 Sierpień, 2008 16:11 Odpowiedz z cytatem

Heh... xD JA też nie mogę przebrąć przez Władcę.... Traci swój urok... Nie to samo co w Hobbicie, moim zdaniem oczywiście.... Jednak najbardziej chyba lubię Narnię.... :  Hihi
____________

[img=http://www.wowsignature.com/upload/sign-loQ.png]
[img=http://www.wowsignature.com/upload/ub-loQ.png]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 21 Sierpień, 2008 6:44 Odpowiedz z cytatem

Ja przebrnęłam przez Władcę Pierścieni bez trudu i chyba niedługo przeczytam sobie go po angielsku. Hobbit mniej mi się podobał i ogólnie nie mam z nich zbyt miłych wspomnień - czytałam go raz dla przyjemności (i podobało mi się), a potem dwa jako lekturę (w 6 klasie i 1 gim).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
paladyn3
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 5
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 24 Listopad, 2008 20:01 Odpowiedz z cytatem

JA PIERWSZY KONTAKT Z FANTAZY MIAŁEM GRAJĄC W GOTHIC NA MOIM PC. POTEM ZAINTERESOWAŁA MNIE STREFA RPG. PO WYJŚCIU WIEDŹMINA( GRA KOMPUTEROWA) POSTANOWIŁEM POCZYTAĆ AS( MISTRZA FANTASY) A POTEM JRRT. TERAZ CZYTAM WIELE TEGO GATUNKU. ALE JAK NARAZIE ASem FANTAZY JEST SAPEK!

Po lewej stronie klawiatury powinieneś znaleźć taki fajny guziczek z napisem 'Caps Lock'. Jeśli w pewnym momencie zauważysz, że piszesz WIELKIMI LITERAMI, to go wciśnij. Powinno pomóc.

-DARKPOTATO
Heh

____________

Las płacze, ziemia płacze świat cały w ogniu drży... W dwóch wrogich sobie szańcach stoimy ja i ty.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kensix900
Mieszkaniec Krain


   Posty: 1
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 24 Listopad, 2008 20:22 Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam fantastyke, we wszystkich rodzajach!! na PC w GOTHICA wymiatam, na DVD filmiki oglądam i na wiedźmina czytam... wiedźmin jest [-]:P Tylko szkoda że mi gra na kompa nie wejdzie  Weep  a zna ktoś może coś podobnego do gothica/wiedźmina?? (na PC oczywiście)

OMG Shocked Exclamation
-Darkpotato.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 24 Listopad, 2008 20:48 Odpowiedz z cytatem

Niestety to forum nieszczególnie poświęcone jest grom, a już ten temat w zupełności. Przeczytaj jeszcze raz nazwę tematu... A o grach komputerowych można sobie pogadać tutaj
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Grudzień, 2008 16:47 Odpowiedz z cytatem

Witam. Widzę, że większość zaczynała głównie od Tolkiena. Tolkiena ruszyłem z lekka później jak wyszedł film. Z fantastyka na serio zetknąłem się jakoś w szkole średniej,dzięki kumplowi, który dał mi do przeczytania pierwszy tom Belgariady Davida Eddingsa pt. "Pionek Proctwa". Od razu mnie wciągnęło, do tej pory wszystkie 10 tomów + 4 dodatki przeczytałem z jakieś 8 razy. Później czytałem wszystko co dostało się w moje ręce o tematyce fantasy.  Miedzy innymi zagościli u mnie tacy autorzy jak: Robert Jordan, Andre Norton, Mercedes Lackey, Michael Moorecook, Frank Herbert, Richard A Knaack, Stephen R. Donaldson, J.R.R. Tolkien, David Eddings, Jeff Grub, Christie Golden i więcej, których już niestety nie pamietam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Marchol
Mieszkaniec Krain


   Posty: 4
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 09 Luty, 2009 16:24 Odpowiedz z cytatem

A u mnie to po prostu kupiłem se gre planszową Dungeons & dragons,zainteresowałem sie fantasy.Poszłem do biblioteki znalazłem Conan i przeczytałem i to cała historia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Luty, 2009 13:50 Odpowiedz z cytatem

Moja przygoda z fantastyką zaczęła się w szkole podstawowej, kiedy jako uczeń drugiej klasy dostałem się do biblioteki (wcześniej jakoś nie wypadało chodzić po szkole i tak dalej). Na pierwszy ogień poszły komiksy - Thorgale, Asterixy, Kajko i Kokosze, Tytusy...
A jakiś czas później odkryłem całą półkę w Conanach. Przygody barbarzyńcy  wielce przypadły mi do gustu, przeczytałem wszystko co tam mieli i jakoś przystopowałem z lekturą beletrystyczną.  Od czasu do czasu czytałem coś z  hard SF, czasami mniej hard a bardziej space opera (od Odysei Kosmicznej po Stalowego Szczura), ale głównie książki naukowe.
Za czasów gimnazjum pożyczyłem od znajomego taty serię o Kance, bardzo podobną do przygód Conana, zaś na sylwestra pożyczyłem Trylogię Tolkiena. I to chyba wówczas przeszedłem przez granicę w stronę fantasy. Później było szybko - Wiedźmin i wszystko inne co wpadło w łapki Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Morgirimier Veaklor
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Luty, 2009 19:53 Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku było tak, że w czasie gdy byłem w 3 klasie przyśnił mi się pewien sen. Byłem w nim potężnym magiem na pustej wyspie. I nagle zacząłem sobie wyobrażać różne rzeczy (np. góry, rzeki, zamki, smoki, stworki itp.) i powstała cała wyspa. I dalej samo się toczyło. Nagle wywołana została wielka bitwa. Brałem w niej udział ale tym razem byłem tylko rycerzykiem w lśniącej zbroi z długim, szerokim mieczem itp. No i bitwa się toczyła dość długo i nagle stanął przede mną ogromny dymiący czarny rycerz. ( Teraz bym powiedział MROCZNY PALADYN ) I nagle się obudziłem. Całe następny dzień wyobrażałem sobie jak to mogło się zakończyć. Miałem chyba ze 200 wersji. W końcu zacząłem to spisywać. W 5 klasie Wymyśliłem własny alfabet i komponowałem własne utwory fantasy. To trwa, aż do dziś. Szkoda jednak, że nie wszystkich wciągnęła magia fantasy. Do teraz niektórzy ze szkoły kpią ze mnie, że pisze takie bzdury itp. Ale nie ważne. Niech se gadają co chcą. Ważne, że ja uważam, że świat fantastyczny to świat bez granic. Cokolwiek sobie wyobrażę i zamknę oczy to mam już cały świat przed sobą. Mój świat. I niech tak zostanie  Smile

-Korekta by Darkpotato

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Sharin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 50
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Luty, 2009 12:50 Odpowiedz z cytatem

Jak zacząłem czytać fantastykę?

Szkoła podstawowa i Lem. Pamiętam jak pani na zajęciach starała nam się wytłumaczyć, że Opowieści o pilocie Pirxie to naprawdę wartościowa książka. Oczywiście nie do wszystkich uczniów to dotarło ale mi się spodobało. I zacząłem szukać dalej: Solaris, Eden. Kiedy byłem starszy uzupełniłem moje lemowskie braki Wink

Jednak SF to nie cała fantastyka.
Z fantasy pierwsza była Alicja i jej kraina Czarów. Książka, którą do dnia dzisiejszego (a już trochę latek mam) szanuję i podziwiam. Wciągająca, przytłaczająca przesłaniem - to zrobiło na mnie wrażenie.
Później czytałem już bardziej standardowo: Tolkien, Eddings, Herbert, itd. Trzeba przecież zacząć od klasyki Wink

W liceum postanowiłem nadrobić braki związane z polską fantastykę. Mniej więcej w tym okresie coraz bardziej była na topie. Może nie w tym stopniu co dzisiaj ale już na pewno nie była marginesową częścią współczesnej literatury polskiej. Zacząłem od Sapkowskiego i jedyne co mi się spodobało to opowiadanie, w którym pojawia się Oczko. Szerzej o Sapkowskim wypowiem się w innym temacie Wink
Oczywiście był też Dukaj.

Na studiach czytałem wszystko na czym dłużej zatrzymał się mój wzrok. Dużo tego było i jakby powiedziała pewna pani E. P.: "Niczego nie żałuję".

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
mosss8
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 22 Marzec, 2009 8:36 Odpowiedz z cytatem

Ja zacząłem w 4 klasie. Kolega zaprezentował książkę Hobbit i zafastynowały mnie wszystkie księgi Tolkiena.  
Heh

-Darkpotato
sign05 Nie zmuszaj mnie do usuwania postów!

____________

wiem że nic nie wiem
[;

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Krzysztof P Nowak
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 33
Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 06 Listopad, 2009 19:16 Odpowiedz z cytatem

Surprised  otworzyłem książkę, a potem to już samo poszło... i bardzo późno... w pierwszej klasie podstawówki czytałem kryminały potem próbowałem uczyć się hieroglifów a kiedy mi nie wyszło zabrałem się za Lema.  Roll2 Wypada chyba, że w trzeciej  Heh
____________

totman

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Thys
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 43
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 08 Luty, 2010 9:35 Odpowiedz z cytatem

No to ja sie pokaze i powiem ze nie zaczynalem od Tolkiena   Razz  
Byl kiedys jakis Harry Potter ale ksiazke nie wciagnela mnie ani troche.
Wstyd przyznac ale ja pokochalem fantasy dopiero z gier i to dokladnie 13 miesiecy temu   Heh

Alt nie gryzie  Very Happy .
-Darkpotato

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 08 Luty, 2010 20:30 Odpowiedz z cytatem

hmmm. mi  to mama zaczęła wpajać Tolkiena, za co jestem jej wdzięczna tak że bardziej już chyba się nie da Wink. Kiedy byłam w zerówce czytała mi na dobranoc Hobbita, tyle, że pomijała te straszniejsze momenty, np z tymi pająkami w mrocznej puszczy;) Potem miałam zastój, i dopiero w czwartej klasie zabrałam się za WP. W szóstej Sillarilmarilion, dalej Dzieci Hurina, etc, etc. Teraz wszystkie te dzieła stoją sobie u mnie spokojnie na półeczce i cieszą oko^^
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Wrzesień, 2010 7:21 Odpowiedz z cytatem

A mnie się Tolkien nadal kojarzy z Potopem, czyli niezbyt przychylnie (objętościowo).
abstrakcją typowo fantastyczną był dla mnie "Mały Książe", potem ruszyłem po inne książki (AS na początku, potem Le Guin, Colfer, Rowling, Ćwiek).
Dzień dzisiejszy to na pewno lektura Piekary, Opowieści o Belgaracie(chyba tak to się pisze), powtarzam sobie Artemisa Fowla (polecam) i mam zamiar zostać fanem Joe Devera Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
TaGupia
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 377
Chowaniec

50 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Wrzesień, 2010 18:02 Odpowiedz z cytatem

Ja zaczęłam jak widzę standardowo czyli od Tolkiena. Zamierzałam od razu przeczytać "Władcę Pierścieni", bo dowiedziałam się, że "Hobbit" jest lekturą i większości osób, które go przeczytały  nie podobał się, ale koleżanka namówiła mnie żebym nie rezygnować z niego i teraz cieszę się że go przeczytałam, a moją obowiązkową lekturą nie był nigdy (na szczęście, nie lubię czytać książek jak ktoś inny mi każe to robić).
____________

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Wrzesień, 2010 19:09 Odpowiedz z cytatem

Ja zaczęłam od Howarda. Potem była Tanith Lee, a na końcu Sapkowski. Teraz czytam tylko to, co dostaje do zrecenzowania, a bywa to ciężki kawałek wirtualnego chleba, zapewniam.  W ten sposób jednak "odkryłam Terna, Naznaczonych błekitem, Korund i salamandrę, a także powieści Trudi Canavan. Inaczej pewnie bym tego wszystkiego nawet nie tknęła.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Firstina
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 31
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Styczeń, 2011 20:30 Odpowiedz z cytatem

Kiedy miałam 11lat moja siostra zmusiła mnie, żebym przeczytała Eragona, tak mnie to wciągnęło, że czytałam przeczytałam ją w jeden dzień, mimo ze przedtem nienawidziłam czytać. Dzięki temu też zaczęłam pisać własne opowiadania Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 4 z 5 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.