Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Blues - czyli co u czarnych w trawie piszczy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Skorpio
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 16
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 21:44 Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw czy znajdzie się ktoś kogo interesuje muzyka bluesowa. Liczę że w tym oto temacie wypowie się kilka osób.

Dla tych mam kilka pytań:

Wolisz "białego" czy "czarnego" bluesa?
Jaki jest twój ulubiony bluesowy wykonawca?
Co sądzisz o muzyce (oczywiście o filmie też można coś napisać) z "Blues Brothers"?
Czy sądzisz że blues miał jakiś wpływ na pokrzepienie serc "czarnych" w walce o ich prawa?

Adios amigos
Skorpio


Ostatnio zmieniony przez Skorpio dnia Środa 21 Styczeń, 2009 22:06, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 22:03 Odpowiedz z cytatem

Interesuję się ogólnie muzyką, dobrą muzyką i jak najbardziej Blues do niej należy. Stanowczo wolę "czarnego" bluesa. Murzyni stworzyli tą muzykę i są w tym najlepsi. Ray Charles, B.B. King, James Brown i John Lee Hooker dominują jak dla mnie. Muzyka w blues Brothers jak i sam film to prawdziwa klasyka, której miłośnik filmów czy bluesa nie może pominąć. Piosenka wykonana przez Ray'a wraz z Johnem Belushi i Danem Akroydem jest niesamowita - Blues. Blues dla murzynów był wyrazem walki przeciwko nierówności rasowej, nieraz miewał charakter polityczny.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Skorpio
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 16
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 22:14 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Blues dla murzynów był wyrazem walki przeciwko nierówności rasowej, nieraz miewał charakter polityczny.


Bardzo dziękuję za to właśnie zdanie.

Cytat:
Stanowczo wolę "czarnego" bluesa. Murzyni stworzyli tą muzykę i są w tym najlepsi. Ray Charles, B.B. King, James Brown i John Lee Hooker dominują jak dla mnie.


A co sądzisz o tym utworze :http://pl.youtube.com/watch?v=YPyZQj5_d8I

Tak więc mam kolejne pytanie:
Wolisz w bluesie gitarę basową czy elektryczną?
Co sądzisz o fortepianie w bluesie?
Gdybyś miał wybrać jednego, jedynego wykonawcę bluesowego to kogo byś wybrał i dlaczego?

Adios amigos
Skorpio

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 22:32 Odpowiedz z cytatem

Heh... Shake your tailfeather to mistrzostwo... Szczególnie pod palcami Ray'a Charles'a. (Ta wersja "Tino-Turnerowa" jakoś średnio mi się podobała.) Cóż, może takim weteranem bluesa nie jestem, ale posłuchać lubię, choć B.B. King jest dla mnie nieco nużący  Razz  .

Zaś jeśli chodzi o białego i czarnego bluesa, to cóż... Czarny ma w sobie to coś, ten niepowtarzalny klmat, którego w białym już braknie. Choć to nie oznacza, że jest gorszy   Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 22:35 Odpowiedz z cytatem

Nie dyskwalifikuję "białego" bluesa, utwór podoba mi się, ale brak mi czegoś. Jest wiele odmian bluesa i trudno się opowiedzieć za jednym, tak samo jest z wykonawcami dla mnie Smile W blusie i poza wolę gitarę elektryczną. Jeśli ktoś gra na fortepianie jak Ray to jak najbardziej jestem za Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Skorpio
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 16
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 22:44 Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o bluesa "czarnego" lub "białego" to przyznam Wam rację. "Biały blues nie ma tego klimatu co "czarny". Może dlatego że w "czarnym" bluesie jest dużo improwizacji.

Za to co do gitary całkowicie się nie zgadzam.według mnie z basowej gitary korzystano najpierw i to ona ma pierwszeństwo w bluesie. Jeśli chodzi o fortepian to według mnie jest dosyć ważnym elementem większości bluesowych utworów.

Mam jeszcze więcej pytań:
Czy według was blues ma więcej muzycznej głębi niż inne gatunki muzyczne?
Czy blues jest w gruncie rzeczy bardziej zaawansowany muzycznie (instrumentalizm, wykonanie, tło muzyczne) niż np. pop.
Czy znasz jakieś ciekawe historie dotyczące bluesa, jakieś anegdoty?

Adios amigos
Skorpio

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 23:11 Odpowiedz z cytatem

hehe pytanie brzmiało:
Cytat:
Wolisz w bluesie gitarę basową czy elektryczną?

dlatego się opowiedziałem za elektrykiem Razz nie kwestionuje pierwszeństwa używania w blusie gitary basowej Smile Co do fortepianu w sumie nie mam "oficjalnego" zdania Smile

Głębi ma wiele i wiele gatunków przewyższa tym, ale są też takie gatunki muzyki, które są równie "silne" jak blues.

Na kolejne pytanie jest banalnie odpowiedzieć. Blues i pop to jak porównać słonia z mrówką pod względem wielkości Heh (oczywiście mówię o ogóle, nie w kwestii pojedynczych wykonawców).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Skorpio
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 16
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 21 Styczeń, 2009 23:27 Odpowiedz z cytatem

Co do gitary to nie chodziło o to że "gitara basowa jest najlepsza i basta". Może tak to zabrzmiało, ale jest to moje, własne zdanie.

Jeśli chodzi o bluesa i pop. Nie miałem na myśli konkretnie popu, ale również każdy inny gatunek muzyczny.

Może też rozwiniecie jakoś ten temat. Smile

Adios amigos
Skorpio

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Muzyka i film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.