Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Miłość w powieściach fantasy
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
taksoofka
Mieszkaniec Krain


   Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Październik, 2007 9:36 Odpowiedz z cytatem

Witam, wiem wiem temat może nie jst zbyt głeboki, ale przyznam się bez bicia,że ze mnie niepoprawna romantyczka i nie wyobrażam sobie książki bez dobrego wątku miłosnego  Very Happy  Może znacie jakieś tytuły, autorów, których moglibyści polecic? Pozdrawiam wszystkich goraco Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Październik, 2007 13:18 Odpowiedz z cytatem

Ach, jaki miły temat   Very Happy  

Chyba najpierw przychodzi mi na myśl Człowiek ze Słowem. No i oczywiscie Dzieci Ziemi. Pamięć, Smutek i Cierń. Hm. We wszystkich coś jest. No, u Goodkinda, ale jak dla mnie to główne postacie są tam ciupkę zbyt sztuczne. Wszystkie serie Eddingsa. I tak przy okazji to zauważam, że nasi rodzimi autorzy są chyba ponad takie przyziemne uczucia jak miłość. Chyba że w postaci szczątkowo-poszatkowanej. Cóż, tylko współczuć.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Październik, 2007 8:03 Odpowiedz z cytatem

Mi do głowy w pierwszej kolejności przychodzi Jean Auel i jej Dzieci Ziemi. Myślę, że Ayla i Jondalar tworzą jedną z najszczęśliwszych par, ze wszystkimi swoimi wzlotami i upadkami. I wszyskimi odcieniami miłości.  Heh
Powiem nawet, że dla mnie jest to główny wątek książki, wokół którego osnuta jest cała fabuła, mimo że bynajmniej nie jest to żadne romansidło.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Październik, 2007 11:07 Odpowiedz z cytatem

A ja jednak dołożyłabym do tego coś w ojczystym języku i to spod niebylejakiego pióra. 'Maladie'. A. Sapkowski. Historia dobrze znana trochę inaczej.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Rumburakka
Mieszkaniec Krain


   Posty: 1
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Październik, 2007 12:01 Odpowiedz z cytatem

Jest nawet cała antologia opowiadań polskiej fantastyki, dotycząca fantastycznej miłości: Kochali się, że strach  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Październik, 2007 12:06 Odpowiedz z cytatem

No to mi na myśl najpierw przychodzi Mercedes Lackey Trylogia: "Strzały Królowej" , "Lot Strzał" i "Upadek Strzały" - jest to pierwsza książka przy której się wzruszyłam.... jednak jeżeli lubisz historie miłosne gejów to polecam "Cena Magii" i dwie pozostałe tego części (także Mercedes Lackey).
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Październik, 2007 14:05 Odpowiedz z cytatem

No właśnie ja tych perypetii gejowych nie trawię. Nie mam nic przeciwko gejom (zgodnie z zasadą: więcej gejów = wiecej wolnych dziewczyn), ale czytać o ich uniesieniach mi się nie chce.  Neutral
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Październik, 2007 14:15 Odpowiedz z cytatem

Whitefire... dlatego pierwsze 30 stron idzie ciężko,a le potem gdy wyobraźnią zamiewniasz imię "Stefen" na "Stefcia" to jest łatwiej  Laughing  
No ale ciekawa sprawa... gdy są miłosne sceny pomiędzy kobietą, a facetem, to wszystko jest opisane szczegółowo...ale pomiędzy dwoma facetami to pisze jendo zdanie , że dobrze im było
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Gość



   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 12 Październik, 2007 11:29 Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wszystkie podsuniete tutaj tytuły i autorów Smile Przydaje sie kiedy trzeba wybrać coś dobrego a jest taki multum tutułów do wyboru Smile Ja osobiście polecam Goodkind`a (choc czasami jest to dość irytujący watek tzw. ciągłe kłody pod nogi) , "Era wodnika" i Maję Lidię Kossakowską.

Powrót do góry ⇑
taksoofka
Mieszkaniec Krain


   Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 12 Październik, 2007 11:42 Odpowiedz z cytatem

Polecam osobiscie Guy`a Gavriel`a Kay`a "Lwy Al-Rassann", "Tigana" oraz "Trylogie Kusziela" Jacqueline Carey.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 12 Październik, 2007 21:45 Odpowiedz z cytatem

A ja polecam cykl Elenium.. fajna trzytomówka...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
taksoofka
Mieszkaniec Krain


   Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Październik, 2007 9:15 Odpowiedz z cytatem

Jeśli nikt jeszcze nie czytał Robina Hobb`a to polecam goraco ! Może nie ma tam watku miłosnego na pierwszym planie, ale mimo wszystko delikatnie i subtelnie zarysowany jest może czasami o wiele lepszy. Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Październik, 2007 11:19 Odpowiedz z cytatem

Bo to jest pani Robin Smile
Byłem zdziwiony, kiedy poznałem płeć, ale taka prawda Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Październik, 2007 16:10 Odpowiedz z cytatem

Ja się skapnęłam dopiero po przeczytaniu dwóch pierwszych jej książek.  Laughing
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
taksoofka
Mieszkaniec Krain


   Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 25 Październik, 2007 11:39 Odpowiedz z cytatem

Piękna Eyjan i waleczny Tauno, dzieci Wanimena, pół ludzie, pół wodnicy muszą walczyć o zycie i przetrwanie, poznają ludzkie okrucieństwo, zdradę i przemoc. Nie wszyscy ludzie jednak są do nich wrogo nastawieni - Eyjan spotyka pewnego młodzieńca, Tauno - pewna kobietę i... poznają także ludzką miłość... Taką mniej więcej historię opisuje Poul Anderson w "Dzieciach wodnika". Powieść pisana ładnym, delikatnym językiem, subtelne sceny erotyczne.. Nie jest to najlepsza pozycja jaka czytałam, ale warta polecenia  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Brashgard
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 5
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Maj, 2008 22:49 Odpowiedz z cytatem

Miłość w fantasy. Cóż Gwiezdny Pył Gaimana jest o miłości i myślę, że idealna dla romantyczek, a przy tym bardzo dobrze napisana i przezabawna. Tigana, zdecydowanie. Kay napisał jedną z lepszych książek jaką dane mi było czytać i tam motyw miłości i to nie jeden, a nie które były miłościami naprawdę trudnymi. Świetna pozycja dla każdego, a i o miłości sporo. Hmm...w sumie trylogia husycka. Sapek trochę tej miłości tam dał. ponoć, sam jeszcze nie przeczytałem, ale czeka w kolejce, jest jeszcze Rapsodia, która ponoć sporo rozprawia o miłości, a przy tym dobrze się ją czyta. I to tyle na początek:)

Pozdrawiam
Brashgard vel Trupiasty

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Sharin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 50
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 06 Luty, 2009 10:12 Odpowiedz z cytatem

Miłość w fantasy?

Jeżeli mowa o uczuciach damsko-męskich to zgadzam się z Brashem Wink Gwiezdny Pył zawiera w sobie odpowiednią dawkę miłości. Oprócz tego wymieniłbym jeszcze cykl Koło Czasu: romanse, gorące uczucia, zdrady - tego na pewno tam nie brakuje Wink
Co by tu jeszcze wymienić? Może coś tradycyjnego? Tolkien a wraz z nim dziejami Berena i ślicznej elfki?

Istnieje jeszcze coś takiego jak obraz miłości Boga do człowieka. Myślę, że Opowieści z Narnii będą tu dobrym i wystarczającym przykładem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Luty, 2009 14:46 Odpowiedz z cytatem

Miłość w powieściach fantasy... temat szczególnie ciekawy i kiedyś przeze mnie poruszany, ale o ile pamiętam, nie wypowiadałem się w nim w jakiś szczególnie konkretny sposób Smile Cóż, z poszukiwań książek romantycznych i o miłości mogę polecić :
Rapsodię. Zdecydowanie na pierwszym miejscu historia złotowłosej bajarki. Duża część książki to właśnie opisy jej perypetii sercowych, jednak dokonano tego subtelnie, ze smakiem i urokiem, przez co książka rozczula. Numer jeden w kwestii romantycznych książek.
Dalej - bez wątpliwosci drugie miejsce przynależy się Trylogii Mistrza Zagadek, gdzie oprócz głównej intrygi, bohater znajduje czas na romanse ze swoją wybranką. I znowu - ze względu na kobiece podejście do sprawy, jest to nastrojowe i poetycko romantyczne.
Tej samej autorki Zapomniane Bestie z Eldu, która jest historią o dojrzewaniu do prawdziwej miłości.
Kolejnym krokiem jest - tu zupełna nowość odkryta przeze mnie- Rytuał Diaczenko,  konkretnie tytułowe opowiadanie o smoku i księżniczce. To jest coś, co trzeba przeczytać...
Tehanu, czyli czwarty tom Ziemiomorza skupia sie wokół dojrzałej miłości dwóch osób, które chociaż teraz mają dla siebie chwilkę...
Mgły Avalonu są kolejną kobiecą powieścią, przez niektórych zwaną olbrzymim romansem, ale nieodmiennie mówią o tym z wielką sympatią Smile
Czarna Kompania, zwłaszcza ostatnie tomy, prezentuje miłość w brudnym, brutalnym świecie, gdzie jest siłą, która potrafi dokonać rzeczy niemożliwych - i tu bez żadnego przesadzania.
Ogólnie miłość występuje jako wątek główny bądź poboczny w wielu książkach i powieściach, lecz w podanych powyżej wątek ten jest wykonany w sposób godny uwagi.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
pitye
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 14
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Sierpień, 2009 16:35 Odpowiedz z cytatem

A z Tolkiena np. Beren i Luthien, Earendil i Eowinga, Faramir i Eowina i oczywiście Aragorn i Arwena - to pary. Szukajcie ich w Silmarillionie i Władcy...
____________

„Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację."
Winston Churchill

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 16 Sierpień, 2009 16:53 Odpowiedz z cytatem

Tolkienowi odmawiać nie będę, ale we "Władcy..." jest tego niewiele, a Silmarillion ma taką narrację, że trudno się czytelnikowi identyfikować z postaciami. Natomiast chciałbym podziękować Brashgardowi i Tixonowi  za "Rapsodię". Zaciekawiło mnie, kupiłem, przeczytałem... i fajnie Smile Pomimo paru drobnych zastrzeżeń bardzo mi się podobało. Aż dziwne, że nie przeczyczytałem tego wcześniej - chociaż z drugiej strony, notatka na okładce jest jakaś taka mało porywająca.

Zgodzę się też co do Czarnej Kompanii. Rzeczywiście, motyw miłości zasługuje tam na uwagę, jest ciekawy zwłaszcza na tle brutalnej wizji świata.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.