Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Sny
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Październik, 2008 19:28 Odpowiedz z cytatem

No, ale mi chodzi np. o budzik. Rano, gdy budzik dzwoni automatycznie zrywam się z łóżka, by zdążyć do szkoły. Czasem muszę spaść z niego, by się rozbudzić kompletnie...  Embarassed   No i gdy przy jedzeniu śniadania pomyślę o nocy to jedyne co pamietam to odczucie, czy był to miły sen, czy koszmar. Nic więcęj...nawet fabuły...nawet jednego obrazu...nić  Sad
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Geniusz
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 682
Postać   Chowaniec

100 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Październik, 2008 20:30 Odpowiedz z cytatem

Aaa... Tak, budzik to wstrętne urządzenie. Mnie budzi Radio Maryja (bo mam tak głupie radio, że nie umiem go nastawić na nic innego) i zdecydowanie nie polecam.   Smile  
Jednak i tak po budzikowym obudzeniu czasami pamiętam sen. Początkowo skrawki, obrazy, a potem nagle zapala się lampka i już wszystko pamiętam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Październik, 2008 8:48 Odpowiedz z cytatem

To masz szczęście   Wink
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Październik, 2008 17:25 Odpowiedz z cytatem

Heh Smile
Mnie tam budzi moja mama Very Happy
a sny pamiętam raczej w weekandy Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Październik, 2008 20:29 Odpowiedz z cytatem

Czemu za długi sen sprawia większe zmęczenie, niż krótki?  Heh
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Last_Dragon
Shotokan


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1013
Postać   Chowaniec

505 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Październik, 2008 18:37 Odpowiedz z cytatem

Very Happy trudniej się wstaje z długiego Very Happy ale daje więcej energii
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Avantros Khertaglor
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 04 Styczeń, 2009 18:51 Odpowiedz z cytatem

Ja mam zawsze noc w noc sny fantasy...
Raz śnię, że jestem po stronie dobra, a potem kończy się koszmarem bo ląduje w ciemni i zamieniam się ( mutuję ) w ogromnego, śliniącego się ogra albo w tryskającego złem demona i zabijam moich przyjaciół dość okrutnie. (łamie ich w pół, zjadam im głowy... PO POROSTU MASAKRA) Ale ostatnio ta końcowa część snów jest coraz krótsza. Mam nadzieję, że się skończy   Very Happy
____________

Avantros Khertaglor

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Sindarion Alkrathar
Mieszkaniec Krain


   Posty: 3
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 04 Styczeń, 2009 19:09 Odpowiedz z cytatem

Współczuje ci tych strasznych koszmarów i popieram, że z długiego snu zawsze wstaje się gorzej ale gdy już się rozbudzisz to czujesz się jak nowo narodzony...

Wracając do twojego koszmaru drogi Avantrosie pewno budzisz się kilka razy w nocy. Też cię wspieram aby one się skończyły.

Ja mam takie sny, które się spełniają żeby było ciekawie.... Takie DEJAVU czy jakoś tak. Ale to raz może dwa na tydzień. A tak to śpię jak zabity i chyba tylko trzęsienie ziemi mogłoby mnie zerwać z tego snu Very Happy
____________

Sindarion Alkrathar

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Earendil
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 6
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 04 Styczeń, 2009 19:18 Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio miałem dziwny sen. Śniło mi się, że jestem jakimś rycerzem, lecz mój ubiór był dziwny, jakby celtycki. Skakałem na linie z jakiejś wieży, potem wpadłem do jakiejś szopy, gdzie czekał na mnie oddział wojowników. Potem najechali tą szopę inni żołnierze. Odbyła się walka między Celtami i najeźdźcami. Lecz bitwa się nie zakończyła bo obudziłem się. Sen ten natchnął mnie na napisanie powieści fantasy o młodym Anglosasie, który przybywa na pewną wyspę zwaną Wyspą Mgieł. Żyje mu się dobrze na tej wyspie z Celtami, których tu napotkał (wyspę okrywa mgła dzięki magii druidów), lecz pech chciał, że Anglosasi z jego królestwa podążają za nim na Wyspę Mgieł. Wspomnę też, że ten sen sprawił chęć do nauki języka walijskiego, który będzie miał miejsce w mojej powieści m.in. przydomek nadany Anglosasowi przez Celtów - Llwybrŵr, czyli Wędrowca po walijsku.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 05 Styczeń, 2009 18:17 Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje, ze znajdę Twoje opowiadanie w "zbiorach Mythai"   Heh   Strasznie lubię klimaty celtów, sasów, a szczególnie piktów   Rolling Eyes  
Lepiej powiedz co ostatnio czytałeś i nam poleć książkę  Wink
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 06 Styczeń, 2009 1:40 Odpowiedz z cytatem

Wiadomo jest, że wszyscy śnią, nie każdy jednak pamięta co mu się śniło. Zależne to podobno jest od fazy w której się człowiek obudzi. Jeśli się obudzimy w tak zwanej fazie REM(Rapid Eye Movements - szybkie ruchy oczu), będziemy je właśnie wyraźnie pamiętać. Na dzień dzisiejszy budząc się nie pamiętam w ogóle moich snów, nawet nie mam odczucia,że śniłem. Jakieś 3-4 lata temu, wiem że miałem wyraźne sny bo pamiętam je dobrze do dziś. Nie wiem skąd ta zmiana, może większy stres ze względu na zmianę trybu życia. Bynajmniej wiem że często powtarzały się niektóre sny, jak w przypadku gdy śniłem, że byłem na II wojnie światowej, sam otoczony  przez Niemców i wykańczałem jednego pod drugim ze snajperki ukryty za wozem obok jakiejś starej szopy. Później zaczynali mnie ścigać. Zakładam że prawie każdy z was miał sen kiedy was ścigają i w większości przypadków w końcu łapią. Mi się akurat w pewnym sensie udało zdobyć pewną kontrole nad tym i udawało mi się uciec. Sen jednak kończył się niezależnie czy udało mi się uciec czy nie. Również sporo osób ma sen(ja także je miewałem), w którym się spada, nigdy nie dochodzi do zderzenia z ziemią, odczucia bólu, w tym momencie człowiek się budzi. Jeden z moich ulubionych pisarzy Jack London(spoza fantastyki) napisał o tym książkę pt. "Przed Adamem"(polecam, jak i inne książki tego pisarza).
Innym, częstym i wyraźnym snem jaki pamiętam, jest wizja niczym z Ragnaröka, to pewnie z zamiłowania do Skandynawskich wojowników;P Jeśli tak miałby wyglądać Ragnarök, jak w moim śnie, to ja się piszę na to.
I oczywiście można by przytoczyć wiele naprawdę dziwnych snów, które głównie są odpowiedzią na życie codzienne. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 06 Styczeń, 2009 14:41 Odpowiedz z cytatem

Wulfgard, ja czytałam, że osoba, która potrafiłaby się nie obudzić przy tym "spadaniu" mogłaby przejść to jakiego transu czy coś w tym stylu. Ale to teoria, jednak fakt jest, że niektórzy potrafią doskonale kontrolować sen.
Co do ścigania. Są chyba trzy typy tego co nas ściga. Jeden to potwor, drugi to "coś", a trzeciego nie pamiętam.  Heh   Chyba niestety troszkę W.gard się pomyliłeś, ja słyszałam, że jesteśmy ściganie, nic o złapaniu nie czytałam.   Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 06 Styczeń, 2009 18:09 Odpowiedz z cytatem

Co do ścigania w snach, nigdy nic nie czytałem na ten temat. Przedstawiłem tylko mój sen dotyczący pościgu, gdzie na końcu nie widzę tego, iż mnie złapano, a raczej czuje jak ktoś mnie chwyta. Nie wiem kto, nie wiem jak, nie widzę tego, tylko mam takie odczucie i w tym też momencie się budzę. To samo miałem gdy zaczynałem mieć pewien wpływ na ten sen, gdy udawało mi się uciec, miałem poczucie bezpieczeństwa. Czasem wtedy się budziłem a czasem po prostu "przeskakiwałem" do następnego snu.
Co do spadania, to akurat czytałem i wiem, że gdy się nie obudzi zanim spadnie, może pozostać w śpiączce lub umrzeć. Oczywiście jak sama powiedziałaś, to teoria... Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 07 Styczeń, 2009 9:18 Odpowiedz z cytatem

To ja już wolę się budzić  Shocked    Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Earendil
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 6
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 08 Styczeń, 2009 12:09 Odpowiedz z cytatem

Czytałem Silmarillion i Dzieci Hurina Mitrisie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 08 Styczeń, 2009 20:41 Odpowiedz z cytatem

Dzieci Hurina są extra  Heh    Silmarillion...ehh... przecztałam połowę i przez najbilższy rok nie zamierzam jej dokończyć  Razz  
No, ale skąd Ci celtowie? Może oglądąłes jakiś film?  Embarassed   Bo najczęściej sny są na podstawie naszego życia, myśli  Razz
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Earendil
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 6
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Styczeń, 2009 19:36 Odpowiedz z cytatem

Hmm. może dlatego, że oglądałem Króla Artura, ale to dawnooo...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 17 Styczeń, 2009 13:57 Odpowiedz z cytatem

Earendil może w Twoich snach odzywają się przodkowie Smile . Celci również zasiedlali kiedyś tereny Polski, jak się nie myle na ich szczątki archeolodzy natrafili miedzy innymi na terenie puszczy Białowieskiej Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 17 Styczeń, 2009 21:42 Odpowiedz z cytatem

Hym, hym....Ja, jako uczestnik Olimpiady Historycznej potwierdzam, ze swego czasu celtowie osiadywali na ziemiach polskich. Pisałam nawet na ten temat pracę na Olimpiadzie rok temu   Laughing Bardzo dużo dowodów na ich bytność można znaleźć na Dolnym Śląsku, w okolicach Wrocławia ^ ^
(tak, wiem, zaszpanowałam, że jestem mądra xD )
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Styczeń, 2009 18:20 Odpowiedz z cytatem

Ja wolałabym, aby przodkowie na jawie mnie straszyli  Rolling Eyes
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 12 z 18 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.