Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Narkotyki, procenty...
Idź do strony   1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)


Co sądzisz o piciu alkoholu przed 18-stką?
Czemu nie? Żyje się tylko raz!
21%
 21%  [ 5 ]
Ciężko powiedzieć... Od czasu do czasu w sumie nie zaszkodzi...
43%
 43%  [ 10 ]
Jestem temu zdecydowanie przeciwny.
34%
 34%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor
Wiadomość
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Czerwiec, 2010 16:18 Odpowiedz z cytatem

Heh
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 11:09 Odpowiedz z cytatem

Mitris napisał:
Grzegorzu, wiem, że zawsze musimy mieć odmienne zdanie

Czasem się zdarzało, ale poniżej masz przykład potwierdzający twoją rację Heh [/quote]

Cytat:
Jeśli każdy by miał ćpać, pić, palić bo ma zły dzień lub ma depresje to ten świat by długo nie potrwał. (...) skoro mogę palić, bo jestem sierotą to też mogę zabijać, kraść itd. Wiem. Dopuszcza się, że dziecko głodne "ma prawo" ukraść bochenek chleba. Jednak ono ukradnie tylko bochenek chleba. To co konieczne do przeżycia. Palenie, ćpanie i alkohol nie jest konieczny do przeżycia.

Co ty pieprzysz... Nie rozumiem, po co przytoczyłaś tu rzecz o tym kradnącym chłopcu? I w jaki sposób ćpanie, palenie zapewnia mi możność odbierania życia innym, a nie tylko sobie? Myli ci się coś. Ja nikogo nie zmuszam do tego by ze mną się napił, ze mną palił fajkę, czy ze mną leciał do kosmosu. Nie palę w towarzystwie dzieci, nie częstuję obcych na ulicy, palę sam.
Cytat:
Może to wina reklam, telewzji?

Rodziców? Szkoły? Nas samych? Reklama szamponu do zażywania narkotyków mnie nie zmusi...
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 18:37 Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz miesiączkę Grzegorzu to nie wyładowuj jej na mnie. Bo nie widzę sensu tłumaczenia Ci czegokolwiek skoro bardzo w nie ładny sposób krytykujesz moje poglądy. Jeśli nie rozumiesz to poproś o jaśniejsze wytłumaczenie. A jeśli się nie zgadzasz to proszę bardzo, ale trochę kultury chłopcze. Jednakże ja NIE PIEPRZE.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 18:51 Odpowiedz z cytatem

No i słusznie ci dołożyła, kajaj się teraz, chłopie   Razz  

Cytat:
Rodziców? Szkoły? Nas samych? Reklama szamponu do zażywania narkotyków mnie nie zmusi...


Wszyscy wiemy, że reklama to tylko propozycja, że my sami możemy albo nie się na coś zdecydować (wiem, że nie ma reklam narkotyków, ale już alkoholu są, i taka mnie ogólna refleksja o reklamach naszła).

Więc niby taka reklama to nic... ale być może jednak wszystko to, co widzimy, jakoś nas ostatecznie kształtuje. Zastanawialiście się, dlaczego tu u nas tylu chrześcijan, a tam Iranach i Afganistanach sami muzłumanie? Dlaczego mówi się o mentalności narodów, o wychowaniu? Jeśli tak statystycznie na człowieka spojrzeć, to się okazuje, że wcale takiego wielkiego wyboru nie ma.

Maluch z wioski w Afganistanie prawie na pewno będzie muzłumanin.
Polak bedzie pił piwo i wódkę i będzie to zagryzał kiełbachą, a nie zajadał sushi i popijał jakąś sake czy czym tam.
Jak puszczą w kraj reklamę Żubra, to nie martwcie się, zwróci się im, więcej ludzi kupi.

Takie trochę zafałszowane są te nasze nieprzymuszone wybory.

Oops, jakbym w politykę wdepnął Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 18:59 Odpowiedz z cytatem

Ciekawa refleksja. Dlatego też nie odrzucam wszystkich religii. Bo w końcu wybór oficjalny religii nie jest całkowicie nieograniczony dla wszystkich.

White, jednak niszczysz w tym momencie słodką iluzję wolności  Heh  

Jednak miałam też na myśli telewizję, czyli filmy lub jakieś wywiady z gwiazdami. Wszędzie widzimy, ktoś pali, ćpa itd. W ten sposób wchodzi jakieś trendy. I wcale nie musi być ono dobre, zdrowe i bezpieczne.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 22 Czerwiec, 2010 21:42 Odpowiedz z cytatem

Ej, ale nie trzeba szukać w telewizji, żeby to zobaczyć. To takie błędne koło, jedni patrzą ciągle na drugich i tak to się kręci. A gdzie jakieś nasze "ja"? Połowa tego co robimy jest tylko po to, żeby zostać zaakceptowanym przez innych...Wcale nie lepszych od nas.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mavli
Wojownik


   Posty: 644
Chowaniec

100 Miedziaków
5 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 14 Sierpień, 2010 4:01 Odpowiedz z cytatem

Wiecie co marysia jest tak cudowna, że potrafi ujawnić choroby psychiczne..
Jedną chorą osobę na Schizofrenie znam i wiem, że nie chce być taki jak ona. Co prawda kilka razy wziąłem i zapaliłem, ale po ostatnim razie kiedy z kumpelą wsiedliśmy na motocykl i się wywróciliśmy, powiedziałem, że to był ostatni raz.. I mogę być z siebie dumny bo to było dawno temu  Very Happy
____________

Obudziłem się z ziewnięciem. Jest świt, a nadal żyję.


Wszyscy ludzie to imitacje małp,
wszyscy bogowie to imitacje ludzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 14 Sierpień, 2010 5:01 Odpowiedz z cytatem

Mnie tam nigdy do ćpania żadnego nie ciągnęło, tak więc nie mam najmniejszego nawet doświadczenia w tej kwestii. Do papierosów parę razy sięgnąłem z ciekawości, ale mi się nie spodobało. A alkohol...  Very Happy  wydaje mi się, że moje problemy na tym tle wywołały pewne dramatyczne wydarzenia sprzed paru lat, ale chyba problem już został zażegnany. Acz sporadycznie wypić się zdarzy, mniej lub więcej.  Bo też nie ma używki bliższej Polakowi, zwłaszcza, jeśli żyje historią. Ibrahim ibn Jakub zachwalał nasz miód pitny; wiadomo, że przez całe dzieje cywilizowanej ludzkości podstawowym napojem było wolne od bakterii piwo. W gorzałce zaś utopisz miły bracie smutek wszelki, a nadto rozochocisz się, z czego przy biesiadzie wielki pożytek, a i zdrowiu swemu przysługę sprawisz, o ile dawki zbyt chędogiej sobie w trzewia nie wlejesz.

Konopije zdarzało się też naszym przodkom palić, ale były o wiele słabsze; tytoń zaś, zamorskie nasienie, kosztowniejszym.

Nie, żebym nie zgadzał się z Romanem Dmowskim w kwestii narodowych słabości, jednakowoż to kultura ustala pewne normy, zachowania w społeczeństwie. Pozostaje być na tyle rozważnym, aby kultury nie nadwyrężać, jako to się przodkom zdarzało ("Opiwszy się wprzódy i gardłem i nosem, jak nie rzygnie przez stół towarzysz husarski bigosem!" W. Potocki), co zresztą krytykowali nawet im współcześni ("Iż pijaństwo jest rzecz sprośna i człowiekowi niegodna" J. Kochanowski).

Picie "przed" czy "po" tej straszliwej "osiemnastce" chyba nie ma większego znaczenia. Prawo to jedno, rzeczywistość drugie - na pewno norm moralnych, obyczajowych czy jakichkolwiek nie powinno prawo budować. Prawo ma chronić obywatela przed złymi ludźmi, nic więcej. Dlatego też nie wziąłem udziału w ankiecie, gdzie brakło odpowiedniej dla mnie opcji  Wink

Pozdrawiam
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 16 Sierpień, 2010 16:30 Odpowiedz z cytatem

Szima, uwielbiam cię.
 Laughing
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 16 Sierpień, 2010 16:48 Odpowiedz z cytatem

Very Happy
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 3 Idź do strony   1, 2, 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.