Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Władca Areny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gry bitewne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Marzec, 2013 18:55 Odpowiedz z cytatem

Założyłem temat, by polecić wam pewną planszówkę, z mechaniką wzorowaną na bitewniakach typu skirmish. Owa planszówka to ,,Władca Areny".

Autorem jest Sebastian Grabski, który założył wydawnictwo spawn, by wydać ww. grę. O tejże dowiedziałem się z ŚGP ( Świata Gier Planszowych ), gdzie były o niej może dwa zdania. Udałem się na oficjalną stronę internetową, obejrzałem wideorecenzję od ,,boardgamesfactory" i wywiad z autorem ( spokojnie sobie znajdziecie )... stwierdziłem że muszę mieć tą grę.

Która to opowiada o o pojedynkach na arenie. O pojedynkach mrocznych jak przepiękna, duża plansza, chociaż ekwipunek prezentowany na kartach przywodzi na myśl raczej fikuśne średniowiecze. Gracze tworzą postać w oparciu o sześć cech o wartości od 1 do 10ciu, kupują sprzęt, i walczą. Rozegrałem niezliczone partie, a wciąż wpadają mi do głowy pomysły na nowych wojowników i pomysły na walkę.

A jest z czego wybierać. Walka siłą, szybkością, zwinnością, twardą skórą, na dystans, dwiema brońmi, psy bojowe, nieokiełznana bestia, kolczaste ściany i wirujące ostrza, koksownik, który wywracam często dla zabawy ( i bo nakładka na planszę jest bardzo ładna ) długa i krótka broń, ocena siły ciosu zanim na nas spadnie, wykorzystanie pancerza i trucizny, wytrącanie broni i nieczyste sztuczki, sypiące się iskry i poruszanie się po planszy - bo autorowi udało się osiągnąć coś ciekawego: nawet jeśli dwaj wojownicy walczą bronią białą, wciąż poruszają się po planszy, nawet jeśli zbliżą się już na odległość ciosu - by dojść do upuszczonej broni, koksownika, by okrążyć wolniejszego przeciwnika, odskoczyć, zyskać na czasie.  

Gra wydana jest świetnie, aczkolwiek niektórym nie podobają się tanie plastikowe koraliki ( do zaznaczania ran ) i drewniane kosteczki ( pancerz ), i fakt, że karty trzeba było samemu wypychać ze sztancy. Jak dla mnie komponenty spełniają swoje zadanie, i właściwie i tak są schludne, a gra budzi emocje.

Ktoś chce się pochwalić, że też zna? Zapytać się o coś, dowiedzieć?  Smile
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 22 Marzec, 2013 19:14 Odpowiedz z cytatem

Z planszówek grałem tylko trochę w takie coś co nazywa się Dungeon Twister. Świetne. Możesz linknąć albo wstawić jakąś grafikę, żeby pokazać, jak to wygląda?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 24 Marzec, 2013 10:51 Odpowiedz z cytatem

No więc tak: to jest galeria na oficjalnej stronie, a to jest kilka zdjęć na Rebelu.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gry bitewne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.