Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Żywioły i Natura
Idź do strony   1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Iris
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 43
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 15:06 Odpowiedz z cytatem

No to teraz już mamy filozoficzne paplanie   Laughing  Teraz mi się przypomniało inne forum, gdzie we wszystkich tematach tłumaczyli to tak poważnie Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 15:20 Odpowiedz z cytatem

Ja tam lubię takie filozoficzne i poważne dyskusje...  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Iris
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 43
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 05 Lipiec, 2008 17:26 Odpowiedz z cytatem

Ja czasem też, ale nie wtedy, kiedy przeradzają się w kłótnie, kto bardziej mądrze to napisał... Podoba mi się to forum Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 25 Maj, 2009 8:54 Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wspomniano o duchowości, to również sądzę, że jest to nieodłączny element świata.
Może natura też ma swego duch? Może każdy żywioł jest jakoś uporządkowany, według duchowej energii?
Bo niby czemu do danego człowieka przypisuje się taki żywioł, a nie inny?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 28 Maj, 2009 14:09 Odpowiedz z cytatem

Angel, chyba musiałaś oglądać Final Fantasy "Wojna Dusz"   Heh   Tam właśnie pierwszy raz spotkałam się z teorią, że Ziemia ma dusze   Very Happy  Tzn. jeśli natura to Ziemia... to Gaja itd.  Embarassed
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 29 Maj, 2009 11:24 Odpowiedz z cytatem

Nie oglądałam Final Fantasy, choć bardzo bym chciała xDD
No cóż, bo jakoś tak mi się wydaję... Jeżeli odsunąć na bok teorię o Bogu, to wszystkie katastrofy spotykające ludzi mogą mieć związek właśnie z tym, że Ojciec Ląd i Matka Ziemia mają duszę.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 29 Maj, 2009 12:54 Odpowiedz z cytatem

Zadławienie się na śmierć kawałkiem ciastka z malinami też jest wynikiem posiadania duszy przez oną sporą masę wody i dużą ilość większych czy mniejszych kamieni?
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 01 Czerwiec, 2009 13:03 Odpowiedz z cytatem

haha xDDD
Nie, sądzę, że to jest po prostu ogromny pech, albo głupota Razz
No chybaże uda nam sie to uduchowić xDD

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Lipiec, 2009 15:51 Odpowiedz z cytatem

4 żywioły które znamy i otaczają nas występują tu na naszej matce żywicielce Ziemi, poza nią nie wiadomo czy nie ma ich więcej. 5 element, o którym mówiliście wcześniej, dla mnie widzi się jako żywioł życia/ducha(coś na stylu ducha dziczy w "Władcy klanów" Christie golden). Energia jako 5 element mi nie pasuje, gdyż energią jest dla mnie wszystko i wszyscy. Aby zrozumieć naturę i mówić o niej, powinniśmy żyć wśród niej i w zgodzie z nią, inaczej możemy wysuwać tylko teorie. A teoria często mija się z praktyką Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 12 Wrzesień, 2009 14:16 Odpowiedz z cytatem

Tak, tylko że szkoda, że pięknie się tak o tym pisze, a zastosować w praktyce jest trudniej. Nie mam nic do techniki. "Nic" oprócz tego, że niszczy środowisko. Prawda jest taka, że sami zabijamy naszą planetę, ale za wiele nie robimy, by ten proces zatrzymać Razz A skoro MY, jak grupa społeczna, jesteśmy winni wyniszczania tego, co kiedyś zostało stworzone, stajemy się zagrożeniem dla istoty bytu zwierząt, kwiatków i drzewek, stanowiące podkład naszej egzystencji.
Możemy jedynie snuć teorie, co by było gdyby. Na pewno, gdyby nie było samochodów, nie byłoby takiego zanieczyszczenia. Na pewno też, nie moglibyśmy podróżować tak daleko.
Wszystko ma swoje plusy i minusy, a dalej przyjmując teorię, że żywioły mają "uduchowiony" stan bytności, uważają nas za zagrożenie i próbują jakoś... "utemperować", o ile nie dokonać końca naszej egzystencji. Przyjmując to, że Pięty Element mógłby być właśnie podstawą ducha, powstaje nam piękna teoria, opierająca się na tym, że Piąty Element, jako "duch", istota rozumna, jest bardziej rozwinięta od nas, czyli zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarzamy. I raczy przedsięwziąć w tym kierunku jakieś kroki.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 12 Wrzesień, 2009 16:27 Odpowiedz z cytatem

Brednie ekogłupków. Nie możemy zabić planety, a samochodami już na pewno. Środowisko? Samochody (od poćżatków swego istnienia) maja tak nikły wpływ na środowisko, w porównaniu z takim nawet średnim wybuchem wulkanu, że to śmiech na sali. Jakieś zwierzeta i rośliny zemrzą, oczywiste, zawsze jakieś umrzywają, umrzywały przez tysiące lat bez naszej pomocy, ale tysiące powstało/przystosowało sie do nowych warunków.
Krótko mówiąc - bezczelna propaganda ekogłupków, rozpowszechniana przez ludzi którzy nie myślą. Tyle. :*
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 02 Czerwiec, 2010 19:45 Odpowiedz z cytatem

No wiesz co, nie kochasz mamusi natury? >.<
Jak dla mnie ludzie zniszczyli naturę i to chyba też by było na tyle... To tak, jakby ktoś przechodząc obok innego człowieka ściął mu głowę, bo była ładna i postawił w wazonie. Owszem, niektóre kwiaty potrzebują podcinania, ale nie bezmyślnego zrywania, która prowadzi do śmierci rośliny. A przecież są nawet dowody na rujnowanie świata przez człowieka. Choćby efekt cieplarniany. Anomalia pogodowe - niedługo w Polsce będziemy mieć pustynię, a Sahara stanie się lasem tropikalny, ale jeszcze inna bzdura.
Świat jest jednym wielkim kręgiem życia, w którym bez przerwy istnieje przepływ energii. Kiedy jeden gatunek wymiera - pociąga to za sobą cały łańcuch przyczynowo skutkowy, który czasem nie jest dostrzegalny dla laików. Ludzie nagięli prawa natury. Nie poszanowali istoty bytu fauny i flory, nie przestrzegają równowagi we wszechświecie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 02 Czerwiec, 2010 20:02 Odpowiedz z cytatem

Havok

Ależ my zabijamy nasza planetę! Robimy to bezmyślnie i po kretyńsku nawet, bo podcinamy gałąź na której siedzimy. A co do ekologów, to sa ludzie mądrzejsi niż myślisz. Wiedzą na przykład, że gdy zniszczymy środowisko, w którym żyjemy, to na żadnej wyprzedaży, za żadne miliardy, nie kupimy sobie następnego.
Zgadzam się, że niektóre postulaty ekologów domowego chowu są absurdalne w dzisiejszych czasach, jednak tak się mają do działalności prawdziwych ekologów, jak szarlataneria radiestetów do działalności wysokiej klasy lekarzy (niekoniecznie polskich). Weź pod uwagę, że wszystko jest ze sobą powiązane. Kiedyś tez wymierały całe gatunki, co owocowało zmianą środowiska - ale wtedy nie było ludzi. My mamy ogromne potrzeby. Jeśli zatrujemy do reszty nasze morza i oceany, wybuchnie wielki głód, bo mnóstwo ludzi właśnie z oceanów żyje. A ich równowaga ekologiczna jest bardzo delikatna.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 08 Czerwiec, 2010 22:19 Odpowiedz z cytatem

Evivo! Ona wierzchnia warstwa którą ledwo musnęliśmy ma się świetnie. (NAWET mimo śmiertelnego zagrożenia ze strony plastykowych torebek!) O samej planecie nie śmiem wspominać bo była ona i będzie.
Co do wymierania gatunków muszę się nie zgodzić. To zmiana środowiska ma wpływ na wymieranie gatunków, nie na odwrót. Druga sprawa - jak zauważyłaś, gatunki wymierały bez udziału człowieka. Od dawien dawna. Powstawały też nowe. Od dawien dawna. Czy pojawienie się człowieka w układzie powinno coś zmieniać? To by było niezdrowe - gatunki dalej wymierają i powstają nowe! Tak powinno być!
A nasze ogromne potrzeby są mimo wszystko w porównaniu z zasobami wcale nie tak nieżyciowe. O oceany się nie martwię, bo z tego co pamiętam mają się bardzo dobrze.
Kwestyja ekogłupków jest prosta - śmiem twierdzić, że takoż ci prawdziwi jak i oni domowi, to zwykli idioci lub terroryści. Tą są takie niebezpieczne wróżki, z pokaźnym zapleczem, które co rusz wieszczą koniec świata - one cieplenie globalne, oziębienie, dziury ozonowe, torebki foliowe, dwutlenek węgla, kryzys energetyczny, pustynnienie, zatopienie, uduszenie, powszechne z głodu wymarcie... uch! Ludzie są spragnieni dramatów. Nie słyszałem jeszcze mądrego ekologa, naprawdę.
>> [1]-[2] <<

Angel! To co napisałaś, to bzdury. Na efekcie cieplarnianym i podcinaniu kwiatków zaczynając, a na równowadze we wszechświecie i naginaniu praw natury kończąc. Wszystko.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Lipiec, 2010 16:50 Odpowiedz z cytatem

To usłysz mój głos bezlitosna istoto! Spójrzmy na to tak: Idziesz z kumplami przez lasek, nie grzeszysz trzeźwością. Kończysz buteleczkę smacznej wódeczki po czym wyrzucasz ją byle gdzie. W upałach takich jak te które nas teraz nękają zrozumiałe jest że zagrożenie spowodowane zwykłą buteleczką jest ponad minimalne. Las się spala, giną przy tym zwierzęta, a jeżeli nie to tracą dom, albo jego część.
Globalne ocieplenie to owszem przesada, ale trzeba przyznać że klimat nam się wyostrza. Mam na myśli bardziej mroźne zimy i bardziej upalne lata. Może ten jeden las nie odnosi się nijak do pełnych gatunków zwierząt, to oczywiste, ale mi nie o to chodzi. Możemy uratować trochę zwierząt i roślin ograniczając niektóre czynności. Trzeba brać pod uwagę nie tylko swoje dobro. - Moje zdanie na ten temat Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Lipiec, 2010 16:57 Odpowiedz z cytatem

Hm, tak. A ja kupiłam sobie ekologiczny (ponoć) telefon. Fakt, że o domniemanej ekologiczności dowiedziałam się już po zakupie, ale zawsze coś Razz

W kwestii tematów eko i pokrewnych mam własną spiskową teorie, w której Grinpis jest organizacją polityczną, która nawet nie zainteresowała się katastrofą na Zalewie Zegrzyńskim.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Lipiec, 2010 17:33 Odpowiedz z cytatem

Bo grinpis to skończeni idioci nawiasem mówiąc. Ale coś w sprawie natury zawsze zrobić można Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 17 Lipiec, 2010 8:58 Odpowiedz z cytatem

Może po prostu przestańmy twierdzić, że my mamy pomóc naturze, bo ona jest dzieckiem niesamodzielnym. Nie możemy przestrzegać tego w ten sposób: niszczymy naturę, umrze jeśli jej nie pomożemy. To jest fałsz.
Bo prawda jest gorzka i wygląd atak: niszczymy naturę, umrzemy jeśli nie przeprosimy.   Heh
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Berserkerek Neo
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Lipiec, 2010 21:54 Odpowiedz z cytatem

No może jednak. To nie my pomagamy naturze - to natura pomaga nam.
A trzeba wziąść pod uwagę, że np. meteor walnie w Ziemię... i co wtedy? Nie zawsze natura ocali nam tyłki.  Razz
____________

Największe porażki ponosi się przez niedocenianie przeciwnika.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Spring
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Postać   Chowaniec

101 Miedziaków
22 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 12 Grudzień, 2011 14:58 Odpowiedz z cytatem

Ja tam zgadzam się z Angel

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 4 z 4 Idź do strony   1, 2, 3, 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.