Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Pogadajmy o miłości.
Idź do strony   1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Maj, 2008 12:32 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie ma czego wybaczać

Nie mówiłm o tej sytuacji, mówiam ogólnie
Cytat:
To tak jak zwierzę, które zostało pobite/ wyrzucone/ dotknięte krzywdą przez właścicieli. Potem z trudem zaufa człowiekowi.

Złe porównanie, nawet takiego zwierzaka można nauczyć miłości do człeka. Oglądnij "Upiór w operze", tam upiór jednak pokochał kogoś, choć dalej pamiętał o krzywdach  Heh   Byl dumny, szlachenty... ale takze okrutny, niczym gryf.
Cytat:
Moja teoria i doświadczenie są takie: zakochujesz się (jak by tam do tego nie doszło), dostajesz emocjonalnego "kopa" na kilka lat kiedy świata poza nią/nim nie widzisz, a potem się uspokaja. Nie w ten sposób, że uczucia się kończą - po prostu nie ma takiej euforii na co dzień.

No cóż, trzeba zacząć od nowa tłumaczenie   Rolling Eyes   Zauroczenie, a Zakochanie... rónica jest ta sama co pomiędzy Koleżeństwem, a Przyjaźnią. Jak kochasz to potrafisz kochać do bólu, dosłownie. A zauroczenie to tylko złudzenie, potrzeba milości, takie szukanie pocieszenia i bliskości... jednak szybko rozumiemy, że nie poświęcimy się dla tej osoby i czar pryska. W miłosć pozwala nawet odejść najbliższej osobie do kogoś innego... bo to się nazywa poswięcenie...przebaczenie... miłość.
Etapy: od pierwszego wejrzenia i to jest pawda, tylko często jesteśmy ślepi. A euforia... no cóż, mówisz o namiętnosci?
Cytat:
sobie za prędko na nic głębszego.

Ma być płytki?  Laughing    Laughing    Laughing  
Cytat:
W jednym i drugim wypadku na początku nie dostrzegasz wad, a później tak. Jedno i drugie zwykle jest na początku głupie i bezmyślne. W jednym i drugim wypadku najpierw używasz serca, potem mózgu, że użyję takiego anatomicznego opisu.

Eeee... to może tylko ja dostrzegam najpierw wady każdego człowieka a potem zalety  Embarassed   Mózg?! To matka do dziecka najpierw używa serca, a potem mózgu?! Do końca życia matka jest w stanie nie myśleć racjonalnie, tylko kierować się emocjami i miłością do dziecka swego! Nie zaprzeczysz! I gdzie widzisz tutaj mózg?! Bo chyba oddanie życia za kogoś, oddanie ostatniego grosza, wzięcia na siebie winy nie przejawia się w rozumie?!  mad3
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Maj, 2008 15:05 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A euforia... no cóż, mówisz o namiętnosci?


Myślę, że White'owi chodziło raczej o ten miły stan towarzyszący początkom nowej znajomości. Stan, który, jak już ustaliliśmy, znika bezpowrotnie i albo coś po nim zostaje, albo nie. Zdaje się, że właśnie tę 'euforię' w psychologicznym żargonie nazywa się zakochaniem tak btw.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Maj, 2008 18:22 Odpowiedz z cytatem

Lidio, nie wiem dlaczego miałby ten żar zniknąć jeśli to miłoś. White, nie jesteś w eufori, że gdy budzisz się codziennie rano widzisz obok ukochaną, która przytula się do Ciebie, nawet jeśli śmierdzisz potem? --> to tylko drastyczny przykład  Laughing
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Maj, 2008 18:48 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zauroczenie to tylko złudzenie, potrzeba milości, takie szukanie pocieszenia i bliskości... jednak szybko rozumiemy, że nie poświęcimy się dla tej osoby i czar pryska. W miłosć pozwala nawet odejść najbliższej osobie do kogoś innego... bo to się nazywa poswięcenie...przebaczenie... miłość.


Się ośmielę nie zgodzić   Twisted Evil  Albo coś czujemy, albo nie, nie można czuć złudzenia. Można co najwyżej łudzić/zwodzić kogoś innego. Szczególnie zdolni mogą też zapewne zwodzić sami siebie, ale to trzeba nie lada psychozy. Można też zapewne czuć słabiej albo mocniej, ale tu mi się trochę niezręcznie wypowiadać, bo tego chyba nikt nie wie, czy rzeczywiście jedni kochają "mocniej", a inni "słabiej".

Cytat:

Myślę, że White'owi chodziło raczej o ten miły stan towarzyszący początkom nowej znajomości.


Tak, Lidia dobrze mnie zrozumiała, nie chodziło o namiętność. Pozwolę sobie na razie mówić jak najmniej o fizycznym wymiarze miłości, żeby tego nie mieszać.

Cytat:
nie wiem dlaczego miałby ten żar zniknąć


Ano dlatego że paliwo się zmienia, to tak jak z prawdziwym żarem, kończy się węgiel i tyle, trzeba przejść na gaz (przy)ziemny. Akurat w tym przykładzie to nie, nie czułbym euforii tylko poszedł wziąć prysznic Very Happy  

Żar nie tyle znika, co się zmienia. To nie tak że wszystko przechodzi i do widzenia. Po prostu najpierw to wszystko jest niekontrolowane (i może dlatego mówi się o sercu), a potem trzeba na to pracować, czyli zakładamy że u podstaw wszystkiego jest to szare w głowie.

W fazie "euforii" myślenie o drugiej osobie przychodzi w zasadzie samoistnie, właściwie nieważne czy się chce czy nie. Jest chęć poświęcania się, poświęcania czasu. Przebywa się z tą drugą osobą tylko po to, żeby z nią być. Myśli krążą wokół tej niej/niego same z siebie, niezależnie od tego, jaka naprawdę ona/on jest.

W późniejszej fazie robi się to raczej z rozmysłem, właśnie dlatego, że wie się już jaka jest ta druga osoba i się to docenia. Nie siedzi się z drugą osobą tylko po to, żeby z nią być i patrzeć sobie w oczy, tylko coś się razem robi, żeby wspólnie z tego czerpać przyjemność.

Jedno i drugie jest piękne. A poza tym trudno wytłumaczyć (to tak jakbym spróbował ci wytłumaczyć, jak to jest mieć o 10 lat więcej... no ciut ciężka sprawa).
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 04 Maj, 2008 8:22 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Się ośmielę nie zgodzić  

Lepiej czasem trochę pomyśl, nim zrobisz błędny krok  Laughing  
Cytat:
Albo coś czujemy, albo nie, nie można czuć złudzenia. Można co najwyżej łudzić/zwodzić kogoś innego. Szczególnie zdolni mogą też zapewne zwodzić sami siebie, ale to trzeba nie lada psychozy. Można też zapewne czuć słabiej albo mocniej, ale tu mi się trochę niezręcznie wypowiadać, bo tego chyba nikt nie wie, czy rzeczywiście jedni kochają "mocniej", a inni "słabiej".

Czy czasem zdarzyło CI się, ze myślałeś, ze masz PRZYJACIELA, a okazywało się, że to tylko ZNAJOMY?  Rolling Eyes  
Cytat:
Pozwolę sobie na razie mówić jak najmniej o fizycznym wymiarze miłości, żeby tego nie mieszać.

Nie pozwalam  Laughing   --> wybaczcie, ale jakoś ostatnio mam odchyły i będę mieć dość kretyńskie poczucie humoru  Embarassed  
Cytat:
Akurat w tym przykładzie to nie, nie czułbym euforii tylko poszedł wziąć prysznic

Czyli zawszepo pewnych czynnościach odrazu byś szedł pod prysznic?  Roll2  
Cytat:
Nie siedzi się z drugą osobą tylko po to, żeby z nią być i patrzeć sobie w oczy, tylko coś się razem robi, żeby wspólnie z tego czerpać przyjemność.

Przyjemność można czerpać z samej obecność tej osoby w tym samym pomieszczeniu, to też jest robienie czegoś dla przyjemności  Rolling Eyes  
Cytat:
(to tak jakbym spróbował ci wytłumaczyć, jak to jest mieć o 10 lat więcej... no ciut ciężka sprawa

Jesli chodzi o wiek, to chciałabym coś wytłuamzcyć: mamy tyle lat na ile się czujemy.  mad3  
Cytat:
właśnie dlatego, że wie się już jaka jest ta druga osoba i się to docenia.

A na początku się nie wie? Rozumiem, że nie którzy są spontaniczni i zakładają związek bez większego przemyślenia, tylko pod wpływem serca (bo White uważa, że najpierw serce potem rozum). Ale niestety niektórzy badają najpierw podłoże, a później porywają się w strefe emocjonalną.   Razz   Miłość jest potężna, ale każdy potrafi się od niej odciąć, więc ma czas by być pewnym i się przygotować na wir nowych przeżyć, radości i smutku. Więc w tym wypadku na początku związku juz podziwia się daną osobę i dziękuje się jej za to kim jest. Kocha się POMIMO czegoś, a nie za coś. ---> i chyba to jest ta różnica pomiedzy ZAKOCHANIEM, a ZAUROCZENIEM.  Heh
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 04 Maj, 2008 9:12 Odpowiedz z cytatem

Jej, Mitris, komplikujesz, a w praktyce schemat wygląda tak, jak napisał White. Pewnie dlatego tak wiele par rozstaje się po magicznych dwóch-trzech latach - nie potrafią przerzucić się na nowy etap znajomości.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 04 Maj, 2008 11:37 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A na początku się nie wie?

Nie, nay, niet, nein, no, e-em. Do końca nie wie się nigdy, to nie to samo co obejrzenie filmu. Człowiek jest jak nieskończoność, nie można poznać go całkiem. Ale można nie znać go wcale. Na początku zna się go bardzo słabo i w miarę upływu czasu poznaje się coraz lepiej. Jak kiedyś z kimś zamieszkasz, to dopiero zobaczysz jak ci się oczy otworzą Smile

Cytat:
Ale niestety niektórzy badają najpierw podłoże, a później porywają się w strefe emocjonalną.


Nie wątpię, niektórzy starają się używać tego szarego w głowie już od początku (i chwała Bogu).  Na pewno nie się zawsze zakochanie odbywa tak jak napisałem. Niektóre pary np. przyjaźnią się najpierw od dzieciństwa. Każdy przypadek może być trochę inny. Ale nie da się dowiedzieć zbyt wiele zanim nie spędzi się z kimś więcej czasu Smile

Cytat:
Kocha się POMIMO czegoś, a nie za coś.

Bo ja wiem... Wg mojej teorii to w pierwszej fazie kocha się "pomimo czegoś" bo się ignoruje wady. W drugiej fazie można kochać "pomimo" bo się je akceptuje. Tak czy inaczej "za coś" też się kocha. Zamieszałem?   Laughing
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 04 Maj, 2008 14:10 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie, nay, niet, nein, no, e-em.

bajer  8)  
Cytat:
Ale można nie znać go wcale. Na początku zna się go bardzo słabo i w miarę upływu czasu poznaje się coraz lepiej. Jak kiedyś z kimś zamieszkasz, to dopiero zobaczysz jak ci się oczy otworzą

Z tym otwieraniem oczu to prawda... jakoś zawsze na wyjazdach to ode mnie ktoś się wyprowadzał, ciekawe dlaczego  Embarassed   Ale mówiąc szczerze White --> nikogo się nie pozna do końca, zawsze jest coś co kiedyś zaskoczy.  Heh  
Cytat:
Nie wątpię, niektórzy starają się używać tego szarego w głowie już od początku (i chwała Bogu).  Na pewno nie się zawsze zakochanie odbywa tak jak napisałem. Niektóre pary np. przyjaźnią się najpierw od dzieciństwa. Każdy przypadek może być trochę inny. Ale nie da się dowiedzieć zbyt wiele zanim nie spędzi się z kimś więcej czasu  

Ok, tu mówisz prawde, ale nie gadaj, że póxniej grają szare komórki, a serce jest rezerwowym.
Cytat:
Zamieszałem?  

I że kobiety są trudne do zrozumienia  Rolling Eyes  
Cytat:
Bo ja wiem... Wg mojej teorii to w pierwszej fazie kocha się "pomimo czegoś" bo się ignoruje wady.

Nie ignoruje się wad. Sam powiedziałeś, że na początku nie zna się dość dobrze danej osoby i jej wady wypływają później... na początku ich nie widzimy, więc co tu niby ignorować?
Cytat:
W drugiej fazie można kochać "pomimo" bo się je akceptuje.

Prawda  aureola2  
Cytat:
Tak czy inaczej "za coś" też się kocha.

Sprzeciw!  8)    Razz   "za coś" sie nie kocha. Przecież właśnie MIŁOŚĆ polega na PRZEBACZENIU. Bo w miłsoći piękne jest to, że kochamy "pomimo" wad lub ran. Bo kochać "za coś" (czyli za coś dobrego) nie jest trudno, a miłość przecież nie jest łatwym uczuciem. (jak to lizard stwierdził: trzeba dojrzeć)  Wink
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 20 Lipiec, 2008 22:27 Odpowiedz z cytatem

Nooo, bierzcie ktoś ślub, bo to był śmieszny temat xD!
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Lipiec, 2008 15:47 Odpowiedz z cytatem

Ja się bardziej zastanawiam nad rozwodem z pewnym modem  Embarassed    Rolling Eyes   No, ale cóż, musiałby mi płacić alimenty  Laughing    Laughing    Laughing  
Moze Ty FreeCiu i Brat?   Wink   W końcu na chatcie to Tobie dał miano moda  Rolling Eyes
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Lipiec, 2008 17:14 Odpowiedz z cytatem

Dał mi miano moda, ponieważ ten czat miał być nasz wspólny.

I co to w ogóle za pomysł, daj spokój.   Laughing  

(On nie ma długich włosów ;D)

Ah więc już dzieciaczków narobiliście. A nie chwaliliście się ;P
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Lipiec, 2008 19:45 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dał mi miano moda, ponieważ ten czat miał być nasz wspólny.

Jakbyście byli małżeństwem też miałabyś na papierze, że jest on wspólny  Wink  
Cytat:
(On nie ma długich włosów ;D)

Perueczke mu się kupi  Heh   Albo jakies podszczepianie włosów  Rolling Eyes    Laughing  
Cytat:
Ah więc już dzieciaczków narobiliście. A nie chwaliliście się ;P

Dzieciaczków nie mamy, ale ja jestem przecież dzieckiem!  Razz    Very Happy    Laughing
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Lipiec, 2008 19:53 Odpowiedz z cytatem

PEDOFIL!?!  Shocked   Uciekam z tego forum!  Hihi
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Lipiec, 2008 21:20 Odpowiedz z cytatem

Niee, takie sztuczne to nie to samo co prawdziwe. Więc póki nie zapuści to może sobie pomarzyć.

Swoją drogą nieźle nam się za to oberwie jak wejdzie na forum.   Very Happy  

Lizzy no cóż ja Ci mogę na to odpowiedzieć   Rolling Eyes
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Lipiec, 2008 8:20 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PEDOFIL!?!  Shocked

Tak  Very Happy    Very Happy    Very Happy   oki, żarcik  Rolling Eyes    Razz  
Cytat:
Swoją drogą nieźle nam się za to oberwie jak wejdzie na forum.   Very Happy

Nam?   Razz   Chyba Tobie  Wink    Laughing   Ale przecież czasem w małżeństwie muszą być kłótnie, więc to byłby dla Was dobry początek  Heh  
Cytat:
Lizzy no cóż ja Ci mogę na to odpowiedzieć   Rolling Eyes

*Mitris obrzuca FreeCie podejrzliwym wzrokiem* Tylko bez skojarzeń  Wink  

Cytat:
Niee, takie sztuczne to nie to samo co prawdziwe. Więc póki nie zapuści to może sobie pomarzyć.

No, ale moze długie włosy ma na plecach  Rolling Eyes   Daj mu szanse  Laughing  
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Lipiec, 2008 9:10 Odpowiedz z cytatem

Bardziej Tobie, bo Ty to wymyśliłaś ;P.

Cytat:
Tylko bez skojarzeń


No coś Ty. Ja i skojarzenia? Daj spokój   Rolling Eyes  

Cytat:
ale moze długie włosy ma na plecach


Litości...
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Lipiec, 2008 10:35 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Litości...

 Laughing    Laughing    Laughing   Wybacz...nie mogłam sie powstrzymać  Laughing    Laughing    Laughing    Roll2  
Cytat:
No coś Ty. Ja i skojarzenia? Daj spokój   Rolling Eyes

Tiaaa  Rolling Eyes
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
paladyn123
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 28 Grudzień, 2009 21:30 Odpowiedz z cytatem

Wiecie, że nic o miłości nie wiecie.
Poznacie, jak post przeczytacie:

Powiało złotym bursztynem.
Łaskawe uczucie płomieniem
W serce się wdarło z hukiem
Z ożywczym wiosennym tchnieniem.

Powiało różą czerwoną
Poniosło nadzieje szaloną,
Że to, co się teraz wydarzy
Nie przejdzie przez bramę witraży.

Powiało nutą młodości.
Poniosło melodie miłości.
Zerwało gwiazdę z nieba
I załkało, bo ciebie nie ma.

Powiało mrozem strachu.
Zerwało z duszy kawał dachu.
I tak bardzo poranioną
Pozostawiło osamotnioną.

I znowu powiało nadzieją,
Że rany, co teraz goreją,
Po latach długich noszone
Przez ciebie zostaną zagojone.

Powiało młodzieńczym uczuciem,
Szaleństwem – radosnym bólem
Bo chociaż tak w siebie wtuleni
Żyjemy osobno -  osamotnieni.

Ucichło, zabrakło podmuchu
Nie było już serca ruchu
Nie było już tego świata,
Tylko ściana dzieląca przez lata.
 Weep
____________

Abyście nie zatracili duszy i rozumu w ciemności,
aby serca wasze zdolne były kochać,
aby oczy widziały jedynie dobro,
a uszy nie stały się głuche,
byście nie oniemieli,
lecz wykrzyczeli dumnie wszystkim narodom,
że WARTO walczyć o bezcenne monumenty,
że warto pamiętać o tradycji i heroizmie

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Amica
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 20
Chowaniec

25 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 01 Styczeń, 2010 13:29 Odpowiedz z cytatem

Czy młodzi ludzie, mogą się tak zakochać? A czemu nie? Chyba nie odbiegamy w tym wieku od ludzi powiedzmy w wieku 18 lat. I skoro oni mogą być ze sobą tak długo? to Czemu my nie możemy? Tak sobie myślę, że uczymy się na własnych błędach i na błędach innych, więc teoretycznie wiemy co robić. I mam wrażenie, że jeśli ludzie na prawdę coś do siebie czują i dobrze czują się w swoim towarzystwie, są wspaniałymi przyjaciółmi i tak dalej to szybko się sobą nie znudzą. Jeśli są w miarę różnych środowiskach i mają sobie o czym opowiadać. Znam ludzi, którzy znają się nawet od podstawówki i właśnie się ze sobą pobrali. I to jest piękne i niesamowite. Ah.. sama chciałabym przeżyć coś takiego. I z całęgo serca życzę tego wszystkim ...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 3 Idź do strony   1, 2, 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.