Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Roślinki i takie tam;)
Idź do strony   1, 2, 3, 4  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gościniec
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 11 Maj, 2010 17:56 Odpowiedz z cytatem

Szima, masz u mnie krechę.

Ja też lubię rośliny doniczkowe, ale koty zajmują w mym sercu najpocześniejsze miejsce.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 15 Maj, 2010 18:56 Odpowiedz z cytatem

A mi właśnie zdechł tulipan:(. Myślałam, że on dopiero rozkwitnie, ale moja mam uświadomiła mnie, że ten kwiatek nie był jeszcze nie rozkwitnięty tylko już zdechłyVery Happy w końcu każdemu mogło się pomylić Very Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Maj, 2010 8:15 Odpowiedz z cytatem

A ja kupiłam sobie owadożerna roślinkę, bardzo ładną. Ciekawe, czy długo pożyje, szczególnie w kontakcie z moimi kotami.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Maj, 2010 20:48 Odpowiedz z cytatem

A czemu niby mają zwalczać?Shocked  Ta roślinka zżera w końcu koty czy owady? Very Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Maj, 2010 19:15 Odpowiedz z cytatem

Koty mogą zeżreć roślinkę Wink Nic im się wszakże nie stanie, rosiczki np. kiedyś były stosowane jako zioła lecznicze.

A co do pochew od mieczy, to nie łżę! - pod koniec XV wieku modne były pochwy z kocich skórek. W ogóle skórki i futerka dziwnych zwierzątek typu psy, koty czy myszy miały swego czasu szerokie zastosowanie - jeszcze w latach bodaj 20. ubiegłego wieku wiejska kobiecina proponowała baronowi okocimskiemu buty z psich skórek, mające pomóc mu na rzekome schorzenie nóg - podała nawet konkretnego rzemieślnika (jakiegoś starozakonnego), który mógłby mu je wykonać.
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Maj, 2010 20:24 Odpowiedz z cytatem

Fakt, ludzie mają różne głupie przesądy. Rzecz w tym, że koty rzeczywiście leczą różne schorzenia - ale wyłącznie te żywe. Kocia skórka to jedynie kawałek marnej jakości futerka.
A co do zżerania - wiem. Z niejednej roślinki zrobiły mi szpinak, póki nie odkryłam, że wystarczy spryskać roślinę wodą z mydłem, by się odczepiły. Ale owado zerne i "zamszowe" tego nie znoszą!
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Maj, 2010 20:26 Odpowiedz z cytatem

ej, to okrutne- koty dla skórek zabijać! Łby poucinać wszystkim tym psiajuchom, co się takowym rzemiosłem parają! Very Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Maj, 2010 20:09 Odpowiedz z cytatem

Niestety, są tacy, co nie szanują niczego. Dla wyrównania są zwariowane stare panny, jak ja, co hołubią po kilka zwierzaków w domu i dokarmiają podwórkowe miauczuchy.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Maj, 2010 14:56 Odpowiedz z cytatem

Nieszanowanie to zupełnie inna sprawa, nie można w ten sposób określać eksploatacji przyrody. Powiedziałbym, że jej wykorzystywanie (rzecz całkiem normalna i odwieczna) jest wręcz przeciwieństwem braku szacunku do niej - np. doceniam walory bydlęcej skóry, więc noszę wykonane z niej obuwie. Czym innym jest bezsensnowne znęcanie się nad zwierzętami czy niszczenie roślinności dla hecy, a czym innym zabiegi celowe, mające na celu pozyskanie tłuszczu, skór, kości, rogów, mięsa, futer itd. (zwłaszcza że niektóre zwierzęta nigdy by się nie urodziły, gdyby nie były specjalnie w tym celu hodowane). Starożytnymi Egipcjanami nie jesteśmy, żeby otaczać niektóre gatunki nabożną czcią Wink
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Maj, 2010 17:27 Odpowiedz z cytatem

Szima, mów za siebie. Dla mnie i mnie podobnych - a nie jest nas tak mało - psy i koty to stworzenia nietykalne. Ma to swoje uzasadnienie i nie zrezygnujemy z walki o to.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 31 Maj, 2010 11:14 Odpowiedz z cytatem

Ja tam uwielbiam lilie. I róże. Przy czym mam specyficzne pojmowanie dotyczące podarunków, w ktorych jest bukiet xd
W dzień kobiet chłopacy podarowali dizewczyną po żółtym tulipanie, a wychowawczyni białą różę. No to co ja na to? Że żółty jest kolorem zdrady, a biel jest pojmowana w niektórych kręgach wierzeń za kolor śmierci xd

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 31 Maj, 2010 18:44 Odpowiedz z cytatem

Ja też kocham rośliny, liściaste i kwiaciaste Smile. Tyle, że mam alergię na pyłki, niestety.
Z tym, że nie lubię kwiatów ciętych. Są smutne, jak pogrzebowy wieniec. wolę, gdy żyją i rosną.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 31 Maj, 2010 18:52 Odpowiedz z cytatem

Eviva - zdecydowanie cię popieram. Nie znoszę patrzeć, jak moje rówieśniczki siedzą sobie i zrywają kwiaty na jakiś głupi wianek, które za parę godzi i tak umierają i się je wyrzuca. Tak samo nie przepadam ucinać kwiatów do wazonu, bo przecież w ziemi dłużej będą kwitły. Oczywiście czasami trzeba podcinać, na przykład róże, żeby potem urosły na ich miejsce piękniejsze Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 31 Maj, 2010 20:17 Odpowiedz z cytatem

Angel: Właśnie. Ich życie i tak jest krótkie, po co je bezmyślnie skracać? Przycinanie to co innego, niektóre krzewy i drzewa wymagają, by je co roku trochę przyciąć, ale potem niech kwitną i cieszą się słońcem. Nie cierpię ścinania kwiatów, tak samo jak wycinki drzew... właściwie mogłabym być driadą. Taką z "Wiedźmina" zwłaszcza...
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Lipiec, 2010 22:22 Odpowiedz z cytatem

Nową roślinkę zamówiłem sobię zwaną żyworódką, uznana prawie że, za roślinę leczniczą stulecia, polecam poszukać i poczytać o jej właściwościach. Smile

Ps. co do zabijania zwierząt zagadzam, się z Szimą. Eviva są ludzie(głównie Chińczycy,oraz inne kraje azajatyckie), którzy jedzą koty, psy wykorzystują ich skore itd, ale my w Europie robimy to samo z krowami i świniami a to też zwierzęta jakby nie patrzeć. Bardziej spojrzeć trzeba na to co mowił Szima, nie szanowanie i znęcanie się nad zwierzętami, przyrodą jest tym co tak naprawdę powinno być karane. W swym okrucieństwie naprawdę Chińczycy wiodą prym, tam nie ma szacunku dla zwierząt.


Ostatnio zmieniony przez Wulfgard dnia Wtorek 27 Lipiec, 2010 22:05, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 8:33 Odpowiedz z cytatem

Wulfgard, wolałabym abyś żadnego linku do filmików takiego rodzaju nie zamieszczał. Jestem wrażliwą osóbką, która wpada albo a gniew albo w histerie przy takim czymś  Razz  
Zgadzam się z Szimą. Jednak rozumiem Evive troszkę, w końcu nasza kultura nauczyła nas, że kot i pies to zwierzę domowe i czasem członek rodziny.
Ja mam cztery storczyki i... po mojej nieobecności tak na prawdę jeden wyszedł bez szwanku. Trzy natomiast się kurują  Rolling Eyes  
A ostatnio bukiet czerwonych róż dostałam i nie mogę się zdecydować czy zasuszyć czy cieszyć się ich chwilowym przetrwaniem  Embarassed
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 11:21 Odpowiedz z cytatem

To, że inni są okrutnikami, nas nie usprawiedliwia. Chińczycy nie są dobrzy nawet dla siebie nawzajem - na przykład porzucone noworodki sa tam często wykorzystywane do doświadczeń naukowych, testowania leków itd. Nikt i tak się o nie nie upomni, więc co im tam. Podobnie rzecz się ma z Koreańczykami - bez litości mordują dzieci, urodzone w obozach karnych. Dzieci ich własnego narodu, często dzieci strażników obozowych!W tym kontekście nie dziwi stosunek do zwierząt. Jednak my podobno jesteśmy etycznie wyżsi.
Pies i kot od dziesiątkow tysięcy lat towarzyszą człowiekowi i dają mu swą miłość oraz pomoc w gospodarstwie domowym, nie mówiąc o obronie. A człowiek wypłaca im się, jak może najgorzej. Nie znaczy to, że popieram okrucieństwo wobec jakichkolwiek zwierząt, bo każde jest równie obrzydliwe. Jednak psy i koty to gatunki bardzo nam bliskie. Nie zjadłabym żadnego z nich, tak samo, jak nie zjadłabym małpy - za chińskiego boga!
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 13:41 Odpowiedz z cytatem

nie chcę nic mówić, ale to temat o roślinkach, a nie zwierzątkach i obecnym okrucieństwie wobec nich  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 22:04 Odpowiedz z cytatem

Temat mógłbym dalej przedyskutować ale jak trafnie zauważyłaś Mitris nie ten dział Smile Już wycofałem link do filmu.
A co do roślinek już tydzień czekam na moją żyworódkę i nic jeszcze nie przyszło Mad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 28 Lipiec, 2010 17:47 Odpowiedz z cytatem

Wulfgard napisał:

A co do roślinek już tydzień czekam na moją żyworódkę i nic jeszcze nie przyszło Mad


Ja tak kiedyś czekałam na przesyłkę z modliszką gwejską... i czekam do dziś. Obyś miał więcej szczęścia.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gościniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 4 Idź do strony   1, 2, 3, 4  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.