Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Miałem sen

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Grudzień, 2010 19:07 Odpowiedz z cytatem

Miewacie czasem dziwne, straszne czy zabawne sny? Chyba każdy miewa. Co z nimi robicie? Napisaliście kiedyś coś (albo zrobiliście) pod wpływem snu?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Grudzień, 2010 19:45 Odpowiedz z cytatem

Nie każdy miewa sny. Nie którym ta umiejętność zanika, ale ja mam szczęście i posiadam sny. Bywają koszmary, rzadziej piękne chwile, najczęściej to te dziwne. Z jednego miejsca człowiek wpada w inne, w innej postaci, sytuacji.
Co z nimi robię? No cóż... jak mam czas to staram się znaleźć wytłumaczenie pewnych detali snu. Nie mam na myśli przepowiadania. Nie, nie. Po prostu znalezienia odpowiednika  sytuacji, przedmiotu, osoby w przeszłości niedalekiej. Choć czasem jest "coś". To "coś" najłatwiej rozpozna, gdy śnią się zmarli..
No i na szczęście wyobraźnia w śnie ma pole do popisu. Moje maleńkie dziełko "Wilk ze snu" jest właśnie napisanym snem, tylko...że byłam wtedy płci męskiej/samcem co trochę mnie zmieszało.
Czyżbyś miał dziwny sen protzner ostatnio?
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 0:30 Odpowiedz z cytatem

Tak, śniło mi się, że znalazłem trupa w szafie Very Happy Mówię poważnie, ale mnie to strasznie rozbiło i stwierdziłem, że zrobię temat na forum Smile
Raz przyśniło mi się w życiu coś tak wyraźnie, że aż to narysowałem. We śnie byłem rycerzem na wzgórzu, siedziałem na fotelu plażowym pod brzozą koło małego domu. Miałem na sobie pełną zbroję i hełm a w rękach trzymałem karabin snajperski i strzelałem do tłumu orków u podnóża pagórka. Wszystko to działo się w promieniach zachodzącego słońca.
Do dziś nie mogę zapomnieć tego snu (S. Dali by się nie powstydził), tak samo jak nie mogę go w jakikolwiek sposób wytłumaczyć Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 8:05 Odpowiedz z cytatem

No to szacunek, uwielbiam odpałowe sny!  Wink  
Jednak powiem, że sny to temat jak rzeka. Można zacząć się rozwodzić nad umiejętnością panowania nad snami. Można rozmyślać nad snami, które się powtarzają i my w śnie to wiemy. Rozpoznajemy sen, sytuację i chcemy coś zmienić. Jednak koniec zawsze jest ten sam.
Może zamieścisz swój rysunek na mythai?
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 10:22 Odpowiedz z cytatem

A ja tak się podłącze pytankiem pod temat:

Wierzycie aby w śnie osoba zmarła mogła nam coś powiedzieć? Jest na to naukowe wytłumaczenie, ale jak wy sądzicie?   Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 12:25 Odpowiedz z cytatem

Naukowych wyjaśnień myśli i snów jest tyle co naukowców Very Happy Zależy, czy chcemy wierzyć - jedni wykluczają takie podejście bo są zbyt mocno osadzeni na ziemi a drudzy bardzo ochoczo przyjmują taką opcję.
Osobiście lubię przyjmować ewentualność istnienia takich rzeczy jak duchy czy rozmowa we śnie - tak jest po prostu ciekawiej Smile
A rysunek zamieścić? Hm. Najpierw musiałbym go znaleźć. Potem musiałbym wyczaić, jak zamieścić rysunek na Mythai Razz A potem - jasne, bardzo chętnie Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 13:00 Odpowiedz z cytatem

Wyobraźcie sobie sytuację, przyśniła Ci się zmarła ciotka ciotka, która była mistrzynią biegów lekkoatletycznych. Wymieniała imiona i nazwiska, nic tylko wymieniała. Zapamiętujesz kilka z nich i kiedy wpisujesz te nazwiska w internecie dowiadujesz się że wszyscy są to sportowcy zmarli w latach 1995-2005.

Moja Naukowa Teoria: Możliwe że przez przypadek w wiadomościach słyszałeś coś o tych osobach, ich nazwiska. Może usłyszałeś przypadkiem w kawiarni jak ktoś z kimś rozmawiał. Te informacje nie dotarły do twojej świadomości. Zostały tylko w podświadomości. Nie zwróciłeś na do uwagi, nie przysłuchiwałeś się. I podczas snu twój mózg "odkopał" te informacje.

Mimo to że znam naukowe wytłumaczenie tej sytuacji i tak wierzę że ta zmarła osoba chciała ci to przekazać. Przypadek jest prawdziwy, choć mnie się on nie zdarzył. Jak wy uważacie?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 15:49 Odpowiedz z cytatem

Mam małe zastrzeżenie do tego tematu: Zygmunt Freud. Jeśli ktoś zacznie go popierać to ja zacznę gryźć.
A kontynuując konwersację, sny nie można naukowo wytłumaczyć obecnie. Bo jak można rozkminiać sen skoro nie umiem zrozumieć mózgu? Czemu akurat tak niewiele procent potencjału mózgu wykorzystują przeciętni ludzie? Jeśli tego nie odgadniemy to snów tym bardziej. Przecież sny bezpośrednio wynikają z "odpoczywającego" mózgu.
Jednak w snach jest coś niezwykłego. Ja osobiście mam tak, że bardzo rzadko skupiam się w nich na czymś. Jeśli jednak coś zwróciło moją uwagę i było bardzo długo powtarzane we śnie to rano okazuje się to być czymś bardzo istotnym.
Protzner, czekam na rysunek  Wink
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 23:02 Odpowiedz z cytatem

Uważam, że wiemy tak samo mało o możliwościach mózgu jak o metafizyce. I myślę, że to się może jakoś ciekawie łączyć. I myślę, że tu pojawia się materiał na fajne opowiadanie... Razz
A tak poważnie, Bio - moim zdaniem tu wchodzi w grę podświadomość. Nie potępiam innych opcji, ale taką uważam za najbardziej prawdopodobną Smile

Mitris, dlaczego nie lubisz Freuda? A rysunek może prześlę, jak wrócę do domu kiedyś i jak go znajdę Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 29 Styczeń, 2011 23:59 Odpowiedz z cytatem

A ja tak teraz totalnie z butami wjadę  Razz  
Ostatni śniło mi się, że  odrąbałam jakiemuś kolesiowi łeb tasakiem, jak wchodził do mojego mieszkania  Shocked  
czasami nie ogarniam moich snów   Laughing
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Styczeń, 2011 11:58 Odpowiedz z cytatem

Spoko, mi się śniło, że pobiłem jakiegoś murzyna bo macał moje jaszczurki (nie mam jaszczurek Razz ). Zaraz potem pobiłem jeszcze Mike'a Tysona bo mnie ugryzł w ucho. Dodam, że rzadko mi się cokolwiek śni, więc tym większy szok rano Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Styczeń, 2011 14:56 Odpowiedz z cytatem

Sen jest błogostanem, który zdarza mi się coraz rzadziej, gdyż zazwyczaj umieram na łóżku, by zmartwychwstać rano i zastanawiać się, jakim cudem znalazłem się tam, a nie gdzie indziej. W każdym razie często śnią mi się sceny, które widziałem w filmach, których tytułów nie pamiętam, piosenki, które się mnie podobają, a nie znam ich nazw... Śnią mi się rzeczy, które są ulotne i które przegapiłem, a w snach wytykają mi, że przeszedłem koło nich obojętnie. Często także udało się wyłuskać z takiego snu scenę, a raz nawet temat całego opowiadania. Leżą teraz w szafie, czekając lepszych czasów...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 07 Marzec, 2011 21:03 Odpowiedz z cytatem

Miałam dziś sen taki, że gdybym miała dość talentu, byłaby z niegop niezła książka.
Śniło mi się, że byłam jakimś nie-człowiekiem, kimś w rodzaju wojownika, powołanego przez tajemne moce Światła i Ciemności. Byłam wieczna. Widziałam kształtowanie się Ziemi i cywilizacje, które powstawały i upadały. Co dziwne, to Ziemia z moich snów podlegała okresowemu powrotowi do czasów formowania kontynentów - oczywiście wtedy ginęło wszystko, co żyło, ale jedna z takich faz przebiegła nie tak, jak trzeba - ocalało kilku przedstawicieli bardzo groźnej rasy, zdaje się jaszczuropodobnej. Miałam bronic nowej cywilizacji przed nimi. Nie było to łatwe, bo w momencie, gdy mój wojownik miał wkroczyć, wybuchła rewolucja przeciw złej i próżnej królowej jednego z państw. Miał jej bronić - znaczy ja miałam - ale nie wiedziałam czemu, bo to była podła baba, choć piękna, z rasy Złotoskórych. Nie udało mi się, schwytało ją i rozdarło na kawałki (dosłownie) wrogie plemię, a ja zostałam pogrzebana na całe tysiąclecia. Wygrzebałam się spod ziemi, gdy cywilizacje zlały się już w jedną i osiągnęły współczesny poziom. Dalej nie pamiętam - ostatni obraz, jaki utkwił mi w głowie, to mój wojownik, wygrzebujący się spod dna podziemnej rzeki. W dłoni miał zaciśnięty skrawek jakiegoś pisma, wiem, ze mającego kluczowe znaczenie, ale nie wiem, jakie dokładnie.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 08 Marzec, 2011 1:13 Odpowiedz z cytatem

Zapisz to sobie, dopisuj sukcesywnie kolejne pomysły i jak będzie tego dosyć to napisz książkę. Zapowiada się ciekawie, a to przecież na razie tylko sen (pomijam fakt, że moje sny zwykle można opowiedzieć jednym zdaniem Razz ).

Mi się ostatnio śniło, że postrzeliłem kolegę z roku. I kiedy tamten leżał i dogorywał w mękach, inny znajomy wyszedł z jakiejś kryjówki i bardzo mnie okrzyczał za strzelanie do ludzi. Ktoś mi może powie co na to senniki? Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.