Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Efekty!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Luty, 2006 0:19 Odpowiedz z cytatem

Od teraz możecie kupować wspanałe efekty. Drogie jak diabli, ale to one będą mówiły o tym jaki macie prestiż w tej naszej wesołej forumowej gromadce.  Nie będę tutaj za dużo tłumaczył - odwiedźcie po prostu nową ikonkę "Efekty" u góry...

UWAGA - WAŻNE INFORMACJE:
1. Efekty takie jak cień (shadow) i poświata (glow) są niestety widoczne tylko w Internet Explorerze. Na razie Firefox i inne jeszcze tego nie obsługują, ale być może za jakiś czas sie to zmieni - to już nie zależy ode mnie.
2. Sprzedaż efektów przywraca tylko 75% oryginalnej sumy.
3. Nie ma sensu brać i cienia, i poświaty - będzie wtedy widac tylko poświatę.
4. Polskie znaki przy określaniu Tytułu i Nazwy są już dostępne.
5. Jeżeli bardzo zależy Wam na dodatkowym kolorze, którego nie ma w dotychczasowym wyborze, proszę o PM, w którym określicie dokładnie, co to za kolor wg oznaczeń kodowych, które znajdziecie w wielu miejscach w sieci - na przykład tutaj.
Wg tych oznaczeń, np. kolor biały to #FFFFFF.
____________



Ostatnio zmieniony przez Whitefire dnia Środa 15 Luty, 2006 11:00, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Luty, 2006 21:06 Odpowiedz z cytatem

Coś nie działa. Gdy wybieram sobie kolor ciemnoczerwony poświaty i klikam kup poświatę, to mi pisze 'Shop function not enabled or error i cost', a poświata kosztuje 5000 miedziaków, a ja mam w sakiewce 81 tysięcy-coś.

cya
Raziel-chan

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Luty, 2006 21:21 Odpowiedz z cytatem

W porządku; podmienię na razie plik na stary (po angielsku i bez części kolorów). Dodałem kilka swoich i najwyraźniej coś zrobiłem źle, te dodane przeze mnie jeszcze nie działają. Przyjrzę im się później - na razie powybieracie sobie z tych oryginalnych.

----
sprawdź teraz
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 0:22 Odpowiedz z cytatem

Listę kolorów powiększyłem z powrotem i myślę, że powinny już działać. Chociaż wtedy też na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok... dlatego teraz rzucałem okiem dwa razy   Shocked  i zaczęłem od prób na forum testowym  Very Happy

Przy okazji: sprzedaż efektów przywraca tylko 75% oryginalnej sumy.
Nie ma sensu brać i cienia, i poświaty - będzie wtedy widac tylko poświatę.
Na razie niedostępne są polskie znaki przy określaniu Tytułu, ale postaram się to zmienić.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 2:17 Odpowiedz z cytatem

A tu sie mylisz! Ustawiłem i cień, i poswiatę, i efektem była poswiata o kolorze zmiksowanego koloru cienia i poświaty.

EDIT: A jednak wydawało mi sie - sorry, rzeczywiscie widac albo jedno, albo drugie. A szkoda.

cya
Raziel-chan

Ps. Efekty poswiaty i Cienia NIGDY nie będą obsługiwane przez FireFox'a i wogóle przez przeglądarki nie na bazie IE. Sprawdzałe to w wypadku mojego forum i instrukcje odpowiedzialne za te efekty działają tylko w IE i pochodnych. Dlatego np. w SMF (to, co ja uzywam - Simple Machines Forum - rozwiniecie tego, co ty masz) wycofali już funkcje cienia. Poswiata jest następna.
Poza tym Poswiata często kaszani układ tekstu w FireFoxie.

cya
Raziel-chan

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 12:09 Odpowiedz z cytatem

Hm, no oczywiście w chwili obecnej tylko IE obsługuje style css layer 3 takie jak poświata, ale nigdzie się dotą nie spotkałem z twierdzeniem, że do innych przeglądarek nie zostanie to nigdy dodane - rzecz jasna w przyszłych wersjach. Może się mylę.

Przy okazji musze sprostować, że SMF to nie jest rozwinięcie phpbb, tylko po prostu odmienny rodzaj systemu forumowego. Różni się lepszymi wbudowanymi możliwościami współpracy z resztą witryny (wbudowanymi, bo do phpbb też są dodatki portalowe), natomiast niestety poza tym jest znacznie mniej konfigurowalne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę nieprawdopodobną ilość MODów do phpbb. Sprowadza sie to do tego, że każdy ma to co lubi i mu odpowiada...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 12:30 Odpowiedz z cytatem

No cóż, SMF jest również młodsze, co tłumaczy mniejsza ilość modów. Chociaz nie moge zgodzić sie z modyfikowalnością.
Swoja drogą - jak się instaluje mody w phBB? Tak z ciekawości pytam.
A z tego co wiem to z tymi efektami sa po prostu problemy z kompatybilnością i uznano, ze nie są tak ważne, więc z największym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nigdy nie zostana zaimplementowane w inne przeglądarki. Czytałem kilka dyskusji o tym i nawet sam zapytałem.

cya
Raziel-chan

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 15:05 Odpowiedz z cytatem

Raziel-chan napisał:
jak się instaluje mody w phBB? Tak z ciekawości pytam.


MOD to nic innego jak instrukcja, jak zmodyfikować oryginalny plik (znajdź to, wklej potem tamto itp). Znajomość php i sql czasem jest zbędna, a czasem niezbędna Smile Ilość modów nie ma to aż tak dużo wspólnego ze "starością" phpbb, bo np. większość starych modów nie działa z nowymi wersjami forum. Raczej chodzi o liczbę ludzi, którzy nad tym pracują.

Raziel-chan napisał:
A z tego co wiem to z tymi efektami sa po prostu problemy z kompatybilnością i uznano, ze nie są tak ważne, więc z największym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nigdy nie zostana zaimplementowane w inne przeglądarki. Czytałem kilka dyskusji o tym i nawet sam zapytałem.


Wierzę i przyznaję że nie sprawdzałem tej kwestii.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 15:14 Odpowiedz z cytatem

W Smf'ie jest instalator. Wybierasz sobie z dowolnej strony moda i sam ci go instaluje  Heh
Tylkorzeczywiscie szkoda, że mniej ludzi pracuje tam nad modami.
A nie dałoby się dać pogrubienia jako efektu do kupienia? Oraz ustawień dla pośwaty i cienia (pozycja, zasięg, itp)?

cya
Raziel-chan

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 15:23 Odpowiedz z cytatem

w phpbb też jest instalator, tylko ja go z różnych względów nie używam Smile
siłę cienia/poświaty na razie mogę ustawić tylko jedną dla wszystkich.

Pogrubienie też jest na razie jednolite.   Sad  

Za to powinny już funkcjonować polskie litery przy wybieraniu tytułu/nazwy.

Asthaord, jeśli zmienisz swój tytuł na "...Król" z "Krol" - zwrócę 1250 Miedziaków.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 15:30 Odpowiedz z cytatem

A ja mam problem - dałem sobie 'The Scourge' jako tytuł i lipa - wyswietla tylko 'none'. A próbowałem kilka razy.

cya
Raziel-chan

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Luty, 2006 15:32 Odpowiedz z cytatem

Bo jeszcze trzeba w ogóle wykupić możliwość wstawiania tytułu Smile Jest gdzieś tam wyżej.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 19 Lipiec, 2006 22:12 Odpowiedz z cytatem

A właśnie, Whitefire, kiedy efekty będą widoczne w Firefoxie?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 19 Lipiec, 2006 22:49 Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz na myśli "poświatę" wokół liter to odpowiedź brzmi:

Wtedy, kiedy Firefox zacznie rozpoznawać style specjalne Internet Explorera lub wprowadzi coś podobnego.

Czyli czekaj tatka latka... Mało realne i nie ma sposobu, żeby to ominąć.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Damek
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1024
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 19 Lipiec, 2006 22:51 Odpowiedz z cytatem

Firefox moim zdaniem to dziadostwo nie widze w czym jest lepszy od Internet Explorera
____________

Mythai rulez  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 19 Lipiec, 2006 23:00 Odpowiedz z cytatem

FF jest jak Chuck Norris... a to znaczy że chuck jest za tobą i zaraz ci wyjaśni że błądzisz Very Happy
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Lipiec, 2006 9:54 Odpowiedz z cytatem

A MR T już tu jedzie i mu w tym pomoże Laughing

Praktycznie są 2 'zalety' IE i ogromna ilość zalet FF:
Za IE:
1. Dalej duża ilośc stron ma wbudowane style specjalnie dla IE, których FF zbyt dobrze nie rozpoznaje.
2. IE nie wymaga zbyt dużo dodatkowych zasobów, ponieważ jest zintegrowany z Windows'em.

Za FF:
1. System instalacji dodolnych plug-in'ów z możliwością zmiany ich ustawień i szczegółowej deinstalacji.
2. System kart i okien zamiast wyłącznie okien jak w IE. Ja mam plug-in, co powoduje, że przktycznie wszystko otwiera się w nowych kartach.
3. Można dowolnie przeglądać i edytować zapisane hasła.
4. Niezależny od windows'a system profili.
5. Możliwośc całkowitej zmiany ustawień przeglądarki, łącznie z włączeniem trybu ściągania z dzieleniem na cześci, wielokanałowego i zmiany liczby prób (wpisujesz about:config jako adres i masz setki opcji). 6. Szybsze wychodzenie nowych wersji.
7. Darmowa.
8. Możliwośc instalacji (to się łączy z plug'in'ami) dowolnych klientów, jak Chatzilla (IRC) lub FireFTP (zaawansowany klient FTP) bezpośrednio w przeglądarce.
9. Wbudowany filtr antyspamowy umożliwiający, po dokładnym skonfigurowaniu, bokowanie praktycznie wszystkiego.
10. Wiele, wiele innych.
Najważniejsze są te wtyczki (plug-in), bo to oznacza, że w FF może być praktycznie wszystko, czego się potrzebuje.

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Lipiec, 2006 9:56 Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak wyczerpujące wyjaśnienie:D

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.