Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Grudzień, 2013 20:23 Odpowiedz z cytatem

"Książę Kruków" ma faktycznie świetną okładkę. "Kamień Łzy" też dobra, jest Perrin, zawsze go lubiłem  Smile  
Którą siostrę albo Mądrą? Hmmmm wiesz czytałem ostatnio w 2010 i teraz to trochę za trudne pytanie, nie odpowiedziałbym uczciwie bo wielu rzeczy nie pamiętam. Ale za kilka miesięcy...  Twisted Evil  Może masz jakieś łatwiejsze pytanie  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Grudzień, 2013 22:11 Odpowiedz z cytatem

Ok no niech Ci będzie   Razz  To może Ty mi zadaj jakieś pytanie bo jak Ci znowu zadam jakieś trudne to znowu zaczniesz się wykręcać niewiedzą   Laughing   Fajnie jest powymieniać opinie z innymi na temat tej sagi .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Grudzień, 2013 22:28 Odpowiedz z cytatem

No dobra. Pewnie banalne pytanie ale..: Mat czy Perrin? Kogo bardziej lubisz i dlaczego?
Fajnie, po to się tu zarejestrowałem w sumie. I po dodatkową motywację do przeczytania w całości. Tak się składa że teraz nie mam nikogo w otoczeniu z kim mógłbym o "Kole" pogadać także miło, że się znalazłaśSmile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Grudzień, 2013 22:56 Odpowiedz z cytatem

Lubię obu ale jak już to wolę Mata   Laughing  bo w sumie nigdy nie wiedziałam z czym wyskoczy i to jego przekomarzanie się   Laughing   Perrin czasami ma fajne momenty ale szkoda że jest ich mało   Laughing  
Dzięki   Laughing   mi także będzie miło pogadać o "Kole"
Dobra to teraz ja: Lan czy Rand jak ich oceniasz ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 17:08 Odpowiedz z cytatem

Randa jako głównego bohatera trochę ciężko porównać z innymi. Szczerze mówiąc bardziej z początku interesowały mnie perypetie jego dwóch kolegów z wioski. Ale cała akcja kręci się wokół niego, wartość sagi jest w dużym stopniu jego zasługą. Sama jego historia, przeznaczenie wspaniała. Jago fanowi sagi na same słowa Rand al' Thor podnosi mi się ciśnienie Smile
Lan natomiast to taka posągowa postać. Twardziej o miękkim sercu. Wszystko potrafi, nie zna strachu, poczucie obowiązku na najwyższym poziomie itd. Ale pamiętam, że urzekła mnie scena między nim a Wiedzącą pod koniec "Oka". Do dziś jest to dla mnie jedno z najpiękniejszych wyznań miłosnych w literaturze.
A Ty co o nich myślisz? Często, z tego co zauważyłem, są to ulubione postacie kobiet, też masz do nich słabość?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 17:48 Odpowiedz z cytatem

No mam   Embarassed  nie da się tego ukryć   Laughing  i każdy z nich jest dla mnie idealny   Cool  na swój sposób oczywiście   Razz  każdy ma burzliwą przeszłość i wielkie przeznaczenie, więcej na ich temat nie będę się rozpisywać   Laughing  
Moiraine czy Nynaeve którą Uważasz za ważniejszą?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 18:15 Odpowiedz z cytatem

Smile  wiedziałem  Smile  
Za ważniejszą odruchowo uważam Moiraine. Nie wiem co działo się w ostatnich tomach, ale wrażenie na początku wywarła potężne i tak chyba mi zostało. Ale za to Nynaeve zawsze wyobrażałem sobie jako najpiękniejszą kobietę w całej sadze, poza tym ma w sobie to coś Very Happy  
Pamiętasz pierwsze wrażenie, jakiś moment w lekturze, który zdecydował, że ta książka stała się wyjątkowa? Chodzi mi albo o jakąś konkretną scenę albo cokolwiek (emocje, jakiś dreszcz itp), ciężko mi się wyrazić   Confused

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 21:22 Odpowiedz z cytatem

Oj tam, oj tam   Hihi  
Hmm pierwsze to ciągła ciekawość co będzie dalej, bo zawsze w ciekawym momencie kończył się tom   Laughing  a później jak jeden cały tom przeczytałam w jedną noc rezygnując z imprezy   Cool    wtedy stwierdziłam że muszę się zaopatrzyć w całą serię na własność żeby nie biegać ciągle do biblioteki w poszukiwaniu nowych tomów   Laughing  A konkretny moment to wyprawa po wspomnienia i smoki w Rhuidean.
Jakie miasto najbardziej lubisz?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 22:04 Odpowiedz z cytatem

Tak, te końcówki tomów... Niektóre zakończenia wprawiały mnie w dziwny stan, ciężko było się otrząsnąć, naprawdę silne emocje. A ja też pamiętam jak dziś odpuszczenie imprezy i to zapowiadającej się naprawdę ciekawie. Cóż, poobrażali się ludzie ale jak tu przerwać czytanie   Very Happy  
Który tom przeczytałaś w jedną noc?
Chyba Łza, z racji na końcówkę "Smoka Odrodzonego". Światłości! Co tam się działo! Już nie mogę się doczekać jak znowu poczytam ten tom  Very Happy  
Przeklęci? Jacyś ulubieńcy albo wręcz przeciwnie?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 22:39 Odpowiedz z cytatem

Kurcze myślałam że tylko ja tak miałam a tu taka niespodzianka   Roll2   nie tylko mnie impreza ominęła  Roll2  "Spustoszone Ziemie" tak mnie urządziły ale do dzisiaj nie żałuję  bo też się tam dużo działo Laughing  
Lubię Lanfear i Demandreda bo każde działa na własną rękę i kombinuje ile wlezie   Laughing  
Który kraj i jego władce lubisz?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 23:01 Odpowiedz z cytatem

Właśnie ciekawe jest to, że wraz z wspominaniem sagi przypominają mi się różne wydarzenia z mojego życia, to jest wielka siła tych książek, tego pisarza.
Ulubiony władca to Perrin Złotooki   Hihi      Jego teść też władca i też go lubię. W ogóle to fajna rodzinka  Laughing    Shienar, o to jest to.
Znasz płytę Roberta Berrego, tzw soundtrack do "Koła czasu"??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Grudzień, 2013 23:26 Odpowiedz z cytatem

Ja lubię Andor a z władców Tenobię   Laughing  
Nie, nie znam ale chętnie poznam   Laughing  
Który kolor Aes Sedai podoba Ci się?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Grudzień, 2013 17:04 Odpowiedz z cytatem

Wysłałem Ci na priva linka.
Zielony  Wink  
Który Pomiot Cienia wywarł na Tobie najmocniejsze wrażenie?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Piątek 06 Grudzień, 2013 10:26 Odpowiedz z cytatem

Dzięki zaraz posłucham   Very Happy  
Wiedziałam !
Pomiot Cienia myślę że draghkary i Psy czarnego.
Co sądzisz o Aielach ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 06 Grudzień, 2013 17:23 Odpowiedz z cytatem

I jak się podoba? Jak dla mnie nie ma szału ale klimatycznie, jest OK.
Pewnie to tak oczywiste było jak Twoja słabość do Lana i Randa  Wink  
Też mnie te pieski bardzo interesowały  Smile  
Bardzo ciekawy lud. Rozdziały z nimi są super, a te na ich ziemiach fascynujące. Podziały wewnątrz, brutalność, dzikość, pierwotność a zarazem pewien porządek, hierarchia, zasady jak wierność, lojalność, honor. Jak mniemam to Twoi ulubieńcy?
A co sądzisz o Elyasie??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Sobota 07 Grudzień, 2013 23:33 Odpowiedz z cytatem

Sorki ale przez ten huragan nie miałam jak przesłuchać ale jak to nadrobię to napiszę recenzję   Razz  
Ależ oczywiście że to moi ulubieńcy   Laughing  przecież musieli zapewnić Randowi swoje wsparcie bo bez tego nie miałby jak zdobyć władzy nad światem  Laughing  
Elyas świetny facet i jedyny Strażnik na gigancie, a do tego jeszcze może rozmawiać z wilkami   Laughing  
Jakie wątki chciałbyś rozwinąć, które Twoim zdaniem zostały pominięte lub zlekceważone?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 08 Grudzień, 2013 10:53 Odpowiedz z cytatem

Uuuu to ładnie u Was musiało podmuchać.
Za mało własnie Elyasa, można było bardziej wykorzystać Shadar Logoth, chciałbym trochę więcej Czarnych Ajah... Ale może było rozwinięcie w tomach, których jeszcze nie znam. Czytam sobie teraz powoli, smakuje, zanim dotrę do końca to parę miesięcy pewnie minie.
Jak oceniasz Thoma (którego też za mało  Mad  )??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 17 Grudzień, 2013 10:51 Odpowiedz z cytatem

Ładnie ? Paskudnie było   mad3  
Thom uwielbiam go   Laughing   tak tajemnicza postać i mająca tyle sekretów i już nie mogę się doczekać czy w następnych tomach dadzą mu się bardziej wykazać   Wink  
Lubisz Synów Światłości ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 17 Grudzień, 2013 19:06 Odpowiedz z cytatem

Pewnie tak, już myślałem że Cię gdzieś na dobre wywiało  Shocked  , no ale fajnie, że przywiało z powrotem  Smile  
Tak, Tom to ciekawy gość, facet z przeszłością i po przejściach, z pozoru wyrachowany cynik ale jednak serducho miękkie.
A wiesz, że lubię. To znaczy to może złe słowo, bo to raczej mało pozytywni bohaterowie. Ale na pewno intrygują mnie, bardzo ciekawa organizacja i chyba też trochę niewykorzystany potencjał w powieści. Zresztą Jordan świetnie zarysował hmm "złe" postaci. Potrafią wzbudzić autentyczne przerażenie i są bardzo przekonujący.
Którą z dziewoi wokół Randa darzysz sympatia? Czy też może jesteś zazdrosna o każdą?  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 17 Grudzień, 2013 22:33 Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci że mało brakowało, brrr nigdy więcej   Shocked  
Oj tak Synowie dobrze są opisani też nieraz ciary mi chodziły jak tylu "czarnych " tam było.
Lubię je wszystkie i raczej nie jestem zazdrosna   Laughing  ale pomyślmy jak by to było i jakie mogłyby być konsekwencje :
Elayne nasłałaby swój wywiad i gwardię, Min prześwietliłaby wszystkie wizje, Avienda sprałaby skórę   Laughing Totalnie przechlapane   Rolling Eyes   nie ma mowy o zazdrości    Cool  
Strażnikiem której Aes Sedai chciałbyś zostać ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 12 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.