Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Świat Mroku
Idź do strony   1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 07 Wrzesień, 2007 11:34 Odpowiedz z cytatem

oWoD i nWoD to dwa zupełnie odrębne systemy. Są inne i tworzone na zupełnie odmiennych zasadach. Główną i najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest spójność światów. W oWoD'zie mieliśmy: Vampire: The Masquerade, Werewolf: The Apocalypse, Mage: The Ascension, Wraith: The Oblivion, Changeling: The Dreaming, Hunter: The Reckoning, Demon: The Fallen, Mummy: The Resurrection i wiele pomniejszych. GDyby ktoś próbował połączyć je razem by móc grać kilkoma rodzajami nadnaturali jednocześnie odkryłby, że musi włożyć w to wiele pracy i może mu się nie udać. Światy są bardzo niespójne. Legendy, motywy działań poszczególnych nadnaturali, ich moce itp. bardzo się od siebie różniły. Przykładowo wilkołaki wierzyły, że wampiry to dzieci Tkaczki, zaś wapmiry były pewne swego pochodzenia od Kaina. O magach na przykład można powiedzieć, że zdecydowanie byli przepakowani... Rzucanie kontynentami na wielu sesjach nie należało do rzadkości o ile tylko Narrator dopuścił granie Arcymagiem. Przy tym wszystkim oWoD jest bardzo mroczny i nastawiony na dużą ilość walk i potyczek między nadnaturalami. Przykładem jest choćby starcie wampira z wilkołakiem, które to istoty rzucały w siebie cysterną z benzyną dopóki wilkołakowi nie wyczerpały się punkty Szału... Był to świat mroczny i bardzo niegościnny, w którym jeśli człowiek podejrzewany był o chorobę psychiczną, tak na prawdę znaczyło to, że widział za dużo (np. patrzył przez Barierę do Umbry lub jest pod wpływem Delirium po spotkaniu z crinos).

Z nWoD'u wywalono epicką walkę, pozbyto się niespójności światów, postawiono na narrację, wywalono i zmieniono większość wampirzych klanów i wilkołaczych plemion itp. Postawiono na "magiczne" piątki (w nWoD'zie jest ich pełno...). O ile mnie pamięć nie myli nie uświadczycie już Akceleracji w wampirze i nie wiadomo jak niesamowitych potyczek. Teraz wojna prowadzona jest podjazdowa. Jak do tej pory z tego systemu pojawiły się: Vampire: The Requiem, Werewolf: The Forsaken, Mage: The Awakening, Promethean: The Created, Changeling: The Lost.

Co więcej system wg twórców został "odamerykanizowany". Jak dla mnie oznacza to tyle, że nie będzie już biednego pokrzywdzonego nadnaturala o supermocach, który podcina sobie żyły, bo cały świat jest przeciwko niemu. Był to najczęstszy grzech młodych graczy w wampira -_- ("I tak narodzili się EMO"), który budził taki niesmak tych, którzy byli  z systemem od początku jego istnienia. Wg twórców nWoD'a ten problem prawdopodobnie został oddalony zupełnie, ale ja mam co do tego mieszane uczucia...

Ciężko oba te systemy porównywać, bo nie ukrywajmy - są zupełnie różne. Co nie zmienia faktu, że ja zostanę chyba przy moim ukochanym Wilkołaku: Apokalipsie i sporadycznie zajrzę do nWoD'a...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 08 Wrzesień, 2007 17:50 Odpowiedz z cytatem

WinterWolf, próbowałaś już w praktyce czegoś z nWoD'a?
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 08 Wrzesień, 2007 19:16 Odpowiedz z cytatem

Nie i szczerze mówiąc obawiam się to zrobić. Nieufnie się do niego odnoszę. Za głęboko tkwię w Wilkołaku: Apokalipsie, by przeszło to u mnie bez bólu. Być może w niedługim czasie spróbuję zagrać w Prometanina albo Changa. W Wilku nie przypadły mi do gustu zmiany, które zaszły w mitologii i społeczeństwie garou. Poza tym nazwanie wilkołaka "uratha" jest moim zdaniem zbrodnią...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 09 Wrzesień, 2007 16:28 Odpowiedz z cytatem

Też się boję, że to będzie rozczarowanie. Nawet jeśli system jest dobry, to pewnie ocenię go gorzej niż na to zasługuje, jestem do niego dosyć nieufnie nastawiona   Neutral  W każdym razie postanowiłam, że wypróbuję, jeśli doczekam się polskiej edycji.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 09 Wrzesień, 2007 17:43 Odpowiedz z cytatem

Wujek samo zło...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 09 Wrzesień, 2007 18:30 Odpowiedz z cytatem

Racja. W tym właśnie tkwi szkopuł. oWoD przypadł mi bardzo do gustu, szczególnie Wilkołak... Choć widzę, że nWoD to bardzo dobry system i jest wart uwagi, szczególnie, że wprowadzono wiele zmian na lepsze obawiam się, że zauroczona Wilkiem po prostu potraktuję nowy system bardzo niesprawiedliwie. Nie zmienia to faktu, że chyba spróbuję... Ale Werewolf: The Forsaken będę chyba unikać...

"Bo nie ma to jak lupus, Galiard z Czarnych Furii" Razz


PS. Co do polskiej edycji to od znajomych słyszałam, ze ma ponoć wyjść niebawem i nawet chyba prowadzone są dyskusje na temat tłumaczenia na forum Poltera.
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Melfka
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 95
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 09 Wrzesień, 2007 19:29 Odpowiedz z cytatem

A ja, uwielbiając Maga i Changelinga nie czuję się uprzedzona do nWoDu. Raczej patrzę na niego jak na alternatywę - podobny system, który zawiera to, co lubię, "tylko trochę inaczej".
Podręcznik do Maga: Przebudzenie (ładniej brzmi, niż Wstąpienie, prawda?) posiadam (przecudnie wydany!), ale do tej pory nie miałam okazji przeczytać całości - brak motywacji w postaci drużyny, z którą można by zagrać. Ale, gdy czytałam, miałam wrażenie "to jest inne!", a nie "to jest gorsze!". Nowy Mag to po prostu zupełnie coś innego i myślę, że na pozostałe systemy też nie powinno się patrzeć przez pryzmat starych. Zamiast "zmienili mojego ukochanego Wilkołaka! jak oni śmieli!" proponuję "o, jeszcze jeden system, w którym mogę zagrać Wilkołakiem - będzie jakaś odmiana!" Smile.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 09 Wrzesień, 2007 23:33 Odpowiedz z cytatem

Jedna sprawa to zrozumieć to. Niestety kolejna to podejść do nowego systemu bez uprzedzeń. Rozumiem, że jest inny, ale póki nie dojrzeję do tej myśli wolę się nie brać za nowego Wilka, żeby nie wydać o nim niesłusznych osądó
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 09 Październik, 2007 17:17 Odpowiedz z cytatem

A za chwilę będzie cała rodzina zła...   Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 23 Październik, 2007 16:33 Odpowiedz z cytatem

...no i doczekaliśmy się.

W połowie listopada nakładem wydawnictwa ISA ukaże się u nas podręcznik podstawowy do nowego Świata Mroku. Cena przystępna, nie przekracza 50 zł (w promocji 40 o ile się nie mylę).

Ładnie się zapowiada ta jesień, za tydzień wychodzi Wiedźmin, później nWoD... Jeszcze jakieś ciekawe premiery?
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 23 Październik, 2007 19:23 Odpowiedz z cytatem

Małe sprostowanie...

16.10.2007r. ISA rozpoczęła przedsprzedaż głównego podręcznika do nowego Świata Mroku. Początkowa, zachęcająca cena ma wynosić jedyne 39 zł, a od pierwszego listopada aż do zapowiadanej na koniec miesiąca premiery ma kosztować już 45 zł. Cena sklepowa po premierze ma być o 5 zł większa.


Premiera Wiedźmina we Wrocławskim EMPIKU (nie wiem jak w innych miejscach) 26.10.2007r. więc już w tym tygodniu Razz
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 01 Listopad, 2007 22:22 Odpowiedz z cytatem

Co to jest ISA??   Embarassed

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Listopad, 2007 2:35 Odpowiedz z cytatem

ISA – polskie wydawnictwo z siedzibą w Warszawie, założone w 1994 roku. Zajmuje się wydawaniem książek fantastycznych oraz podręczników do RPG: Dungeons & Dragons, Forgotten Realms czy Świat Mroku.

Jest także polskim dystrybutorem kolekcjonerskich gier karcianych, m.in. Magic: The Gathering i Yu-Gi-Oh!.
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 06 Styczeń, 2008 20:23 Odpowiedz z cytatem

Podręcznik podstawowy do nWoDa się pojawił... Wszystko byłoby pięknie i cudownie, gdyby... No właśnie! Pełen jest błędów, literówek i niedoróbek. Słaby papier, treść wyglądająca jakby przeszła przez zaledwie jedną, niedokładną korektę, grafomańskie, nudne jak flaki z olejem tłumaczenie. Czy przyjdzie nam ubolewać nad tragizmem tego systemu? Ponoć nic nie zostało z "whitewolfowego" stylu, który na długo przykuwał zawsze kolejne pokolenia graczy do ich podręczników. Chyba ciąży nad tym nowym systemem jakieś fatum...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Styczeń, 2008 10:31 Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na przeglądarkowego WODa?  Razz
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Styczeń, 2008 22:34 Odpowiedz z cytatem

Jak sprawdzę to Ci powiem co o tym sądzę Razz Zasadniczo wolę chyba jednak PBF...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Styczeń, 2008 22:41 Odpowiedz z cytatem

Ja sam nie gram, podałem tylko jako ciekawostkę.
PBFy mają swoje zalety, ale takie gry przeglądarkowe również  Smile
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Styczeń, 2008 14:09 Odpowiedz z cytatem

WinterWolf, czekałam aż to napiszesz Razz Wykorzystam to niecnie, poczekam aż wypróbujesz i, jeśli stwierdzisz, że warto, pójdę w Twoje ślady Razz Ha, to nowatorskie rozwiązanie wymagało testu na spryt kością k8 przy stopniu trudności 2^ ^.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Styczeń, 2008 20:49 Odpowiedz z cytatem

Jak doczekam się zaakceptowania postaci wysłanej im wczoraj to powiem co o tym sądzić... Jak na razie bez rewelacji, za to na stronie pełno błędów ortograficznych...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Styczeń, 2008 20:55 Odpowiedz z cytatem

E, prawdę mówiąc, to i tak nie spodziewam się pozytywnych wrażeń.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 3 Idź do strony   1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.