Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Miłość w powieściach fantasy
Idź do strony   1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Carlin Leander
Wędrowiec
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 67
Chowaniec

480 Miedziaków
6 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 19 Sierpień, 2009 21:50 Odpowiedz z cytatem

Whitefire, właśnie dołączyłeś do prestiżowego klubu miłośników Rapsodii, z czego jesteśmy niezmiernie radzi Very Happy. A już zwłaszcza Tix Wink
Co do miłości w powieściach fantasy, to przypominają mi się Niecni Dżentelmeni Scotta Lyncha, gdzie główny bohater bez przerwy wspomina swoją ukochaną i jej tajemniczą zdradę, czytelnik odwraca kolejne kartki w oczekiwaniu na wyjaśnienia, a tu...nic. Rudowłosa Sabetha nie pojawia się bezpośrednio ani w "Kłamstwach Locke'a Lamory", ani w "Na Szkarłatnych morzach". Tym bardziej jestem ciekawa, co z tą miłością autor zrobi w części trzeciej Very Happy.
____________

W żółtych płomieniach liści
Brzoza dopala się ślicznie
Grudzień ucieka za grudniem
Styczeń mi stuka za styczniem...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 24 Sierpień, 2009 18:30 Odpowiedz z cytatem

Mówiąc szczerze to małe przegięcie autor zrobił, w końcu kumpel Lamory nie jest głównym bohaterem, a jednak jego miłostki były rozpisywane (ściślej to jedna miłostka, ale na ilu to kartkach  Very Happy  ) . To troszkę niesprawiedliwe  Smile   I tak w ogóle uważam, że Lock powinien zapomnieć o niej, w końcu byłoby bardziej realistycznie  Rolling Eyes
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
El
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 12 Wrzesień, 2009 11:36 Odpowiedz z cytatem

Wątki miłości poruszane były także w dziełach Andree Norton - cykl świat Czarownic oraz Anne McCaffrey - Jeźdźcy smoków z Pern .
Wątki takie są delikatnie zaznaczane ale nadają tym książkom dodatkowej nuty - przedstawiając kreowane postacie w sposób bardziej ludzki

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Krzysztof P Nowak
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 33
Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Lipiec, 2010 23:57 Odpowiedz z cytatem

Jonathan Wylie - Labirynt Cieni

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 16 Lipiec, 2010 14:48 Odpowiedz z cytatem

A ja piszę własną powieść gdzie jest też wątek miłosny, zasadniczo to na nim opiera się cała fabuła Razz.  Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 04 Wrzesień, 2010 6:55 Odpowiedz z cytatem

Moje powieści fantasy na ogół są prawie pozbawione wątków miłosnych. Jakoś mi się jedno z drugim mało komponuje - to znaczy, oczywiście, ten i ów się kochają, ale nie jest to na pierwszym planie. Owszem, mam w dorobku trzytomowy romans rycerski, ale nie ma tam ani grama fantasy. To powieść historyczna, z okresu wojny stuletniej.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Wrzesień, 2010 12:45 Odpowiedz z cytatem

Wątek miłosny jest dla mnie tematem pobocznym, niegodnym na główny wątek oryginalnej powieści fantasy.  Sam umieszczam je totalnie na dnie tematów w moich opowiadankach, gdyż potrafią niekiedy rozluźnić atmosferę, ukazać uczucia (ludzkość) postaci, czasem rozbawić. Jest on dobrym przerywnikiem między wszelkimi akcjami, wyborami. Pozwala przypomnieć sobie, że bohater też ma swoje uczucia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Firstina
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 31
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Styczeń, 2011 20:33 Odpowiedz z cytatem

Książka Upadek jest pełna miłości, poza tym jest Miasto Kości też fajne i pełne romantycznych scen

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 2 Idź do strony   1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.