Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Co w tej chwili czytacie?
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22, 23, 24, 25  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Lipiec, 2009 23:19 Odpowiedz z cytatem

Robin Hooda czytałam jako dziecko ;d.

ooo Last, lubisz SW? Mandalorianie i te sprawy Very Happy?
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 05 Lipiec, 2009 8:10 Odpowiedz z cytatem

Ogólnie tak Very Happy ale nie tak  żebym był wielkim fanem Smile podoba mi się ten świat ale wole Piekare xD i Zambocha ;D

chociaż o Darth Bane'nie ksiązka boska SmileSmile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 06 Lipiec, 2009 8:35 Odpowiedz z cytatem

o, a ja się wzięłam za czytanie Zmierzchu, Stepheni Meyer.
Genialna książka.
Bardzo dobry, ciągły styl pisania, pisarka nie zanudza, potrafi rozwinąć akcję i utrzymać napięcie
Bardzo realistycznie opisane uczucia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Madea
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 281
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 09 Lipiec, 2009 19:40 Odpowiedz z cytatem

a mnie cos wzięło na Montgomery ^.^
Emilka ze Srebrnego Nowiu

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 11 Lipiec, 2009 17:57 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
o, a ja się wzięłam za czytanie Zmierzchu, Stepheni Meyer.


Książka może i spoko. Za to filmu nie da się obejrzeć....

Polecam jej "Intruza". Na pewno o wiele lepsze Wink
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Lipiec, 2009 2:04 Odpowiedz z cytatem

Bogowie, zlitujcie się nad moją biedną osobą i zniszczcie tę przeklętą sagę. Przecież ta kobieta nie umie pisać, stworzyła jakieś podrzędne love-story i zarabia miliony na wrzeszczących fankach lśniącego Eudwarda!
Porównajcie to z 'kronikami wampirów' Anny Rice. Różnica jest diametralna!

A ja czytam 'Dziwne losy Jane Eyre' Charlotte Brontë. I jestem zachwycona. O wiele bardziej podoba mi się niż Wichrowe Wzgórza, napisane przez siostrę autorki Emily. Wichrowe Wzgórza były pfuj. To jest ach.

No i, w między czasie, bo nigdy nie czytam tylko jednej książki, raczę się opowiadaniami Allana Edgara Poe, 'Giaurem' Byrona (chociaż to takie cieniutkie, że starczyło mi na raz) oraz mickiewiczowskimi 'Dziadami'. Bywa też, że podczytuje "Norweski Dziennik, tom 1: Ucieczka', A. Pilipiuka. Tak dla relaksu.
No i powtarzam sobie "Tess of the D'Urbervilles" Thomasa Hardy'ego. Bo uwielbiam tę książkę. Polecam każdemu gorąco.

Ogólnie, to jestem literacki wykształciuch!
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lady Mephala
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 678
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Lipiec, 2009 12:01 Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zaczęłam czytać "Szpadę na wachlarzu" Haliny Popławskiej. To pierwsza część trylogii historyczno-przygodowej. Akcja rozgrywa się w początkach XVIII wieku.
W niedalekiej przyszłości mam nadzieję przeczytać "Romea i Julię".
____________

PODZIEL SIĘ MIEDZIAKIEM!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Lipiec, 2009 20:05 Odpowiedz z cytatem

Ja obecnie czytam ( już w sumie kończę) zbiór opowiadań  Jarosława Grzędowicza. Książka nosi tytuł:"Wypychacz zwierząt. Lubię tego autora głównie ze względu na cykl opowieści ze świata pomiędzy. Polecam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
El
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Wrzesień, 2009 21:12 Odpowiedz z cytatem

Jakby ktoś miał czas i interesował się, polecam sagę Korpus W.E.B Griffina - każdy z 10 tomów jest odrebną całością, ale powiązaną ze sobą postaciami i wątkami - bardzo ciekawie się czyta, tym bardziej, że autor wie o czym pisze - jest dożywotnim prezesem stowarzyszenia byłych żołnierzy USMC.

Pisz po ludzku. Możesz potraktować to, jako przyjacielską radę.
Darkpotato


nie zapominajmy o odstępie jednej spacji pomiędzy słowem a znakiem " , "  Heh
Precz z sms-owym stylem pisania  Laughing

Przed przecinkiem nie wstawiamy spacji, jeśli o tym piszesz Wink .
-Darkpotato


Ostatnio zmieniony przez El dnia Czwartek 10 Wrzesień, 2009 22:49, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Wrzesień, 2009 22:00 Odpowiedz z cytatem

Weź ty Dark już byś tak się nie czepiał przecinków. Jednak pani profesor Ż. przejęła władzę nad Twoim mhrocznym umysłem   Twisted Evil  

Ostatnio miałam w rękach 'Czarny pergamin' Dębskiego. Fajnie się czytało i złapałam nić sympatii z jednym z bohaterów Smile Jak ktoś zgadnie, z którym, ma u mnie czekoladę Razz


^ ^
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
El
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 12 Wrzesień, 2009 10:27 Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przeczytałem Fortecę w źrenicy czasu C.J.Cherryh - dość ciekawa książka choć w specyficzny sposób napisana i niestety brakuje zakończenia historii - zbyt dużo zostaje otwartych watków - ale polecam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 25 Wrzesień, 2009 21:39 Odpowiedz z cytatem

Źrenica to początek cyklu Smile Dalej jest tylko lepiej Smile

łową W Mur Rafał. W. Orkan
Otwarcie powiem – miałem wielkie oczekiwania po tej książce, nie okazała się tym na co liczyłem i tu z mojej winy troszkę się zawiodłem. A wszystkiemu winien Toudi.
On to bowiem, na kilka miesięcy przed wydaniem, opowiadał jakie to będzie wydarzenie i tym sposobem wkręcił mi przekonanie, jaka rewolucyjna (i przy okazji rewelacyjna) książka nas czeka. Jakiś czas po premierze książka została mi kupiona, następnie postawiona w kolejce na półce, aż w końcu przeczytana. Rewelacją się nie okazała, rewolucja fabularnie dopiero się zbiera, zaś mając szczerze ocenić, powiedziałbym, że jest dobra. Zdecydowanie ponad przeciętną, interesująca zarówno koncepcyjnie jak i postaciowo, napisana w sposób przyjemny z nienachalną stylizacją językową, ale w żaden sposób nie porywającą, nie chwytającą za gardło, czego w sumie oczekiwałem.
Miasto pod względem klimatycznym ma swoje wzloty i upadki. Świetnym pomysłem nadającym całości wrażenie zbudowania z poszczególnych części mechanizmu jest rozdrobnienie i podanie w oddzielnej formie poglądów religijnych mieszkańców miasta. Rozrzucenie opowiadań po różnych okolicach daje ogólne wrażenie o mieście, jednak niemożliwe jest zbudowanie z tego stałego obrazu, jak na razie miasta nie można w pełni pojąć.
Z drugiej strony z tego samego powodu nie można do końca wychwycić klimatu tego miejsca. Coś tam niby jest, miejscami już dochodzimy i zaczyna się formować, a tu koniec opowiadania, skok w następne miejsce i wszystko od nowa. Powstaje wrażenie, że mamy do czynienia z kilkoma różnymi miastami w jednym miejscu i tu znowu wracamy do wrażenia części większego mechanizmu. Jednak nie obraził bym się, gdyby w kolejnych częściach więcej miejsca poświecić na rozbudowanie aspektu klimatu, aby móc poczuć miasto w kościach.
Ze wszystkich opowiadań najbardziej do gustu przypadł mi Miazmat i jego bohaterka i trochę szkoda, że nie ma większej roli do końca książki. Jednak jest nadzieja, że będzie mieć do odegrania znaczną rolę w kontynuacji.
Całość oceniam na 7/10
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Październik, 2009 14:56 Odpowiedz z cytatem

"Rzeźnik drzew" Pilipiuka, jakoś w połowie jestem. Cenię tego autora ze względu na lekki styl i ciekawe przemyślenia. W owym zbiorze opowiadań widzimy między innymi dosyć interesujące przesłanie dotyczące historiografii i losów naszej cywilizacji oraz zarzucenia przez ludzkość tego, co kryje się pod pięknym słowem Tradycja. No, a poza tym jest to spora garść naprawdę dobrych tekstów. Fajna książka, polecam.
Poza tym jestem w trakcie lektury "Historii powszechnej wiek XVI-XVIII" M. Serwańskiego. Przyjemnie się czyta; ot, analiza procesów historycznych tego okresu. Na początek polecałbym wszakże coś grubszego; tutaj opisy zdarzeń, faktografia itp. ustępują miejsca właśnie analizie.
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Październik, 2009 18:11 Odpowiedz z cytatem

'Rzeźnika drzew' przeglądałam ostatnio w ępiku, przeczytałam to pierwsze krótkie opowiadanko (nie powiem, wesołe), a także 'Operację Jajca' - świetny pomysł na opowiadanie, kiedy je czytałam to nawet mi nie przeszkadzało, że ludzie w ępiku po mnie chodzą ^ ^. Na pozostałe opowiadania nie miałam czasu, ale myślę, że kiedyś do nich wrócę.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
El
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Październik, 2009 20:40 Odpowiedz z cytatem

To że źrenica jest pierwszym tomem wiem - miałem na myśli całą trylogię.Zakończenie trzeciego tomu nie zamyka jednak historii.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tixon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 62
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 05 Październik, 2009 20:28 Odpowiedz z cytatem

El napisał:
To że źrenica jest pierwszym tomem wiem - miałem na myśli całą trylogię.Zakończenie trzeciego tomu nie zamyka jednak historii.

Bo jest jeszcze 4.
I 5, nieprzetłumaczony jeszcze.
Również Rzeźnik drzew, ale negatywny w odbiorze. Wyjątkowa słabizna - 4/10.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Październik, 2009 9:43 Odpowiedz z cytatem

Bo ja wiem czy taka słabizna? Jest parę tekstów mniej porywających, ale jak dla mnie straty nadrabia "Poddasze".

Obecnie sobie czytam dorwany na allegro wybór niemieckiej grozy itp. XIX-XXwiecznej "Czarny pająk - opowieści niesamowite". Zredagował Gerard Koziełek, ilustracje Franciszka Starowieyskiego  Very Happy  Książka ta siłą rzeczy zawiera bardzo zróżnicowane teksty, które w sumie ciężko jest ogólnie scharakteryzować. W każdym razie mamy tu teksty a'la klasyczne podania o duchach (typu hrabia von Szima zabił akwizytora i teraz co noc wśród ruin zamku słychać donośne pukanie...), opowiadania w stylu trochę baśniowym, no i klasyczna groza, horror, w sumie to i momentami lekka psychodela. Fajna sprawa dla ludzi lubiących takie ciekawostki i zapomniane, czasem porywające opowieści. Odkąd zapoznałem się z opowiadaniami Hannsa H. Ewersa, takie "smaczki" przypadły mi do gustu  Wink
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Styczeń, 2010 13:27 Odpowiedz z cytatem

Hanza Helmuta Kirsta 'Fabryka oficerów' - świetnie napisana książka, swego rodzaju studium psychologiczne nad poszczególnymi bohaterami. Do tego pierwszorzędny humor i wciągająca fabuła osadzona w historycznej scenerii. 'Fabryka' krytykuje schematyczność systemu kształcenia młodych żołnierzy Wermachtu, uwidacznia jak łatwo można sterować zastraszonym człowiekiem, ale też pokazuje tych, którzy potrafili stawić czoła systemowi. Doskonała, zmuszająca do refleksji lektura, nie tylko dla miłośników historii historii XX wieku Smile
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Styczeń, 2010 14:09 Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio czytałam trylogię Sienkiewicza.... wbrew pozorom niesamowita rzecz!
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Styczeń, 2010 14:31 Odpowiedz z cytatem

Trylogia sienkiewicza?! szacunek ja bym nie dał rady... Ja wolę Dukaja i jego Xawrasa Wyżryna teraz czytam tą lekturkę i muszę przyznać że jest super

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 8 z 25 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22, 23, 24, 25  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.