Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
,,Cienie pod suchym słońcem"
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Wędrówki po Mythai
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Kwiecień, 2013 17:39 Odpowiedz z cytatem

Toth uniósł swe wąskie,arystokratyczne dłonie.
- Ja się dostosuję.- powiedział.On też patrzył na kryształ, ale jedynie kątem oka. Miał znacznie większe pole widzenia niż ludzie,zatem nie przeszkadzało mu to w ocenie znaleziska.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Kwiecień, 2013 18:30 Odpowiedz z cytatem

Rokosz, ty też powinieneś chyba zdążyć.- powiedziała luźno, po czym dodała- Ja już będę leciała.
Zarzuciła na głowę czerwony szal. Przez chwilę ważyła w dłoni odłamek kryształu. Z niezrozumiałych dla siebie powodów czuła nieodpartą chęć zabrania go ze sobą, jednak po chwili namysłu odłożyła go na parapet. Wcisnęła ręce w kieszenie luźnych spodni, mających tak samo jak jej koszula kolor jasnego piasku i skierowała się do wyjścia. Na pożegnanie, wesoło uśmiechnięta, kiwnęła towarzyszom brodą.
Na razie! A, i może dobrze byłoby zrobić coś z tym pobojowiskiem, zanim wróci Mashaku-rzuciła na odchodnym, wskazując na walające się po podłodze szkło oraz sporą kałużę wina, i zniknęła za progiem domu. Ruszyła w stronę targu.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 15 Kwiecień, 2013 21:43 Odpowiedz z cytatem

Rokosz wydawał się wytrącony z równowagi widokiem błyskotki, przypominając mu o niedawnym wydarzeniu. Czuł jak wzbiera w nim złość. Doszedł do siebie dopiero, kiedy za tą dziwną dziewoją zamknęły się drzwi.
No świetnie, zdaje się, że coś ustaliliśmy, tylko co? I czemu ten dziwak tak się patrzy na... coś. Pewnie wariat, trzeba go trzymać na dystans.
Odkładając kawałek kryształu zastanowił się czy to nie czasem on go zbił butelką. Na wszelki wypadek nogą zamiótł go razem z resztą odłamków pod stojące obok krzesło.
Jakby nic się nie stało.
Ja, tego... idę. W razie czego... - przerwał zastanawiając się, czy ten go w ogóle słucha. - Idę. - po czym skierował swe kroki ku tawernie. Wreszcie.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Kwiecień, 2013 7:16 Odpowiedz z cytatem

Zostawszy sam Toth podniósł zostawiony przez Rokosza kawałek kryształu i wsunął go do kieszeni.Coś mu szeptało za lewym uchem, że ten przedmiot może mieć znaczenie. Co prawda nie należał do niego, ale odkąd to cokolwiek na tym świecie nie należy do kota, który ma ochotę to sobie wziąć?
Potem wyszedł i skierował się na cmentarz, wybierając boczne, odludne uliczki. W jednej z nich nikogo nie spotkał,zatem nie było oczu,które zdziwiłby fakt, że w zacieniony przesmyk między budynkami wszedł szczupły i elegancki chłopak, a wybiegł...kot. Miękko stąpając na czarnych łapach zwierzak wskoczył na mur i przebiegł nim aż na miejsce, z którego widać było niedaleką panoramę cmentarza. Wtedy usiadł i zaczął myć sobie pyszczek, pozornie na nic nie zwracając uwagi.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Kwiecień, 2013 16:23 Odpowiedz z cytatem

[ Nie zaglądajcie do swoich oddzielnych tematów. Już je założyłem. ]
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Kwiecień, 2013 12:49 Odpowiedz z cytatem

Kriia weszła do mieszkania, zdjęła chustę z głowy i zarzuciła ją sobie na ramiona. Położyła księgę na stole, podeszła do okna.
Która to może być godzina?

[czemu gra nam jakoś przycichła? ;( ]
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Kwiecień, 2013 17:16 Odpowiedz z cytatem

Za pół godziny południe... tak, Kriia jest pierwsza. Mashaku nie ma w domu. Pod taboretem leżą zamiecione przez Rokosza kawałki szkła i pękniętego kryształu. Na parapecie leży świstek papieru. Wszystko tak samo, jak zostało zostawione.

[byłem na Grojkonie. Sorry, powinienem uprzedzić, co?  Confused ]
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Maj, 2013 11:13 Odpowiedz z cytatem

Zastukała palcami o parapet. Westchnęła w duchu.
I co ja im powiem?... Szkoda, że już tak mało czasu, żeby gdziekolwiek iść.
Wróciła do stolika i zaczęła przewracać karty księgi.

[nikt by się nie pogniewał, gdybyś uprzedził, ale i tak że gramy w tempie galopującego ślimaka, to nic się raczej nie stało ;P ]
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Maj, 2013 16:14 Odpowiedz z cytatem

,,Qek jest najdalej wysuniętą na północ oraz chyba najmniej przyjazną krainą Blish. To kraina tajemnic i legend, porośnięty od wybrzeża do gór gęstym lasem i dżunglą. Leży na granicy świata, na północnym wybrzeżu morza zębów."

Potem zaczyna się opis danego kontynentu. Wilgotnych lasów i dziwnych ludzi, którzy nie zakładają wspólnot - największą społecznością ludu Qek jest rodzina. Księgę napisał pewnie jakiś podróżnik. Opisy wyglądają na bardzo dokładne... Nagle wzrok Krii przyciąga naddarta strona:

,,ludzie Qek nie wyznają religii, nie mają żadnych bogów ani form kultu. Natomiast bardzo mocno wieżą w duchy. Według nich, duchy występują w trzech rodzajach: roho, sasha i zamani. Roho to duchy żywych istot, według ludzi Qek ludzi, zwierząt i roślin. Sasha to pół- martwi - zmarli pamiętani przez żywych. Te duchy, według Qek, posiadają swoją tożsamość i wolną wolę. Zamani to prawdziwie umarli, zmarli dawno zapomniani przez żywych, którzy nie mają ponoć własnej tożsamości i pragną jedynie wiecznego spoczynku."

Kawałek dalej, po wnikliwszym opisie ludzi Qek, między strony włożony jest grubszy sznurek, pewnie jako zakładka:

,,niektórzy podążają ścieżką Walozi, czarownika. Qek twierdzą, że potrafią oni komunikować się z duchami, a także oddzielać je od ciał lub je do nich przywiązywać. Nie mogę tego potwierdzić, aczkolwiek widziałem walozi, który był nieprzytomny ( ponoć bo oddzielił swoje roho od ciała ), a na przedramieniu miał wycięty nożem taki znak:( tu następuje obrazek okręgu przeciętego linią )[/i]Ponoć jest to część rytuału. Walozi rzekomo potrafią przywoływać zmarłych i przywiązywać ich do ciał. Teraz w to nie wierzę, ale wtedy, w dżungli na dachu świata, można było łatwo uwierzyć w takie historie. Nie chciałbym tam mieszkać, nie wiem, jak ci ludzie wytrzymują z taką dziwną świadomością że otaczają ich duchy, z którymi można się skontaktować... czy naprawdę w to wierzą?"
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Maj, 2013 18:32 Odpowiedz z cytatem

Toth wszedł,jak zwykle bez pukania, zrelaksowany i uśmiechnięty. Na widok czytającej Krii uniósł lekko brwi.

- Ciekawe romansidło? - spytał, siadając na parapecie okna i podciągając wysoko kolana.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 08 Maj, 2013 21:35 Odpowiedz z cytatem

Zadziwiająco. Rzucisz okiem? To książka, którą chciał wypożyczyć Mashaku. Wygląda na to, że ma całkiem interesującą teorię na temat naszych znikających trupków.
Ciągle tylko nie mogę zrozumieć, jaki z tym związek może mieć ta banda durniów.
A tobie udało czegoś dowiedzieć?
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Maj, 2013 13:56 Odpowiedz z cytatem

Zmarnowany Rokosz wszedł narzekając na skwar.
Czołem, kompanio! - rzucił, po czym zmęczony opadł na krzesło. - Jak poszło?
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Maj, 2013 10:50 Odpowiedz z cytatem

Toth przez chwilę walczył ze sobą.Kocim obyczajem pragnął zachować dla siebie wszystkie wiadomości, jednak rozumiał, ze nie byłoby to rozsądne.
- Na cmentarzu odchodzi jakiś handel - rzekł - Wydaje mi się, że jest to handel informacjami, ale niekoniecznie. Trupów nikt raczej nie wynosi, niewykluczone jednak, że wynosi coś zupełnie innego.Fakty są takie: strażnicy biorą w łapę,a ktoś na tym korzysta.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Maj, 2013 12:21 Odpowiedz z cytatem

Ja takimi konkretnymi informacjami niestety nie mogę się z wami podzielić. Jednak...
Zafrasowana podrapała się po brodzie myśląc, od czego zacząć. W końcu machnęła ręką.
Z resztą, chyba lepiej będzie, jak usłyszycie wszystko od początku. W końcu może tu też iść o wasze bezpieczeństwo. Zanim przybyłam do Kalderonu wdałam się w konflikt z pewną sektą. Nazywają siebie rohhimistami, może coś o nich słyszeliście. A dziś, kiedy byłam na rynku ktoś z tłumu do kieszeni wepchnął mi coś takiego - tu pokazała im wyjętą z kieszeni drewnianą figurkę starego człowieka- I jestem prawie pewna, że to od nich, kiedyś już widziałam ten wizerunek. Zgodnie z wyrytą na niej wskazówką poszłam do biblioteki, gdzie od wyczekującego mnie nawiedzonego staruszka wzięłam dla Mashaku książkę, którą miał wypożyczyć. Jak się okazało zawiera ona informacje o plemieniu, które wykorzystuje trupy do przywoływania duchów. Dodatkowo, ten sam człowiek przekazał mi kolejny upominek, od goblina jak twierdził- kolejną, taką samą jak poprzednia, figurkę z napisem "wschodnia wieża południowej bramy". Nie mam jeszcze pomysłu, jak to poskładać do kupy, ale wiem jedno - jeśli w mieście faktycznie pojawili się rohhimiści, powinniśmy uważać. Co prawda nie stanowią śmiertelnego niebezpieczeństwa, ale nie mają wobec mnie przyjaznych zamiarów, a widząc że się z wami zadaję wam również mogliby mocno uprzykrzyć życie. Okropnie mściwa z nich banda.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia


Ostatnio zmieniony przez Laridae dnia Niedziela 12 Maj, 2013 13:32, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Maj, 2013 12:40 Odpowiedz z cytatem

[ Kriia nie mogła wyciągnąć z kieszeni pierwszej figurki. Bo ją spaliła. Na popiół, czyż nie? Mogła najwyżej pokazać tą drugą Wink ]
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Maj, 2013 13:27 Odpowiedz z cytatem

[ej, ale przecież skoro one były identyczne, to bez różnicy, którą pokazałam, nie? Jeśli im tego do łapy nie dałam, to i tak nie zobaczą napisu, a to był jedyny element którym się różniły;p
Kriia jest zbyt leniwa, żeby wdawać się w szczegóły ;p]
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia


Ostatnio zmieniony przez Laridae dnia Niedziela 12 Maj, 2013 15:37, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Maj, 2013 15:31 Odpowiedz z cytatem

Nie próżnowaliście. Ja... nie mam nic do dodania. Jedynie, że czubków trzeba szukać "u współczującego kupca". - powiedział Rokosz z bezradną miną.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Maj, 2013 16:03 Odpowiedz z cytatem

Kriia wywróciła oczami.
Hmm, czyli wychodzi na to nie mamy zbyt wielu wskazówek, co robić dalej. Przeszłabym się do tej bramy. To jedyne, co przychodzi mi do głowy w tej sytuacji.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 27 Maj, 2013 14:33 Odpowiedz z cytatem

Na zewnątrz słońce osiągnęło zenit, by za chwilę zacząć schodzić.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Czerwiec, 2013 18:16 Odpowiedz z cytatem

[Przypominam, że sesja nie umarła Wink ] [Nie będzie mnie 10 dni]
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Wędrówki po Mythai Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 12 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.