Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
MG, czyli coś o MG i graczach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Avertheme
Mieszkaniec Krain


   Posty: 2
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 27 Listopad, 2006 22:57 Odpowiedz z cytatem

Na wstępie witam Heh
Jeśli był taki temat, wybaczcie

Mam następujący dylemat...

Razem z dwoma kumplami chcę zrobić sesję RPG, Wiedźmin:gra wyobraźni. Oto mój problem:

Jest nas trzech. Trochę mało (a może nie) i każdy chciałby prowadzić swjego bohatera, jak podejrzewam, przez dłuższy czas, jednak ktoś musi być MG. I widzę tutaj kilka wyjść:

- MG i gracz jako jedna osoba
- co sesja inny MG prowadzący swoją postac w dosyć nietypowy sposób (mało się odzywa, nie bierze zbyt aktywnego udziału w przygodzie)
- Każdy po trosze prowadzi sesję (raz mówię ja, opisując świat i wydarzenia, następnie moją rolę przejmuje kolega i tak w kółko. Uniknęlibyśmy sytuacji, w których Gracz-MG wiedziałby co za moment wyskoczy z pobliskiego parowu, i zlikwidiwałoby jakąkolwiek liniowość.)

Proszę o rad, porady etc.  Wink

i z góry dzięks  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Listopad, 2006 9:47 Odpowiedz z cytatem

Witam Smile.

Trzy osoby to akurat na początek - Mistrzowi Gry łatwiej opanować graczy, każdy też będzie miał swoje "pięć minut", co niekoniecznie się zdarza przy licznej drużynie.

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest drugi pomysł. Pierwszy się nie sprawdzi, bo - jak sam zauważyłeś - postać prowadzona przez MG będzie za dużo wiedziała, a sam Mistrz będzie się z nią obchodził jak z jajkiem. Trzeci z kolei nie pozwoli na żadną spójną fabułę i intrygę - może i zlikwiduje liniowość, ale z drugiej strony nie będzie też miejsca na odkrywanie jakichkolwiek tajemnic, knucie, kombinowanie - bo nie da się rozwiązać zagadki, której rozwiązanie (w zależności od MG) co chwilę się zmienia. W efekcie wszystkie wydarzenia będą pojawiały się na zasadzie "deus ex machina".

Rotacyjny MG to natomiast sytuacja dość częsta, w przypadku, gdy nie ma jednej osoby, która ma ochotę prowadzić przez cały czas.
Proponuję w ten sposób - wybierzecie jedno miasto, z którego pochodzą lub w którym mieszkają Wasi bohaterowie. Poświęćcie czas, żeby opisać je starannie (miejsca, BN i tak dalej) - żeby wraz ze zmianą MG nie zmieniał się burmistrz czy właściciel ulubionej karczmy bohaterów. Następnie ustalcie, że po każdej przygodzie (niekoniecznie sesji) bohaterowie wracają do miasta (niewielkie ograniczenie dla MG). W ten sposób w przygodzie będzie brało zawsze udział dwóch bohaterów, a trzeci w tym czasie będzie się np. opiekował chorą babcią czy robił cokolwiek innego. MG nie zawsze będzie zmieniał się co sesję (jeśli np. przygotuje przygodę na 2 czy 3 sesje), ale jednocześnie sytuacja będzie komfortowa (brak oskarżeń, że postaci prowadzonej przez MG zawsze wszystko wychodzi lepiej).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Avertheme
Mieszkaniec Krain


   Posty: 2
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Listopad, 2006 15:54 Odpowiedz z cytatem

Psiakość, a nie dałoby się (pewnie by się dało, ale czy to będzie dobre rozwiązanie) zrobić, żeby podczas sesji cała nasza trójka grała?   Confused  Bo oczywiście wszyscy chcieliby grać   Neutral

Czekam nadalsze rady, a za tą tenks   Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Listopad, 2006 19:50 Odpowiedz z cytatem

Osobiście zgadzam się w 100% z Melfką. W 105%. Oczywiście wszystko się da, możecie spróbować też innych sposobów, ale wg mnie szanse że wypalą jako dobre są malutkie. W każdym razie widzę tylko 2 opcję jako sensowną. Swoją drogą szkoda, że nie ma wśród was kogoś kto naprawdę chciałby być MG (ja tam wolę mistrzować od bycia graczem!). To nieprawda, że MG nie gra razem z Graczami. Gra, i to jako wiele różnych osób - niedoświadczony młokos, który chce się czegoś nauczyć od Bohaterów, potężny opiekun Drużyny, który być może nie zdradza im swojego potencjału, zdrajca, który prześladuje pozostałych albo tylko płata im figle, doradca wojenny... możliwości "wirtualnego" dołączenia do pozostałych jest mnóstwo, co więcej można być sobie raz tym, raz tamtym... Powodzonka   Wink  [/i]
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Listopad, 2006 20:15 Odpowiedz z cytatem

Podziękowania za wszystko Heh

Już zadecydowałem: będę MG i będę prowadził (oprócz BN) także opiekuna drużyny, któr czasami im pomoże, albo zaszkodzi Very Happy

dzięks   Wink

Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.