Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Wasz wymyślony bohater
Idź do strony   1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Styczeń, 2007 17:29 Odpowiedz z cytatem

Skoro moze mieć szklane oko, to niech to będzie pół drow pół maszyna
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Styczeń, 2007 16:32 Odpowiedz z cytatem

dobra - niewidomy. howgh.

rasa:

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Styczeń, 2007 16:39 Odpowiedz z cytatem

pół krasnolud, pół elf  Razz
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Styczeń, 2007 16:41 Odpowiedz z cytatem

Hehe... Dobra... Broń czy cóś?
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Styczeń, 2007 16:44 Odpowiedz z cytatem

Niech walczy wieeeeelkim młotem.

Pancerz:
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 19:36 Odpowiedz z cytatem

A ja bohaterów tworzę na potrzeby historii - wtedy wiem, że są dokładnie "na miejscu".

I wybaczcie, ale trochę nie rozumiem idei wspólnego tworzenia postaci, jak również zajmowania się takimi drobiazgami jak pancerz czy broń. Co z tego wynika? Stworzycie postać-hybrydę, na siłę udziwnioną, której ciężko będzie znaleźć jakieś miejsce w świecie. Poza tym, jeśli tworzyć - dlaczego nie zacząć od psychiki bohatera? Ot, wyznaczyć jakiś ważny punkt w jego życiu, pokazać, co go zmieniło, co na niego wpłynęło... Pokazać, jaki jest. A nie tworzyć go na zasadzie wypełniania rubryczek w wymyślonym RPGu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 20:05 Odpowiedz z cytatem

A czemu mielibyśmy tego nie robić? Nikt się nie wyrywa z milionem własnych wymyślonych postaci więc wymyślamy swoją. Może to i nie ma sensu i trzeba było zacząć od psychiki ale... kto powiedział że nie można tego nadrobić później? Och... I kto powiedział że znajdzie miejsce w świecie?  Heh   Już ma  Cool  Tu na tym temacie. Wszystko jedno kim będzie i co będzie robić, wszystko jedno czy ktoś ją do czegoś wykorzysta, liczy się fakt że będzie  Smile  
To są jakieś rodzaje pancerzy Domius?  Shocked
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
flecker
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 20:30 Odpowiedz z cytatem

Pół krasnolud, pół elf - jego rodzice musieli sie troche namęczyć...   Very Happy  

  Ja też na ogół tworzę bohaterów do historii, którą piszę, ale czasami mam na przykład wizję postaci, i potem ten pomysł aż sie prosi, żeby go gdzieś wykorzystać. Niestety najczęściej nie ma gdzie.   Confused  

  Bardzo rzadka zdarza mi sie zaczynać tworzenie od psychiki, jakiegos celu czy kierujących postacią pobudek(częściej wypisuję sobie cechy jakie ma posiadać osoba i potem jej zachowanie dostosowuje do nich)... Ale zdarza się. A więc psychika?
  Chłopak (chłopak, nie mężczyzna) z jednym okiem ciemnoniebieskim (Sheila była pierwsza co do koloru) a drugim szklanym (ja koloru nie definiowałem, a nikt nie mówił że postać musi być zdrowa jak koń i w 100% sprawna Very Happy), ewentualnie niewidomy, kruczoczarne włosy. I wielki młot.
  Skoro młot to proponuję by był pomocnikiem kowala. Do tegoż kowala trafił uwolniony z niewoli goblińskiej podczas wielkiej wyprawy na obóz zielonych maszkar - tam z kolei trafił, ponieważ jako dziecko został porwany przez oddział goblińskich czempionów, którzy napadli na dyliżans którym podróżowała jego rodzina (matka przeżyła, ale straciła nadzieje, że syn żyje - moze kiedys go odnajdzie...). Gobliński konstruktor broni i maszyn wojennych zatrzymał go jako pomocnika, i zamiast oka straconego podczas napaści wstawił mu szklaną kulkę, aby rana się nieco zaleczyła. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy obóz został rozbity przez oddział żołnierzy-ochotników z pobliskiego miasta, w którym był takze kowal, który przygarnął chłopca.
  Młodzieniec będzie na pewny nieufny, przez trudne przeżycia w dzieciństwie moze sie jąkąć, może być też zapominalski, ale młotem potrafi uderzyc gdzie trzeba, czasem nawet lepiej niż jego mistrz. Może być miły, uczynny... Żarty będzie miał kiepskie, ale znakomite wyczucie czasu. I będzie naprawdę uczciwy, wobec siebie i innych. Very Happy Dorzućcie cos jeszcze...
____________

quicquid Latine dictum sit, altum videtur - cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze Wink


Ostatnio zmieniony przez flecker dnia Wtorek 30 Styczeń, 2007 20:39, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 20:38 Odpowiedz z cytatem

Wow! Kurcze... Przy takiej historii to nawet mój blog wypada słabo  Embarassed   No dobra może nie za słabo  Heh   Co ja tu mogę dorzucić? Nie wiem. Pomyślę i może jutro coś napiszę...  Very Happy   W każdym bądź razie... Niezły pomysł Flecker
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 21:16 Odpowiedz z cytatem

Melfka napisał:

I wybaczcie, ale trochę nie rozumiem idei wspólnego tworzenia postaci(...) Stworzycie postać-hybrydę, na siłę udziwnioną, której ciężko będzie znaleźć jakieś miejsce w świecie. (...)


To stworzymy jej taki świat do którego będzie pasowac

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Sijelh
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 66
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 22:21 Odpowiedz z cytatem

To nie zawsze spełnia zadanie.
____________

We are capable of doing miracles

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 22:36 Odpowiedz z cytatem

Sijelh napisał:
To nie zawsze spełnia zadanie.


Dlaczego? Jesli stworzymy swiat, w którym żyją tylko takie potwory to wszystko bedzie na swoim nowo stworzonym miejscu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Styczeń, 2007 23:04 Odpowiedz z cytatem

Melfka napisał:
I wybaczcie, ale trochę nie rozumiem idei wspólnego tworzenia postaci, jak również zajmowania się takimi drobiazgami jak pancerz czy broń. Co z tego wynika? Stworzycie postać-hybrydę, na siłę udziwnioną, której ciężko będzie znaleźć jakieś miejsce w świecie. Poza tym, jeśli tworzyć - dlaczego nie zacząć od psychiki bohatera? Ot, wyznaczyć jakiś ważny punkt w jego życiu, pokazać, co go zmieniło, co na niego wpłynęło... Pokazać, jaki jest. A nie tworzyć go na zasadzie wypełniania rubryczek w wymyślonym RPGu.

Wiesz, że przesadzasz? To po prostu zabawa, nie trzeba się martwić, że będzie mu się źle żyło  Very Happy  

Cytat:
To są jakieś rodzaje pancerzy Domius?

Hehe, no, np. skórznia, kolczuga, płytówka (bardzo uogólnione).

Co do historii, to jeszcze dopiszmy, że w czasie pobytu u goblinów był w szoku, ledwo rozumiał co do niego mówią (albo i nie rozumiał w ogóle, bo nie ten język?  Razz  ) i był zamknięty w sobie. Teraz ma czasem koszmary z goblinami w roli głównej, na samo wspomnienie o swoim pobycie u nich drży, gdy ktoś mówi o goblinach zaczyna się strasznie jąkać, rozgląda się nerwowo, a czasem nawet krzyczy ze strachu, a gdyby zobaczył gobliny znów, to albo by zwiał, albo stał sparaliżowany.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Kuldahar
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 31 Styczeń, 2007 15:49 Odpowiedz z cytatem

jeden z jego prapra dziadkow był goblinem

Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 31 Styczeń, 2007 20:39 Odpowiedz z cytatem

Ja się przyznam, że mam wiele postaci [bo powiedzieć musze, że są nimi nie tylko kobiety jak to bywa, że płeć autora równa się z płcią głównego bohatera, ale także mężczyźni Smile] i sporo ich postaci, z czego wiele nie spisanych, bo wiem, że nie bede potrafiła idealnie ubrać ich w słowa i 'dać' im życie.
A co do wydawnictw... jak na razie też nie próbowałam, ale szykuję się... tylko z poezją...  Embarassed  

Tak czy siak:

To ja bym jeszcze dodała, że ten bohater to ma kozie rogi i jest berserkerem i w szale robi z nich użytek...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
flecker
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 15
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 01 Luty, 2007 2:53 Odpowiedz z cytatem

Dobra, to teraz wymyslmy skad ma te rogi i jak one wpływają na jego psychikę...   Razz
____________

quicquid Latine dictum sit, altum videtur - cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 01 Luty, 2007 10:19 Odpowiedz z cytatem

Wynik spaczenia Chaosu, na ziemiach Saurona, przez ugryzienie przez strzygę

PS. Chyba trochę pomieszałem ulubione światy  Very Happy
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 13 Luty, 2007 22:23 Odpowiedz z cytatem

sir Domius  cheers
miał extra pomysł z tym pół-krasnoludem pół-elfem; tylko jak się ten podział przejawia?
Może to krasnolud uwięziony w ciele elva lub na odwrót? Może było dwu rycerzy fortuny: jeden elf a drugi krasnolud, którzy mocno zaleźli za skórę jakiemuś mrocznemu czarnoksiężnikowi tak iż skazał on ich na
niewyobrażalne katusze zamieniając magicznie ich umysły ciałami?
Czyż może być coś straszliwszego dla krasnoluda niżli przebudzenie jako elf - przynajmniej 'z wierzchu'?
Wyobraźmy go sobie powracającego w rodzinne góry i w bramie kopalni wołającego 'Odłóżcie topory to ja Balin - w środku jestem nadal krasnoludem!"

A może byl to eksperyment wspomnianych goblinów, którzy pojmawszy dwu swych najpotężniejszych wrogów dokonali okrutnej pomsty z ich ciał tworząc monstrum na miarę Potwora Frankensteina, a teraz owa istota rozdzierana przeciwnymi popędami,nienawidząca sama siebie stanowi wielką niewiadomą dla świata z którym musi się zmierzyć ? sick2

Każdy najdziwniejszy pomysł ma wielki potencjał i mocno dziwię się kwaśnym słowom Melfki-Zrzędy. evil3

Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 14 Luty, 2007 10:15 Odpowiedz z cytatem

Po prostu pokazali krasnoludowi krasnoludkę, zawiązali mu oczy i podetknęli elfkę  Rolling Eyes    Smile  

PS. Uuuu, dostałem tytuł szlachecki  Laughing
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Dantey
Wędrowiec


   Posty: 37
Chowaniec

80 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 20 Luty, 2007 2:30 Odpowiedz z cytatem

Każda historia, inni bohaterowie. Ale mam jednego ulubionego. Syriano, wampir, który początkowo miał być zwykłym złodziejem, a zmienił się w zwiadowcę, walczącego o sprawiedliwość między rodami. I niesety, choć to może dziwnie brzmi, jego rola cały czas się zmienia, bo opowiadanie o nim stale mi się rozrasta.

Drugim takim bohaterem zawsze był pewien mag, który, choć stary wiekiem, ma w sobie jeszcze dość ikry by zniszczyć karczmę tornadem, lub rozpętać sztorm, nawet o tym nie wiedząc, przez sen.
____________

Wojownik Światła, jak mnie nazwał Paulo Coelho.
Cień, jak sam mówię o sobie.
Czy można to pogodzić ??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 4 Idź do strony   1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.