Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Jak zaczęliście czytać fantastykę?
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Dabliu
Mieszkaniec Krain
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 26
Chowaniec

110 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 19 Styczeń, 2007 20:47 Odpowiedz z cytatem

Temaciejso napisał:
Nie wszystkie z tych serii pisane są "Pod Gry".


Te całe serie są przecież pisane "pod gry". Grayhawk i Forgotten Realms to przecież settingi D&D i świat przedstawiony wszystkich książek w tych seriach jest światem tych settingów (czyli gry)...
____________

Prawdziwy orangutan powinien zrobić trzy rzeczy: posadzić drzewo, spłodzić syna-orangutana i wytłumaczyć mu, że drzewo to jego dom.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
d'Aryon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 14 Luty, 2007 17:36 Odpowiedz z cytatem

heh, ja bardzo późno zacząłem czytać fantasy  Embarassed

U mnie zaczęło się wszystko od sesji RPG do których namawiali mnie kumple z gimnazjum przez gry komputerowe tego typu, aż do książek  aureola2

Chociaż moja pierwsza książka fantastyczna nie była powalająca, dlatego też może nie pamiętam jej tytułu, ale potem wziąłem się za czytanie książek z cyklu miecz prawdy  Wink Suuuuppperrrr książki, polecam każdemu.

Gdyby co napiszę jego autora  Wink Terry Goodkind

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Luty, 2007 12:03 Odpowiedz z cytatem

Hmm... aż wstyd się chyba przyznać...

Ja szczerze powiedziawszy zawsze lubiłam klimaty średniowieczne, no oczywiście od zawsze interesowałam sie też kultura celtycką... ale to z innej beczki... tak czy siak nigdy nie siegałam za bardzo po ksiązki takie, mimo, że lubiłam nawet czytanie.

Ale zaczęło się to ile? hmm... 5...4 lata temu?... nie wiem dokładnie. Zaczęło się oczywiście od Władcy Pierścieni Smile
To długa historia więc możecie nawet nie czytać Razz

Były ferie, w gimnazjum, nawet nie wiem w której klasie...może 6 lat?... skleroza, tak czy siak weszła właśnie na ekran kin Drużyna Pierścienia. Byłam sceptyczna do tego, bo zobaczyłam chyba w jakiejś gazecie screen i tam były gobliny z Morii Smile a nie śmiejcie się, ale ja poprostu nie mam wyobraźni do takich 'strasznych rzeczy' [horrorów nie oglądam a i ciężko z poważniejszymi trrilerami, bo od razu tydzień snu mam z głowy Razz].
A więc stwierdziłam, że jak sa tam takie szkaradztwa to nie idę...

Minął rok i kolejne ferie, tuż przed wyjściem Dwóch Wierz. Ale feriie, jak to w Warszawie - nudne. Więc wzięłam laptopa i właczyłam WP: DP... i w ciągu całych ferii obejrzałam filma... 16 razy Smile TAK SIĘ MANIACZYŁAM :p

Poszłam do szkoły i moje 'przyjaciółki' powiedziały, że ida na Dwie Wierze - i czy idę z nimi. Tak więc poszłam i się wciągnęłam.
SIęgnęłam po książkę i powiem, że pierwszy raz złamałam moja zasadę - nie oglądać adaptacji przed czytaniem książki - ale nie żałuję.

Tolkien stał sie moim Mistrzem Smile potem siegałam coraz częściej po fantastykę - strasznie spodobał mi się L. Watt - Evans, i zawsze go polecam...

Tak się zaczęła moja przygoda z  fantasy Razz A moim drugim Mistrzem, po Tolkienie jest R. A Salvatore Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
ugurth
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 650
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Luty, 2007 21:19 Odpowiedz z cytatem

a ja zacząłem od "zbawcy duchów" taka cienka książeczka którą czytałem bo musiałem (nad morzem byłem bez telewizora radia i kumpli z wyładowanym kontem telefonicznym) to wziąłem się za czytanie ( to było 4 lata temu do tamtej pory nie przeczytałem żadnej książki) no i wciągnęło mnie choć do dzisiaj lista przeczytanych książek nie rozszerzyła się potwornie to i tak postępy poczyniłem Razz teraz czekam na eragona 3 część i umieram (( jeszcze jedno wstyd ale władcy pierścieni nigdy nie przeczytałem nie obejrzałem wszystkich filmów itp. po prostu tamten świat mnie nie wciąga i tyle)) koniec zwierzania się
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Sheila
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 482
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Luty, 2007 21:30 Odpowiedz z cytatem

O boże,żebym ja pamiętała,od kiedy zaczęłąm czytać fantastykę...Albo od czego zaczęłam. Czytam już od małego,więc ustalenie,od kiedy czytam fantastykę jest dosyć ciężkie,ale myślę,że gdzieś w okolicach 4 klasy podstawówki. I chyba zaczęłam od "Nigdziebądź",które nie jest typową fantastyką,ale zainteresowała mnie światem bardziej magicznym od rzeczywistości. Potem były inne książki,m.in"Mistrz i Małgorzata". No i oczywiście "Władca pierścieni",po którym jeszcze bardziej pokochałam fantastykę.
____________

Wiatr nie raz sypał mi piaskiem w oczy, ale teraz mam to już za sobą
Przyjaciele, jesteśmy mistrzami
Będziemy walczyć aż do końca

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Luty, 2007 21:31 Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Ja w ogóle zacząłem przygodę z fantasy od Gothika 1 (gry cRPG, jakby kto nie wiedział) jakieś 3-4 lata temu. Świat mnie wciągnął i wtedy zacząłem się w ogóle interesować fantastyką. Na początku były głównie gry PC, potem był chyba Władca i parę innych książek.
Ponadto, muszę przyznać, że gdy wychodził Władca Pierścieni to w ogóle mnie nie interesował, gdzieś tam w górach chyba byłem i mogłem sobie obejrzeć Powrót Króla, ale w ogóle mnie to nie interesowało. Dopiero jak czytałem książkę (w trakcie Dwóch Wież chyba byłem) to obejrzałem filmy (no, na trzecią część to zdążyłem akurat, żeby usłyszeć: "Ano, wróciłem" i zobaczyć plecy Sama  Laughing  )
Co do Eragona, to czytałem, nawet fajne, parę pomysłów fajnych, ale niestety - podstawy "zainspirowane" Tolkienem i Śródziemiem i tylko trochę zmienione - tak jak w wielu innych światach.
Co do mojego "drugiego Mistrza", a może nawet pierwszego! - to jest nim Sapkowski. Wprawdzie jego świat też jest "zerżnięty" ze Śródziemia, ale jest to wszystko pisane tak ciekawie i oryginalnie, że od razu polubiłem jego książki. Do wszystkiego jest tam trochę inne podejście...
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Luty, 2007 21:55 Odpowiedz z cytatem

A moja....zaczełą się chyba od...Łazikanty Tolkien'a. Zakochałam się w tej książce gdy miałam 7 lat (znałam ją chyba na pamięć xD)
Jakieś...hmmm pięć lat później, gdy byłam w szóstej klasie na półce i starszego kuzyna wyszukałam nazwisko Tolkien i wspomnienia odżyły. Pożyczyłam od niego "Drużynę pierścienia" i się zaczeło Smile
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lyoness
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1636
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Marzec, 2007 20:53 Odpowiedz z cytatem

A ja zaczęłam jakiś rok temu od książek które z fantastyką są pośrednio związane - seria 'Pośredniczka' i '1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń'. Właściwie to mają bardzo mało wątków mających związek z fantasy ale pomysły i zapał do tego typu książek i filmów zagnieździły się we mnie na dobre
____________

Żyję więc walczę...
Żyję więc śnię...
Żyję więc kocham...
Żyję bo chcę...?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Sijelh
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 66
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Marzec, 2007 11:45 Odpowiedz z cytatem

Ja to fantastykę zacząłem czytać jakoś tak w wieku 14 lat, może 13. I był to 'Magiczny ogień' który mi się bardzo podobał. Ale przygodę z science fiction zacząłem od 'Królowej Zimy' i 'Diuny' czyli tak jakoś hiper głęboko na dzień dorby Heh
____________

We are capable of doing miracles

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Aleksander
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 04 Kwiecień, 2007 10:27 Odpowiedz z cytatem

JA zaczołem czytać fantasy kiedy miałem 10 lat wtedy przeczytałem eragona. Dopiero później przeczytałem pottery i pierścienie i i nne.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Lipiec, 2007 13:14 Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście znałam tylko baśnie i lektury z podstawówki...... ale pewnego dnia usiadłam przed biblioteczką mamuśki i czytałam tytuły książek,,,,,wzięłam "Świat Czarownic" i zaczęłam czytać,,,,,,,,, przez trzy miesiące przeczytałam 15 stron;/....ale później zrozumiałam, ze to mój świat, w którym jestem sobą.........a nawiasem mówiąc teraz szybciej czytam;P

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kuandr
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1601
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 09 Lipiec, 2007 7:58 Odpowiedz z cytatem

U mnie od dzieciństwa obecne były bajki i baśnie, następnie pod początek podstawowki gry "Magia i Miecz" oraz "Magiczny Miecz", następnie poszli bracia Grimm i Andersen, a ostateczne uderzenie przeprowadził oczywiście "Władca Pierścieni" czytany do tego w jakże sugestywnym miejscu, czyli nad fiordami Norwegii. Od tego momentu fantastyka dołączyła listy moich uzależnien (czyt. historii fizyki i gry na komputerze).
____________

Uważaj o co prosisz, bo może się spełnić...
na życzenie cytat z Mnie:
 "będę stanowił żywy (minej więcej...) dowód na to, że można istnieć (i  się wypowiadać) będąc martwym...."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
MahnMutt
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 20 Lipiec, 2007 15:12 Odpowiedz z cytatem

witajcie
Kilka lat temu, we wspaniałym czasie premiery pierwszej cześcitrylogii WP (na ktore to wydarzenie nie zwrocilem wiekszej uwagi Heh) jako mlody chlopak byłem zafascynowany Harrym potterem. Gdy jednak troche podroslem coż do mnie dotarlo. Milosc do Hp powoli we mnie wygasla aż zanikła zupełnie. Przypieczętowalo to znalezienie w szkolnej bibilotece "hobbita" Tolkiena. Wypozyczylem ja , ponieważ chciałem zobaczyć czym się tak wszyscy zachwycają. Ksiażka okazala sie wspaniała. Ale wy i tak to wiecie  Very Happy . Potem poszło z górki. Przeczytalem WP, silmariliona, i wiele, wiele innych.
Podsumowujac: uważam hobbita za mój piewrszy szczebel w drabiniedo połki z literaturą fanatsy Heh.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 22 Lipiec, 2007 21:59 Odpowiedz z cytatem

Początki pamiętam wybiórczo, zawsze mam problem z ułożeniem wydarzeń w odpowiednim czasie w przeszłości. Pamiętam książki ojca ze skąpo ubranymi, za to uzbrojonymi po zęby paniami na okładkach (pomysł przeczytania którejkolwiek nie zaświtał mi jednak w głowie),  hobbita przeczytanego w podstawówce, dosyć podobne do siebie opowieści Andre Norton, nabożne waptrywanie się w monitor zza ramienia kolegi grającego w tormenta... Nawet nie wiem, w którym momencie zaczęłam świadomie sięgać po fantasy   Embarassed
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Nyndzaa
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 36
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 23 Lipiec, 2007 9:04 Odpowiedz z cytatem

ja z ksiazkami tego typu mam przyjemnosc od calkiem niedawna lecz jesli chodzi o gatunek ksiazki jest on najlepszy poniewaz uwilbiam gdy ksiazka pobudza wyobraznie  Smile  
jesli chodzi o autora bktory mnie urzekl to jest to R.A.Salvatore

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Serenity
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 74
Postać   Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Lipiec, 2007 14:58 Odpowiedz z cytatem

Wszystko zaczęło się od mojego kochanego Tolkiena   Smile  kiedyś wzięłam do ręki książkę Władca pierścieni drużyna pierścienia i stwierdziłam że ma to coś  potem przeczytałam pozostałe części. Stwierdziłam że dobrej książki nigdy dość i wyruszyłam w męczącą podróż do biblioteki. Tam znalazłam Pana Sapkowskiego i mnóstwo innych mniej znanych autorów. Przez kilka dni żyłam tymi książkami aż w końcu przyszło ponaglenie z biblioteki. To były czasy.  Very Happy
____________

Nie każe złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Kasja Hillmann
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 3
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Lipiec, 2007 15:16 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Smile Dopiero sie tutaj znalazlam i wydaje mi sie, ze taka watek jest dosc dobrym miejscem zeby sie pokazac Smile
U mnie fantastyka zaczela sie z pewnoscia kiedy mialam latek kilka i z wypiekami na twarzy sluchalam jak mi mama czytala Narnie. W podstawowce odkrylam biblioteke Smile i polke z fantasy i SF gdzie utknelam na dluzej Smile I tak mi jakos to utkniecie zostalo... Czytalam bardzo duzo i wlasciwie nie pamietam co bylo na poczatku, choc obstawiam ASa, Simaka i Pratchetta a dopiero pozniej, gdzies w okolicach liceum, pojawil sie Tolkien i Silmarillion wespol z WP.  Ot i cala moja historia w duuzym skrocie...
____________

... I am a daugher of the Ancient Mother, I am a child of the Mother of the World...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 25 Lipiec, 2007 17:24 Odpowiedz z cytatem

Znaczy się Wiedźmina Sapkowskiego czytałaś na początku podstawówki?  Smile
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Karion
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2554
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 26 Lipiec, 2007 17:04 Odpowiedz z cytatem

Moja przygoda z fantastyką zaczęła się od Tolkienowskiego "Hobbita"

Od tego czasu przeczytałem więcej książek niż sam ważę!
____________

"Żyjąc być użytecznym dla innych, inaczej bowiem nie żyć" - Ignacy Domeyko

Życie to nic innego, jak ciągłe umieranie - Ja

Czy człowiek, który nie jest potrzebny już nikomu, nikomu na całym świecie, które nie ma żadnego celu w życiu nadal jest człowiekiem?

Oddajcie cześć wielkiemu przedwiecznemu!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 26 Lipiec, 2007 17:48 Odpowiedz z cytatem

A mnie od jakiegoś czasu nic już nie porywa, kiedyś interesująca książka potrafiła sprawić, że nie jadłam, nie spałam, tylko czytałam aż skończę. Teraz, albo nie trafiam już na nic porywającego, albo podniosła mi się poprzeczka. Albo może już nie lubię fantasy, tylko nie potarfięsobie tego uświadomić? Kryzys światopoglądu.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Recenzje powieści fantastycznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 5 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.