Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Teoria wszystkiego
Idź do strony   1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Sierpień, 2007 10:58 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy fale nie mogą być złożone z cząsteczek?


Cytat:
lyoness, jeżeli  by się uprzeć, to z tych cząsteczek "..." można utworzyć przy kombinacji to : ")"


He he, ach, gdybyż to było takie proste! Niestety, naukowcy są raczej zgodni co do tego, że nawet emisja pojedynczego fotonu rozchodzi się w przestrzeni jak fala. W każdym razie, dopóki się nie zmierzy jego obecności. Wtedy wykrywa się normalną cząstkę, normalnie umiejscowioną w przestrzeni (tam gdzie instrument pomiarowy).

O ile czegoś nie poplątałem Smile Nie udaję, że to rozumiem   Very Happy
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kuandr
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1601
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Sierpień, 2007 18:04 Odpowiedz z cytatem

W sumie tak jest... cząstki (nie tylko fotony!!!) potrafią się zachowywać całkiem "schizofrenicznie", dlatego fiykę kwantową trudno traktować "na zdrowy rozum", a przynajmniej odnoszę takie wrażenie.
____________

Uważaj o co prosisz, bo może się spełnić...
na życzenie cytat z Mnie:
 "będę stanowił żywy (minej więcej...) dowód na to, że można istnieć (i  się wypowiadać) będąc martwym...."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Sierpień, 2007 19:35 Odpowiedz z cytatem

Yy, po tym jak cząstki zostały schizofrenikami, to ja odpadam Wink Lepiej sobie poczytam Jasienicę Razz Niech żyje historia! Historia mą domeną ^ ^
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Sierpień, 2007 19:53 Odpowiedz z cytatem

Ok, ok. Poczekamy, aż ktoś wreszcie wpadnie na to, jak właściwie ten świat jest zrobiony, i nam to tutaj opisze...

Btw. nie mogę oprzeć się ogólnemu wrażeniu, że większość fizyki kwantowej to błąd w sztuce. Na tej samej zasadzie, co kiedyś ludzie sądzili, że ziemia jest płaska.

Po prostu wydaje mi się, że odkąd naukowcy zaczęli mówić o "prawdopodobieństwach", to w zasadzie mogą uzasadnić wszystko (i nic). I nie prowadzi to do żadnych naukowych prawd.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kuandr
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1601
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Sierpień, 2007 20:35 Odpowiedz z cytatem

Po prostu doszli do wniosku, że są rzeczy których nie da się do końca opisać... i zaczeło się to od stwierdzenia, że niemożna jednoczśnie ustalić położenia i pędu cząstki.
Zgodnie z analogią Einsteina mamy zegarek (Wszechświat), ktorego nijak niemożemy otworzyć i stwierdzić jak działa możemy tylko snuć domysły na podstawie tego co widzimy (ruch wskazówek) i słyszymy (tykanie), a cała reszta to "gdybanie".
____________

Uważaj o co prosisz, bo może się spełnić...
na życzenie cytat z Mnie:
 "będę stanowił żywy (minej więcej...) dowód na to, że można istnieć (i  się wypowiadać) będąc martwym...."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
ingwar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 06 Listopad, 2007 22:41 Odpowiedz z cytatem

Witam Was. Jest mi niezmiernie miło, że interesuje Was temat, który i mnie również też. Jeżeli pozwolicie to powiem coś odnośnie natury falowo - korpuskularnej cząstek (i fotonów).
Foton widzimy jako cząstkę tylko w czasie (dosłownie) obserwowania go, zaś jako falę (czy też obraz interferencyjny) na ekranie detektora czyli na zdjęciu gdy czas dla fotonu jest już zatrzymany. Innymi słowy, to My decydujemy jak postrzegamy świat, albo poprzez obserwowanie go w czterech wymiarach czasoprzestrzennych (postać korpuskuralna) albo w dwóch wymiarach przestrzeni (klisza) z wyłączeniem czasu (postać falowa).
Dla nas wygodnie jest zawsze wszystko sprowadzać do wyników otrzymanych w jednostce czasu, ale okazuje się obecnie wielu naukowców twierdzi, iż czas nie istnieje, cały wszechświat jest tylko iluzją naszej świadomości.
Co do prędkości światła to dla pojedyńczego fotonu czas nie istnieje, więc przemierza on cały wszechświat w ułamku (patrząc z jego perspektywy) sekundy. Istnieją też przypuszczenia, że fotony są nośnikami informacji we wszechświecie, a cały wszechświat to nic innego tylko wielki komputer.
Mam nadzieję, że zainteresowałem Was tym co powyżej, może coś nieco wyjaśniłem. Jakby co będę do Was tu zaglądał

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 09 Wrzesień, 2008 22:37 Odpowiedz z cytatem

No to - tak na wszelki wypadek - żegnam wszystkich, w razie gdyby jutro (10 września) w Cern udało im sie jednak stworzyć czarną dziurę, w tym wielkim zderzaczu hadronów... Nigdy nie wiadomo...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 09 Wrzesień, 2008 23:57 Odpowiedz z cytatem

..chyba jednak coś nie wyszło Wink
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kuandr
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1601
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 10 Wrzesień, 2008 6:20 Odpowiedz z cytatem

Coć tak ponuro, brzmiało zupełnie jakby istniały ddziesiątki pozycji filmowych i nie tylko, w którychhmmm.. "zbyt pewni siebie" naukowcy rozpoczynali eksperyment i kończyło się to niezbyt dobrze...  Smile  
A tak do poważniej mam nadzieję iż panowie z CERN-u też dbają o własne życie i wiedzą co robią... (jeśli nie sończy się to kadrem z napisem "a jdnak niebieski..."   Rolling Eyes  )
____________

Uważaj o co prosisz, bo może się spełnić...
na życzenie cytat z Mnie:
 "będę stanowił żywy (minej więcej...) dowód na to, że można istnieć (i  się wypowiadać) będąc martwym...."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 10 Wrzesień, 2008 13:31 Odpowiedz z cytatem

No cóż, co do końca świata to dzisiaj jest najgorszy dzień mojego życia, może chociaż na mnie to podziałało troszke?
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kuandr
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1601
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 10 Wrzesień, 2008 18:56 Odpowiedz z cytatem

...Pogorszyło...hmm raczej niejestem zwolennikiem teorii iż akceleratory cząstek mogą wpływać na życie poszczególnych ludzi, ale w sumie kto wie...?  Confused
____________

Uważaj o co prosisz, bo może się spełnić...
na życzenie cytat z Mnie:
 "będę stanowił żywy (minej więcej...) dowód na to, że można istnieć (i  się wypowiadać) będąc martwym...."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 10 Wrzesień, 2008 20:54 Odpowiedz z cytatem

Kolejna kasa poszła w błoto. Też tak myślę.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Wrzesień, 2008 16:04 Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem? Zawsze to jakieś nowe doświadczenia, a podobno jeden polski fizyk też tam jest, więc prestiż rośnie  Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 11 Wrzesień, 2008 19:54 Odpowiedz z cytatem

Za te 20mln to ja bym wolał zrobić doświadczenie pt. "nakarmić głodujących", albo "uleczyć chorych, którzy umierają bo nie mają na leki", a w ostateczności "dać Robertowi K, żeby żył sobie szczęśliwie do końca swych dni"(xD).
A Polaków to tam chyba więcej nawet było.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 12 Wrzesień, 2008 12:39 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dać Robertowi K, żeby żył sobie szczęśliwie do końca swych dni


Lizard, brak mi słów.  Rolling Eyes  

Z tego co pani od chemii dzisiaj opowiadała to jestem pozytywnie nastawiona. Może stworzymy nowy świat ;D?
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
telcontar
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 34
Chowaniec

60 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 30 Październik, 2008 10:44 Odpowiedz z cytatem

Też nie jestem fizykiem.Zastanawiałem się,jak to jest,że prędkość światła jest stała,ale teoretycznie natura światła(cząsteczka,fala)podlega grawitacji...może więc ulegać najogólnie mówiąc zmianie-
to już temat podróży w czasie dla bardziej zdolnych  Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Styczeń, 2009 16:09 Odpowiedz z cytatem

W Cern pracuje na pewno więcej niż jeden Polak, a co do samych wyników badań, wątpię żebyśmy się kiedykolwiek do końca dowiedzieli. Najważniejsze rzeczy zatają przed społeczeństwem, normalne. Co do ogólnego tematu "Teoria wszystkiego", polecam poczytać o takiej osobistości jak Szypow i jego teroii, jest uważany za następce Eisteina. Poza tym Eistein z tego co wiem opracował własną nieopublikowaną teorię świata, którą my teraz jesteśmy wstanie udowodnić, dzięki miedzy innymi działaniu Cern. Wiec jeśli mówicie, że np. w Cern marnują pieniądze, to przykro mi z tego powodu. Nakarmić głodujących, uleczyć chorych, dawno można byłoby to uczynić ale są osoby wysoko postawione, które tego nie chcą, muszą trzymać społeczeństwo w garści itd. Ogółem obszerny temat do rozmowy, na początek zapraszam do wypowiedzi na temat Szypowa Smile  

Jeszcze jedno odnośnie teorii powstania świata. Naukowcy dotąd bali się obalić teorię wielkiego wybuchu, aby się miedzy innymi nie skompromitować, czytałem jakieś 2 miesiące temu artykuł, że Big Bang był prawdopodobnie tylko wielkim odbiciem i nie dzieje się to po raz pierwszy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Styczeń, 2009 18:35 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jeśli mówicie, że np. w Cern marnują pieniądze, to przykro mi z tego powodu


Hm, zgadzam się. Co prawda, piramida potrzeb człowieka jest taka, że najpierw należy zaspokoić potrzeby podstawowe (np. głód), żeby zajmować się tymi wyższymi (np. potrzebami estetycznymi).

Nie można jednak traktować głodujących jako jedynego obowiązującego celu działań ludzkości. Jest to oczywiście rzecz niezwykle ważna, ale nie może przysłaniać wszystkiego - wszystkim.

Schodzę z tematu na inny, też ciekawy, ale inny Smile

Co do wersji z wielkim odbiciem, to nie taka znowu nowość. Teorie, że wszechświat pulsuje (na przemian zmniejsza się i zwiększa) były dość dawno.

Czytałem ten (chyba) artykuł o którym pisze Wulf i wydaje mi się że wciąż za mało wiemy na takie wydumane teorie. Chyba musimy poczekać na nowe teleskopy i inne takie Confused
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Styczeń, 2009 22:12 Odpowiedz z cytatem

Hierarchia potrzeb Maslowa o, której mówisz Whitefire jak dla mnie już dawno została zaspokojona. Kiedyś przetrwać mogli tylko najsilniejsi i nie było problemu z głodem czy chorobami itd. Takie społeczeństwo miało szansę,żyć funkcjonować normalnie według tej hierarchii. Teraz dzięki "technologi" życie się wydłuża i szanse na życie mają też Ci słabsi itp. Skutkiem tego też jest przeludnienie, problemy z surowcami itd ale gdyby nie były finansowane takie czy inne badania, nadal jedynymi zdolnymi do przetrwania byliby tylko Ci najsilniejsi. Co do teorii wielkiego odbicia, owszem była ona to wcześniej ale dopiero nie dawno oficjalnie jest to teoria powstania wszechświata zamiast Big Bangu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 2 Idź do strony   1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.