Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Michael Moorcock

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
thorin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 37
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Październik, 2008 21:39 Odpowiedz z cytatem

Napiszcie co sadzicie o Jego książkach itp.
Ja czytałem "Gloriana" po prostu kapitalna fabuła warto przeczytać
Polecam wszystkim
____________

Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmędrszy nie wszystko wie.

— John Ronald Reuel Tolkien Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Luty, 2009 21:36 Odpowiedz z cytatem

Posiadam jego sagę o Elryku oprócz siódmego z ośmiu tomów, czego żałuję bo naprawdę niesamowicie mi się podoba i 3 tomy(trylogia mieczy) z cyklu Corum. Moorcock wydał kilka cykli fantasy, pomimo że bohaterami są pozornie różne postacie, to tak naprawdę jest to jeden bohater, "który posiada poczucie istnienia w wielu wcieleniach". Z innymi jego książkami nie miałem okazji się zetknąć, ale słyszałem o "Glorianie" bardzo dobre opinie co potwierdza Twój post Thorinie, co skłania mnie do zdobycia tej książki lub chociażby przeczytania. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Carlin Leander
Wędrowiec
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 67
Chowaniec

480 Miedziaków
6 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Luty, 2009 23:26 Odpowiedz z cytatem

Michael Moorcock... Normalnie łza się w oku kręci... "Wieczny wojownik" był jedną z pierwszych książek fantasy, które sobie kupiłam. A jakże byłam zachwycona! Dzielny Erekose, który podróżuje między światami, walcząc ze złem itd. Miałam wtedy coś ze dwanaście lat Very Happy. Nigdy potem do książeczki nie wracałam, chociaż zapewne do tej pory spoczywa gdzieś na półce w domu rodzinnym, przywalona tonami innych dzieł. Ciekawe, jakie byłoby wrażenie dzisiaj, kiedy mam nieco więcej roczków...
Ale ja nie o tym. Przypominam sobie, iż też czytałam "Glorianę". I przyznaję się bez bicia, że w tej chwili jestem w stanie przypomnieć sobie tylko dwie rzeczy: łóżkowe ekscesy głównej bohaterki oraz fakt, że fabuła była miejscami tak zagmatwana, iż gubiłam wątek i momentami nie miałam pojęcia, o czym w ogóle czytam. Moorcock namnażał bohaterów w takim tempie, że nawet Dickens ze swoim "Klubem Pickwicka" się chowa.
____________

W żółtych płomieniach liści
Brzoza dopala się ślicznie
Grudzień ucieka za grudniem
Styczeń mi stuka za styczniem...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
desheikh
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1
Chowaniec

3 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 14 Styczeń, 2015 5:33 Odpowiedz z cytatem

Moorcock wydał kilka cykli fantasy, pomimo że bohaterami są pozornie różne postacie ?
____________

aaa

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.