Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Cięcie jest dobre? Czy sprawianie sobie bólu jest przyjemne?
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Czy jesteś masochistą?
Tak
17%
 17%  [ 6 ]
Nie
82%
 82%  [ 28 ]
Wszystkich Głosów : 34

Autor
Wiadomość
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Czerwiec, 2008 17:08 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja wam powiem żę zadawanie sobie bólu jest takie dziwne ale osobiście lubie zadawać sobie ból  sprawdzać swoją wytrzymałość... ale czasem to jest takie nieludzkie w sumie to nie tne się ale w sumie przypalałem się papierosem i inne dziwne fizycznie rzeczy

Satyswakcja... chyba o to tu chodzi... chyba lubimy gdy potrafimy wytrzymać coś czego nie każdy moze... np. ból  Embarassed
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 08 Czerwiec, 2008 18:39 Odpowiedz z cytatem

Słyszałam o powodach cięcia dwie kompletnie różne opinie (od osób, które się co prawda nie cięły): jedna brzmiała, iż to sprawia swego rodzaju przyjemność, takie uczucie ulgi, a druga że cięcie to takie karanie samego siebie. Sama nie wiem co jest bardziej słuszne, bo się na tym nie znam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Stysiek
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 47
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 08 Czerwiec, 2008 19:54 Odpowiedz z cytatem

Jak się nie radzi sobie z Problemami też się tak robi
____________




Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 09 Czerwiec, 2008 20:14 Odpowiedz z cytatem

Tylko że jak to pomaga?...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Czerwiec, 2008 13:41 Odpowiedz z cytatem

Moze wytwarza ich organizm wtedy dużo adrealiny i w ten sposób pozbywają się bólu i wszytskich problemów? Coś jakby narkotyk  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 14 Czerwiec, 2008 21:07 Odpowiedz z cytatem

Słyszałam kiedyś taką opinię. Tylko że jest to chyba dosyć krótkotrwałe... Chociaż nie wiem, nie znam się na tym

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Czerwiec, 2008 15:54 Odpowiedz z cytatem

Tez tak uważam... ale zawsze coś  Heh
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Justify
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 142
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 02 Maj, 2009 20:04 Odpowiedz z cytatem

Nie, tu chyba nie chodzi o to. Moja teoria?
Człowiek ma dużo problemów, ciągle o nich myśli. Ból psychiczny, tak?
No więc żeby odciągnąć swoją uwagę od tego "bólu psychicznego", zaczyna zadawać sobie ból, np. ciąć się, by skupić się na bólu fizycznym i uciec od tego psychicznego. Jest to pewnego rodzaju ulga, ale nie trwa długo. Kiedy znowu zaczyna "wracać" do świata, postanawia znów uciec od problemów i tak to się ciągnie.
Mi samej żal jest takich ludzi. Nie wiem czy śmiać się, czy płakać nad ich głupotą, bo nie jest to rozwiązanie problemu...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 06 Maj, 2009 23:08 Odpowiedz z cytatem

Ludzie zadając sobie ból kierują się różnymi powodami. Zadawać sobie ból aby uciec/zapomnieć o bólu psychiczny=marne,głupie lekarstwo/sposób. Zwrócenie uwagi innych osób, równie głupie, są takie osoby ale nie dotyczy to wszystkich jak pisał Grzegorz.

Cytat:
Głupia moda. Tak, moda, bo nie sądzę aby ktoś sam wpadl na tak idiotyczny pomysł....
Wśród masochistów występują też ludzie o wysokim ilorazie inteligencji i wykształceniu.

Sam mógłbym się w pewnym sensie nazwać masochistą, a mianowicie zdarza mi się zadać sobie ból w momencie gdy monotoniczność życia sprawia, że świat wydaje się nierealny. W tym momencie ból przypomina mi, że "żyje", i również poziom adrenaliny się podnosi co poprawia humor. Ciąć się nie tnę, bo na samą myśl mnie ciarki przechodzą. Zdarza mi się używać hmm do tego pięści próbując pokonać np. ścianę, wynik z góry przesądzony, obolałe dłonie itp
Nietypową sprawą jest to, że w przypadku złamań czy obicia kości(nie spowodowanych umyślnie), zamiast "zwijać się z bólu", śmiać mi się chce. Nie zrobiłem tego umyślnie a się śmieję, najwidoczniej taka moja natura więc nie określiłbym masochizmu jako modę, idiotyzm itp a raczej nietypową naturą człowieka.
Są także ludzie, którzy nie czują bólu(taka przypadłość), z jednej strony to mają dobrze, jednak z drugiej strony muszą uważać na siebie, gdyż nie są nieśmiertelni.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Amica
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 20
Chowaniec

25 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Styczeń, 2010 16:00 Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie, i być moze wiekszosci masochizm jest problemem psychicznym, albo sposobem zwrocenia na siebie uwagi, ale to na prwde jest bez sensu, bo nic nie daje... Po co brzydko wygladac i jeszcze sie zadreczac, skoro mozna z kims porozmawiac o swoich problem, wszystko wyjasnic. To naprawdę nie jest sposob na cokolwiek...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Thys
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 43
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Marzec, 2010 19:33 Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej jestem za 'nie'.
Nie widzę nic przyjemnego ani dobrego w okaleczaniu samego siebie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 24 Kwiecień, 2010 11:17 Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem czymu my o czyms takim wgl dykutujemy. Cięcię się jest dla smutnych emolców, które mimo iż mają rodzinę, znajomych, hobby i ogólnie nikt im krzywdy nie robi, będą się ciąć i płakać nad tym jakie to ich życie jest smutne, że nikt ich nie loffcia. znaczy do kur*y nędzy, masz wszystkie kończyny? nie jesteś sparaliżowany? masz gdzie spa? co zjeść? co wypić? masz rodzinę która cię kocha? nie jesteś nieuleczalnie chory? anie uzależniony paskudnie od narkotyków? nie...? to nad czym do cholery płaczesz i się tniesz. według mnie człowieke normalny daje sobie radę z emocjami, chociażby nawet przez rozmowę z przyjacielem, rodzicem czy nawet wyładowaniem się na czymkolwiek, i nie potrzebuje się ciąć co jest według mnie na pokaz, żałosne i beznadziejne.
o.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 9 z 9 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.