Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Magia
Idź do strony   1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Styczeń, 2011 11:48 Odpowiedz z cytatem

Wiesz, fanatycy kościoła katolickiego są uczuleni na słowo "magia".... jednak można jeszcze czasem spotkać księdza lub "ojca", który uchyli rąbek tajemnicy. Najzabawniejszy jest fakt, że kościół tak potępia "magię" i "czary mary" tylko i wyłącznie z powodu "troski". Uważają, że jeśli oni mają problem poruszać się po takim świecie, to na pewno niedouczki takie jak my trafimy tylko sidła sił ciemności... Przecież nie pyta się księdza czy wywoływanie duchów istnieje. Pyta się czy to grzech. A jak grzechem może być robienie czegoś co nie istnieje?
Ponadto najwięcej duchów mamy przy egzorcyzmach. Więc nie chodzi o to czy magia istnieje czy nie, chodzi oto co uważacie za magię. Dla księży to absolutnie magia nie jest, wolą obrać inne słownictwo. Jeju, spójrzmy na to co robił Jezus (może niefortunny przykład, ale jasny). On czynił cuda. Dlaczego akurat słowo "cuda"? Czemu nie powiedzieć "czary" lub "magię"?
Mogę dodać, (niestety mam trochę dziurawą pamięć, więc nazwy nie podam) że istnieją takie "warsztaty" dla osób, które chcą dzięki pewnej metodzie (nie pamiętam!) zwiększyć pewność siebie, wyniki w nauce. Moja koleżanka na to chodzi i dowiedziałam się tego tylko i wyłącznie dlatego, że ksiądz na lekcji mówiło sektach i między innymi zaczął spekulować, że właśnie te warsztaty to sekta pewnie. Koleżanka rzecz jasna się wkurzyła, jednak gdy w obronie swoich poglądów zaczęła tłumaczyć na czym polega metoda to się przeraziłam. Myślałam, że jakieś zwidy czy co, a ona mówiła coś co ewidentnie bardzo przypominało mi książkę fantasy...wiecie, wyobrażamy sobie pokój i to jest nasz umysł, serce i w ogóle. Potem jakieś drzwi...masakra. Najgorsze, że ta metoda ma popyt i członkowie takich warsztatów sprawiają trochę przerażające wrażenie, że oni COŚ wiedzą, a my nie.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Styczeń, 2011 16:42 Odpowiedz z cytatem

No bo to wielki spisek jest...   Laughing  

A tak na poważnie, to poglądy w dużej mierze zależą od osoby. Spotykałem księży, którzy byli chętni do wyjaśniania takich takich spraw. Mówili też, jakie jest stanowisko Kościoła. Magia jako taka uważana jest za zabobon, a krzyczą tylko jacyś co bardziej fanatyczni katolicy lub ludzie, którzy się na tym nie znają. To tak jak obwiniać gry komputerowe o przemoc w rodzinie.

Jeśli chodzi o "cuda", to nie widzę przeszkód, żeby nazywać je magią. Jednak Kościół musi najpierw zweryfikować zatwierdzić, że cud, to cud- może stąd nazwa (jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi).

A te warsztaty psychojakieśtam to przekręt. Nie sekta. Zawsze znajdzie się jakiś naciągacz.
____________

Dołącz do Ciemnej Strony. Mamy ciastka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Styczeń, 2011 19:32 Odpowiedz z cytatem

Ale się pomieszało z tą magią i religią razem wziętymi... Zastanówmy się jeszcze raz - co to jest magia. Gdyby definiować magię jako coś niezdefiniowanego, nie możliwego do wytłumaczenia itd itp., to Bóg czy bogowie (zależnie od religii, których jest sporo) wszyscy są niezaprzeczalnie magiczni. A że leżą u podstaw religii, jak by nie było, zakładają automatycznie istnienie magii na każdym kroku naszego życia Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Styczeń, 2011 0:24 Odpowiedz z cytatem

No właśnie z tego co wiem o terminologii chrześcijańskiej, wcale nie taka jest definicja magii. Rzeczy 'niemożliwe do wytłumaczenia' wielu 'hardcorowych' chrześcijan i księży dzieli na:

cuda - to te boskie/anielskie/święte
magię - to te z piekła rodem/demony/diabły/ewentualnie pogaństwo

I stąd (z tej terminologii) cały raban. Osobiście nie mam pojęcia, dlaczego upierają się przy takim podziale, skoro w codzienności języka wcale to tak nie funkcjonuje. Może boją się zamydlenia pojęć. Musztarda po obiedzie, ha! No ale, jak już gdzieś kiedyś zauważałem, Kościół Katolicki ma w Polsce dosyć wyjątkową pozycję w kwestiach słowotwórczych. Nie zagłębiając się w szczegóły, taka a nie inna definicja magii jest w kk zapewne od tysiąca lat, bagatela. Cały gatunek 'fantastyka' jest w porównaniu z tym nieledwie dzidziusiem, z którego jeszcze nie wiadomo, jaki diabeł wyskoczy.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Styczeń, 2011 19:41 Odpowiedz z cytatem

Boją się to dobre słowo w ich przypadku. Nie rozumiem do końca, dlaczego w ogóle mają coś do powiedzenia w tej kwestii, dlaczego usilnie utrzymują opiniotwórczą pozycję. Ale nie zagłębiajmy się w takie tematy, to raczej do niczego kreatywnego nie prowadzi Smile

Dla nas magia powinna przybierać taką definicję, jaką sobie wymyślimy. W końcu czy to pisząc fantastykę czy grając RPG tworzymy ją sami i to od nas zależy jak ją postrzegamy Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 27 Styczeń, 2011 20:41 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie rozumiem do końca, dlaczego w ogóle mają coś do powiedzenia w tej kwestii, dlaczego usilnie utrzymują opiniotwórczą pozycję.


Tak już się jakoś ukształtowało. I pewnie ma to coś wspólnego z jakimiś ich dogmatami.

Cytat:
Dla nas magia powinna przybierać taką definicję, jaką sobie wymyślimy.


W zasadzie, to tak. W sumie nikt nigdy do końca nie zdefiniował, czym jest magia.
____________

Dołącz do Ciemnej Strony. Mamy ciastka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Styczeń, 2011 14:47 Odpowiedz z cytatem

"Magia jest tym, czego nie wiesz" Jonathan Caroll Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Styczeń, 2011 15:27 Odpowiedz z cytatem

"A niewiedza jest pominięciem tego, co magiczne" - Ja.
 Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
TaGupia
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 377
Chowaniec

50 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Styczeń, 2011 19:09 Odpowiedz z cytatem

No to ja wtrącę, że znam księdza, który w swojej biblioteczce ma wszystkie tomy Harego Pottera i sporą kolekcję fantasy. (Nawet pożyczył mi jedną z ciekawszych książek.) Trzeba zwrócić uwagę, że nie każdy ksiądz to fanatyk i, że każdy ma swoje poglądy.
____________

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Styczeń, 2011 20:19 Odpowiedz z cytatem

Kochana, że ktoś jest księdzem, to jeszcze nie znaczy, że musi być ciasnogłowym, obłudnym bigotem - sama znam paru mądrych i naprawdę fajnych księży.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Styczeń, 2011 22:57 Odpowiedz z cytatem

Dwie rzeczy są w księżach dziwne - ubranie i celibat. Poza tym znałem wielu fajnych i wielu mniej, jak wszystkich ludzi. Tu nie chodzi o osobowości poszczególnych księży, tylko o "pogląd" kościoła jako instytucji. No i sposoby na promowanie takiego a nie innego poglądu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Spring
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Postać   Chowaniec

101 Miedziaków
22 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Styczeń, 2012 18:03 Odpowiedz z cytatem

Ja wierzę że magia istnieje. Koleżanka kiedyś zapytał się mnie czy wierzę w takie głupoty. Ja zapytałam czy wierzy w Boga. Powiedziała że tak. Ja na to czy Go widziała, jeśli nie to dlaczego w niego wierzy? Wtedy właśnie nastała cisza i chyba zrozumiała o co mi chodziło.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Styczeń, 2012 20:06 Odpowiedz z cytatem

Hmm to mi przywodzi na myśl agnostycyzm.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Styczeń, 2012 20:20 Odpowiedz z cytatem

Gdyby magia istniała, to czy mogła by mnie odchudzić? Byłabym jej wdzięczna Smile
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Styczeń, 2012 21:42 Odpowiedz z cytatem

Jeśli koleżanka wierzy w Boga, to powinna wierzyć też w magyjię i czary. Biblia zakazuje uprawiania onych. Nie zakazuje się niemożliwego.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 3 Idź do strony   1, 2, 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.