Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Anime Manga czyli bajki XD
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Którą Anime Mangę lubicie najbardziej??
Fullmetal Alchemist
11%
 11%  [ 4 ]
Naruto
19%
 19%  [ 7 ]
Shaman King
2%
 2%  [ 1 ]
Nie interesuję się tym
19%
 19%  [ 7 ]
Kroniki wojny na Lodoss
2%
 2%  [ 1 ]
The Ghost in the Shell
5%
 5%  [ 2 ]
Krecik
8%
 8%  [ 3 ]
Tsubasa Chronicle
2%
 2%  [ 1 ]
Dragon Ball
11%
 11%  [ 4 ]
Kino no Tabi: The beautiful world
2%
 2%  [ 1 ]
Death Note
13%
 13%  [ 5 ]
Mushishi
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 36

Autor
Wiadomość
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 9:59 Odpowiedz z cytatem

Hmm...ja tak bardzo lubię japońską kulturę. Musiałam założyć sobie osobny zeszycik, gdzie notuję anime i mangi o czym były i czy warto wrócić. Głównie po to, abym nie zaczęła czytać jeszcze raz tego samego, bo anime to sama skumam Razz
Ostatnio obejrzałam, niedługie, bo 13 odc superowe anime:
Black Bullet. Nie jest to może jakoś bardzo głębokie, ale trzyma w napięciu. Taka fabuła postapokaliptyczna. Fajnie jest pokazany irracjonalny strach ludzki przed nieznanym lub niezrozumiałym. No i odrobinkę krwi i walki można sobie zobaczyć Razz

A drugi tytuł, który bym doradzała aktualnie wychodzi jego drugi sezon: Hamatora the Animation. Wartka akcja, przyjemne, szybkie i ciekawa kreska. W prosty sposób pokazany podział na nadludzi i ludzi oraz wynikające z tego sprzeczne pragnienia.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 10:43 Odpowiedz z cytatem

Nie przepadam za japońszczyzną w bajkach. Choć jest wiele dobrych seriali anime, to są to raczej produkcje starsze, które kiedyś szły na Poloniii 1 - "Sally czarodziejka", "Czarodziejskie zwierciadełko", "Bia", "Gigi", "Generał Daimos", "Teknoman" itd. Natomiast to co można teraz oglądać, przeważnie przeraża brutalnością i prymitywizmem, nie mówiąc już o schematycznych rysunkach, rażących zmysł estetyczny.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 12:37 Odpowiedz z cytatem

No dobra, a oglądałaś coś może studia Ghibli?
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mavli
Wojownik


   Posty: 644
Chowaniec

100 Miedziaków
5 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 13:47 Odpowiedz z cytatem

Hayao Miyazaki jest genialny i warto od tej strony zabrać się za bajki japońskie. W szczególności Princess Mononoke, bądź Totoro i w ogóle wszystkie jego reżyserie są piękne Very Happy.
Także polecam Ci Evivo, którąś z jego pozycji czasem puszczają je jeszcze na TVP Kultura Smile.

A jeśli chodzi o anime to zawsze można znaleźć coś wartego uwagi i pod względem rysunku i wcale nie prymitywnego.
Moje ostatnie pozycje to:
Steins Gate
Psycho-Pass

Są to thrillery, myślę że ciekawe i warte uwagi Smile
____________

Obudziłem się z ziewnięciem. Jest świt, a nadal żyję.


Wszyscy ludzie to imitacje małp,
wszyscy bogowie to imitacje ludzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 17:41 Odpowiedz z cytatem

Nie twierdzę, ze całe anime jest takie, tylko że polscy nadawcy wybierają najgorsze i najgłupsze, jakby się z [cenzura: człowiek inteligentny inaczej :] na mózgi pozamieniali.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 20:36 Odpowiedz z cytatem

Mavli, a te thrillery bardzo krwawe?
Totoro polecam, tak jak i  W krainie Bogów, czy Ruchomy Zamek Hauru. Z Księżniczką Mononoke bym się wstrzymała. Wiem, że jakos dziwnie męska część widzów właśnie zawsze poleca ten tytuł. Oglądałam i nie byłam jakoś bardzooo zachwycona. Nausicaä z Doliny Wiatru była fajniejsza, ale to moja opinia Smile
Evivo, czasem też trzeba coś głupiego obejrzeć, by móc docenić arcydzieło.  Wink
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mavli
Wojownik


   Posty: 644
Chowaniec

100 Miedziaków
5 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 21:51 Odpowiedz z cytatem

Nie nie są w żadnym wypadku krwawe, nie przepadam za takimi. W Psycho-Pass jest trochę krwi ale nie jest to na zasadzie aby sceny były jak najbardziej drastyczne. Jeśli oglądałaś Death Note, to ja właśnie jak najbardziej przepadam za takim rodzajem anime Smile.

Teraz liczę na Kaze tachinu reżyseria i scenariusz Miyazakiego więc myślę, że się nie zawiodę Very Happy.

Black Bullet też się wydaje ciekawe tylko na pierwszy rzut oka postacie są takie słodkie, one nie przesładzają fabuły Very Happy?
____________

Obudziłem się z ziewnięciem. Jest świt, a nadal żyję.


Wszyscy ludzie to imitacje małp,
wszyscy bogowie to imitacje ludzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 17 Sierpień, 2014 23:08 Odpowiedz z cytatem

Mistrz Miyazaki niesamowity człowiek i ten jego znak rozpoznawczy miłość do latania   Laughing  
Mój pierwszy film jaki widziałam to " On Your Mark " - do piosenki duetu Chage and Aska  do tej pory ten "film" robi na mnie niesamowite wrażenie  Laughing  

"On Your Mark - Chage and Aska"

http://www.anitube.se/video/60309/On-Your-Mark--Studio-Ghibli

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 18 Sierpień, 2014 7:12 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Black Bullet też się wydaje ciekawe tylko na pierwszy rzut oka postacie są takie słodkie, one nie przesładzają fabuły Very Happy?


Ja to odczytuję jako kolejny kontrast, między słodką dziewczynką, a maszyną do zabijania.  W dodatku z tego co zauważyłam, to te "dobre" rzeczy próbowali przedstawić ładnie, a te "złe" tak jakby były wypatrzone.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Sierpień, 2014 18:31 Odpowiedz z cytatem

12 września w kinach studyjnych w Polsce będzie miała miejsce premiera świetnego filmu Mamoru Hosody "Wilcze dzieci" . Reżyser znany jest m.in. z produkcji O dziewczynie skaczącej przez czas. Widać to w klimacie filmu i w pięknej animacji.
"Wilcze dzieci"  zdobyły m.in. najwyższy laur japońskiego przemysłu filmowego (Japan Academy Prize) w kategorii "film animowany" w 2013 roku oraz zwyciężyły na kilku innych, międzynarodowych festiwalach, m.in. New York International Children's Film Festival czy Tokyo International Anime Fair. I słusznie - to wyjątkowo ciepła, pełna emocji historia o trudnych wyborach.

Fabuła filmu opowiada o losach młodej kobiety Hany, która po śmierci męża ostatniego wilkołaka zmuszona jest samotnie wychowywać dwójkę wyjątkowych, mających podwójną wilczo-ludzką naturę, dzieci córkę Yuki I synka Ame . Wbrew pozorom „Wilcze dzieci” nie są horrorem, a wzruszającym, subtelnym i niezwykle ciepłym dramatem o zmaganiach z codziennością.  Poruszają zagadnienia trudu i wysiłku związanych z wychowaniem niezwykłych dzieci  (pod tym względem film stanowi wręcz swoisty hołd złożony matkom, macierzyństwu, poświęceniu towarzyszącemu rodzicielstwu), a także traktują o poszukiwaniu własnej tożsamości, akceptacji odmienności i własnej natury.
Przepiękny film warty obejrzenia   Laughing  

Fidelity AMV (Best Drama and Editor's Choice - Anime Boston 2013)

https://www.youtube.com/watch?v=FcJ80cd0gG4

Wolf Children Ame ~ Two Worlds

https://www.youtube.com/watch?v=T72BTCcHAMg

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Wrzesień, 2014 21:29 Odpowiedz z cytatem

Swojego czasu obejrzałem parę bajek Miyazakiego. Tyle się dobrego nasłuchałem, a jak do tej pory wszystko co od niego oglądałem to papka dla dwunastolatków z na siłę rozwleczoną fabułą (serio, ze dwa filmy to można było zmieścić w 60 minutach) i morałem podanym na srebrnej tacy. Jeśli chodzi o dzieła tego Pana to zdecydowanie przerost formy nad treścią - bo animacje nawet  ładne...
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 10 z 10 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.