Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Moda i jej skutki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
milczar95
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 53
Postać   Chowaniec

35 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Luty, 2010 11:02 Odpowiedz z cytatem

Założyłem ten temat bo chcę po prostu o czymś napisać a ten temat wydaje mi się warty uwagi. Czemu ludzie zmieniają swoje zachowanie, styl bycia, bo taka jest moda? Co z tego że teraz się słucha hip - hopu a choć ktoś tego nie lubi słucha tego. No jaki w tym jest sens?! Tak jest z resztą z ubraniami. Cóż tego się wyglądaj jak straszydło, taka jest moda. Dla mnie to jest niepojęte! Każdy powinien mieć własny styl i sam sobie wyznaczać trendy a nie patrzeć na innych! Ale nie, niektórzy nigdy tak nie pomyślą. Trza się ubrać jak Paris Hilton, żeby być cool. Trza słuchać Lady Gagi żeby se nie narobić obciachu. To jest chore! A najgorsze jest to, że na samym braku własnego zdania czasem się nie kończy. Te wszystkie modelki w telewizji, jakie one szczupłe... ja też chcę taka być.... Tak myśli wiele dziewczyn! I potem co? Anoreksja! Ale moim zdaniem najgorsze jest szpanowanie przed kumplami czy kumpelkami. Nie raz i nie dwa były przypadki, żeby dla zyskania w oczach przyjaciół robił coś bardzo głupiego, np. kradł ciuchy żeby też bajerancko wyglądać. A stąd już tylko krok na totalną przestępczą drogę! Więc się pytam! Jaki sens ma uleganie modzie?! Oceńcie sami...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 25 Luty, 2010 18:49 Odpowiedz z cytatem

Ok, spójrz na to tak: ubieraj się jak chcesz i nie próbuj narzucać niczego innym. Postulujesz konieczność posiadania własnego stylu przez każdego z nas, tymczasem coś takiego jak własny styl nie istnieje. Jedni noszą white sweet kozaczki/tombakowe łańcuchy, inni glany/pieszczochy i inne metalowe tałatajstwo. Nie lubisz Gagi= nie słuchaj. Nikt Cię nie zmusza i z iPoda Twojej muzyki nie wywali  Very Happy  .

Co do mody. To jest sztuka, z którą Mariole nie mają nic wspólnego. Poza tym modelek też nikt do niczego nie zmusza. Nie pasuje im, że powinny mieścić się w ubrania, które prezentują, niech spadają. Znajdą się inne na ich miejsce. Trzeba wziąć pod uwagę, że modelka to tylko wieszak i to od projektanta zależy jakich wieszaków szuka. Osobiście uważam, że lansowanie kaszalotów na wybiegach to jakaś patologia.

Myślę też, że to iż mariolki wzorują się na photoshopowanych modelkach to problem ich rodziców, którzy nie wytłumaczyli im, że choćby się zagłodziły, to pracy grafików i tak nie przebiją   Smile  . Idioci z USA wytłumaczyli sobie braki w wychowaniu dzieci w ten sposób i niestety przyjęło się to na całym świecie. Z drugiej strony, jak ktoś jest chory na jakąś dysmózgię, to jego problem. Jak się zagłodzą, to w przyszłości nie będą otrzymywać emerytur, więc nie widzę problemu.

Co do ulegania modzie. Każdy jakiejś ulega. Jedni ulegają plastikowi, inni glanom, inni tombakowym łańcuchom...

Zakładam więc, że Ty też jakiejś uległeś i nawet o tym nie wiesz  Very Happy  .

Czy uleganie modzie ma sens? No jasne. Firmy odzieżowe, muzyczne i kosmetyczne muszą jakoś zarabiać.  Wink


------
EDIT: Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przejechać się od czasu do czasu po mariolkach i ich kozaczkach. Twisted Evil
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Luty, 2010 20:42 Odpowiedz z cytatem

Moda? Chętnie, tylko w rozsądnych ilościach:) Czasami cośtam można z niej zaczerpnąćSmile
Choć z drugiej  strony pusty śmiech mnie bierze, jak widzę kiedy dziewczyny -nie ważne czy chuda, czy gruba, czy ma krótkie nogi i szerokie biodra czy długie nogi i wąskie biodra- wpychają się w te obcisłe rurki. I nic, że im się zza paska brzuch wylewa. Ważne że modne.

I czasem mam wrażenie, że moda zamiast upiększać -oszpeca.

Po za tym mi to zalatuje jakąś schizofrenią: każdy chce być oryginalny, a wszyscy ubierają się na jedną kartę.

A co do mody na muzykę, to totalny bezsens. Słucham tego co lubię,  nie tego co podoba się innym. A z resztą moda na zespół, to chyba tylko w podstawówkach panowała za czasów "Ich troje" i innych dupereli. Very Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Luty, 2010 23:16 Odpowiedz z cytatem

Był parę latek temu taki niemiecki zespół, bardzo się podobał dzieciakom niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwy Smile A teraz to chyba Hannah Montana?

Oj taka moda to prawie jak pokemony! Co do zejścia na drogę przestępczą, milczar, to mi się wydaje że to nie kwestia mody tylko braku hamulców. Nieszczęścia dzieją się wtedy, jak ludzie tracą opamiętanie. Grają tydzień z rzędu w gry i potem mają zawał... Popadają w panikę myśląc o tym, co o nich pomyślą rówieśnicy... Poświęcają 100% czasu na robienie pieniędzy i w końcu tylko to chcą robić, nie patrząc na nic... W tym jest pies pogrzebany, nie w modzie. Moda, szukanie towarzystwa, praca dla pieniędzy same w sobie złe jeszcze nie są, ale jak człowiek straci hamulce... oj, wtedy bida jest.

Może dlatego miłość to czasem takie niszczycielskie uczucie...

Jedyna dobra moda to moda na fantastykę ;P
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Luty, 2010 0:07 Odpowiedz z cytatem

... i RPG i kostki, KOSTKI, KOSTKI
*ślinotok*
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Luty, 2010 21:57 Odpowiedz z cytatem

Whitefire napisał:

Jedyna dobra moda to moda na fantastykę ;P


Ok kiedy takowa panuje? Bo do mojego środowiska w takim razie jeszcze nie dotarła;(
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 01 Marzec, 2010 22:31 Odpowiedz z cytatem

Wprowadź ją do swojego środowiska  Very Happy  . A jeśli ktoś ośmieli się stawiać opór- masz prawo użyć siły, aby nawrócić niewiernych na jedyną słuszną drogę.   Wink
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Galian Czarny
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 88
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 02 Marzec, 2010 7:47 Odpowiedz z cytatem

A u mnie moda na RPG już trochę przeminęła.
"Nie mam czasu! Muszę się do matury uczyć!"
ehh... no cóż, poczekam do wakacji   Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 02 Marzec, 2010 14:19 Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam problemu z sesjowaniem mimo matury   Very Happy  .
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 09 Marzec, 2010 10:00 Odpowiedz z cytatem

Ale offtopią... Very Happy
Moda to najczęściej to co podoba się największej ilości osób. A do tego dołącza się jeszcze cała chmara tych co nie mają własnego zdania i jest szał. No chyba, że chodzi o ciuchy i takie tam to często wyznaczają ją CI co mają najwięcej siana...
Osobiście lubię modę. Nie ulegam, ale lubię. Kocham buty najogólniej rzecz biorąc. Mógłbym całymi dniami oglądać nowe kolekcje i takie tam...
Z resztą tak naprawdę to narzekamy na modę tylko dlatego, że nam ona nie pasuje. zamiast po prostu zaakceptować. No bo np., ja też nie lubię techno czy hh, ale na modę nie będę przez to narzekać, bo jak nagle zrobi się modny metal to co? Nagle zacznę lubić modę? Dzięki różnym modom człowiek się nie nudzi, bo modne jest ciągle co innego i warto poświęcić trochę czasu na krótki przegląd... Może przyprawić o mdłości, ale najczęściej jest śmiesznie... Z resztą co by bez mody zrobił taki szyderca jak ja... Heh

Cytat:
A teraz to chyba Hannah Montana?

Masz córkę? =p
Ja tam uważam, że Hannah nie jest taka zła... Twilight też polubiłem. Ale przesłodzonych bolywoodow nie zniesę! Niektóre mody nawet do mnie trafiają. Tyle, że ja tego nie zamieniam w szaleństwo.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Marzec, 2010 12:31 Odpowiedz z cytatem

Albo np moda na kolczykowanie ciała gdzie popadnie... Tzn czasem to fajnie wygląda, ale jak widze, jak ktoś sobie kolczyka w nosie robi i jak krowa wygląda, to życzę powodzenia. Albo w dłoni. Fuj.

A swoją drogą, to jakiś czas temu chciałam sobie zrobić kolczyka  w brwi, ale mi rodzice powiedzieli, żebym sobie najpierw w mózgu zrobiła...Super.
Confused  Sad  Laughing  Laughing  Laughing

A! i jeszcze jedno: zauważyliście, że wśród młodzieży (szczególnie chodzi tu o dziewczyny) panoszy się idiotyczna, -chyba już nie moda tylko tylko plaga- zmiękczania ś, ć dzi itd?  Zamiast mówić cześć mówią czesc, zamiast świat swiat... poracha. Jak to brzmi...    Confused
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 14 Marzec, 2010 16:02 Odpowiedz z cytatem

Nie zauważyłem, ale to świetne spostrzeżenie! Kiedyś, kiedy nie było mediów, tak właśnie - wyobrażam sobie - ewoluowały języki.

Tak więc taka 'moda' to na pewno nic nowego. Gdyby nie pojawiała się od zawsze, nie musielibyście siedzieć w ławkach wkuwając anglika czy niemca Very Happy

No dobra, odezwał się językoznawca we mnie Smile))
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Marzec, 2010 18:04 Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście myślę, że mody przeróżnego rodzaju zmieniają się za często. Spójrzmy w podręczniki historii [ja na pewno tego nie zrobię!] i poczytajmy o modzie. Zobaczycie tam  na przykład ówczesną odzież [prosty przykład]. Lata dwudzieste pięćdziesiąte osiemdziesiąte... itd Ubiór /czyli moda/ zmieniał się o wiele rzadziej od dzisiejszych trendów. Teraz co sezon wschodzi nowa gwiazda, nowy styl mowy, nowe ciuchy, buty, wszystko! Zapewne dlatego nie cierpię owczego pędu lubię być stały. Muszę też powiedzieć, że nic nie mam do tych ludzi którzy naprawdę znają się na modzie i co najważniejsze mają własne zdanie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Marzec, 2010 21:11 Odpowiedz z cytatem

Moda musi zmieniać się co sezon, bo firmy produkujące ubrania muszą z czegoś żyć  Very Happy  .

A dawniej moda ewoluowała wolniej, bo nie było TV, kolorowych gazet, telefonów itd. Chociaż to tyczy się głównie ' ubrań zwykłych ludzi', bo suknie balowe, tak jak teraz, były w zasadzie na 1 raz. Najpierw pojawiła się Chanel, potem Dior, a potem już jakoś się to zrobiło szybkozmienne, co nie znaczy, że złe  Very Happy   .

No i nikt nie każe Ci brać pod uwagę tego, co jest obecnie modne. 'Róbta co chceta'.
 Wink
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Jacube63
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 262
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 17 Marzec, 2010 8:49 Odpowiedz z cytatem

Ależ oczywiście, nie obchodzi mnie co noszą inni, ja mam swoją modę

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Thys
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 43
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 22 Marzec, 2010 19:28 Odpowiedz z cytatem

Moda,moda... Smile
Przyznam ze moja moda do Jeansy i koszula.
Bardzo często jak dana osoba się ubiera faktycznie zależy od tego jakiej muzyki słucha.
Słucham Gothic Rock ale nie ubieram się jak 'emo' (nie wiem czy tak się to pisze).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 28 Marzec, 2010 22:37 Odpowiedz z cytatem

Dokladnie, przychylam się do większości postów-trzeba ubierac się jak się chce,  słuchać czego się lubi i... no, interesować się tym co cię interesuje. Ja tak robię i w wielu rzeczach jestem wyjątkiem z całej klasy. A jeśli nie chcesz żeby się z ciebie śmiali to po prostu nie rób tego na widoku, np. słuchaj swojej ,,obciachowej'' muzyki tylko na sluchawkach. A propos mody, to praktycznie mało przeciętnych ludzi o tym decyduje-po prostu jak jest w sklepach to się to kupuje, dlatego dużo ludzi chodzi ubranych podobnie, milczar95(ekhm, jak odmienia się twój nick?).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 18:46 Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim to o ile kiedyś moda szła "z góry" - stopniowo niższe warstwy starały się jakoś upodobnić do elit, obecnie jest zupełnie na odwrót. W końcu wszyscy ludzie są równi, nie ma niczego elitarnego, zatem i każdy styl jest dobry (co nie oznacza, że jest tu miejsce na choćby odrobinę indywidualizmu, wręcz przeciwnie) - więc w miejsce fraków i sukni mamy dziś bluzy z kapturami i workowe spodnie z lampasami, nawiązujące chyba do kozackich hajdawerów. Nawet do teatru niektórzy wchodzą tak ubrani. Przejawia się to zresztą w wielu dziedzinach życia społecznego i osobistego, dość obszerne zagadnienie.

Samo zjawisko mody i jej ewolucji jest o tyle ciekawe, że można na podstawie zmieniających się upodobań ubiorowych wysnuwać pewne wnioski natury historycznej, psychologicznej, filozoficznej itp.
Zawsze dotyczy to całych grup społecznych, albo i szerszych, że tak to nazwę, gromad ludzkich. Bywa, że u poszczególnych grup występują inne mody - także "moda na bycie niemodnym". Jednostki, które na podstawie własnych przemyśleń decydują się nie podążać za tłumem, a wręcz iść ścieżką całkiem odmienną zawsze były w mniejszości i w gruncie rzeczy tak być powinno.
Sporo osób poruszonych charyzmą owych indywiduów czy przesiąkniętych żądzą bycia odmiennymi dla hecy także stara się mieć "własny styl" albo naśladują oryginalne postacie, ale w takim wypadku jest to również owczy pęd i uleganie swego rodzaju modzie.

W ramach podsumowania pochwalę się, że chodzę ubrany w dżinsy i koszule, ew. t-shirty i/lub marynarkę; zimą płaszcz, na stopach glany. Nie wiem czy modnie czy niemodnie, raczej się na mnie dziwnie nie patrzą (przynajmniej z powodu ubrania).
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.