Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Forum Mythai+komórka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Maciek1
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1794
Chowaniec

35 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Grudzień, 2006 19:53 Odpowiedz z cytatem

Czy forum Mythai jest skonfigurowane pod telefon komórkowy sprzed 3 lat?
Stronka mi działa ale forum nie chce wchodzić.Czy to błąd ustawień komórki czy po prostu Forum nie może na niej "pójść"?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
ugurth
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 650
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Grudzień, 2006 19:57 Odpowiedz z cytatem

jak ty przez koma telefonem forum się bawisz   Shocked
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Maciek1
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1794
Chowaniec

35 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Grudzień, 2006 20:18 Odpowiedz z cytatem

Normalnie.Teraz każda komórka ma dostęp do internetu.Wchodzisz w internet i wpisujesz adres poprzedzając www.
Np.: wpisz www.mythai.pl Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Grudzień, 2006 20:27 Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu. Komórki nawet teraz mają jeszcze częściej GPRS, a nie EDGE. Przesył jest zbyt wolny na wygodne przeglądanie (weź pod uwagę, że tu masz tło, ramki, a to wszystko obrazki).
Starsze komórki mają też zwykle za małe możliwości obliczeniowe, aby przetworzyć tak złożone strony bez dużych opóźnień. Pamiętam moje forum i Alcatel'a 756 XD
Ogólnie forum, nawet jeśli bardzo wolno, to powinno działać, może oprócz jakichś bajerów.
Możesz użyć Opera Mini, która działa na bazie javy na komórce (I MIDP1 i MIDP2), ale z systemem naliczania u polskich operatorów wydasz fortunę.
Nie wiem, jak gdzie indziej, ale w Erze nalicza się każde pięćset kilo, ale z podziałem na sesje. Czytaj, jak przerwiesz sesję (zostawisz przeglądarkę bez ruszania na minutę lub coś koło tego), to później zaczyna nową sesję i liczy kolejne 500 kb.
Teraz, Opera Mini ma to fajne, że zmniejsza, przy pomocy ich własnego serwera, który działa jak niewidzialne proxy, rozmiar stron i to dość znacznie, przystosowując ich rozmiar do wyświetlacza komórki, ale ona przerywa sesję po każdym załadowaniu strony.
Dałem się na to naciąć i koszt połączeń z mojego komu z internetem przez trzy miechy wynosił 3-4xabonament >_<#
Ogólnie, o ile nie masz jakiegoś pakietu obniżenia kosztów przesyłu danych, komórki z dużą mocą obliczeniową (SE P990i, nowe nokie z symbianem (6630, seria E i seria N i chyba kilka innych)), dużym ramem oraz sensownym (stare nokie z 128x128 i 4096 kolorów - zapomnij), nie ma to sensu.

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Maciek1
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1794
Chowaniec

35 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Grudzień, 2006 20:33 Odpowiedz z cytatem

Heh Raziel dzięki za rozprawkę.Ja mam darmowe minuty i zawsze mi zostaje 40 w tyle a tak się składa, że internet się do niej zalicza Smile Poza tym niedługo nie będę miał przez dłuższy czas komputera a nie chcę być nieobecny na sesji przez 2 tygodnie, o to mi chodzi Smile Komórkę mam sprzed trzech lat ale stronki ładnie chodzą tylko ze rozdzielczość za przeproszeniem "kijowa" Smile
A ta Mini Opera pójdzie pod Siemens'a(szkoda, że już ich nie ma Sad ) i czy da się ją ściągnąć z internetu przez komputer za darmo?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 11 Grudzień, 2006 20:37 Odpowiedz z cytatem

Wiesz, nie chcę cię martwić, ale:

a) Z klawiatury komórki CHOLERNIE trudno się cokolwiek dłuższego wpisuje

b) Zwykle limit znaków, które można wpisać na forum z komórki jest taki sam, jak dla sms'a - 100-paredziesiąt.

c) Podaj model komórki, bo bez tego raczej trudno w czymś pomóc...

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 12 Grudzień, 2006 8:51 Odpowiedz z cytatem

Hm, jeśli masz darmowe minuty to może lepiej zainwestować w kabelek komórka <-> komp. ? Przyznam, że nigdy nie próbowałem się szarpać z komórką w internecie, więc zostawię sprawę Razielowi.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 15 Listopad, 2009 10:59 Odpowiedz z cytatem

Hmm, ja mam Nokie E51 i na mythai wchodzę przez wifi, czyli za darmo. Wszystko ładnie chodzi i szybko się ładuje. Ostatni post tego tematu był w 2006, więc wierzę że większość osób zmieniła już komórki na nowsze. Polecam te dotykowe(np. Samsung Corby, Samsung Avila, LG KU 990i). Mają duże ekrany i namalowaną na wyświetlaczu klawiaturę QWERTY(o wiele szybciej i łatwiej się pisze od numerycznej).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Ratusz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.