Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Przeznaczenie
Idź do strony 1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 23 Kwiecień, 2010 21:38 Odpowiedz z cytatem

Wierzycie w przeznaczenie? Ja sama wiele razy się nad tym zastanawiałam... Czy nasza przyszłość zależy tylko od nas, czy też niektóre rzeczy mają się stać bo zostało to już kiedyś zapisane i nic nie możemy w tym kierunku zdziałać? Jak sądzicie?
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 24 Kwiecień, 2010 10:54 Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że czegoś takiego jak przeznaczenie nie ma. Człowiek ma wolną wolę, jest panem własnego losu, może robić co mu się podoba i nie sądze że jest coś/ktoś co kieruje nami, jakieś przeznaczenie czy cokolwiek innego jak władca marionetek. Wszystko sprowadza się do prostego zbiegu okoliczności.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Kwiecień, 2010 13:38 Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, niby tak, ale. Mi się wydaje że to kim będzie człowiek jest w jakiejś części hm... określone. No bo np mamy przecież konkretne zdolności, które sprawiają że zajmujemy się taką a nie inną rzeczą. Więc wygląda na to, że mimo wszystko od początku jesteśmy skazani chociaż w jakiejś części na jakąś drogę. Przykładowo przypuśćmy że jest uzdolniona sportowo osoba, która w przyszłości chciałaby zając się malarstwem, choć nie za grosz umiejętności artystycznych. A gdyby ktoś chciał, żeby stał malarzem, to  właśni takie zdolności by otrzymała, no nie? ... *rozkmina*
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Kwiecień, 2010 15:00 Odpowiedz z cytatem

wiesz tak naprawdę jakie otrzymamy zdolności, zainteresowania itp sprowadza się do naszego DNA, pochodzenia, rodziny. I według mnie dlatego jedni sa tacy a drudzy tacy, a nie ponieważ ktoś stwierdził że tak powinno być, że to jest nam przeznaczone.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Kwiecień, 2010 18:24 Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie mówi przecież, że przeznaczenie istnieje. Ja po prostu wykładam sobie "za" i "przeciw"Wink. Jeśli chodzi o "przeciw, to zgadzam sie z Tobą, a jeśli chodzi o "za" to po prostu powtarzam to, co kiedyś usłyszałam. A że jestem osobą wierzącą, to to co wtedy usłyszałam z mojego punktu widzenia nie jet pozbawione sensu:)
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Kwiecień, 2010 19:40 Odpowiedz z cytatem

nie no ja tam niczyjego punktu widzenia jak coś nie neguje Razz ja tam osobą wierzącą nie jestem także ja sądze że czegoś takiego raczej nie ma... sensu pozbawione nie jest, a wszystkich rozumów nie pozjadałem i na szczęscię zdaża mi się mylić Razz
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 28 Kwiecień, 2010 19:33 Odpowiedz z cytatem

DarthVanat napisał:
Ja uważam że czegoś takiego jak przeznaczenie nie ma. Człowiek ma wolną wolę, jest panem własnego losu, może robić co mu się podoba i nie sądze że jest coś/ktoś co kieruje nami, jakieś przeznaczenie czy cokolwiek innego jak władca marionetek. Wszystko sprowadza się do prostego zbiegu okoliczności.


Panie kolego, polecam pilną lekturę książki "Mistrz i Małgorzata". Zmieni Pan może zdanie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Krzysztof P Nowak
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 33
Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 06 Lipiec, 2010 22:55 Odpowiedz z cytatem

Moze się zastanówmy co to jest to całe przeznaczenie?
w widzenie przyszłości wierzę i nie widzę w nich nic zaskakującego. ale co to ma wspólnego z przeznaczeniem?
twierdzenie - moim przeznaczeniem jest wierzyć w przeznaczenie i mu sie podporządkowywać.
drugie twierdzenie - moim przeznaczeniem jest nie wierzyć w przeznaczenie i z nim walczyć.
które ma odrobinę sensu? według mnie żadne. Pewne rzeczy sie zdarzają i tyle.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 07 Lipiec, 2010 16:55 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A że jestem osobą wierzącą, to to co wtedy usłyszałam z mojego punktu widzenia nie jet pozbawione sensu:)


Skoro jesteś osobą wierzącą, przeznaczenie jako takie powinnaś raczej negować. Z tego co wiem, człowiek dostał od Boga wolną wolę i może z nią robić co chce. Poza tym czy to taka frajda mieć świadomość, że wszystko jest z góry ustalone? Raczej zgodziłbym się z Vanatem co do zbiegów okoliczności, ale spekulować można zawsze.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 07 Lipiec, 2010 20:21 Odpowiedz z cytatem

Ja nie mówiłam że wierzę w przeznaczenie, tylko że te argumenty do mnie przemówiły. Chodziło o to właśnie, że Bóg daje nam talenty i w ten sposób po części przynajmniej określa naszą przyszłość. Choć oczywiście przyznaje Ci racje co do tej wolnej woli, to jednak nie można chyba zaprzeczyć tego że, to jaką mamy osobowość itd skazuje nas na to czy tamto w przyszłości :p I jedno z drugim się nie gryzie. Przecież, jeśli powiedzmy ktoś ma talent do tańca to również z własnej woli pewnie będzie chciał ostać zawodowym tancerzem.
Mam wrażenie że zbytnio to zagmatwałam  Very Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Lipiec, 2010 9:21 Odpowiedz z cytatem

Ja wierze w przeznaczenie, ale w ograniczonym stopniu - tzn, że ono istnieje, ale nie jest do końca określone.
Np: moim przeznaczeniem było utyć i kimże ja jestem, by walczyć z wyrokami bliżej niesprecyzowanych sił nadprzyrodzonych?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 17 Lipiec, 2010 9:03 Odpowiedz z cytatem

Krzysztof P Nowak napisał:
Moze się zastanówmy co to jest to całe przeznaczenie?
w widzenie przyszłości wierzę i nie widzę w nich nic zaskakującego. ale co to ma wspólnego z przeznaczeniem?


Jeżeli widzenie przeszłości istnieje, według mnie jest to jak przewidywanie bądź zgadywanie co nam "kość wylosuje".

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Robert Gierasimiuk
Wędrowiec
Tragiczny Romantyk


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 425
Postać   Chowaniec

201 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Lipiec, 2010 13:08 Odpowiedz z cytatem

"bliżej niesprecyzowanych sił nadprzyrodzonych"- Brawo Eviva, to chyba jedno z ciekawszych określeń przeznaczenia jakie udało mi się zasłyszeć (zaczytać)
Jeśli idzie o moje zdanie na temat przeznaczenia, to jak najbardziej uważam, że ono istnieje. Ta "niesprecyzowana siła nadprzyrodzona" kieruje życiem i poczynaniami każdego czlowieka od momentu narodzin.
Jak inaczej wyjaśnic fakt, że znalazłem się dzisiaj w waszym doborowym towarzystwie?
Przypadek? Wola boska? Mój własny wybór?
Nie... to byłoby zbyt proste, a świat jak zapewne wszyscy wiecie jest miejscem cholernie skomplikowanym i pokręconym. Tutaj nie ma prostych rozwiązan. Nie ma czerni, albo bieli. Są tylko odcienie szarości, palety barw...
Dlatego świadomość istnienia przeznaczenia jest mi jak najbardziej na rękę, bo codziennie rano budzę się ze świadomością, że mam już z góry ułożony plan działania. Wiem, że nic nie pójdzie mi źle i wszystko bedzie tak, jak być powinno.
Jednym słowem- przeznaczenie wyklucza możliwość życiowej pomyłki.
A to jest piękne...

Chwilowo nie mam jeszcze twardych dowodów na potwierdzenie tej teorii. Jesli jednak mi się uda, to napewno o mnie usłyszycie   Heh  
Pozdrawiam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Berserkerek Neo
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Lipiec, 2010 13:32 Odpowiedz z cytatem

Roll2   Wierzę w Boga, ojca wszechmogącego... tyle powiem na ten temat. Owszem, człowiek posiada wolną wolę ale i tak wszystko w ostateczności należy do Boga. A o tym przeznaczeniu - według mnie takie coś można w grach "erpegie" wykorzystywać, bo to daje fajny efekt połączenia niektórych wydarzeń w scenariuszu.   Smile
____________

Największe porażki ponosi się przez niedocenianie przeciwnika.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Robert Gierasimiuk
Wędrowiec
Tragiczny Romantyk


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 425
Postać   Chowaniec

201 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Lipiec, 2010 14:25 Odpowiedz z cytatem

To my "erpegowcy" mamy szczęście, że hiszpańska inkwizycja jeszcze do pieknej Polski nie dotarła   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Lipiec, 2010 14:36 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jednym słowem- przeznaczenie wyklucza możliwość życiowej pomyłki.


Fajnie tak, kiedy nic nie zależy od ciebie, nie? Też bym chciał, żeby ktoś za mnie wszystko zaplanował,
a jedyne co ja musiałbym robić, to podążać wyznaczoną ścieżką.
Bez obrazy, ale takie podejście, według mnie, jest nieco absurdalne.
Wszystko zależy od decyzji ludzi i to właśnie ludzie decydują o swoim losie.
Wiara w przeznaczenie jest raczej wywołana przez społeczeństwo. Jeśli ktoś urodził się, powiedzmy,
w rodzinie katolickiej, uwierzy w jednego boga.
Starożytni grecy natomiast wierzyli w przeznaczenie,
o jakim mówisz. Gdyby jednak ci sami ludzie wychowywali się w zupełnie innych warunkach,
ich poglądy byłyby zupełnie inne.
Pozostaje jeszcze zapytać, czy gdybyś nagle stracił cały majątek i skończył na ulicy, pogodziłbyś się z tym, bo takie jest twoje przeznaczenie?
Albo gdyby ktoś z twoich bliskich nagle uległ wypadkowi, stwierdziłbyś, że ktoś to zaplanował i należy się z tym pogodzić? Wątpię.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Robert Gierasimiuk
Wędrowiec
Tragiczny Romantyk


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 425
Postać   Chowaniec

201 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Lipiec, 2010 16:16 Odpowiedz z cytatem

Wiem, że tak jest "fajnie" i dlatego wierzę w przeznaczenie.
Problem polega na tym, że każda istota ma własne przekonania i bardzo trudno jest zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować poglądy innych jesli są one sprzeczne z naszymi własnymi.
Nie pogniewam się za nazywanie moich pogladów absurdalnymi   Heh  
A jesli chodzi o kształtowanie i narzucanie pogladów przez spoleczeństwo, cóż do pewnego wieku jest to jak najbardziej normalne. Jednak z czasem wypadałoby rozwinąć własne spojżenie na swiat i nie sugerować się resztą społeczeństwa. Gdyby wszyscy trzymali się szeregu i nie wkraczali na niezbadane ścieżki miałbyś dzisiaj na biurku płaski globus.
I na koniec kwestia "majatku"...
hmm...   Confused  
Majątek...
25 na liczniku, trochę w życiu zyskałem, trochę straciłem- jak większość.
Z kilkoma bliskimi mi osobami musiałem się prawdę mówiąc pożegnać, ale tak miało być. Rzecz w tym, że wszystko potoczyło się ustaloną z góry ścieżką. I trzeba się z tym pogodzić.
Z przeznaczeniem nie wygrasz.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 8:42 Odpowiedz z cytatem

Wierzę w przeznaczenie. Choć często się z moją matką o to spieram, bo ona wtedy "a co z naszą wolną wolą?!". Oczywiście zawsze podaję jej ten sam argument.
Twierdzę, że wolna wola istnieje, ale także przeznaczenie. Choćby śmierć, każdy z nas umrze (proszę o wybaczenie wszystkich planujących wieczne życie), ale tak na prawdę jakimi ludźmi umrzemy zależy od nas samych. Więc wiele innych zdarzeń jest nam pisanych, ale w jaki sposób do nich dotrzemy to już nasza sprawa i nasza wola.
A co do życiowej pomyłki... wydaje mi się, że może niestety się zdarzyć.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 8:53 Odpowiedz z cytatem

A może my sami kreujemy przeznaczenie? Znaczy może jesteśmy takimi pionierami, którzy testują pełne pułapek i błota życie, a następne nasze wcielenia dopiero dopasują się do swoich odpowiedników i będą kroczyć tą samą ścieżką nie wiedząc o tym.  Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 27 Lipiec, 2010 8:55 Odpowiedz z cytatem

Dobre  Wink
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.