Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Sztuki walki - tylko dla walecznych :>
Idź do strony   1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 09 Luty, 2008 19:30 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z broni najlepsze sa miecze (szczególnie samurajskie) tylko drogie jak cholera... a pomachać by sie pomachało

Och, taki "półtorak"... yes

Hmm... Chodziłem na karate, czy coś-tam mając 8 lat - nic z tego nie pamiętam Smile
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Rogo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 158
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Luty, 2008 8:18 Odpowiedz z cytatem

To będzie brać kąpiele słoneczne  Roll2
____________

Nie podążaj za mną bo się zgubisz...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Maciooj
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 185
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 02 Kwiecień, 2008 20:48 Odpowiedz z cytatem

Trenowałem karate shotokan 4 lata, mam brązowy pas, w tym roku zamierzam kontynuować  Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 03 Kwiecień, 2008 16:17 Odpowiedz z cytatem

Kiedy słyszę 'shotokan' zawsze wzdrygam się na myśl o szalonym Kanazawie zadającym mordercze ciosy złamaną ręką. Kiedyś nawet mi się przyśniła jego walka   Razz
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Stysiek
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 47
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Czerwiec, 2008 20:31 Odpowiedz z cytatem

Sztuki walki? Małoprzydatne ale skuteczne i wystawne, Capoera wygląda efektownie ale nie nie realne zagrożenie walką z Wielkim Naziolem Razz Ewentualnie trenowałem tae Kwon Do  nawet nie wiemi jak sie to pisze
____________




Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Czerwiec, 2008 22:46 Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że Tkd zaczyna przeważać na Mythai Very Happy I bardzo dobrze   8)
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Stysiek
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 47
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Czerwiec, 2008 20:07 Odpowiedz z cytatem

Ale dla mnie to było śmieszne ja wole Systemy Samoobrony Takie jak Krav maga albo Combat 56
____________




Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Czerwiec, 2008 22:12 Odpowiedz z cytatem

Sześć lat chodzilem kiedyś na karate tradycyjne, kontuzja prawej nogi mnie z tego trwale wyleczyla Razz i teraz, z perspektywy czasu mogę ocenić, że karate to chyba najmniej przydatna ze sztuk walki, zbyt sztywna i wbita w formy, szablony, bez plynności jak np. aikido Razz teraz nic nie trenuję z prostego powodu: we wrześniu znowu mialem kontuzję prawej nogi, tym razem kolana, nie stopy... i do tej pory kolano mi się odzywa np. na zmianę pogody, więc sytuacja nie do pozazdroszczenia Confused
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Sutener
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 12
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 13 Czerwiec, 2008 1:54 Odpowiedz z cytatem

Villo Stunsky napisał:
Z capoeirą nikt nie wygra. Ta sztuka walki jest najlepsza. Znacie jej historię? W którymś tam wieku, Amerykanie uwięzili czarnych, by byli ich niewolnikami. Było to jakieś plemię. Któryś z nich wpadł na pewien pomysł. Powiedzieli Amerykanom, że do ich religi należy pewien taniec. Amerykanie zgodzili się na to. Plemię zaczęło niby tańczyć, taniec nazwali capoeirą. Tak naprawdę ćwiczyli nową sztukę walki, która w przyszłości miała być bardzo skuteczna. Gdy wszyscy nauczyli jej się do tego stopnia, że ten styl był wręcz śmiertelny, zaatakowali. Zaatakowali zabijając całą masę Amerykanów i uciekli. Od tej pory zaczeli nauczać capoeiry, choć nie za darmo(były to tylko jakieś przedmioty, kości słoniowe itp.) na początku uczyli tylko inne plemiona, a potem to nie wiem jak to się rozpowszechniło.


... to dowcip ?

Zacznijmy od tego, że nie wiadomo skąd dokładnie wzięła się capoeira. Samo słowo w portugalskim oznacza "wysoka trawa", zaś co do jej korzeni jest kilka teorii. Ta o walce ukrytej w tańcu przez sprytnych niewolników jest akurat najbardziej romantyczna. Inna głosi o tańcu zebry - rytuale jednego z afrykańskich plemion a jeszcze inna o tym, że skoro murzyn nie miał prawa dotknąć ręką białego, to aby z nim walczyć nauczył się to robić nogami.

Samą capoeirę ukształtowali na pewno niewolnicy sprowadzeni z czarnego lądu, plemiona indiańskie Ameryki Południowej i emigranci dorabiający na plantacjach razem z tymi pierwszymi i drugimi. Historia capoeiry jest nierozerwalnie związana z candomble - religią, łączącą chrześcijaństwo i wierzenia afrykańskie, dlatego część zachowań i filozofii bierze się bezpośrednio z owego wyznania. O oficjalnym początku capoeiry, którą znamy dzisiaj, możemy mówić gdy Mestre(mistrz) Bimba jeździł po całej Brazylii propagując ujednolicony system ruchów, zwany capoeira regional (czyt. heżional). Rozróżnia się także capoeira angola i moderna, ale regional jest najbardziej dominującą odmianą i ludzie kojarzą capo głównie od tej strony.

Villo Stunsky napisał:
Muszę się tego nauczyć. Capoeira + micze? Jak w Equalibrum!

Maculele (taniec polegający na rytmicznych uderzeniach przedmiotami trzymanymi w dłoniach w przedmioty przeciwnika) jest nauczane w każdej normalnej grupie. Dawniej używano maczet, ale z racji tego, że capoeristas tracili palce podczas treningów i pokazów zamieniono je na pałki. Najbardziej charakterystyczną bronią w capoeira carioca - najbrutalnejszej odmiane capo, usilnie zwalczanej przez brazylijski rząd, była brzytwa.

No i kwestia różnicy między filmem, gdzie za sceną walki stoi cały sztab speców od efektów specjalnych, kaskaderów, instrukorów, dublów scen a życiem, gdzie bardzo łatwo sobie bądź komuś zrobić krzywdę.

Lidia napisał:
Capoeira najlepsza? Polemizowałabym  Więcej tam tańca i wygibasów niż walki. Capoeira jest na pewno fajnym, ciekawym sportem, ale co do skuteczności to jak dla mnie poza czołówką.

Racja, w starciu ulicznym nie zdążyłbym zagrać na instrumentach, hehe...

Stysiek napisał:
Sztuki walki? Małoprzydatne ale skuteczne i wystawne, Capoera wygląda efektownie ale nie nie realne zagrożenie walką z Wielkim Naziolem

Sam Bruce Lee wielokrotnie powtarzał, że 90% ruchów we wschodnich sztukach walki jest niepraktycznych w starciu ulicznym. Sztuki walki różnią się od sportów walki i systemów obronnych tym, że oferują pewną filozofię, narzucają kodeks zachowań i kluczowym elementem idącym w parze za rozwojem ciała jest wzrost duchowy. Inna sprawa, że jeżeli przez całe życie będziesz ćwiczył rzucanie monetą to w końcu będziesz na tyle dobry, aby komuś wybić oko.

Capoeira oferuje dobre rozciągnięcie, odpowiednie kierowanie dynamiką ciała i stawia nacisk na wytrzymałość i zręczność, kształtuje poczucie rytmu, odpręża przy graniu na instrumentach i śpiewie, ale przede wszystkim uczy współpracy z przeciwnikiem i sprytu potrzebnego do pokonania go.
____________

The rest is silence.
William Shakespeare - Hamlet

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
thorin
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 37
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Październik, 2008 21:31 Odpowiedz z cytatem

No ja trenuje Parkour choć tego sztuką walki nazwać nie można ale zacznę chyba aikido   Rolling Eyes
____________

Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmędrszy nie wszystko wie.

— John Ronald Reuel Tolkien Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 22 Styczeń, 2009 16:19 Odpowiedz z cytatem

Dwa lata z powodzeniem trenowałam Taekwon-do. Niestety z powodu chorego kolana (mimo poważnych z nim problemów nie przerwałam wtedy treningów) mam jedynie biały pas z żółtą belką. Po poważnej kontuzji lewej kostki i zerwaniu więzadeł i uszkodzeniu torebki stawowej musiałam przerwać trening. Może kiedyś do tego wrócę... Obecnie trenuję Aikido i poznaję elementy Aiku-jutsu. Marzę o trenowaniu XMA Taekwon-do (eXtreme Martial Arts Taekwon-do)...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Thys
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 43
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 23 Marzec, 2010 17:51 Odpowiedz z cytatem

Kiedyś na box chodziłem.
Pol godziny rozgrzewki a później trzy opcje do wyboru:
-Sparing.
-Dalsze ćwiczenia.
-Obijanie woreczków.
No i nauczyłem się skakać na skakance dobrze Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Maj, 2010 8:13 Odpowiedz z cytatem

Kiedyś, jako nastolatka i młoda kobieta, uprawiałam kickbox, karate i taekwondo. Nie będę oszukiwać, żaden ze mnie Bruce Lee, ale nabrałam trochę umiejętności. No i dowiedziałam się, że dwuminutowe walenie w worek bokserski rozładuje każdy stres. A jeśli jest on z brezentu, nie ze skóry, może też rozwalić ci pięści do krwi.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 3 Idź do strony   1, 2, 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.