Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Jakie macie komputery?
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Marzec, 2011 13:09 Odpowiedz z cytatem

Poza tym, że za słabe i zbyt awaryjne? Smile

Przy okazji dowiem się, na czym śmigacie po necie.

Ja mam intel core x4, 4GB ramu i dysk twardy 500GB. Strasznie się starałem, żeby spełniał jeden warunek: był jak najcichszy. Niestety właśnie odkrylem, że mi się ten dysk przegrzewa, przez co w ostatnich dniach byłem aktywnie wyłączony z życia forum... Trzeba bowiem było zainstalować na nowo system. Myślałem nawet, że mi się całkiem dysk popsuł, ale może jeszcze trochę pociągnie. Znacie jakieś sposoby na chłodzenie dysku?

Przy okazji mogę dodać, że instalacja Visty to pikuś w porównaniu z instalowaniem uaktualnień do Visty. To drugie trwa mniej więcej 5x dłużej niż instalacja samego systemu -.-
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Marzec, 2011 15:48 Odpowiedz z cytatem

Zapewnij jak najlepszą wentylacje kompa. Może pomóc zdjęcie bocznej/bocznych osłon. Można też dokupić wentylator na dysk twardy. Możesz też ograniczyć korzystanie z pamieci wirtualnej która powoduje ciągłą prace dysku.

Ja mam laptop toshiba satellite 1Ghz, 256 RAM, Geforce 2 go 16MB RAM, 20gb dysk twardy. Do neta, filmów(avi) i starszych gier jest idealny.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Marzec, 2011 18:28 Odpowiedz z cytatem

Obecnie głównie korzystam z laptopa, niedawno zakupionego. Lenovo Ideapad Y560: Intel core i5 460M(2,53Ghz , 2/4, 3mb cache), ATI Mobility Radeon HD 5730 1GB, 4GB RAM DDR3,  dysk 750GB  5400rpm, Win7(64bit), ekran 15,6 z rozdzielczością 1366 x 768 z matrycą WXGA HD z podświetleniem LED. Poza tym do sciągania i słuchania muzyki korzystam z 2 komputerów stacjonarnych Intel 4.....

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Marzec, 2011 19:15 Odpowiedz z cytatem

Ja mam składak, który podarował mi przyjaciel z Anglii. Sam go złożył, no i działa, jak widać. A w pracy mamy DELLe - taki cholerny badziew, ze nie macie pojęcia, ale do roboty takiej jak moja wystarczy.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 09 Marzec, 2011 22:24 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Możesz też ograniczyć korzystanie z pamieci wirtualnej


o, o, dobre, a jak to zrobić? Razz

Wiatraczek na hdd trochę głośna sprawa, nie cierpię wiatraczków, tym bardziej że już są ze 3, ale obudowę mam rozkręconą.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Marzec, 2011 0:27 Odpowiedz z cytatem

Hmm...

Po tragicznej śmierci mojego Vaio, zakupiłem takie małe śmieszne coś: Asus eee pc 1215n. Zastanawiam się, czym (poza niewiele większym ekranem) różni się to od telefonu.
W zasadzie nadaje się tylko do tworzenia czytelnych notatek i przeglądania poczty, ale to w zasadzie jego przewidziane zastosowanie. No i mogę spokojnie układać pasjansa, gdy osoby z zeszytami muszą udawać, że słuchają psora...  Smile  

W środku ma: Intel Atom D525 1.80 i 1.80 GHz; 2GB Ram; Dysk 320 GB  i podobno 2 karty graficzne: jedną gorszą i drugą lepszą, co ma czynić ten komputer zdatnym do obsługi nie tylko pasjansa, ale też Painta...  Cool
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Marzec, 2011 9:57 Odpowiedz z cytatem

A ja mam mojego wiernego laptopa, który przeżył ze mną wszystko łącznie z zanurzeniem w bagnie. Co ma w środku, to mnie szczerze nie obchodzi, ważne że Fallout 3 pociągnie Razz

Ale za to opanowałem do perfekcji chłodzenie (bieganie z laptopem w sierpniu po lesie wymusza takie techniki Razz). White, przede wszystkim zadbaj o czystość radiatorów i wentylatorów. Regularne przedmuchiwanie sprężonym powietrzem czy nawet odkurzaczem naprawdę pomaga Smile W przeciwieństwie do dokupowania dodatkowych wentylatorków i takich tam - nie da się wentylować bardziej niż pozwala na to przestrzeń wentylowana. Fizyki nie obejdziesz dobrym sprzętem Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Marzec, 2011 20:27 Odpowiedz z cytatem

Coś Wam opiszę; przeżyłam prawdziwe chwile grozy. Wchodzę wczoraj do pracowni kardiologicznej, a tam nie ma komputera, tylko jest nowy! Przywieźli go informatycy z jednostki centralnej.
Problem w tym, że w starym miałam bazę danych, badania i statystykę  z trzech lat! Podobno fachowcy stwierdzili, że w komputerze nic nie ma, więc można dokonać wymiany bez transferu plików. Jasne, w ogólnodostępnym koncie nic nie było. Wyszłam z nerw i zrobiłam piekło na całą przychodnię, bo co to w końcu, kurza twarz, za informatycy, którzy ignorują fakt, że w komputerze są konta trzech użytkowników, w tym dwa - moje i doktora - chronione hasłem!
Szczęśliwie nie zdążyli złomować twardego dysku, więc po wydzwonieniu ich i awanturze przez telefon przyjechali i zrobili, co trzeba. Ale ile nerwów straciłam, to moje.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tomson
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 61
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Marzec, 2011 21:45 Odpowiedz z cytatem

Whitefire:
Tutaj masz jak zmienić pamięć wirtualną:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Change-the-size-of-virtual-memory
(Oczywiście nie wiem jakie ustawienia tam masz, może już masz ustawioną minimalną wartość) Gwoli wyjaśnienia pamięć wirtualna jest jakby rozszerzeniem pamięci RAM, i im większa wartość jest ustawiona tym więcej masz pamięci kosztem ciągłej i intensywnej pracy dysku. Ale przy twoich 4GB RAMu - jeśli nie korzystasz z jakiś zaawansowanych programów do edycji audio, video albo jeśli nie korzystasz z programów do grafiki 3D pewnie nie odczujesz różnicy z włączoną maksymalną wartością czy bez.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Marzec, 2011 22:02 Odpowiedz z cytatem

@protzner "czy nawet odkurzaczem naprawdę pomaga"

Rura odkurzacza ulega naelektryzowaniu pod wpływem tarcia powietrza przez nią przepływającego. Iskra jaka może przeskoczyć między czułym podzespołem komputerowym, a oną rurą może kosztować tyle co ony nowy podzespół.
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 12 Marzec, 2011 13:30 Odpowiedz z cytatem

Ehem... To się robi przy wyłączonym sprzęcie... Poza tym indukcja rury od odkurzacza zaszłaBY w wystarczającym stopniu gdybyś ciągnął nią piasek a nie kurz z wentylatora. Zgodnie z twoją teorią sama praca wentylatorów powodowałaby uszkodzenia komputera.

No ale to nie miejsce na takie dywagacje, ja tylko proponowałem opcję Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 13 Marzec, 2011 0:35 Odpowiedz z cytatem

No widzem, widzem, że moje (przyszłe) wykształcenie się gdzieś przyda Wink. Nikt chyba taki głupi nie jest, by odkurzać laptopa pod napięciem. Ja ściągnąłem sobie do domu nową klawę- tamta poleciała na śmietnik. I rada dla Was- jeśli posypie się Wam klawiatura w laptopie to zazwyczaj nie trzeba kupować nowej- moja była już wymordowana, więc należał jej się spoczynek. Rozwiązanie? Jeśli ścieżki na płytce (pod gumkami) się wyrobiły, wyłamały- należy zaopatrzyć się w klej przewodzący (lepsze wyjście) lub grafit (gorsze wyjście). W przypadku grafitu wystarczy przesunąć nim parę razy po wytartej ścieżce, by znów wrócić ją do życia. Ale niestety proceder ten trza powtarzać co tydzień. W przypadku kleju nakładamy cienką warstwę na uszkodzoną ścieżkę i możemy się cieszyć klawiaturą tak długo, jak Bogowie pozwolą.
To tak gwoli klawiatury, może komuś się przyda w przyszłości Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Marzec, 2011 10:08 Odpowiedz z cytatem

Innym fajnym rozwiązaniem jest klawiaturka na USB, której się używa zamiast tej wbudowanej w lapie. Ograniczamy zużycie a takie cacuszko kosztuje grosze Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 14 Marzec, 2011 16:41 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Innym fajnym rozwiązaniem jest klawiaturka na USB, której się używa zamiast tej wbudowanej w lapie. Ograniczamy zużycie a takie cacuszko kosztuje grosze


Oczywiście jeśli lubimy pakować do torby laptopa, myszkę, zasilacz i do tego dopychać klawiaturę... Jak dla mnie wtedy laptop traci swoją cudowną zaletę jaką jest mobilność. Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 15 Marzec, 2011 13:54 Odpowiedz z cytatem

Oj tam zaraz traci, ja spokojnie mieszczę klawiaturę z całą resztą w jednej torbie. Co kto lubi:)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Emhyrus
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 164
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 15 Marzec, 2011 14:51 Odpowiedz z cytatem

Nie chcę być niegrzeczny, ale drukarkę też bierzesz zawsze ze sobą? Swoją drogą to przypomniały mi się takie malutkie drukarki do GBC... To były czasy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
protzner
Wędrowiec
Mistrz Pióra


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 380
Postać   Chowaniec

1093 Miedziaków
7 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 16 Marzec, 2011 14:04 Odpowiedz z cytatem

Hm, dla mnie co innego brać ze sobą cały dom, a dbać o długowieczność komputera przy minimalnym wysiłku. No ale jak mówię, co kto lubi Smile

A mi się takie malutkie drukarki źle kojarzą. Wizje obfitują w tony papierkowej roboty i niepotrzebnych druczków. Zgroza Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wulfgard
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 460
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 17 Marzec, 2011 19:37 Odpowiedz z cytatem

Klawiaturę i myszkę nosiłem w plecaku jak byłem w liceum i graliśmy po lanie w starcrafta  Razz  Sprzęt własny trzeba było mieć żeby dobrze grać. Jednak teraz do laptopa, zasilacza, myszki dodatkowo nie chciałoby mi się nosić klawiatury Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Robert Gierasimiuk
Wędrowiec
Tragiczny Romantyk


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 425
Postać   Chowaniec

201 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Marzec, 2011 20:53 Odpowiedz z cytatem

A ja nie mam komputera i piszę do was na maszynie.

Ktoś wspominał o rozkręcaniu obudowy w celu zwiększenia wydajności chłodzenia?
Laughing  To jakiś żart chyba...
____________

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga:

http://lacroix1112.bloog.pl/

Bezwstydnie wpisujcie się do księgi gości i komentujcie.
Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mruvkiew
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 275
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 21 Marzec, 2011 23:39 Odpowiedz z cytatem

Rozkręcony komputer się fajnie kurzy.

Mój stary komputer stał otwarty ze względu na fakt, że dysk twardy czasami się odłączał i trzeba było... hmmm... "kręcić kablem", żeby rzeczony dysk ruszyć. Teraz ten komputer jest 600 kilometrów ode mnie i moja mama się z nim męczy (ha!).

Teraz mam lapka i się cieszę.
____________

Dołącz do Ciemnej Strony. Mamy ciastka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.