Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
co z tym światem będzie.
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 09 Grudzień, 2010 21:07 Odpowiedz z cytatem

I zebrało mi się na filozofowanie.
No więc tak. Ostatnimi czasy, w prasie, radiu, telewizji trąbi się o tych wszystkich porozumieniach między państwami, o jakichś umowach, organizacjach, porozumieniach, i Bóg raczy jeszcze wiedzieć o czym. Ktoś do kogoś przyjeżdża, coś obiecuje, o coś prosi, coś ustala. Zastanawiam się, czy rzeczywiście świat w końcu zamierza się ucywilizować. Czy rzeczywiście to koniec wszystkich wielkich wojen, dążących do zmiany granic i porządku świata. W zasadzie to nie potrafię sobie nawet wyobrazić, że nagle wybucha jakiś kolejny ogólnoświatowy konflikt; zawsze kiedy myślę o przyszłości wyobrażam sobie -może niekoniecznie doskonały- ale spokojny świat. A z kolei, gdyby spojrzeć na taką ogólną historię, to przecież widać, że to jedna, nieustająca walka o władzę, wpływy, zasoby. I w zasadzie nie widzę powodu, dla którego to wszystko miałoby tak nagle ustać. A co Wy o tym sądzicie?
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 09 Grudzień, 2010 21:47 Odpowiedz z cytatem

Widzisz, cokolwiek o tym mówią wegetarianie, ludzie to drapieżnicy, tylko bardziej uniwersalni. A drapieżnicy walczą. Nie sądzę, by mogło to ustać, gdyż zmusza nas do tego nasze własne tyłomózgowie, odziedziczone po zwierzęcych przodkach.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 09 Grudzień, 2010 22:05 Odpowiedz z cytatem

He he Smile
Dobre!
Tzn temat dobry.

Ja nie wiem czy oglądaliście Apocalypto Gibsona. Taki obrzydliwie realistyczny film o obrzydliwie okrutnej cywilizacji. Nie przepadam za nim, ale uważam że jest w nim pewna mądrość, której niektórzy moi znajomi (też nie przepadający za filmem) jej tam nie widzą.

Osobista opinia: zgodzę się z Evivą, że pod płaszczykiem cywilizacji jesteśmy drapieżni. Tacy sami jak ci, którzy umożliwili 2 wojnę światową. Jak ci w Apocalypto. Jak ci, co wymordowali te okrutne cywilizacje indiańskie i przez to dowiedli, że są jeszcze okrutniejsi a w każdym razie nie lepsi.

To złudzenie dążenia do pokoju o którym piszesz, Laridae, to wcale nie ludzka natura. To odruch strachu. Po 2 wojnie światowej. Po innych okropieństwach. Możliwy dzięki edukacji/komunikacji, też tej medialnej.

Jednym z tych okropieństw są np. bomby nuklearne. To tacy strażnicy pokoju. Jesteśmy tak okrutni i mamy takie możliwości zabijania, że sami się siebie coraz bardziej boimy i to jako tako trzyma większość z nas w ryzach. Przynajmniej tych, którzy mają coś do stracenia, a to m.in. są ludzie u władzy (z wyjątkami).

Ja nie mówię, że skłonności do przemocy są we wszystkich, ale do wojny wcale nie trzeba, żeby całe społeczeństwo do niej dążyło. Co więcej, nie trzeba mieć nawet skłonności do przemocy, żeby przemoc się pojawiła. Można jej uniknąć tylko dzięki mądrości, a to taki materiał z którym dosyć krucho.

Czy można długo żyć wbrew naturze? Albo czy można ją ostatecznie nagiąć? Chyba nie tak łatwo. Chyba jeszcze trochę nas czeka.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 10 Grudzień, 2010 10:10 Odpowiedz z cytatem

Fajny temat Smile Na czymś podobnym opierałem ostatnie opowiadanie, które zamieściłem na Mythai Smile

Na pewno każdy z obecnych (a przynajmniej większość) widział film Matrix. W pierwszej części pada z ust agenta Smitha opinia, że gatunek ludzki to już nie zwierzęta, ale wirus. Jestem w stanie się z taką opinią zgodzić.

Dlaczego? Z ekologicznego punktu widzenia zwierzęta mają naturalną zdolność do umiarkowanego wykorzystania swojej niszy i utrzymywania populacji na stałym poziomie. To znaczy, że liczebność producentów i konsumentów wzajemnie się kontroluje i nie dopuszcza do braku któregokolwiek z poziomów troficznych.

W przypadku ludzi jest inaczej: mnożymy się na potęgę i potrafimy bez problemu zużyć każdy z zasobów Ziemi do cna. Dlatego ekologiczny opis gatunku ludzkiego bardziej zbliżony jest do ekspansywnego wirusa, który przecież zachowuje się w podobny sposób.

"Zachowując" się w ten sposób nie mamy szans na utrzymanie tego świata w pokoju, zawsze będziemy walczyć  - jeśli nie ze sobą wzajemnie to z naszą naturą. Moim zdaniem pokoju na świecie nie będzie, chyba, że w bardzo odległej przyszłości.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Grudzień, 2010 19:17 Odpowiedz z cytatem

Haloo, taki fajny temat był i mu się chyba zmarło... Sad
Nikt już nic nie powie? Sad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Grudzień, 2010 20:01 Odpowiedz z cytatem

Tematu nie zauważyłam wcześniej.
No cóż, mam mieszane uczucia. Wiem, że nadejdzie straszna wojna. Wiem to, czuję. Przecież Ci wielcy "władcy" nic innego nie umieją robić oprócz niszczenia. Tworzą tylko po to by niszczyć. Zamiast poświęcić kosmiczne fundusze na głodujących, na wynalezienie lekarstwa na marskość wątroby (a da się to zrobić, mają już nad czym pracować, potrzeba tylko motywacji i pieniędzy) to idą one na wojsko...armię...broń. Jednak mam wielką nadzieje, że nie dojdzie do tego za mojego życia. Przecież współczesny świat ma tyle w sobie piękna! Wierzę, że ten wiek jest przełomowy w intelekcie ludzkim! Przedtem tylko pewne nurty były akceptowane, one nadawały "trend", sposób myślenia. Teraz natomiast mamy wybór! Ogromna ilość twórców różnych dzieł (niekoniecznie literackich) podaje nam na tacy swoje oferty. Nikt nas nie zmusza do słuchania rapu. Nikt nie zmusza do czytania książek historycznych. To nasz wybór. Dlatego widzę świetlaną przyszłość dla zwykłych ludzi, którzy nie są zarażeni chciwością i władzą. Bo czegóż więcej nam potrzeba?
Wystarczy spojrzeć na pokryte śniegiem drzewa. Dla mnie to jest piękne. Inny człowiek może zachwycić się lodowymi soplami zwisającymi groźnie z góry hotelu. Każdy może coś dla siebie znaleźć.
Podsumowując: zniszczenie tego pięknego otaczającego nas świata nadejdzie prędzej czy później.
Drapieżnicy? To prawda. Jednak nawet drapieżnik musi mieć jakiś szacunek do życia.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Grudzień, 2010 20:15 Odpowiedz z cytatem

Piszem teraz książkę o świecie po globalnej katastrofie ekologicznej.  To nadejdzie, bo musi, przy takiej rabunkowej gospodarce...
ednak nie myślę martwic się na zapas tym, co kiedyś tam będzie, bo bym wreszcie zwariowała, a po co wam wariatka na forum?
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 18 Grudzień, 2010 20:39 Odpowiedz z cytatem

Po to, by dobrze się bawić  Heh
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 0:25 Odpowiedz z cytatem

Drapieżnik ma szacunek do życia z natury - to w końcu ona go żywi. Człowiek jest pozbawiony tej natury. Dlatego między innymi człowieka nie zalicza się do zwierząt.
Przykre jest to, że człowiek ma wybór. Został nam dany umysł zdolny do naprawdę wielkich rzeczy, a my wykorzystujemy go w taki sposób. Nie doceniamy danego nam świata, nie widzimy jaka odpowiedzialność leży w naszych rękach.
A z drugiej strony - to przecież bardzo generalna i uogólniona opinia. Człowiek jest istotą stadną, ale każde stado składa się z jednostek. Gdyby każda jednostka miała siłę i odwagę działać lokalnie, to całe stado zdziałałoby cuda globalnie Smile

Ale mi się zebrało na morały Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 10:34 Odpowiedz z cytatem

Mitris napisał:
Po to, by dobrze się bawić  Heh


No tak, wyobrażanie sobie apokalipsy, armaggeddonu, doliny Jozafata i tym podobnych przyjemności to niebywała frajda. Że tez sama na to nie wpadłam  Laughing

Dodane po 1 minutach:

protzner napisał:
Drapieżnik ma szacunek do życia z natury - to w końcu ona go żywi. Człowiek jest pozbawiony tej natury. Dlatego między innymi człowieka nie zalicza się do zwierząt.
Przykre jest to, że człowiek ma wybór. Został nam dany umysł zdolny do naprawdę wielkich rzeczy, a my wykorzystujemy go w taki sposób. Nie doceniamy danego nam świata, nie widzimy jaka odpowiedzialność leży w naszych rękach.
A z drugiej strony - to przecież bardzo generalna i uogólniona opinia. Człowiek jest istotą stadną, ale każde stado składa się z jednostek. Gdyby każda jednostka miała siłę i odwagę działać lokalnie, to całe stado zdziałałoby cuda globalnie Smile

Ale mi się zebrało na morały Very Happy


Kazdy tak czasem ma. Potem Ci przejdzie. Choć, z drugiej strony, masz rację. Człowiek jest jedynym na tej planecie wyższym organizmem pasożytniczym, który nic nie daje naturze, za to nie dość, że bierze, to jeszcze niszczy po drodze.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Bio
Notoryczny Myśliciel


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 982
Chowaniec

59 Miedziaków
4 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 10:41 Odpowiedz z cytatem

Skoro natura to system, w którym każde zwierze jest dostosowane do innych, każda bakteria wszystko pasuje w jedną formę, pytam się, jak pozwoliła wyewoluować czemuś co jej nic nie daje?
(Może traktuję ją zbyt osobowo)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 10:45 Odpowiedz z cytatem

Bio napisał:
Skoro natura to system, w którym każde zwierze jest dostosowane do innych, każda bakteria wszystko pasuje w jedną formę, pytam się, jak pozwoliła wyewoluować czemuś co jej nic nie daje?
(Może traktuję ją zbyt osobowo)


Zadałeś bardzo konkretne pytanie. Niestety natura jest głupia jak but i po prostu nie przewidziała takiego obrotu spraw.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 12:15 Odpowiedz z cytatem

Nie nie nie! Natura nie może być uosabiana, to jest mechanizm a nie osoba Razz
Słyszeliście kiedyś o "Demonie Darwina"? To właśnie jest rasa ludzka, ewolucyjny ideał. Tylko że (jak obserwujemy w większości tworów sf w tym temacie), ideały są niebezpieczne. Zawsze kreacja takiej istoty idealnej była dla człowieka intrygująca ale jakoś nigdy nikt nie zauważył, że ludzie są już na swój sposób idealni.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 15:42 Odpowiedz z cytatem

W jakiż to sposób my jesteśmy idealni?
Gdybyśmy byli idealni to żaden osobnik z naszego gatunku nie byłby zdolny do zgwałcenia dziecka.
Ponadto zapominamy w tej całej dyskusji o jednym bardzo ważnym elemencie: Bóg.
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 22:07 Odpowiedz z cytatem

Świadomie nie używam argumentu "Bóg", bo nie wiem, kto tu jest wierzący i jak wierzący, boc jeden religijny drugiemu nie równy. Nie chcę obrazić czyichś uczuć i nie chce by obrażano moje, dlatego w tego typu dyskusjach używam wyłącznie argumentów naukowych, sprawdzalnych i możliwych do udowodnienia z matematyczną precyzją. Co prawda istnienie Boga również można udowodnić matematycznie, ale to temat na inną dyskusję, nie w tym topiku.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 19 Grudzień, 2010 22:55 Odpowiedz z cytatem

Zostawmy bogów w dowolnej ilości na inną okazję, co? Smile
Człowiek jest idealny ewolucyjnie. Jako jedyny gatunek jest w stanie dominować w każdych warunkach jakie dotąd było mu dane poznać. Nie ma konkurencji, co dopiero wrogów naturalnych (o ile pomijamy samych ludzi). Mało tego, ma na tyle rozwinięty mózg, że był w stanie opanować materię i wymyślić boga.
Tak, na tle innych gatunków jesteśmy potwornym ideałem. Słowo klucz: potwór Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Grudzień, 2010 20:44 Odpowiedz z cytatem

E tam. Az tak zle nie jest. Nie wszyscy jestesmy potworami. Jedynie wieksza wiekszosc.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 20 Grudzień, 2010 22:43 Odpowiedz z cytatem

Niestety, mówi?c o populacji trudno unika? uogólnie? Smile

Dodane po 2 minutach:

Niestety, mowiac o popluacji trudno unikac uogolnien (czuje sie jakbym rozmawial na gg bez polskich znakow Razz)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Laridae
Dowódca Oddziału
Skrzydło Burzy


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2049
Postać   Chowaniec

1179 Miedziaków
128 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 28 Grudzień, 2010 23:37 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ponadto zapominamy w tej całej dyskusji o jednym bardzo ważnym elemencie: Bóg.

jak najbardziej się z Tobą zgadzam, ale skoro zostawiamy ten wątek, to nie powiem nic więcej w tym kierunku.

Piszecie, że człowiek jest na swój sposób idealny, ale. Ja zwróciłabym uwagę na pewną sprawę: ludzie są jedynym znanym mi gatunkiem który z własnego wyboru wymiera (chyba, że nie słyszałam o jakichś unikatowych stworzeniach, którym z tego samego względu groziłoby to samo). Rodzi się coraz mniej dzieci, społeczeństwo się starzeje. (Tu jeszcze można by wspomnieć o innym paradoksie: do czego tak na prawdę potrzebna jest medycyna? Bo z tego co widać, to zamiast służyć ochronie zdrowia i życia przyczynia się do spadku liczebności naszej populacji). Nie wiadomo kiedy pojawiły się u nas jakieś dziwne tendencje autodestrukcyjne.

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana co do tego, że to człowiek spowoduje koniec świata jakiego znamy. Sam, popychany chorymi ambicjami, pychą i rządzą władzy zrzuci na siebie nieszczęście. A potem od początku będzie musiał odbudować to co zniszczył. I tak w kółko.
____________

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Konwój- Sharon

Wyspa- Ajra

Królik- Niamh

Cienie pod suchym słońcem- Kriia

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mavli
Wojownik


   Posty: 644
Chowaniec

100 Miedziaków
5 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 29 Grudzień, 2010 17:20 Odpowiedz z cytatem

Musieliście zacząć taki temat..?  Razz   jak dużo myślę o tym jak człowiek sam dąży do swego upadku, to dostaję doła  Confused  
Ten kto dał (jeśli taki ktoś istnieje) rozum człowiekowi, popełnił poważny błąd, pewne jest to, że źle wykorzystujemy ten rozum i w końcu na pewno doprowadzimy do zagłady naszego świata.

Mitris napisał:
W jakiż to sposób my jesteśmy idealni?
Gdybyśmy byli idealni to żaden osobnik z naszego gatunku nie byłby zdolny do zgwałcenia dziecka.

Idealni myślę, że nie jesteśmy, ale co do pedofilstwa, tu już się kłania choroba psychiczna, w każdym razie coś z takim człowiekiem jest nie tak.
To chyba jest już zupełnie inny temat bo niemożna porównywać zdrowego człowieka do chorego psychicznie.
____________

Obudziłem się z ziewnięciem. Jest świt, a nadal żyję.


Wszyscy ludzie to imitacje małp,
wszyscy bogowie to imitacje ludzi.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.