Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
"stare" cRPG- które są warte zobaczenia?
Idź do strony   1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gry komputerowe
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 27 Styczeń, 2007 20:56 Odpowiedz z cytatem

Razz  
Ja naprawdę to nie jestem taki zły...
Nie przejmuj się mną bo jak sobie potem z forum odejdziesz to jeszcze na mnie będzie... Zostań z nami na dłużej!...? Skoro lubisz RPG to dołącz do sesji Baltha. Ja na początku nawet nie zaglądałem do "Wędrówek po Mythai"... Ale byłem głupi! Świetna zabawa. Jeszcze raz: wielkie dzięki White! Ale się podlizuje...  Laughing  
A co do gier to polecam także WarCraftaII. No wiem... Fps'ik.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarkSavant
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 10
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Styczeń, 2007 11:15 Odpowiedz z cytatem

lizard napisał:
Ja naprawdę to nie jestem taki zły...

Ja tak nie twierdzę  Razz

lizard napisał:
Zostań z nami na dłużej!...

Na pewno co jakiś czas będę tutaj zerkał. Może nawet coś napiszę Wink

lizard napisał:
A co do gier to polecam także WarCraftaII. No wiem... Fps'ik  

He he, nie FPS a RTS Wink Ale gra fajna (jeden z niewielu RTS'ów przy którym posiedziałem kilka godzin)

Whitefire napisał:
Poza tym była seria Ishar... prowadziło sie całą drużynę (były takie ładniutkie ikonki z buźkami, nie pamiętam ile - 5 do 8 )


Specjalnie dla Ciebie powrót do przeszłości Wink
Ishar: Legend of the Fortress


Ishar 2: Messengers of Doom


Ishar 3: The Seven Gates of Infinity


Na koniec jeszcze drużyna z Crystals of Arborea (niejako zerowej części Ishara). Co ciekawe, Wiele z tych postaci pojawiło się później w kolejnych częściach Ishara (w każdej kolejnej było ich coraz mniej - cóż w końcu wielcy bohaterowie też w końcu umierają  Wink ), w których to jako sędziwi mędrcy pomagali naszej drużynie dobrnąć do szczęśliwego końca (bądź to dobrymi radami, bądź to wręczając jakiś interesujący przedmiot).


Takich gier, z "ładnymi ikonkami z buźkami" jest dużo, dużo więcej (np. Eye of the Beholder, Might & Magic czy Wizardry).
____________

"Zwykli ludzie drżą przed potęgą ciemności. Ja jej pragnę."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Styczeń, 2007 12:24 Odpowiedz z cytatem

No tak!

Łaa.... Łezka się w oku kręci.

Cytat:
Takich gier, z "ładnymi ikonkami z buźkami" jest dużo, dużo więcej (np. Eye of the Beholder, Might & Magic czy Wizardry).


Starych, tak, ale nowych? RPG w których prowadzi się drużyny należą do przeszłości. Po Baldur's Gate nie pamiętam takiej, a tam też szalonego wyboru nie było. Nie jestem pewien co do Neverwinter Nights. Coś tam było więcej niż bohater, ale chyba nie drużyna.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
DarkSavant
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 10
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Styczeń, 2007 13:17 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:
RPG w których prowadzi się drużyny należą do przeszłości. Po Baldur's Gate nie pamiętam takiej, a tam też szalonego wyboru nie było. Nie jestem pewien co do Neverwinter Nights. Coś tam było więcej niż bohater, ale chyba nie drużyna.


Po Baldur's Gate można było prowadzić drużynę (poza BG2 oczywiście) w obu Icewind Dale i Planescape Torment. Do tego dochodzą jeszcze Arcanum, Wizardry 8, Might & Magic 8 i 9, Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor. Trochę tego jednak jest, a i coś jeszcze pewnie możnaby dopisać ( ale nic mi nie przychodzi do głowy). Jeżeli chodzi o Neverwinter Nights, to gra się tam  jednym bohaterem, ale wydaje mi się, że można było kogoś od czasu do czasu wynająć (pewności nie mam bo gra nie zrobiła na mnie jakiegoś oszałamiającego wrażenia i dość szybko ją porzuciłem)
____________

"Zwykli ludzie drżą przed potęgą ciemności. Ja jej pragnę."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Styczeń, 2007 16:08 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Arcanum, Wizardry 8, Might & Magic 8 i 9, Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor


W żadną niestety nie grałem... Którą byś polecił najbardziej?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
DarkSavant
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 10
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Styczeń, 2007 16:43 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W żadną niestety nie grałem... Którą byś polecił najbardziej?

Mnie najbardziej podobało się Wizardry 8. Oprócz tego polecałbym jeszcze Arcanum (głównie za ciekawy świat - coś jakby Ziemia w okresie rewolucji przemysłowej w połączeniu z magią, elfami, orkami itp.) i ósmą część Might & Magic. Raczej odradzam słabe Pool of Radiance (monotonne łażenie po lochach) i takie sobie Might & Magic 9 (słaba fabuła, brak swobody poruszania się, charakteryzującej poprzednie części cyklu). W tym ostatnim przypadku znacznie lepiej zagrać w którąś ze starszych odsłon M&M.
____________

"Zwykli ludzie drżą przed potęgą ciemności. Ja jej pragnę."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Fludi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 30
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 27 Maj, 2007 13:03 Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepszymi tego typu grami są:

1. Fallout
2. Fallout 2
3. Fallout Tactics
4. Morrowind + dodatki
5. Oblivion - choć nie dane było mi w niego pograć...
7. Neverwinter Nights
____________

Secret: U ain't see it, because U wanna be fooled Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 27 Czerwiec, 2007 19:29 Odpowiedz z cytatem

Z tego co wymieniłeś to tylko Fallout'y zostają, bo reszta jest z lub po 2002 roku, a gry starsze uznaje autor za "stare cRPG-i". W sumie jak ja słyszę "stare cRPG-i" to od razu myślę o grach w stylu pierwszych M&M, bo już takie  "drugiej generacji", czyli z rzutem izometrycznym (a tak sobie umownie podzieliłem  Razz  ) za takie znowu stare nie uznaję.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 11 Wrzesień, 2007 10:49 Odpowiedz z cytatem

W pierwszej części NWN była możliwość prowadzenia jedynie podstawowej postaci i najęcie towarzysza, nad którym zupełnie nie miało się kontroli choć można było wydawać mu polecenia. Odrobinę zmieniono to w dodatku Hordes of Underdark, gdzie można było nająć już dwóch towarzyszy. W obu dodatkach też można jakby więcej robić z członkami drużyny bo mona im pogrzebać w ekwipunku Razz
W NWN2 już mamy pełnoprawną choć niestety nieliczną, bo czteroosobową drużynę. W pełni kontroluje się każdą z postaci. Interakcje między nimi też są dość robudowane. Przypomina to trochę Planescape: Torment. Najśmieszniej słucha się narzekań członków ekipy na innych towarzyszy Laughing

Co do starszych cRPG wartych polecenia, to ja wymienię oba Baldury, Dolinę Lodowego Wichru, dwa pierwsze Fallouty i obowiązkowo Planescape: Torment. Starszych gier nie znam, bo to nie moja data Very Happy
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Gry komputerowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 2 Idź do strony   1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.