Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Powiew ze wschodu czyli fantastyka zza Buga

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 09 Styczeń, 2009 10:26 Odpowiedz z cytatem

Wpadła mi ostatnio w ręce lektura, dzięki której wróciło moje, poważnie już nadwątlone, uwielbienie dla fantastyki. Znużona zarówno polskim fantasy jak i tym zachodnim, sięgnęłam po książki Siergieja Łukjanienki. Wzięłam do rąk 'Nocny patrol' i nie wypuściłam przed przeczytaniem ostatniej strony. Później 'Dzienny Patrol'. Aktualnie, po świątecznym odpływie funduszy, poczytuje w Empiku 'Ostatni Patrol' i cieszę się, że przede mną jeszcze 'Brudnopis' i 'Czystopis' tegoż autora. Dwie pierwsze części 'patrolowej trylogii' doczekały się już ekranizacji. Gorąco polecam wszystkim, którzy szukają naprawdę dobrej urban fantasy, z wilkołakami, wampirami, odmieńcami, magami, wiedźmami i całym osprzętem Wink Przy okazji pytanie - znacie innych dobrych rosyjskich autorów fantastyki? I, oczywiście, co sądzicie o kondycji tegoż gatunku u naszych wschodnich sąsiadów?
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 09 Styczeń, 2009 14:31 Odpowiedz z cytatem

Nie bijcie, ale fantastykę rosyjską znam raczej z filmów niż z książek. Być może sporo tracę, ale na razie nie mam po prostu kiedy zająć się nową lekturą.

Więc od razu dodam "Wilczarza" Marii Siemionowej. Na pewno książka jest też w sprzedaży i na pewno jest popularna, wcale nie na fali filmu. Taki rosyjski Wiedźmin, jeśli dobrze rozumiem Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Styczeń, 2009 12:02 Odpowiedz z cytatem

Niesamowite! Dokonałam radosnego odkrycia na półce w Ępiq - jest jeszcze 'Patrol zmroku' <3
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Sharin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 50
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Luty, 2009 21:38 Odpowiedz z cytatem

Siergiej Łukjanienko?
Coś tam czytałem ale nie powiem żeby była to lektura jakaś strasznie porywająca. Owszem, np. Nocny patrol wciąga ale nie jest też jakiś powalający. Ot, dobre czytadło, w którym oprócz fantastycznych istot nie za wiele doświadczymy wrażeń i wschodniego powiewu. Dlaczego?
Powiedziałbym, że autor momentami zapomina, że istnieje coś takiego jak świat otaczjący bohaterów (jedynym jego przejawem jest wódka z tego co pamiętam). Skupia się na akcji i niczym innym. Bohater tytułowy jest szyty grubymi nićmi i po przeczytaniu jednego, dwóch opowiadań zwyczajnie się mi znudził. Jest przewidywalny a jego wewnętrzne dylematy w każdym opowiadaniu są niemalże identyczne Confused

Dobrym uzupełnieniem "patroli" jest książka Oblicze czarnej Palmiry Władimira Wasiliewa. Współpracował z Łukjanienką.

Z tego co sobię czytam to z fantastyką zza Buga nie jest obecnie za wesoło. Owszem są pisarze, którzy trzymają poziom (np. Mariana i Siergiej Diaczenko) ale oni wiecznie żyć nie będą Sad Choć dość dużo ukazuje się czasopism powiązanych z literaturą fantastyczzną, jak chociażby: FANtastika, Real'nost'Fantastiki czy Mir Fantastiki, to jednak bardzo mało miejsca poświęcają ewentualnym debiutantom. Ci więcej, nie za wiele także znajdziemy tam jakiejkolwiek prozy O_o Filmy, RPG, komiksy, itd. to rządzi! Mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.