Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Pogadajmy o miłości.
Idź do strony   1, 2, 3  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
loczo-l-11
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 25
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 16 Kwiecień, 2007 17:38 Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze warto rozmawiac z rodzicami kolegami itp o takich sprawach i mowie to z reka na sercu
____________

jestem git

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 31 Lipiec, 2007 17:24 Odpowiedz z cytatem

a ja Ci powiem, że wiek nie gra nigdy roli... najważniejsze jest uczucie... jeżeli dorośli moga być ze sobą, mając różnicę wieku 12 lat i oni to przeżyją jak najlepiej... to związek w tak młodym wieku może przetrwac nawet kataklizmy....jeżeli jest to TA miłość...Smile
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Sierpień, 2007 0:17 Odpowiedz z cytatem

Może <mysli>. Dziwnie optymistyczne stwierdzenie jak na Ciebie, Mitris Wink (czyżby działanie życzeń urodzinowych? Very Happy). Dla mnie jednak brzmi to raczej naiwnie.   Neutral
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Sierpień, 2007 8:02 Odpowiedz z cytatem

JAk możesz tak mówić Lidia?
Spotkałam się osobiscie z nieudanymi związkami w rodzince mej dużej, ale także spotkałam z trzy piękne związki , której dalewj istnieją...a jeden zapoczątkował się w wieku 16 lat;P   Heh
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Karion
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2554
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Sierpień, 2007 11:34 Odpowiedz z cytatem

Dobry wiek. Ale po co dwa tematy o gołąbkach?
____________

"Żyjąc być użytecznym dla innych, inaczej bowiem nie żyć" - Ignacy Domeyko

Życie to nic innego, jak ciągłe umieranie - Ja

Czy człowiek, który nie jest potrzebny już nikomu, nikomu na całym świecie, które nie ma żadnego celu w życiu nadal jest człowiekiem?

Oddajcie cześć wielkiemu przedwiecznemu!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Domius
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 7388
Postać   Chowaniec

85 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Sierpień, 2007 11:40 Odpowiedz z cytatem

To dwa różne tematy. Ten jest poważniejszy i starszy.
____________

Życie to ciągle umieranie - Karion
A jazda samochodem to ciągłe wysiadanie - Domius

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
Karion
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2554
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Sierpień, 2007 11:43 Odpowiedz z cytatem

I mniej rozbudowany.
____________

"Żyjąc być użytecznym dla innych, inaczej bowiem nie żyć" - Ignacy Domeyko

Życie to nic innego, jak ciągłe umieranie - Ja

Czy człowiek, który nie jest potrzebny już nikomu, nikomu na całym świecie, które nie ma żadnego celu w życiu nadal jest człowiekiem?

Oddajcie cześć wielkiemu przedwiecznemu!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lealee
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 913
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 01 Sierpień, 2007 11:44 Odpowiedz z cytatem

To jest temat który swoją treścią i dylematem przypomina: kącik porad sercowych z jakże...<wycięte..cenzura i niechęć do urażania uczuć osób postronnych autorki daje sie we znaki> bravo czy bravo girl czy dziewczyna czy twist czy inny schmeltz.

Każdy zna chyba szczęsliwych ludzi żyjących ze sobą od 20kilkulat...
____________

"Croup&Vandemar" spółka z o.o.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 01 Maj, 2008 22:57 Odpowiedz z cytatem

Nie miałem nigdy nikogo takiego jak Sheila, ale dobry związek, długotrwały i choć niepewny to obiecujący rozpłynął się w jednej chwili dla mnie. Nie było czegoś takiego jak "będziesz moją dziewczyną" czy inne hasło, my zwyczajnie zainteresowaliśmy się serialem "The X Files" a że wtedy leciał późno jak dla nas (21 godzina, matka w domu pazury obgryzała, a ja u niej sobie serial oglądam, a to było jakoś, że leciały dwa pod rząd). No i po kilkunastu odcinkach zwyczajnie przeszliśmy do czynności typowych dla zauroczonych/zakochanych małolatów. No i było nam ze sobą dobrze, ja w tym okresie spędzałem większość czasu w szkolnej bibliotece, a ona, choć nie lubiła czytać to siedziała tam ze mną i piła herbatkę, którą częstowała nas pani bibliotekarka. No wreszcie przyszły wymarzone wakacje, koniec podstawówki, mieliśmy iść do tego samego gimnazjum... Niestety, choć oboje złożyliśmy papiery, to na akademii rozpoczęcia roku jej nie było. Nie było jej też na liście, więc, jako że jestem schizofrenikiem, myślałem, że sobie ją wyimaginowałem, albo mi sie śniło. Fakt był taki, że jej ojciec znalazł robotę w Chorwacji i całą rodziną osiedlił się w tym nieprzyjaznym dla mnie miejscu. Pewnie nie chciała takiego obrotu rzeczy, pewnie chciała się chociaż pożegnać, ale nie zdążyła. Pech... od tamtej pory nie wierzę w tezę tego tematu, nie wierzę ogólnie w miłość, choć nie do końca, bo ludzie jednak się żenią i zdradzają, umierają ze sobą, ale mówią to piękne zdanie: kocham cię. Uzmysłowiłem sobie dawno, że miłość, jak będzie miała do mnie jakiś interes to przyjdzie sama. Mój problem jest tai, że bronię się przed nią rękami i nogami. Cóż....


Wskrzesiłem temat, bo jest... dobry. Pozwolę sobie też zmienić jego nazwę, żeby było tu gadac o czymś więcej niż tylko miłość u dzieci, młodzieży, etc.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 18:04 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie wierzę ogólnie w miłość

Nie każdy umie werzyć w coś, co nie jest namacalne fizycznie.
Cytat:
że miłość, jak będzie miała do mnie jakiś interes to przyjdzie sama. Mój problem jest tai, że bronię się przed nią rękami i nogami. Cóż....

Ludzie boją się tego czego nie rozumieją. A miłości nie da się zrozumieć logicznie, bo ona ma własny rozum  Smile   Może Twój problem tkwi w tym, że nie znasz sensu słowa "przebaczenie" w swoich doświadczeniach... bo właśnie miłość polega na przebaczaniu wszystkiego... nawet obelg czy obojętność.
Cytat:
zauroczonych/zakochanych

Chce zaznaczyć, ze ZAUROCZENIE to jedna sprawa, a ZAKOCHANIE to druga. Jednak w miłosci nie chodzi tylko o to by pójść do łóżka, w miłosci chodzi o przyjmowanie sztyletów w serce z uśmiechem szczęścia  Razz   A zauroczenie daje nam tylko doswiadczenia fizyczne i jakąś tam krótkotrwałą przyjaźń... znajomosć.  Confused
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 18:07 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chce zaznaczyć, ze ZAUROCZENIE to jedna sprawa, a ZAKOCHANIE to druga.


O, zawsze mnie to ciekawiło, jak to się odróżnia. Mnie się widzi, że to jedno i to samo Very Happy  party
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 18:08 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O, zawsze mnie to ciekawiło, jak to się odróżnia. Mnie się widzi, że to jedno i to samo  

Wytłumaczenie tego na prosty język to: ZAUROCZENIE jest fizyczne, a ZAKOCHANIE mentalne  Laughing
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 19:15 Odpowiedz z cytatem

Zauroczenie.. fizyczne  hmm Nic o złudzeniach, o pomyłkach...? No, no, ciekawe, czyli zauroczenie to fizyczny pociąg a zakochanie to cała reszta. No, jak tak to już rozumiem  Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 20:01 Odpowiedz z cytatem

Fizyczny...? Może, bo choć gdy jesteś zauroczony dostrzegasz także walory osobowości wybranki, to jednaka nie dostrzegasz jej wad. Z reguły... Zauroczenie jest głupie, bezmyślne. Żeby się zauroczyć nie trzeba używać mózgu- żeby się zakochać- trzeba. Na zauroczenie nie trzeba być gotowym/dojrzałym na miłość- tak. Zauroczenie mija, miłość- nie.  Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 20:47 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fizyczny...? Może, bo choć gdy jesteś zauroczony dostrzegasz także walory osobowości wybranki, to jednaka nie dostrzegasz jej wad. Z reguły... Zauroczenie jest głupie, bezmyślne. Żeby się zauroczyć nie trzeba używać mózgu-

Bezmyślne... no cóż, napewno każdy musi przez coś takiego przejść  Razz  
Cytat:
- żeby się zakochać- trzeba.

Eeee... a nie sercem?  Laughing  
Cytat:
dojrzałym na miłość- tak

Nie, to niemożliwe. Miłość uczy dojrzałości, a nie zabiera tylo tych dojrzałych.  Embarassed
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 21:00 Odpowiedz z cytatem

Inną dojrzałość trzeba mieć, żeby iść do szkoły, inną żeby wypić piwko, inną żeby się zakochać, innej uczy się w małżeństwie, czy tam narzeczeństwie.
Mojom zdaniom.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 21:25 Odpowiedz z cytatem

No ja nie żartowałem, autentycznie doceniam definicję Mitris. Bo tego o czym pisze lizard to niestety nie rozumiem. To znaczy zgodzę się może co do dojrzałości, ale już nie łapię takiego rozróżnienia między zauroczeniem a miłością. No bo CZYM jest wg ciebie lizard zauroczenie?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 02 Maj, 2008 23:17 Odpowiedz z cytatem

Ja się zgadzam z Lizardem (ostatnio coś często... zbyt często).
Mitris: nie ma czego wybaczać, byliśmy baaaardzo młodzi, ona była w 100% uzależniona od rodziców. Musiała jechać, to były czasy podstawówki.

Ja się przed nią bronię nie dla tego, że jest to zjawisko nienamacalne, nie dlatego, że nie wiem i nie rozumiem co to miłość. Ja po prostu przeżyłem związek, który źle się skończył i to może przez to uciekam przed miłością, której oczekuję, a jednak wiem że nawet jak przyjdzie to ja się przed nią ukryję. To tak jak zwierzę, które zostało pobite/ wyrzucone/ dotknięte krzywdą przez właścicieli. Potem z trudem zaufa człowiekowi.
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Maj, 2008 10:44 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdy jesteś zauroczony dostrzegasz także walory osobowości wybranki, to jednaka nie dostrzegasz jej wad. Z reguły... Zauroczenie jest głupie, bezmyślne. Żeby się zauroczyć nie trzeba używać mózgu- żeby się zakochać- trzeba. Na zauroczenie nie trzeba być gotowym/dojrzałym na miłość- tak. Zauroczenie mija, miłość- nie.


Chyba w coś takiego nie wierzę. Po prostu nie wierzę w coś takiego jak zauroczenie wg tej definicji. Mogę założyć, że miłość rozwija się wg różnych etapów, ale nic więcej.

Moja teoria i doświadczenie są takie: zakochujesz się (jak by tam do tego nie doszło), dostajesz emocjonalnego "kopa" na kilka lat kiedy świata poza nią/nim nie widzisz, a potem się uspokaja. Nie w ten sposób, że uczucia się kończą - po prostu nie ma takiej euforii na co dzień.

W jednym i drugim wypadku na początku nie dostrzegasz wad, a później tak. Jedno i drugie zwykle jest na początku głupie i bezmyślne. W jednym i drugim wypadku najpierw używasz serca, potem mózgu, że użyję takiego anatomicznego opisu.

@ Grzegorz: głowa do góry, jeszcze dużo przed tobą... Moja rada jest taka: nie chowaj się przed dziewczynami, tylko nie pozwalaj sobie za prędko na nic głębszego.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 03 Maj, 2008 11:30 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moja teoria i doświadczenie są takie: zakochujesz się (jak by tam do tego nie doszło), dostajesz emocjonalnego "kopa" na kilka lat kiedy świata poza nią/nim nie widzisz, a potem się uspokaja. Nie w ten sposób, że uczucia się kończą - po prostu nie ma takiej euforii na co dzień.


Ta, gorzej jeśli ten 'kop' zamiast kilku lat trwa parę miesięcy (choć podobno to się wydłuża z wiekiem). Parę miesięcy nie wystarcza na to, żeby się do kogoś przyzwyczaić na tyle, by móc z nim funkcjonować bez tej, jakże miłej, euforii. Co gorsza, tęsknota za euforią każe rozglądać się za nowym obiektem, który mógłby jej dostarczyć.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 2 z 3 Idź do strony   1, 2, 3  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.