Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Narkotyki, procenty...
Idź do strony   1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Co sądzisz o piciu alkoholu przed 18-stką?
Czemu nie? Żyje się tylko raz!
21%
 21%  [ 5 ]
Ciężko powiedzieć... Od czasu do czasu w sumie nie zaszkodzi...
43%
 43%  [ 10 ]
Jestem temu zdecydowanie przeciwny.
34%
 34%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor
Wiadomość
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 15 Czerwiec, 2010 20:31 Odpowiedz z cytatem

Wiesz, może być tak, że w odpowiednich ilościach niektóre środki działają pozytywnie, nie wywołując przy tym skutków ubocznych. Ale gdzie jest granica? Sam zdrowy rozsądek może nie wystarczyć. Spójrz chociażby na pijanych kierowców. Oni też zapewne mówili, że od jednego kieliszka nic im się nie stanie. Ciekawość i uczucie strachu przed złapaniem często są silniejsze od innych odruchów. Poza tym, środki odurzające mają to do siebie, że pozbawiają zdrowego rozsądku.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 15 Czerwiec, 2010 21:14 Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sprawa takich używek to szybka piłka:
Nie palę --> alergia, fetor, brzydka skóra i brak atrakcyjności fizycznej.
Nie piję --> bo mi nie smakuje, choć twierdzę, że napicie się okazyjne lub lampka wina do obiadku to nic złego. Uważam także, że przed 18-stką można skosztować alkoholu w obecności osób odpowiedzialnych: najlepiej rodzic, lub ktoś normalny z rodziny. [bez przesady, by 1-gimnazjalistki szły na szkolną dyskotekę kompletnie pijane po jednym piwie]
Nie ćpam --> jeszcze mam jakiś szacunek do swojego ciała, nie wkładam do ust byle czego, nie potrafiłabym czegokolwiek wdychać bo to jest obrzydliwe i niezdrowe, nie potrafię sobie wbić igły(komuś prędzej, choć ręka drży). Ponadto o czym tu gadać? To tak jak papierosy: nie zdrowe, obrzydliwe dla osób postronnych, nieodpowiedzialne i otumaniające.
Nie pojmuję takich nałogów. Są bardzo niebezpieczne dla otoczenia. Czemu niby ludzie muszą być egoistyczni i głupi?
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 15 Czerwiec, 2010 21:45 Odpowiedz z cytatem

No i to jest dobre podejście!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 16 Czerwiec, 2010 10:32 Odpowiedz z cytatem

Tiaa... Czemu nie, żyje sietylko raz, wedle zasady 'Carpe diem'? -.- Żałosne... Jasne, dzień należy chwytać, ale chyba lepiej być świadomym tego, czego się chwytamy...

Papierosy niszczą człeka. Mam palić, bo inni palą i nie jestem "na topie'? o.o mam znajomych, którzy nie palą i nie narzekam na brak towarzystwa...

Alkohol? pfff... Nawet mi nie smakuje... w drugiej klasie gimanazjum upiłam się na swoje urodziny, kiedy graliśmy całarodziną w eurobiznes, bo ojczym dolewał mi ciagle wina, a ja odruchowo piłam. Popłakałam sie po tym xDDD W każdym bądź razie oprócz wina nie pijam niczego... A nawet wino tylko okazyjnie: sylwester (bo szampana też nie zdzierżę), urodziny...

Narkotyki? Największy syf wszech czasów o.O

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 16 Czerwiec, 2010 13:05 Odpowiedz z cytatem

No Ty wino jesteś w stanie pić. Ja nic. Dosłownie nic. Tzn, jeszcze pewnego, znanego drinka nie próbowałam (który wg wszystkich mi zasmakuje), ale jakoś mnie nie pociąga to. Wolę by ludzie mieli problem z nałogiem: czekolada, a nie alkohol, narkotyki i papierochy:heh:
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 16 Czerwiec, 2010 17:15 Odpowiedz z cytatem

O nie, nie, nie, nie zapędzaj się tu xd Ja jestem po prostu uzależniona od słodyczy xd I uwierz, że to też jest problem xDD

A, uwielbiam jeszcze likier, szczególnie taki domowy, która robi moja babcia... x3 Czy to ajerkoniak, nie odróżniam... x]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Czerwiec, 2010 14:25 Odpowiedz z cytatem

Nie przesadź, bo ci w boki pójdzie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Czerwiec, 2010 19:41 Odpowiedz z cytatem

Wypraszam sobie, jestem na diecie i się 'ograniczam' x]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Czerwiec, 2010 18:55 Odpowiedz z cytatem

Odchodząc od tematu boków Angel, mam pytanie odnośnie tematu: Mitris: piszesz
Cytat:
Czemu niby ludzie muszą być egoistyczni i głupi?
.

Człowiek, który ćpa, pije, pali tylko po to by zabłyszczeć w towarzystwie, udowodnić coś... no to jest głupi człowiek. Ale gdy ktoś obciążony jest problemami, tragedią, chce zapomnieć i uciec od przykrości... Gdzie jest ta jego głupota? Gdzie ten egoizm? Egoistycznym nazwę kogoś, kto się tnie, bo to jest powód do zmartwienia dla najbliższych i głupota przez duże G.

Co prawda alk., tytoń i narkotyki mądre nie są. Ale czasem pomagają. W odpowiedniej ilości, towarzystwie, czasie...[/quote]
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Czerwiec, 2010 19:10 Odpowiedz z cytatem

Nie uważam, by wypicie w towarzystwie lampki wina czy coś w tym guście było złe. Sama nie piję, ale to dlatego, że biorę leki na bazie sterydów, a one nie znoszą interakcji z alkoholem.

Alkohol, w umiarkowanych dawkach, może mieć nawet pozytywny wpływ na zdrowie. Ale branie narkotyków to dobrowolne wpędzanie się w demencję. Zdarzyło mi się badać 17-latka, który od półtora roku palił marychę. Miał zapis EEG jak dziadek po siedemdziesiątce. Aż przykro patrzeć, jak ktoś dobrowolnie przekreśla to, co mógłby osiągnąć, dla paru dymków i chwilowego odlotu.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Czerwiec, 2010 20:14 Odpowiedz z cytatem

Grzegorzu, wiem, że zawsze musimy mieć odmienne zdanie. Jednak ja ciągle uważam, że doskonale się wyraziłam.
Jeśli każdy by miał ćpać, pić, palić bo ma zły dzień lub ma depresje to ten świat by długo nie potrwał. Zrozum. Nie można się w ten sposób usprawiedliwiać. To skoro mogę palić, bo jestem sierotą to też mogę zabijać, kraść itd. Wiem. Dopuszcza się, że dziecko głodne "ma prawo" ukraść bochenek chleba. Jednak ono ukradnie tylko bochenek chleba. To co konieczne do przeżycia. Palenie, ćpanie i alkohol nie jest konieczny do przeżycia.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 19 Czerwiec, 2010 22:09 Odpowiedz z cytatem

Z narkotykami i alkoholem może być jak z anoreksją. Osobie zdaje się, że jest gruba, a jednak w rzeczywistości przymiera głodem. Alkoholicy są zdolni do znajdywania wielu powodów, aby się napić. Picie, aby zapomnieć o problemach nie ma sensu, bo zawsze znajdzie się nowy problem, a potem następny i tak dalej. To takie błędne koło.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 14:24 Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, ale najgorsze jak dla mnie jest to, że ludzie zaczynają tego wszystkiego w coraz młodszym wieku. To jest straszne, jak widze kiedy szesnastoletni człowiek nie potrafi wytrzymać dnia bez papierosa, albo nie wyobraża sobie imprezy inaczej jak tylko takiej która polega na schlaniu się do nieprzytomności. Jakaś masakra. Zaczynają a potem nie potrafią przestać bo mentalność maja dzieci z przedszkola. Totalny brak jakiegoś spojrzenia w przyszłość.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 14:58 Odpowiedz z cytatem

tu się akurat zgadzam. Jak widze dzieciaki pijące w tak młodym wieku... Się o swoją małą siostrę obawiać zaczynam.
Żeby zacząć cokolwiek pic/palić/itp trzeba do tego odpowiednio dojrzeć. Wiedziec coś więcej o sobie, miec odpowiednią siłę i mentalność by nie dać się uzależnić.
Bo to faktycznie żałosne jak dzieci (dzieci to może się nawet odnosic do ludzi w moim wieku - 17 lat) nie potrafią wytrzymać dnia bez zapalenia czy napicia się. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba do tego dojrzec i znac umiar.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 18:18 Odpowiedz z cytatem

Ja także się zgadzam. Chodzę do dobrej szkoły, więc chłopcy z mojej klasy to nie totalne tłumoki w stylu dres czy coś. A jednak ostatnio jak słyszałam to oni każdą imprezę kończą tak samo: urywa się film i są wymioty. Żałosne. Albo inny kretyn: tabakę sobie wciąga nosem. Drugi natomiast co drugą przerwę chodzi na palić. To jest żałosne i obrzydliwe. Jak tutaj młody mężczyzna ma być atrakcyjny? Zbliża się do Ciebie popielniczka a  dziewczyna ma do wyboru: ucieczkę lub omdlenie.
Czemu w tak młodym wieku ludzie zaczynają takie głupstwa? Może to wina reklam, telewizji?
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 18:30 Odpowiedz z cytatem

Ja tam przyznaje się bez bicia, lubie się napić od czasu do czasu zimnego piwka. Tabaczki też troche wciagam. Cygarko na imprezie też popykać lubie. Ale żeby palić papierosy? Codziennie po 5, 10, 30, dwie paczki? Pić każdego dnia, upijać się? Być od czegoś uzależnionym? Nie móc sobie radzić psychicznie z własnymi problemami na tyle zeby potrzebowac czegokolwiek takiego? Dzięki, ale nie, dzięki.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 18:31 Odpowiedz z cytatem

A czy leki antydepresyjne też liczą się do tego tematu?
tabaka  Blee
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Czerwiec, 2010 18:46 Odpowiedz z cytatem

Antydepresanty nie dają "kopa", a z samego założenia działają dopiero po upływie trzech-czterech tygodni, czy to tradycyjne leki trójpierścieniowe, jak imipramina, czy bardziej nowoczesne, jak prozac. Z małymi wyjątkami. Lerivon ma tę zaletę, że od pierwszej dawki "wycisza", niczym zwykły środek uspokajający. Jednak nawet on jest pozbawiony czynnika euforii, którego szukają użytkownicy narkotyków i alkoholu.
A tabaka to tyle, co nikotyna - po prostu tytoń, tylko zażywany inaczej.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Czerwiec, 2010 14:25 Odpowiedz z cytatem

każdy lubi to co lubi Smile niektórzy lubią dawać sobie w zyłe i opływać w huk daleko. inni jarać marysię.

mi smakuje tabaka, ale też nie robie tego obcesowo, co chwilę, na lekcjach i w kiblu. taki dodatek do codzienności, uczucie przyjemne, smak też, nie szkodzi jak papierosy (bo to nie idzie do płuc tylko przez nos, krtań, do żołądeczka a potem ucieka inną stroną ;D ), bo ten tyton w organizmie nie zostaje i nie szkodzi.

a i na katar pomaga (powód dla którego zazwyczaj wciągam). a ja mam paskudny katar alergiczny

a i nikotyna to jednak co innego
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Czerwiec, 2010 16:12 Odpowiedz z cytatem

Bardzo Cię lubię, ale bredzisz. Nic dodać nic ująć.  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 3 Idź do strony   1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.