Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
1888r. [ORG]

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Sala Pamięci
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Marzec, 2009 20:51 Odpowiedz z cytatem

1 stycznia 1888r
-Niech żyje Nowy Rok!-  nad Londynem rozległ się wesoły krzyk – Szczęśliwego Roku!- krzyczeli wszyscy: ubodzy mieszkańcy i bogacze, dwór królewski czy więźniowie – Niech żyje Królowa Wiktoria i Zjednoczone Królestwo- alkohol lał się strumieniami, nie ważne czy bimber, czy wytworne whisky- Pomyślności!- panienki chichoczą, stukając kieliszkami pełnymi szampana prosto z Francji, Bąbelki już dawno uderzyły im do głowy- Szczęśliwego roku 1888!


Zabawy noworoczne. Najweselszy czas w życiu stolicy – przez chwilę każdy jest na równi, wszyscy czekają na coś nowego, mają nadzieję na lepszy rok, postanowienia poprawy….

Londyn, co niebywałe, w tym roku obsypany był grubą warstwą śniegu. Mgła spowiła kamienice, wygrywając ze światłem lamp. Wokół było biało, lecz nie ponuro- nad zamkiem pojawiły  się fajerwerki, każdy dom był suto oświetlony. Ludzie chodzili po ulicach, śmiejąc się z wszystkiego, nie zważali na zimno. Kilka person już leżało w rynsztoku, schlani tanim piwem do nieprzytomności.
Uliczne prostytutki cieszyły się dużym wzięciem, dzisiaj nie jeden chciał zaszaleć. Chętnie podnosiły spódnice w ciemnych zaułkach, czekając na sowite wynagrodzenie.
Dzieci też świetnie się bawiły. W taki dzień łatwiej było sfrymać jakiegoś naiwniaka. Za takie dziaćki mogli żyć przez parę dni. Małemu Percemu udało się nawet ukraść 4 funty – dostatnie życie przez miesiąc!
Na obrzeżach Londynu też bawiono się znakomicie. W posiadłościach bogaczy i arystokracji lały się morza drogich trunków, w przytulnych sypialniach królowała rozpusta. Lordowie naśmiewali się z władczyni, obstawiając kiedy dołączy do swego małżonka i zastanawiali się co jest powodem jej odwiecznej nieobecności
-Pewnie jest tak gruba, że nie może wstać z łoża!- krzyknął stary Barker, łypiąc okiem na służkę- Toast! Za beczkę Wiktorię!
-Toast!
Śmiechów było co niemiara. Niektórzy, ostatkiem sił, tańczyli coś na wzór walca angielskiego, chociaż ilości szampana we krwi skutecznie im to uniemożliwiała.

Nie każdy jednak bawił się tak dobrze.
W zamku Scarlet Lily miejsca na chwilkę samotności szukała młoda dziewczyna. Niepokoiło ją zniknięcie brata. Odrażały i odstraszały umizgi pijanych młodzieńców. Chciała wrócić do domu…
W innej części miasta wpadło na siebie dwóch mężczyzn. Widać każdy z nich miał za sobą ciężką noc. Spojrzeli na siebie i zamiast kłótni, podali sobie ręce. Potem poszli w stronę zapyziałego baru.
Zaczęło świtać…


Dziewięć miesięcy później rozpoczyna się historia.

Miejsce: Anglia za czasów panowania Wiktorii Hanowerskiej. świat w którym rządzi hipokryzja i sztywne zasady etykiety. Na ulicach panuje jednak brud i rozpusta...A ostatnimi czasy mieszkańcy drżą przed Kubą rozpruwaczem. Przygoda zaczyna się dzień po kontrowersyjnym zabójstwie młodego lorda Buchanan.

Gracze: To chyba jasne, że gramy jedynie ludżmi, prawda? Można wcielić się  w każdego - od żebraka po syna królowej. Trzeba jedynie orientować się lekko w realiach tamtych czasów jeżeli chce si.ę grać ludźmi z wyższej strefy.

Wymagania: Kierujemy się systemem Mythai. Wyślijcie mi całość, a ja usunę te zbędne. Jednak tak na prawdę chodzi mi głównie o rozwój postaci. Wymagam rozbudowanego charakteru i historii postaci (powinien zawierać miejsce urodzenia, pochodzenie, koligacje rodzinne, zawód, aktualny status społeczny)

Sesja będzie dość historyczna, ale postaram się jej klimatem przybliżyć każdemu realia Epoki Wiktoriańskiej, więc nie martwić się jeśli nie macie zielonego pojęcia z czym to się je XD

Lista Graczy
1. Dark ^ ^
2. Whitefire
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno


Ostatnio zmieniony przez Raile dnia Sobota 21 Marzec, 2009 0:23, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Marzec, 2009 20:56 Odpowiedz z cytatem

Ja! Ja! Ja!  Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 18 Marzec, 2009 10:42 Odpowiedz z cytatem

Epoka wiktoriańska..   Rolling Eyes  Naprawdę żałuję, że nie mam czasu, bo zapowiada się bardzo ciekawie, w fajnym klimacie no i epoka, ach epoka Wink
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 18 Marzec, 2009 12:06 Odpowiedz z cytatem

Hm... to może ja? Chętnie bym spróbował czegoś trochę innego Smile Niestety nie jestem pewien, czy dałbym rade opracować postać przed weekendem.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 18 Marzec, 2009 16:32 Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to planuję zacząć dopiero 29 marca - złapał mnie wyjazd niespodziewany. Wiec nie trzeba się śpieszyć Smile
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 29 Marzec, 2009 21:27 Odpowiedz z cytatem

Przesłałem Ci postać na PW. Hej, ludki, może jeszcze kto dołączy, ja już nie pamiętam kiedy grałem jako bohater :DDD
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 30 Marzec, 2009 18:47 Odpowiedz z cytatem

Wyślę w najbliższym czasie  Very Happy  . Badałem nieznane regiony miasta P.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 04 Kwiecień, 2009 16:24 Odpowiedz z cytatem

la,la,la

Zastanawiam się czy mogę liczyć na jeszcze jakiś graczy (ostatnio dość pusto na forum Sad) czy zmusić DP do wysłania mi karty już teraz, by w najbliższym czasie zacząć.  Jak myślicie?
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 04 Kwiecień, 2009 21:02 Odpowiedz z cytatem

*poszedł pisać*
 Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 04 Kwiecień, 2009 22:18 Odpowiedz z cytatem

Doobrze! Wiec jutro zaczynamy. Jak ktoś będzie chciał dołączyć - nie ma problemu, sesja jest otwarta na nową krew Smile

Jutro spodziewajcie się pw ze statystykami poprawionymi i dodatkami do historii!
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 05 Kwiecień, 2009 9:06 Odpowiedz z cytatem

Very Happy  Łii!
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Czerwiec, 2009 19:37 Odpowiedz z cytatem

Ponieważ po długiej nieobecności wasza Rel (tak, tak się czyta mój nick. I wiem, że tęskniliście) wrócila i ma zamiar kontynuować swoją super-historyczną sesję. Mam nadzieję, że gracze dalej mają na nią chęć.
I, oczywiście, nowi mile widziani. Bo dopiero zaczynamy!
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Czerwiec, 2009 20:07 Odpowiedz z cytatem

Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Czerwiec, 2009 9:18 Odpowiedz z cytatem

Znikam na caałe dwa tygodnie. Macie czas na odświeżenie kart postaci - zaraz po powrocie zaczynam. A, że ostatnio czytam Alana Edgara Poe - przygotujcie się na jeszcze okropniejsze tajemnice! Smile
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 31 Lipiec, 2009 11:52 Odpowiedz z cytatem

Od poniedziałku (03) do następnej niedzieli (09) mnie nie będzie, jadę się nieco wywczasować. Postaram się napisać coś jeszcze w tym tygodniu, potem przerwa Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Sala Pamięci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.