Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Smoleńsk...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 15 Kwiecień, 2010 21:08 Odpowiedz z cytatem

Zapewne wszyscy słyszeli o tragedi pod Smoleńskiem, i jej następstwach. Do tego po internecie krąży od cholery teori spiskowych, wróżb i tez że to wszystko jest zwiastunem III Wojny Światowej/końca świata. Do tego jakiś cytat (podobno fałszywy) krążący po necie z Nostradamusa:
"I wtem wielki ptak metalowy upadnie,
a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego,
a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą,
wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.."
I jeszcze ta wróżka z samosi... Razz
Jakie jest wasze zdanie na to wszystko?

Zacznę, jak dla mnie samoloty z połową elity narodu tak poprostu nie spadają z nieba. I to jeszcze na terytorium Rosji... Pierwsza myśl (po "osz ku*wa" oczywiście Razz) to była taka że nadchodzi wojna. No poprostu nie wierzę w aż taki przypadek. Pozostaje tylko pytanie kto tym razem z kim...
Za naszym byłym prezydentem nigdy nie przepadałem, ale mimo wszystko na tym samolocie było ponad 90 osób, z rodzicami, dziećmi i planami na przyszłość.
Za to np nie podoba mi się postawa polaków. Jeszcze tydzień temu wszscy po Kaczyńskim zaaajebiście jezdzili, a teraz bohater, przyjaciel, patrota. Rozumiem że nie mówi się źle po zmarłym, ale nie przesadzajmy z tą hipokryzją. Do tego jeszcze to że chcą go pochować na Wawelu. Kiedy ostatnio sprawdzałem nie zrobił on nic WIELKIEGO, a chyba aby być pochowanym pośród królów trzeba sobie zasłużyć życiem, a nie widowiskową śmiercią.
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 16 Kwiecień, 2010 8:28 Odpowiedz z cytatem

Mnie zbudził trochę po 9tej telefon od taty, który pytał czy wiem coś o Jarosławie i o Tusku. Gdzie oni byli. Trochę nie wiedziałem, o co chodzi, więc wyjaśnił: zginął prezydent i różni politycy, Szmajdziński, ktoś tam jeszcze. Generałowie. Że niby w Rosji.

Może nie dziwne, że też mi przez myśl przemknęło w tej chwili: wojna z Ruskami Confused

Ale osobiście jestem zwolennikiem zwykłego, staromodnego powodu katastrof: splotu nieszczęśliwych przypadków (łamane na: losu). Mgła, zła decyzja pilota, złe drzewo, zły samolot, zły pośpiech.

Postawa Polaków natomiast w miarę mi się podoba. Nie podobała mi się wcześniej, kiedy właśnie odbywało się owo "jeżdżenie" po wybranym, bądź co bądź, demokratycznie, prezydencie. Też nie przepadałem za nim, też nie byłem i nie jestem zwolennikiem większości jego poglądów politycznych, ale po prostu tak się prezydenta nie traktuje i tyle. Jeśli ktoś pomieszka gdzieś za granicą, gdzie jest prezydentura albo monarchia, tak jak ja, to chyba będzie wiedział o co mi chodzi.

Co do Wawelu - również nie zgadzam się z decyzją o pochówku prezydenckiej pary tam właśnie. Wiem, że jest żałoba, Polacy w szoku, itd, itp, ale do takiej decyzji trzeba raczej zdystansowanego spojrzenia, takiego z punktu widzenia historyka. Kaczyński... przepraszam, ale najbardziej historyczna w jego kadencji była śmierć.

Natomiast nie uważam, żeby trzeba było z tego powodu przeprowadzać głośne demonstracje. Nie podoba mi się ta decyzja, ale na pewno nie pójdę nigdzie pikietować w tej sprawie, i takie pikietowanie jeszcze bardziej mi się nie podoba niż (moim zdaniem) chybiona decyzja ws. Wawelu. Bądź co bądź, jest żałoba, a w dodatku - może to zabrzmi trochę jak z ust jakiejś starej ciotki - świat patrzy.

Swoją drogą, reakcja innych państw to jest to, co mi się w całej tej sytuacji podoba najbardziej. Nawet jeśli też jest trochę na pokaz. Zaryzykuję stwierdzenie, że ta katastrofa to kolosalne święto dla prawie całej światowej dyplomacji.

Piszcie, co myślicie o tym wszystkim, to tylko moje zdanie, ciekawe, co Wy na to.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 16 Kwiecień, 2010 19:52 Odpowiedz z cytatem

Cały czas nie mogę się pozbierać. Cała polska elita...[*]

Nie chcę tutaj oskarżać kogokolwiek o to co stało się pod Smoleńskiem, ale niesamowicie wkurza mnie i intryguje jednocześnie postawa Rosjan. Jeszcze nie wywieźli z miejsca katastrofy całego samolotu, jeszcze go nie poskładali a już krzyczą, że to nie awaria tylko lekkomyślność polskich pilotów. In już puścili to w świat.  Albo jeszcze mają czelność kłamać, że abo polacy nie znali znali rosyjskiego (znali zarówno rosyjski i angielski) albo że podchodzili do lądowania 4 razy (procedury pozwalają tylko i wyłącznie na 2 próby, oni z resztą wykonali tylko jedną). Normalnie szlag człowieka może trafić.
...
A co do tego, że nagle wszyscy pokochali prezydenta...
No cóż. To nie wina ludzi, tylko mediów, które do tej pory przedstawiali jego zakłamany obraz. Polacy po prostu nie wiedzieli aż do tej chwili, jakiego mają prezydenta. Szkoda tylko, że musiał zginąć w ten sposób, żeby odzyskać swoje dobre imię...
I jestem jak najbardziej za tym, żeby pochować go na Wawelu. Kogo, jak nie jego? Co z tego, że to miejsce spoczynku królów. Teraz nie ma królów, są prezydenci. To był wielki człowiek, i należy mu się po śmierci stosowny pochówek, w stosownym miejscu.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 18 Kwiecień, 2010 9:09 Odpowiedz z cytatem

No cóż, Ruscy też obchodzą rocznicę Katynia, ale na swój sposób. Ot, kasując nawigację na czas przylotu polskiej delegacji.

Szkoda tych ludzi, szkoda prezydenta. Może nie był szczytem marzeń, ale nie był Bolkiem, nie pokazywał się pijany w oficjalnych sytuacjach i, co chyba najważniejsze, wraz z prezydentem Czech stał na ostatnim silnym bastionie tradycji w UE. A teraz cóż. Europo witaj nam...

Ale na Wawelu spocząć nie powinien, tak samo jak ci wszyscy, którzy spoczęli tam po trzecim rozbiorze Polski. Lecz skoro już osoba do tego uprawniona zadecydowała, że ma tam leżeć, to nie nam o tym dyskutować - ładne ujęcie sprawy.

Pozdrawiam.
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
milczar95
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 53
Postać   Chowaniec

35 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 23 Kwiecień, 2010 19:37 Odpowiedz z cytatem

Ja również nie wierzę w żaden przypadek... No bo dlaczego do cholery kaczyński był cały, a jego żona w kawałkach? przecież lecieli na jednym siedzeniu! A gdzie są wszystkie bagaże? Wszystko poszło z dymem?! I jeszcze jedno: jakim prawem ruscy sprawdzają czarne skrzynki?! Przy skrzynkach pracuje tylko jeden polak! Może to nie był zamach, ale rosjanie coś ukrywają. to pewne.

Co do postawy polaków, to nawet mi się spodobała, choć też uważam że to trochę nie ten teges że najpierw wszyscy po prezydencie pojeżdżają a potem płaczą. Nie zdziwiłbym się wcale, jeśli prezydentem zostałby teraz jarek.

I na koniec jeszcze coś. Dlaczego Miedwiediew przyleciał do Polski? Chodzi mi o to, że np. francja czy inne państwa przez tę chmurę pyłu bały się przylecieć. A rosja przyleciała... Może się to wydawać błahe i że niby tak trzeba... ale moim zdaniem rosjanie za wszelką cenę chcą udawać świętoszków żeby nikt nic nie podejrzewał. Ale za i tak parę lat wyjdzie szydło z worka. I wtedy może być ciekawie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 23 Kwiecień, 2010 21:28 Odpowiedz z cytatem

Wiesz ja nie wierzę  w żadne teorie spiskowe w sumie, ale też mi się to wszystko dziwne wydaje... Ruscy coś pomieszali, a teraz zrobiło im się w spodnie ciepło. Gdzieś jest coś niedopowiedziane, to pewne.
Co do czarnych skrzynek, to na samolocie były trzy. Dwie z Moskwy jedna z Polski. I ta ostatnia jest przywieziona do Polski.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 23 Kwiecień, 2010 21:44 Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o winę znalazłem ciekawy artykuł:

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/17/zbior-materialow-i-hipotez-zwiazanych-z-katastrofa-prezydenckiego-samolotu-w-smolensku/

Szczerze mówiąc, jeśli to okaże się prawdą może zapowiadać się jakiś konflikt. Świat dowiedział się o katyńskim mordzie Stalina. Na pewno wzbudziłoby to żądzę krwi nie tylko polaków.

Telewizja do tej pory mówiła o rozmiarze tragedii, o zmarłych. Teraz czas przyszedł na śledztwo. Dzisiaj widziałem w wiadomościach jak mowili o wymienianych żarówkach na pasie startowym(wspominano o nich w artykule).
Zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 23 Kwiecień, 2010 21:52 Odpowiedz z cytatem

E... jakaś ściema ten film. Myślę, że ktoś, kto rzeczywiście tam był nie miał złych zamiarów (bo jeśli tak, po co by to nagrywał) tylko przyszedł zobaczyć co się stało i to udokumentował. A potem, żeby podgrzać atmosferę coś tam pomajsterkował (w jednym miejscu widać, jak gdyby było zrobione cięcie- wtedy kiedy pojawia się ten koleś w niebieskim) i puścił do sieci. Różne dziwne pomysły maja ludzie.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Nakuen
Mieszkaniec Krain


   Posty: 25
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 29 Kwiecień, 2010 17:04 Odpowiedz z cytatem

ta przepowiednia to jedna wielka ściema, stworzona dlatego, że trudno znaleść konkretną przepowiednię nostradamusa, i ściemą, jest filmik na youtube który niedawno obejrzałem pod tytułem "zamach w smoleńsku". To był wypadek, a Ruscy żadnej wojny nie będą wywoływać już na pewno z polską, bo jej się to nie opłaca. Chyba, że chcą sobie urządzić krwawą rocznicę Katyńską. Wypadek jak wypadek. Amerykański prezydent też dostał head`a i jakoś żadnej wojny nie było. Ani żadnych spekulacji. To ludzie się zrobili tacy [-].. żeby wklejać takie cytaty na śledzika facebooka, albo filmiki na youtube, żeby innych wystraszyć i mieć z tego breche. Jeśli im wierzycie, to mi uwierzcie, że u mnie w piwnicy siedzi Stalin na łańcuchu, uratowałem go i zgodził się być moim psem i spuszczę go jak ktoś mnie wkurzy.
____________

"Wszyscy kłamią"
Dr. G. House

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 29 Kwiecień, 2010 17:08 Odpowiedz z cytatem

Very Happy
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Nakuen
Mieszkaniec Krain


   Posty: 25
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 29 Kwiecień, 2010 17:21 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja również nie wierzę w żaden przypadek... No bo dlaczego do cholery kaczyński był cały, a jego żona w kawałkach? przecież lecieli na jednym siedzeniu! A gdzie są wszystkie bagaże? Wszystko poszło z dymem?! I jeszcze jedno: jakim prawem ruscy sprawdzają czarne skrzynki?! Przy skrzynkach pracuje tylko jeden polak! Może to nie był zamach, ale rosjanie coś ukrywają. to pewne.


śmiać mi się chce: To katastrofa! Jeden gościu siedział inaczej to go nie rozerwało inny przypadkiem na coś trafił i nie ma go całego! Przydpaki. N moim cpn parasolka wyleciała z baru oddalonego o 30 m, i trafiła gościa na stacji prawie prosto w serce. Był duży wiatr zerwała się i szpikulcem prosto w jego ciało. Przypadek. Bagaże? Mogły się spalić, rozwalić po całym placu, przecież ekipy szybko działały, trzeba było z grubsza ogarnąć szajs, Ruscy mają prawo sprawdzać skrzynki bo na ich terytorium spadł samolot, co z tego, że polski, a tylko jedna czarna skrzynka była specjalnie zbudowana, przez polaka reszta pochodzi z polskiej fabryki, i każdy specjalista z tego kierunku na świecie musi umieć się nią posługiwać, umieć odczytać... Co myślisz, że jest tyle modeli skrzynek co samochodów? Skąd. Jest mnówstow takich samch, czasem tylko trochę udoskonalanych.

Cytat:
Ale na Wawelu spocząć nie powinien, tak samo jak ci wszyscy, którzy spoczęli tam po trzecim rozbiorze Polski. Lecz skoro już osoba do tego uprawniona zadecydowała, że ma tam leżeć, to nie nam o tym dyskutować


pewnie, że tak. Co mamy do gadania. My możemy tylko mówić o tym, że wawel jest dla króli i piastów, nie dla prezydentów, ginących w straszny sposób.Tragiczna śmierć nie czyni Cię bohaterem, nawet jeśli jesteś ważny w państwie . Rodzinka wiedziała, że rząd buli, za pogrzeb więc skorzystała z okazji. tak myślę

Cytat:
A co do tego, że nagle wszyscy pokochali prezydenta..

absolutnie masz racje, tak wypominali mu każdy zgrzyt, a po śmierci to święty, zawsze tak jest. Jak było z Michaelem Jacksonem? Za życia pedofil, po śmierci bohater.
____________

"Wszyscy kłamią"
Dr. G. House

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 30 Kwiecień, 2010 19:56 Odpowiedz z cytatem

Wiesz, mi jet tylko jeszcze smutno z tego powodu, że niedługo wszyscy politycy zapomną o tym całym pojednaniu, etc, etc., i wszystko pójdzie na marne.  Teraz wielcy skruszeni, a za kilka tygodni znowu będą do gardeł sobie skakali...
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 30 Kwiecień, 2010 21:00 Odpowiedz z cytatem

http://demotywatory.pl/1490079/Kto-podmienil-cialo

ogólnie odnośnie postawy wobec prezydenta taki mały jeszcze odnośnik Heh
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Nakuen
Mieszkaniec Krain


   Posty: 25
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 02 Maj, 2010 21:57 Odpowiedz z cytatem

Laridae, masz rację, mnie też to smuci, choć przez chwilę pomyślałem, że Polska może stać się... normalniejsza
____________

"Wszyscy kłamią"
Dr. G. House

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Thys
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 43
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 11 Maj, 2010 12:04 Odpowiedz z cytatem

Smutne.
Ale nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mavli
Wojownik


   Posty: 644
Chowaniec

100 Miedziaków
5 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 23 Wrzesień, 2010 15:58 Odpowiedz z cytatem

No i co..? Minęło ponad 5 miesięcy a samolot nadal nie jest zabezpieczony.. teraz już nawet jeśli to nie był zwykły przypadek nie udowodnią tego..
Wkurza mnie coś takiego, dużo gadania i szkoda, że tylko na tyle stać naszą politykę... Przecież tam tyle ludzi zginęło, chyba im się należy aby przynajmniej ten samolot nadal tak tam nie leżał..
____________

Obudziłem się z ziewnięciem. Jest świt, a nadal żyję.


Wszyscy ludzie to imitacje małp,
wszyscy bogowie to imitacje ludzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.