Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Religia
Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Wrzesień, 2008 18:28 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Matka wcale nie musi mu mówić, ze powstało w sposób nie takio jaki ma być, takie dziecko tez można pokochac,

Może i tak, ale ono podświadomie wyczuwa tą presję... Zdarzają się przypadki w których wszystko się układa, ale postaw siebie w takiej sytuacji (może to nie najlepszy przykład, ale chodzi o teorię). Wyobraź sobie, że nagle w twoim życiu pojawia się dziecko...  Confused  Co robisz? Oddajesz do adopcji, czy rzucasz szkołę i plany na przyszłość, próbując się nim zająć?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Wrzesień, 2008 19:24 Odpowiedz z cytatem

Ej i co, ona ma sobie niszczyć życie, bo jakiś frajer ją zgwałcił?
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
noldor
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 25 Wrzesień, 2008 14:15 Odpowiedz z cytatem

Devil_Imp napisał:
Cytat:
Matka wcale nie musi mu mówić, ze powstało w sposób nie takio jaki ma być, takie dziecko tez można pokochac,

Może i tak, ale ono podświadomie wyczuwa tą presję... Zdarzają się przypadki w których wszystko się układa, ale postaw siebie w takiej sytuacji (może to nie najlepszy przykład, ale chodzi o teorię). Wyobraź sobie, że nagle w twoim życiu pojawia się dziecko...  Confused  Co robisz? Oddajesz do adopcji, czy rzucasz szkołę i plany na przyszłość, próbując się nim zająć?


Po pierwsze wcale nie musi mieć skidrane życie. Po drugie takie sytuacje ze matka pokocha dziecko nie przewidziano zdarzają sie czesciej niż myślicie.

Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Wrzesień, 2008 11:34 Odpowiedz z cytatem

@noldor: Owszem zdarzają się. Ale przeważnie wtedy, gdy zgwałcona jest już dojrzałą kobietą a nie nastolatką dla której gwałt to był straszliwy szok i wstrząs.

Spróbuj się wczuć w tę sytuację... Dajmy na to jesteś 14-sto letnią dziewczyną. Na urodzinowej imprezie znajomego albo w innej sytuacji zostajesz zgwałcony... Potem okazuje się, że z tego brutalnego aktu powstało życie... Bardzo często się zdarza, że zgwałcona kobieta, szczególnie tak młoda dusi w sobie świadomość o gwałcie. Potem drugi szok, że jest w ciąży. 14 lat to wiek gimnazjalny... Najprawdopodobniej jej rówieśnicy uznają, że się puściła i się od niej odsuną. Jeśli rodzice nie wiedzą o gwałcie też mogą się odwrócić... I dziewczyna zostaje sama z dzieckiem, które przypominać jej będzie o tragicznym wydarzeniu i które będzie przyczyną jej dodatkowego odrzucenia... Jesli urodzi to prawie na pewno uzna dziecko za winne temu wszystkiemu... Nie pokocha takiego dziecka i ono będzie dorastało w tragicznej atmosferze z matką po traumatycznych przeżyciach i bez ojca. O ile przeżyją bo wątpie by tak młoda dziewczyna dałaby sobie sama radę bez wsparcia bliskich...
Wiesz co to empatia i współodczuwanie? Jeśli tak to wyobraź sobie tę sytuację i sobie to przemyśl. Świat to odcienie szarości. Jedne jasniejsze drugie ciemniejsze. Czasem by móc jaśniej spojrzec w przyszłość trzeba dopuścić te czyny mniej społecznie dopuszczalne... Inaczej zaszczekaja nas fanatycznie religijni idioci o zerowym poczuciu moralnosci (mówię między innymi o księżach obroncach nienarodzonych, którzy są w stanie zatruć zgwałconej kobiecie życie i zrobić z niej potwora byle urodziła. A co będzie z dzieckiem to później g**** ich obchodzi, bo nawet nie wyłożą grosza na jego późniejsze utrzymanie).

Wybaczcie agresywny ton ale mnie wkurza podejście, że tu coś trzeba. Nic do cholery nie trzeba! To indywidualny wybór każdej kobiety! I tak mamy już zrąbany system prawny dot. aborcji, bo dopuszczalne są tylko 3 sytuacje, bo Kościół nie umie zamknąć szczekaczki...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
noldor
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Wrzesień, 2008 13:44 Odpowiedz z cytatem

WinterWolf napisał:
@noldor: Owszem zdarzają się. Ale przeważnie wtedy, gdy zgwałcona jest już dojrzałą kobietą a nie nastolatką dla której gwałt to był straszliwy szok i wstrząs.

Spróbuj się wczuć w tę sytuację... Dajmy na to jesteś 14-sto letnią dziewczyną. Na urodzinowej imprezie znajomego albo w innej sytuacji zostajesz zgwałcony... Potem okazuje się, że z tego brutalnego aktu powstało życie... Bardzo często się zdarza, że zgwałcona kobieta, szczególnie tak młoda dusi w sobie świadomość o gwałcie. Potem drugi szok, że jest w ciąży. 14 lat to wiek gimnazjalny... Najprawdopodobniej jej rówieśnicy uznają, że się puściła i się od niej odsuną. Jeśli rodzice nie wiedzą o gwałcie też mogą się odwrócić... I dziewczyna zostaje sama z dzieckiem, które przypominać jej będzie o tragicznym wydarzeniu i które będzie przyczyną jej dodatkowego odrzucenia... Jesli urodzi to prawie na pewno uzna dziecko za winne temu wszystkiemu... Nie pokocha takiego dziecka i ono będzie dorastało w tragicznej atmosferze z matką po traumatycznych przeżyciach i bez ojca. O ile przeżyją bo wątpie by tak młoda dziewczyna dałaby sobie sama radę bez wsparcia bliskich...
Wiesz co to empatia i współodczuwanie? Jeśli tak to wyobraź sobie tę sytuację i sobie to przemyśl. Świat to odcienie szarości. Jedne jasniejsze drugie ciemniejsze. Czasem by móc jaśniej spojrzec w przyszłość trzeba dopuścić te czyny mniej społecznie dopuszczalne... Inaczej zaszczekaja nas fanatycznie religijni idioci o zerowym poczuciu moralnosci (mówię między innymi o księżach obroncach nienarodzonych, którzy są w stanie zatruć zgwałconej kobiecie życie i zrobić z niej potwora byle urodziła. A co będzie z dzieckiem to później g**** ich obchodzi, bo nawet nie wyłożą grosza na jego późniejsze utrzymanie).

Wybaczcie agresywny ton ale mnie wkurza podejście, że tu coś trzeba. Nic do cholery nie trzeba! To indywidualny wybór każdej kobiety! I tak mamy już zrąbany system prawny dot. aborcji, bo dopuszczalne są tylko 3 sytuacje, bo Kościół nie umie zamknąć szczekaczki...


Za mało znasz księży Laughing . Każdy normalny ksiądz wyłoży pieniądze, i wcale nie zmuszają kobiet do tego by aborcji nie robiła, pomyśl sobie jak to bło wczęsniej kobiet zgwąłconych bło o milion razy więcej i aborcji nie bło. Pod względem aborcji prawo faktycznie jest zrabane, wcale nie o to chodzi ze księza nie umieją zamknąć szczekaczki, tu akurat postępują dobrze, aborcja powinna być zabroniona!! Widać tutaj wasz stosunek do instytucji kościelnej, mówisz ze kobiety starsze pokochają tylko dziecko. Teraz kobiety starsze nie są gwąłcone Laughing .
Moim zdaniem nie ma sensu dyskutowac na ten temat każdy ma swoje zdanie.

Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Wrzesień, 2008 15:57 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Każdy normalny ksiądz wyłoży pieniądze


To akurat właśnie chyba Ty za mało znasz księży.   Confused
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Wrzesień, 2008 21:34 Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że polskie prawodawstwo w kwestii aborcji jest OK. Aborcja jest legalna, jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu lub zagraża życiu bądź zdrowiu matki, albo dziecka. W pozostałych wypadkach jest przestępstwem i, w moim mniemaniu, tak powinno zostać. Jeśli ktoś decyduje się na fizyczny aspekt miłości to powinien liczyć się z konsekwencjami, albo pomyśleć wcześniej o zabezpieczeniu, co w dobie nowoczesnej antykoncepcji doprawdy nie jest żadną przeszkodą nie do pokonania.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Wrzesień, 2008 7:36 Odpowiedz z cytatem

FreeCia napisał:
Cytat:
Każdy normalny ksiądz wyłoży pieniądze


To akurat właśnie chyba Ty za mało znasz księży.   Confused


A ty ich znasz?

Dodane po 1 minutach:

Lidia napisał:
A ja myślę, że polskie prawodawstwo w kwestii aborcji jest OK. Aborcja jest legalna, jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu lub zagraża życiu bądź zdrowiu matki, albo dziecka. W pozostałych wypadkach jest przestępstwem i, w moim mniemaniu, tak powinno zostać. Jeśli ktoś decyduje się na fizyczny aspekt miłości to powinien liczyć się z konsekwencjami, albo pomyśleć wcześniej o zabezpieczeniu, co w dobie nowoczesnej antykoncepcji doprawdy nie jest żadną przeszkodą nie do pokonania.


Zgadzam się. Jeśli mamy świadomość tego, co robimy to powinniśmy również przygotować się na konsekwencje jakie z tego mogą wypłynąć.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Wrzesień, 2008 20:05 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ty ich znasz?


Miałam wątpliwą przyjemność poznać kilku z nich.
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Wrzesień, 2008 0:15 Odpowiedz z cytatem

@noldor: masz naiwne spojrzenie na rzeczywistość. Absolutnie dosłownie patrzysz też na wszystkie słowa, które zostały tu napisane. Moje przykłady w niektórych miejscach zostały celowo przerysowane... No nic, życzę Ci tylko byś nie zawiódł się za bardzo na świecie, w którym żyjesz...

Co do księży znam chyba 20 i tylko 3 jest w porządku. Reszta to sk***. Możesz więc traktować moje wypowiedzi jako po części oparte na własnych doświadczeniach.


@Geniusz i Lidia: Polskie prawodawstwo w tej kwestii jest znacznie bardziej zaostrzone niż dopuszczają prawa człowieka. Mówi się nawet o tym, że te prawa przez nasze prawodawstwo są łamane niejednokrotnie.

Są 3 przypadki gdy można dokonać aborcji ale zdarza się, że lekarz jej nie robi nawet wtedy gdy 1 lub nawet 2 wymagane czynniki wystąpiły. Dlaczego? Bo jest ta cholerna nagonka na kazda kobiete która chce dokonać aborcji, nawet jeśli ciąża zabije ją i dziecko lub jest wynikiem gwałtu. To jest chore! No ale niestety to są polskie realia. Byle zaszczuć i zaszczekać bez patrzenia na konsekwencje...

Przypadek z zycia wziety, o ktorym w mediach bylo glosno: kobieta zaszła w ciążę. Nie mogla z powodu choroby stosować środków antykoncepcyjnych farmakologicznych, a prezerwatywa pękła. Poród zagrażał jej życiu, ale lekarze zabiegu nie dokonali. Ona praktycznie straciła wzrok po porodzie (właśnie w jego wyniku). Gdy zgłosiła sprawę w Unii zarządzono jej odszkodowanie w tysiącach euro...

Aborcja powinna jeszcze uwzględniać wypadki zagrożenia zdrowia matki i/lub dziecka oraz wystąpienie wad genetycznych dających się wykryć.
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Wrzesień, 2008 8:18 Odpowiedz z cytatem

FreeCia napisał:
Cytat:
A ty ich znasz?


Miałam wątpliwą przyjemność poznać kilku z nich.


Ja również i nawet z niektórymi bardzo dobrze. To nie jest tak, że wszyscy księża są wspaniali, będą z tobą rozmawiać, ale też nei można powiedzieć, że księżą to wstrętne istoty polujące na kasę i mające w czterech literach twoje problemy i poglądy. Często mam wrażenie, że ludzie patrzą na księży pod kątem tego, co ktoś im o nich złego powiedział, a w swoim życiu spotkali tylko kilku. A jeśli spotkali ich na przykład w szkole, to mieli pecha, bo tam często trafiają ci najgorsi. Nie wiem oczywiście, jak jest w twoim przypadku, ale ogółem uważam, że nie powinno oceniać się grupy osób, której się dostatecznie nie zna.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
noldor
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Wrzesień, 2008 12:32 Odpowiedz z cytatem

Masz racjhe Geniusz, choć z tymi księzmi to nie do ko0ńca, bo ja raz trafiłem na bardzo fajnego, aczkolwiek teraz mam beznadziejnego.

Powrót do góry ⇑
Silchas Ruin
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 13
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Wrzesień, 2008 18:14 Odpowiedz z cytatem

WinterWolf napisał:

Spróbuj się wczuć w tę sytuację...



...i jesteś dopiero co poczętym dzieckiem,powoli się rozwijasz.Malutkie serduszko zaczyna bić...ale nie dane Ci będzie przyjść na świat bo ktoś zadecydował że jednak musisz umrzeć,bo nie jesteś tam potrzebny,zwykły śmieć który trzeba z utylizować.


Jakkolwiek by dziecko nie było poczęte to jednak istota ludzka.Ja np. chciałbym się jednak urodzić,chciałbym dostać szanse...a komuś z Was może nie chciało się przyjść na ten świat?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Wrzesień, 2008 19:44 Odpowiedz z cytatem

Silchas, czytałeś co napisałam dalej po tych słowach? Czytałeś mojego kolejnego posta? Dziecko poczęte w akcie gwałtu CZĘSTO (choć na szczęście NIE ZAWSZE) będzie dzieckiem niechcianym i bardzo prawdopodobne, że niekochanym. Albo trafi do bidula, albo jeśli rodzina jest patologiczna zginie w męczarniach jak wiele dzieci, o których się słyszy, że były zawadą swoim rodzicielom. Wolałbyś się narodzić by zacząć odczuwać i poznać co to znaczy być znienawidzonym? Nikomu tego nie życzę.

Panowie i panie obrońcy życia poczętego, patrzcie na sprawę szerzej. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań jestem jak najbardziej za ratowaniem życia. Ale jeśli dziecko ma zacząć żyć po to tylko by pożałować, że się urodziło... No to sorry... Tak rodzą się kolejne patologie.


Nawiązując do księży - jeden z tych którego znam to genialny człowiek. Można z nim rozmawiać na wszystkie tematy i nie wstydzić się przy nim swoich poglądów. Jest otwarty na dyskusje, sam umie wysuwać rozsądne argumenty. Nigdy nie mówi człowiekowi, że absolutnie się myli, że jest w błędzie etc. Najwyżej jeśli tak jest udowodni człowiekowi błąd, ale go nie zaszczeka... Rozmowa z nim bez względu na temat jest przyjemnością... Szkoda, że nie uczy już w mojej byłej szkole i nie ma go już w mojej parafii... Na jego miejsce przeniesiono [cenzura: człowiek inteligentny inaczej :] jakich mało, który na próbę dyskusji na temat innych religii mało nie wyzwał nas od heretyków...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Silchas Ruin
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 13
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Wrzesień, 2008 20:15 Odpowiedz z cytatem

WinterWolf napisał:
Silchas, czytałeś co napisałam dalej po tych słowach?


Tak,czytałem i specjalnie odwołałem się do tego fragmentu żeby postawić się po tej drugiej stronie...myślałem że to widać.

Jutro pójdę do jakiegoś sierocińca,zapytam które dzieci urodził się w wyniku gwałtu...kulka w łeb i świat staje się lepszy,powyrywam chwasty.

I będzie to morderstwem,na pewno pójdę siedzieć.Lekarz dokonujący aborcji również morduje a matka ma w tym swój udział.


Inaczej.

Cytat:
Albo trafi do bidula, albo jeśli rodzina jest patologiczna zginie w męczarniach jak wiele dzieci, o których się słyszy, że były zawadą swoim rodzicielom. Wolałbyś się narodzić by zacząć odczuwać i poznać co to znaczy być znienawidzonym? Nikomu tego nie życzę.


Banalne wytłumaczenie dla błędów w systemie...zamiast naprawiać lepiej zabijać.Gratuluje.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Wrzesień, 2008 1:08 Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiesz. Strzelanie do ludzi bez względu na to w jakich okolicznościach się urodzili jest morderstwem. Morderstwo, które jest karane popełniają również te matki, które zabiją swoje narodzone dzieci. Aborcja jest jednym ze sposobów na zapobieganie morderstwom dokonywanym na dzieciach a także sposobem na ograniczenie liczby samobójstw wśród dzieci i matek.
Dodam też, że w kwestii aborcji można się spierać co do tego kiedy zapłodnione jajeczko staje się człowiekiem... Dlatego jest wprowadzone ograniczenie kiedy można przeprowadzać zabieg. W przeciwnym razie zapytam jeszcze inaczej: jesz mięso? Jeśli tak to wiedz, że popełniasz czyn zbrodniczy. Kiedyś w toku ewolucji stworzenia które teraz jesz mogą dorównać ludziom... Człowiek przewrażliwiony jest na punkcie swojego gatunku a nie zauważa, że JEST TYLKO ZWIERZĘCIEM! Nie waha się za to zabijać zwierzaki choćby dla sportu. Zauważam tu hipokryzję w najgorszym wydaniu. No bo co tak naprawdę czyni nas ludźmi? Udowodniono przecież, że choćby delfiny i małpy, słonie, psy i niektóre inne zwierzęta potrafią myśleć na zbliżonych płaszczyznach co ludzie...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Silchas Ruin
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 13
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Wrzesień, 2008 14:31 Odpowiedz z cytatem

WinterWolf napisał:
Aborcja jest jednym ze sposobów na zapobieganie morderstwom dokonywanym na dzieciach a także sposobem na ograniczenie liczby samobójstw wśród dzieci i matek.



Tak jak przypuszczałem.Widziałaś może kiedyś jak wyglądał jeden ze sposobów na aborcje?W dużym skróci wyglądało to tak że płód (to był bodaj 4 miesiąc) został zmielony i wyssany przez rurkę...i to ma być zapobieganiu morderstwu??Czy Ty w całej swojej naiwności wyobrażasz sobie że wystarczy jakaś pigułka i po sprawie?!?A pomyślałeś co się dzieje z psychiką matek (nieważne w jakim jest wieku)?Że one myślą że zabiły swoje dziecko?O tym nie wspomniałaś ani razu...do tego dochodzi fakt że źle przeprowadzony zabieg i dla kobiety jest to ostatnie dziecko.


Cytat:
W przeciwnym razie zapytam jeszcze inaczej: jesz mięso?



A co to ma wspólnego z zabijanie dzieci?Schodzisz z tematu.Jeżeli chcesz dyskutować o znęcaniu się nad zwierzętami to pomyliłaś tematy.Tutaj dyskusja toczy się o aborcji,czynie niewątpliwie straszliwym.

Zastanów się sama,tak szczerze,czy Ty też...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Wrzesień, 2008 20:31 Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze ty mówisz tylko i wyłącznie o aborcji późnej, która rzeczywiście często tak wygląda. Niekiedy przed usunięciem płodu wpierw się go zabija farmakologicznie, ale nie zawsze. Jakąś pigułkę jak to mówisz stosuje się zaledwie w 10% przypadków przeprowadzania zabiegu aborcji. Nie jestem naiwna i realnie na to patrzę.
Po drugie: "Psychiatrzy nie są zgodni czy gorsze następstwa mogą mieć ewentualne negatywne skutki psychiczne wynikające z niechcianej lub nieuświadomionej ciąży, czy też skutki ewentualnego "zespołu poaborcyjnego"." Wniosek z tego prosty - DECYZJĘ O ABORCJI POWINNA PODJĄĆ KOBIETA! Można z nią o tym porozmawiać i przedstawić jej wady i zalety różnych rozwiązań, ale to jej prawo decydować. W Polsce się to prawo kobietom odbiera. Bo jeśli nie zauważyłeś w Polsce dopuszczalne są tylko 3 sytuacje a i tak wielu lekarzy nie podejmuje w tych wypadkach zabiegu nawet na żądanie kobiety i w przypadku wyraznych oznak ze NALEZALOBY przeprowadzic zabieg. W ogóle aborcji nie dopuszczaja sytuacje gdy ciąża zagraża ZDROWIU matki lub dziecko urodzić ma się z powaznymi wadami genetycznymi (a są choroby, których leczenie rocznie pochłania 1mln złotych! Uzbierasz na leczenie przez całe życie takiego dziecka?).

Dodam, że polskie prawo odróżnia człowieka od dziecka poczętego (jakaś tam klauzula do paragrafu 3... Nie jestem pewna, nie pamiętam dokładnie.)

Co do tego mięsa to zabijanie zwierząt ma sporo wspólnego z aborcją. Bo skoro mówisz o zabijaniu człowieka w przypadku aborcji to masz na myśli człowieka jako gatunek czy człowieka jako istotę myślącą i świadomą?

Cytat:
Jeżeli chcesz dyskutować o znęcaniu się nad zwierzętami to pomyliłaś tematy.Tutaj dyskusja toczy się o aborcji,czynie niewątpliwie straszliwym.

Temat jest o religii, a my rozmawiamy o aborcji... Ciekawe, że krzyczysz o myleniu tematów... Ja przynajmniej zdaję sobie sprawę z jawnego offtopu...

Swoją drogą prośba do któregoś moda o rozdzielenie tematów... Robimy tutaj teraz niezłe zamieszanie...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Październik, 2008 14:04 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A pomyślałeś co się dzieje z psychiką matek (nieważne w jakim jest wieku)?Że one myślą że zabiły swoje dziecko?


Ja bym się czuła OK z tą myślą. Wisiałoby mi to.
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
noldor
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 03 Październik, 2008 15:05 Odpowiedz z cytatem

Freecia-brak słów.
Dobrze że przybyłeś Silchas Ruin, jest z kim pogadać.

Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 35 z 42 Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.