Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Szukam konkretnych ksiażek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
qdlaty
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Styczeń, 2007 12:10 Odpowiedz z cytatem


Pozostawiam ten temat aby ZADAWAĆ W NIM NASTĘPNE PYTANIA, jeśli chcecie zidentyfikować kolejną książkę.

- Whitefire


-------------------------------------------


Na maturę ustna z języka polskiego wybrałem temat związany z literaturą science - fiction. Chciałbym wzbogacić swoja bibliografię o książki które podejmują temat "niepokoje współczesnego świata", chodzi mi konkretnie o tematykę militarną, globalizację, zanieczyszczenie środowiska oraz to do czego te czynniki mogą doprowadzić. Będę wdzięczny za każdą propozycję.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Styczeń, 2007 21:06 Odpowiedz z cytatem

John Ringo: Tam będą smoki -wbrew pozorom to sf, nie fantasy, myślę że dość dobrze trafi w tematykę która cię interesuje. W każdym razie czyta się dość ciekawie. jest przyszłość,  w której w zasadzie można już wszystko, społeczeństwo perfekt, nie ma chorób itp - i nagle cały system sie załamuje, wybucha wojna...

Poza tym pamiętam taką książkę "Władcy Samotności" Marvina Kaye, jakby postapokaliptyczna wizja, świat podzielony na otoczone polami siłowymi miasta (supermiasto?) i zniszczoną, prymitywną całą resztę - chyba, nie wiem, czy coś z tego wyciśniesz, bo strasznie dawno to czytałem i przyznam, że nie pamiętam.

A jeśli chcesz troche polityki, to popatrz na serię Ekumen Le Guin (np. The Dispossessed, ale nie czytałem po polsku i nie znam polskiego tytułu).

Pewnie znajdziesz też coś u Lema, ale naprawdę nie pamiętam tytułów opowiadań. Była taka powieść, Eden, może też by coś było (taka odrobinę orwellowska wizja - a propos Orwella, stary dobry Rok 1984 też nie będzie zły, dla mnie to sf, ale to pewnie wiesz i beze mnie)

Niestety, nie znam się zbytnio na SF, może inni będą mieli do powiedzenia coś więcej.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Sijelh
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 66
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Styczeń, 2007 22:11 Odpowiedz z cytatem

Ambitny temat ale tematyka militarna, czy związana z globalizacją i zanieczyszczeniem tu Ci nic nie pomoże, ponieważ wybrałeś sobie taki temat, że musisz zapoznać się z całą historią Science Fiction żeby zrozumieć czym są te 'niepokoje współczesnego świata'.
Książki, które potrzebujesz  to 'Filozofia Science Fiction' - Zdzisław Lekiewicz i James E. Gunn - 'Droga do Science Fiction' - wszystkie 4 części. Inaczej nie zrozumiesz o czym piszesz.
____________

We are capable of doing miracles

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
kamtom
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 07 Październik, 2008 15:51 Odpowiedz z cytatem

Harry Harrison-  Planeta Śmierci
Zajdel - Limes inferior
Wolfgang Jeschke - Ostatni dzień stworzenia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 07 Październik, 2008 16:25 Odpowiedz z cytatem

Ja się zbytnio nie znam ale może:
Lem
Andre Norton Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
milczar95
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 53
Postać   Chowaniec

35 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Marzec, 2010 19:33 Odpowiedz z cytatem

Last_Dragon ma rację - spróbuj Lema.  Powiadają też, że dobry jest Frank Herbert ale go akurat nie czytałem Very Happy Albo być może powinienieś pojechać klasycznie i spróbować Juliusa Verna Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Marzec, 2010 20:29 Odpowiedz z cytatem

Nieee, proszę Smile
Nie odpowiadajcie na pytanie dotyczące czyjejś pracy maturalnej sprzed trzech lat.

Pozostawiam ten temat aby ZADAWAĆ W NIM NASTĘPNE PYTANIA, jeśli chcecie zidentyfikować kolejną książkę.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Krzysztof P Nowak
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 33
Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Lipiec, 2010 23:53 Odpowiedz z cytatem

to nie całkiem to, o co chodzi, ale... mnie się skojarzył "Wir pamięci..." Edmunda Wnuka Lipińskiego. W tej chwili to już klasyka polskiej sf. Klasyka w dobrym rozumieniu tego słowa

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.