Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Konkurs wampirystyczny
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 16:18 Odpowiedz z cytatem

A co jeszcze bardziej zaskakujace, jedna z owych autorek popelnila ksiazke wydana drukiem - mozna "wyguglac"... No coz, cale szczescie, ze nie ma przymusu czytania takich wypocin (no, my musimy Razz ). A tak BTW, to kiedys gdzies przeczytalem, ze osoba, ktora uzywa wiecej niz jednego wykrzyknika badz pytajnika w jednym zdaniu ma problemy z osobowoscia Razz

Tymczasem po lekturze "Radoswara"...

Technicznie bez zarzutu, nieco błędów interpunkcyjnych.

Fabularnie cieniutko, zwykła obyczajówka. Literatura – nazwałbym – „rzemieślnicza”.
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 16:27 Odpowiedz z cytatem

Naprawdę? Chyba żartujesz...   Surprised  A ja po lekturze "Okularów"- czyta się całkiem fajnie, ale znowu końcówka jest taka naciągana... Skąd ten łowca się tam nagle znalazł? Wyskoczył jak diabeł z pudełka. Razz

I jeszcze "Trzy życzenia"... Technicznie wydaje się okey,ale fabularnie... Hmm, nie przypadło mi do gustu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 16:34 Odpowiedz z cytatem

"Trzy zyczenia"

Technika i interpunkcja – fatalnie.

Błędy logiczne (!).

Za mało wampirów – czyli niejako nie na temat.

Generalnie tekst przypomina nieco strumien swiadomosci, a to akurat wada Wink
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 18:05 Odpowiedz z cytatem

Hm chyba rzeczywiście nie ma co przedłużać, trochę tego pospadało w ostatnich dniach.

Postaram się wyrobić na po świętach, ALE w poniedziałek chrzczę dziecko więc gdybym się lekko pośliznął to upraszam o wybaczenie.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 19:18 Odpowiedz z cytatem

A to ważna okazja jest! Jak będzie mieć na imię pociecha, jeśli to nie jest zbyt wścibskie pytane? Smile

Jeszcze dwa dni terminu. Myślę, że na sam koniec zasypią nas tekstami, a ja i tak mam już zaległości... Razz

Dodane po 28 minutach:

Transylwania... Gosh, to ja już wolę rozhisteryzowane panienki robiące fotki roznegliżowanym wampirom... Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 20:03 Odpowiedz z cytatem

Będziemy wymiotować krwią i spluwać spiczastymi zębami...

A Bartosz będzie miał na imię Wojciech, i myślcie sobie co chcecie na temat logiki tego stwierdzenia Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 20:08 Odpowiedz z cytatem

Skoro Bartosz bedzie mial na imie Wojciech, to akurat rozumiem Wink W koncu Krzysztofowie tak maja - wiem co mowie, jakem Rafał! Wink

Madzia, skoro Transylwania tak nastraja, to zaraz sobie zapodam ja przed Szymonem Majewskim Razz

A tymczasem "Ostatni Martwiec"

Językowo, ortograficznie, technicznie – chyba najlepsze do tej pory opowiadanie. Należą się za to słowa uznania.

Fabuła może nie najwyższych lotów, ale wciąga, jest dynamiczna i prosta w odbiorze. Momentami zalatuje Egzorcysta Razz
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 20:32 Odpowiedz z cytatem

Zatem jak sądzę, nie umiecie się z żoną zdecydować które imię się wam bardziej podoba? ;D

Rafał, uwierz mi, że to opowiadanie odbierze Ci ochotę na oglądanie Majewskiego, czy jakichkolwiek innych sitcomów komediowych. ;P

Będziesz tylko sluwać spiczastymi zębami i wymiotować krwią, jak to się celnie White wyraził Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 20:43 Odpowiedz z cytatem

Przeczytalem "Transylwanie...". Napisze krotko: jest zle.

Technika słaba, dzielenie na akapity odbyło się chyba w drodze losowania Wink

Interpunkcja tez niezbyt…

Literówki! Co jest chyba gorsze od bledow ortograficznych…

Fabuły brak, kolejny niby strumien świadomości.

A czy autor to ten sam, co tu: http://www.apeironmag.pl/opowiadania/hombre-murcielago/ ?   Surprised
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 21:16 Odpowiedz z cytatem

Tak, to ten sam, na to wygląda.

Dodane po 57 sekundach:

A co? Razz

Dodane po 29 minutach:

Opowiadanie Grzegorza Woźniaka... Hmm, całkiem, całkiem. Motywy historii Polski, postać wampira realistycznie przedstawiona bez zbytnego przesłodzenia, ale i nadmiernego okrucieństwa. Kilka odświeżających pomysłów. Podobało mi się. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 21:19 Odpowiedz z cytatem

No nic Wink

Myslalem, ze nasi ludzie pisza lepiej Razz

No i koles nie moze wygrac, bo glupio by to wygladalo, ze wygrywa w konkursie organizowanym przez wlasna redakcje Razz Ale to raczej mu nie grozi Wink
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Marzec, 2010 21:26 Odpowiedz z cytatem

A co? Nie zachwycił Cię pomysł wbicia sobie gwoździ zamiast siekaczy? Very Happy A jak nas napadnie z taką szczęką w ciemnej uliczce? Może lepiej pozwólmy mu wygrać... Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Marzec, 2010 14:45 Odpowiedz z cytatem

Nie, no ten pomysl mnie akurat zachwycil   Razz   Ale to byl jeden maly epizod. Pozniej juz nic w stylu Piły Wink

Dodane po 6 godzinach 9 minutach:

"Outsaider"

Technicznie i interpunkcyjne bardzo słabo. Kilka literówek.

Fabuła średnia. Momentami ciekawa, jednak swiat przedstawiony jest bardzo powierzchownie, a potencjal był – ot chocby przy okazji wtapiania się w grupe kiboli.
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Marzec, 2010 19:08 Odpowiedz z cytatem

"Outsider", czuć w nim polską rzeczywistość może aż za bardzo Razz Ogólnie zrobiło na mnie średnie wrażenie, chociaż nie miało w sobie nic szczególnie irytującego. Smile

Dodane po 4 godzinach 22 minutach:

Zaraz po opowiadaniu o zjeździe krakowskich wampirów... Autor próbował oddać jakiś klimat, ale końcówka znowu była dla mnie niezrozumiała, poza tym styl był dość ciężkawy. Pomysł całkiem ciekawy, wykonanie średnie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Marzec, 2010 23:08 Odpowiedz z cytatem

Wróciłem z Pyrkonu i zastałem zapchaną skrzynkę mailową  Very Happy  . Na konwent zabrałem ze sobą tylko kilka opowiadań, które miałem czas przeczytać dopiero podczas 9 godzinnej podróży powrotnej.

Mitternacht zniszczył mój umysł  Very Happy  . Przeczytanie tego czegoś zajęło mi chyba ponad godzinę (łącznie z dopisywaniem komentarzy i czytaniem co lepszych fragmentów koledze  Wink  ). Po prostu pierwszy raz w życiu znalazłem się wtedy w stanie niewysławialnym po przeczytaniu opowiadania  Smile  .

Dodam, że znajomy, który twierdził, że obejrzenie filmu Yattaman to najbardziej powalająca rzecz, jakiej doznał, też nie był w stanie nic powiedzieć po przeczytaniu Mitternachtu.

Doszedłem do siebie po 1/2 h terapii herbatą i zabawą pluszowym Cthuhu.

Kiedy ogłaszamy wyniki konkursu? Chcę wiedzieć ile mam czasu na przeczytanie zaległości Smile.
31.03.2010 to ostatni dzień napływania prac, tak?
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 30 Marzec, 2010 23:51 Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi i Mitternacht to ja mam te same odczucia i NIE UMIEM dotrwać do końca, co się wezmę, to od razu mnie odrzuca. Ale się w końcu zmoblilizuję, bo trzeba być wiarygodnym. Wink

A poczekaj aż przeczytasz "Wampirze wariacje"... To Ci dopiero siądzie na psychę.Razz

Wstępnie ustaliliśmy, że mamy czas z sędziowaniem do 11go kwietnia, także okres świąteczny wchodzi w rachubę. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 31 Marzec, 2010 17:46 Odpowiedz z cytatem

"Poznajcie Wampirzyce"

Technika ujdzie w tloku, natomiast interpunkcja i ortografia leza… Zdarzaja się literowki, bledy logiczne, powtorzenia. Sam styl pisarski jest bardzo infantylny.

Fabula typowo mlodziezowa z pseudo-filozoficznymi wstawkami… ale cos w tym jest. Opowiadanie nie jest na pewno faworytem, ale autor rodzi nadzieje, jeżeli popracuje nad swoim warsztatem.

Genialne porownanie do Pilipuka w jednym miejscu, natomiast opis wampirzego internetu i zespolow denerwowaly.

"Początek"

Technika, ortografia i interpunkcja niemal bez zarzutu.

Fabułę ciężko oceniać, bo jej brak. Nawet nie wiadomo, czy aby na pewno w Polsce to się dzieje Wink

Dodane po 2 godzinach 17 minutach:

"Strach"

Technika fatalna. Cale strony pisane "blacha" skutecznie zniechecaja do czytania. Poza tym interpunkcja pozostawia troche do zyczenia.

Fabula nawet znosna, choc nie najwyzszych lotow. Jest kilka ciekawych opisow, interesujacych pomyslow fabularnych, chociaz praca ponad przecietnosc sie nie wybija...

Dodane po 41 minutach:

"Zakopane"

Technika nieco kuleje, podobnie ortografia i interpunkcja. Duzy plus za przenoszenie wyra-zow, pomimo ze automatyczne Wink

Fabula genialna! Wampirow niewiele, ale za to pojechane „z grubej rury”. Watek kryminalny pierwsza klasa. Opowiadanie przeczytałem jednym tchem i za to naleza się brawa. Opowia-danie może wyladowac w pierwszej trojce, moim skromnym zdaniem Wink

Dodane po 11 minutach:

"Monolog wampira górskiego"

Technika źle, interpunkcja źle, dużo błędów stylistycznych.

Fabuły brak.
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 31 Marzec, 2010 18:39 Odpowiedz z cytatem

Aaaaa Smile))
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Rafał
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 31 Marzec, 2010 19:27 Odpowiedz z cytatem

Tez tak uwazam Wink A to wszystko przez Magde, ktora dzis rano wykrakala rowne 10 opowiadan na sam koniec Razz

Tymczasem jedziemy dalej z tym koksem, opowiadanie Karoliny Kraj:

Interpunkcja źle, ortografia leży. Stronę techniczną też możnaby poprawić, choć tutaj nie jest najgorzej.

Fabuła niespójna i infantylna. Wszystko jest zbyt wydumane, a początek dawal nadzieje na cos lepszego…

Dodane po 19 minutach:

Fear & Terror Inc.

Interpunkcja leży, technika leży, ortografia może być Wink

Fatalne wprowadzanie dialogow.

Fabula mi się podoba, troche traci s-f Very Happy Osobiście ciesze się ze wspomnienia mojego miasta, choc w niezbyt ciekawym kontekście Razz No i tytul – niby nic, ale jak jest dobry, to czytelnik od razu lepiej się nastraja Wink Ogolnie jest srednio z duzym plusem ze względu na moje osobiste upodobania gatunkowe.
____________

Rafał Natzke-Kruszyński

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
MiSS_P
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 79
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 01 Kwiecień, 2010 18:49 Odpowiedz z cytatem

Khem... Właśnie odebrałam pocztę od wczorajszego popołudnia i aż mi oczy wyszły na wierzch...  Shocked  

Tych opowiadań jest więcej niż 10... Ciekawa jestem czy po ich przeczytaniu zmienią mi się faworyci, których do tej pory zdążyłam sobie wybrać Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Mythai -> Kawiarenka Autorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 7 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.