Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Przekleństwa
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Maj, 2010 18:33 Odpowiedz z cytatem

Miałem ostatnio rozkminę że zabronienie przekleństw typu "kur*wa" i "ja pier*ole" jest bez sensu. Znaczy przekleństwa jak sama nazwa wskazuje kogoś przeklinają i według mnie zwrot "ty fajfusie" do kolegi jest gorsze niż "o kurw*a" do ciezkiego bosa w grze Very Happy I to jest tylko bezsensowny wymysł społeczeństwa, wkoncu to tylko słowo i nie ma zadnej siły, a my poddajemy się jak marionetki ustanowionym dla niewiadomo czego i po co i kiedy zasadom. Nawet z koleżanką rozmawiałem (ona z jakiegoś dzikiego kościoła pochodzi) że według nawet bibli powiedzenie "o ku*wa" nie jest grzechem jeżeli nie jest skierowane do kogoś.
Co sądzicie? Razz
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Maj, 2010 20:42 Odpowiedz z cytatem

O rany... nigdy nie myślałam o tym w ten sposób. Jaka rozkmina:D.
Wiesz, to, że jakieś słowo jest uznawane wulgarne lub nie, nie bierze się znikąd. Weźmy tą nieszczęsną kur***. To słowo wzięło z tego co wiem od kurtyzany, więc łatwo się domyślić, dlaczego nie jest to wyraz którego  używamy na salonach;)
Może i bezsensowny wymysł społeczeństwa, ale w końcu to nie jest jedyna rzecz, która się tak po prostu przyjęła. Tak samo jak przyjęło się to, że blondynki to idiotki:D.
A tak btw, to co to za  dziki kościół?Very Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Maj, 2010 21:30 Odpowiedz z cytatem

On się zwie... Kurde opowiadała mi kiedyś ale wypadła mi nazwa z głowy. No jest to ogólnie jakiś odłam katolicyzmu, z tym że oderwali się od normalnego kościoła (i słusznie bo ten to nie postępuje za fajnie) i jedyne co robią to spotykają się, rozmawiają, czytają biblię i postepują według niej. Postaram się dowiedzieć na jutro jak to się zwie Razz
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 18 Maj, 2010 22:27 Odpowiedz z cytatem

Wiesz, w normalnej rozmowie nikt Ci wulgaryzmów nie ocenzuruje, ale pomyśl jak be wyglądałoby na przykład orędzie do narodu, w którym prezydent zamiast przecinków używa kurwy.  Very Happy  

W sumie uważam, że w kilku tematach na forum (sesjach np) można zdjąć cenzurę, ale w działach do prowadzenia rozmów powinna być włączona. Ot, tak, żeby się dzieci neo irytowały jak im ktoś gwiazdek nawstawia zamiast przecinków.  Smile

Poza tym przekleństw nikt Ci nie zabrania używać. Są po prostu w pewnych sytuacjach niemile słyszane. Wink
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 19 Maj, 2010 16:59 Odpowiedz z cytatem

no właśnie zabrania Razz niby nie oficjalnie ale zawsze. taka np pani z biblioteki Cię wywala jak powiesz ku*wa gdy Ci książka upadnie Razz A co do forum, to jeżeli nie będą używane w charakterze przecinków, czy nie będą perfidnie do kogoś skierowane wydaje mi się że powinny być na porządku dziennym, wkoncu to tylko słowa Razz
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Szima
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 138
Chowaniec

30 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Maj, 2010 19:30 Odpowiedz z cytatem

Przekleństwa muszą mieć sens. Wtrącanie co chwila "ku.wa" jest tak samo bezsensowne jak "ten tego tam tego" czy inne "i rozumisz nie?", ale przy tym razi, gdyż jest to termin dosadny i pewne tematy tabu poruszający Wink "Ku...", "ch...", "p..." i inne takie to słowa mające swoje znaczenie, przy czym mają wydźwięk bardzo dosadny - o jednym i o drugim trzeba pamiętać. O ile statuty Kazimierza Wielkiego zawierały cały artykuł dotyczący tego, jak należy karać osobę, która uniesiona gnieweim nazwała kogoś ku.wim synem, a na późniejszych sejmach bywało, że oburzony wynikiem głosowania szlachcic wstawał i z obnażoną szablą darł się "Który to z ku.wy syn ważył się przy tym kreskę postawić?!", to teraz maniery nasze są nieco inne i tego rodzaju sformułowania kojarzą się raczej z klasą robotniczą czy stanem chłopskim niźli z inteligencją czy arystokracją. A jeśli już się jakiejś damulce czy dżentelmenowi zdarzy użycie takiego "brzydkiego słowa", to pamięta ona/on o znaczeniu. Bo jaki jest sens w zachwyconym "O ku..." na widok dajmy na to pięknej katedry? Very Happy Wiadomo, że różne się wyrażenia w pewnych sytuacjach wyrwą, zawsze to lepsze niż "wzywanie Pana Boga swego nadaremnie". Ale nie zawsze i nie przy każdym wypada.
____________

Chan Krum pijał wino z czerepu nieprzyjaciela - zupełnie jak królowie Longobardów w Italii. Car Kałojan tego już nie robił, ale był srogi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Maj, 2010 20:19 Odpowiedz z cytatem

Mnie tam jakoś przekleństwa rażą w uszy. Niby tylko słowa, a jednak...Very Happy Ja sama staram się nie przeklinać, ale starać się a robić to nie zawsze to samo niestety.
A tak wgl, to już najgorsze co istnieje to laska która rzuca mięchem na prawo i lewo. Confused zrywa mnie jak słyszę kiedy jadące obok mnie tapeciary klną jak szewce. Jakoś tak strasznie mi się to wszystko gryzie.
No chyba, że jest to dziewczyna w desantach i w moro... Very Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 20 Maj, 2010 20:27 Odpowiedz z cytatem

Nie lubię wulgaryzmów. Nikomu nie dodają wdzięku ani klasy, nie da się ukryć. Niestety trudno przed nimi uciec, bo choć teoretycznie może to kosztować 1500 złotych (słowo, tyle wynosi grzywna), to praktycznie można bezkarnie "rzucać mięsem" ile sie chce i gdzie się chce.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Maj, 2010 19:33 Odpowiedz z cytatem

no ja też Laridae jak słyszę takie "lachoniary" siedzące i gadające jaki to ten kur*a chłopak jest wykur*ście przystojny to się żygać chce Razz
ale ogólnie według mnie wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba znac umiar, także dla mnie przekleństwa ok, rozładowujesz emocje i mi tam obojętne, bo samemu zdarza się często używać ale nie w charakterze przecinków itp
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Maj, 2010 19:47 Odpowiedz z cytatem

Szczerze, to w życiu nie słyszałam, żebyś przeklinałWink
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Maj, 2010 21:20 Odpowiedz z cytatem

hehe Razz każdemu się zdaża, mi ostatnio nawet często bo jakiś nerwowy jestem Razz ale rzucającego mięchem mnie na szczęscie jeszcze nikt nie uświadczył Heh
a ja Ciebie też nie słyszałem nigdy Very Happy a podobno te staranie Ci nie wychodzi... ? Very Happy
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Maj, 2010 17:29 Odpowiedz z cytatem

Ja również staram się nie przeklinać, a pewnych słów nie używam w ogóle. To chyba kwestia tego, co się wyniosło z domu. U mnie się nie przeklinało, a dzieci - niestety - najczęściej powtarzają to, co usłyszą od rodziców.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Maj, 2010 18:29 Odpowiedz z cytatem

W życiu nie słyszałm, żeby mój tata albo moja mama powiedziała słowo gorsze niż cholera, a niestety mi się zdarzałoWink
Darth, zazwyczaj spotykaliśmy się w towarzystwie ludzi z ZHR i jakos tak zwykle nie wypadało i nawet nie czułam potrzeby;) Ale tak w sumie jak teraz se o tym pomyślałam, to mi sie ostatnio zdarza przeklinać chyba tylko na boisku. A to na serio trudno jest powstrzymać więc średnio mi wychodzi:D Przyjdź kiedyś na trening, to nie jedną ciekawą rzecz usłyszysz:D
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Maj, 2010 20:22 Odpowiedz z cytatem

to akurat normalne Razz u nas na koszu też lecą takie wiązanki że aż pan porfesor prowadzący się nowych uczy Razz

a kiedy gracie? Razz może wpadne pokibicuje i poszerze zasób słownictwa Very Happy
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Maj, 2010 19:45 Odpowiedz z cytatem

Poniedziałki 19:30 w LO4 i piątki o 16:30 na miejskiej:D Wpadaj, tylko lepiej w pt, bo w poniedziałki kijowo jest.
Poza tym Twoje dziki pewnie o tej porze nie kursują, więc nie wiem czym byś do lasu wróciłVery Happy
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
DarthVanat
Niszczyciel Światów


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1779
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 23 Maj, 2010 20:37 Odpowiedz z cytatem

heh Razz ostanio nawet mniej tych dzików kursuje... Razz
w poniedziałki no nie mam powrotu do domu a w pt sam mam trening... -.-
ale jak sie kiedys okaże że ni ma go to z chęcią do was wpadnę Razz

ale schodzimy z tematu jeszcze nas zbanują Very Happy

-Darkpotato
Twisted Evil
____________

Wyspa i Królik - MG

Ofiara - Keith

Konwój - Zeke

Seasons change, tastes change... but people? People never change, and you delude yourself believing otherwise...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Maj, 2010 11:02 Odpowiedz z cytatem

Osobiście przepadam za wulgaryzmami, bo w niektórych sytuacjach działają jak wzmocnienie wypowiedzi i nadają jej odpowiedni akcent. Są naturalnem wyrazem ekspresji xD Jednakże, nie przepadam za osobami, które używają k*rwa jako przecinek czy nie potrafią pohamować języka w sytuacjach wymagających ogłady.

No i - postuluje za zniesieniem cenzury w " Wędrówkach po Mythai"!   Wink
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Maj, 2010 11:34 Odpowiedz z cytatem

Niestety nie moge wyłączyć cenzury tylko dla jednego określonego forum.
Niemniej przyjrzałem się temu co kiedyś tam powpisywałem i stwierdziłem, że można ździebko wolności wam oddać. Można zatem odtąd pieprzyć farmazony i dawać... no, nieważne, coś tam więcej można niż można było, ale nie za dużo Smile))


Oczywiście nie w charakterze przecinków - tylko gdy tego będą wymagały względy typu role-playing... Regulamin forum się nie zmienił Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Maj, 2010 11:52 Odpowiedz z cytatem

Dzięki <33

Uroczyście obiecuję, że moje postacie będą kulturalne i wulgaryzmów używać będą jedynie w sytuacjach ekstremalnych!
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 30 Maj, 2010 21:03 Odpowiedz z cytatem

cheers3 Pamparam.
Udało się.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.