Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Religia
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39, 40, 41, 42  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 10:07 Odpowiedz z cytatem

1. Raziel:
'perdoname' znaczy 'wybacz mi'. to po hiszpańskiemu jest. cieszę się że ktoś Ci dobrze życzy Very Happy to prawda, że teorii jest wiele, ale wyższy status, jaki wydaje nam się że mają religie monoteistyczne, a zwłaszcza religie objawione, wynika z tego, że są zhierarchizowane, i jako takie wydają się byc bardziej skomplikowane, mądre itp. tego przekonania nabieramy, bo jesteśmy przyzwyczajani do hierarchii od małego. niech żyje socjalizacja!!

2. Whitefire:
"według mnie to raczej od matriarchatu do patriarchatu", to bardzo smutne słowa, jeśli kierujesz je do kobiety. odbierasz jej w ten sposób wszelką nadzieję na wolność. wiem, że to brzmi dziwnie, ale to prawda. jesteś facetem, i nie masz pojęcia, jak to jest, kiedy ktoś ciągle przypomina Ci, że jesteś gorszy, głupszy, zepsuty, że jesteś 'brudną' pomyłką jakiegoś boga. a jeśli chodzi o miejsce danej płci w danej religii, to wchodzimy w sferę podziału na religie księżycowe i słoneczne. poważnie, tak się to nazywa.
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 16:05 Odpowiedz z cytatem

Moja droga Cykuto. Za bardzo wzięłaś sobie do serca słowa Whitefire. Ja tam nigdy nie miałam żadnych kompleksów niższości z powodu płci. Bo prawda jest taka, że to, co potrafi zrobić facet, potrafi i kobieta. A jeśli na świecie panuje patriarchat to jak myślisz, dlaczego. Myślisz, że kobiety same zapędziły się na pozycję niższą społecznie? To dzieło mężczyźn i ich strachu przed przyznaniem się, że tak naprawdę to oni bardziej potrzebują nas, niż my ich. Bo ten kto stoi wyżej w hierarchii, dyktuje warunki.
Na szczęście teraz już mamy na tyle cywilizowane czasy, że nikt mnie nie spali na stosie za herezje na tej stronie.
Więc głowa do góry, przecież możesz sobie sama otwierać te drzwi.  Wink
No i wyszła ze mnie ta Kazia Szczuka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 16:30 Odpowiedz z cytatem

Drogie dziewczyny.
Żaden mężczyzna się do tego nie przyzna, ale my Was naprawdę potrzebujemy, więc nie ma powodów, do (jak to określiła Lady Dragon) 'kompleksów niższości z powodu płci'.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 17:30 Odpowiedz z cytatem

Netrath, bardzo mądrze to ująłeś, i myślę że jest właśnie tak jak mówisz. A Lady D.   Wink  po prostu pomyliła się w ocenie mojej wypowiedzi, bo ja nie mam kompleksów z powodu płci. fakt, że wyrażam to, jak się czuję, nie świadczy o kompleksach. obiecałam sobie kiedyś, że skoro mężczyźni nie rozumieją (bo i skąd? nie są kobietami, w myślach mają czytać, czy jak?   Very Happy  ) pewnych spraw, to ja im je będę tłumaczyć. i to właśnie zrobiłam, w słowach nyeco gorzkich, ale myślę że skutecznych. poza tym, wszelki 'archat", patri czy matri, jest zły, i trzeba zdać sobie z tego sprawę. Jeśli chcemy zmienić naszą sytuację, Lady, bo sama przyznajesz, że jest gorsza, to trzeba zacząć od apelu do inteligentnych mężczyzn, i to też zrobiłam.
uff... koniec tych offtopów, to jest rozmowa o religii  Twisted Evil
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 20:16 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"według mnie to raczej od matriarchatu do patriarchatu", to bardzo smutne słowa, jeśli kierujesz je do kobiety. odbierasz jej w ten sposób wszelką nadzieję na wolność. wiem, że to brzmi dziwnie, ale to prawda. jesteś facetem, i nie masz pojęcia, jak to jest, kiedy ktoś ciągle przypomina Ci, że jesteś gorszy, głupszy, zepsuty, że jesteś 'brudną' pomyłką jakiegoś boga. a jeśli chodzi o miejsce danej płci w danej religii, to wchodzimy w sferę podziału na religie księżycowe i słoneczne. poważnie, tak się to nazywa.


No i klops. Nie chciałem nikomu przypominać "że jest gorszy, głupszy, zepsuty...". Naprawdę. Z całą pewnością tak nie uważam. Chyba, że ktoś mi to indywidualnie, w odniesieniu do siebie, udowodni. Pisząc "od matriarchatu do patriarchatu" chciałem po prostu podsumować historię religii, bez żadnych odniesień osobistych czy ogólnych do kobiet. Pierwsi europejczycy czcili Matkę, boginię płodności; teraz czcimy Ojca, stworzyciela. Ja osobiście jestem zdania że Stwórca nie może być bardziej jednej płci niż drugiej - jeśli już, wydaje mi się, że jest ponad tym szczególnym problemem. To my się musimy użerać z przekazywaniem genów, nie On/Ona Smile Przy okazji, skoro już mowa o historii: moim "konikiem" są Celtowie, u których panowało autentyczne równouprawnienie płci. Ale to offtop, tak samo jak sprawa równouprawnienia (? - o tym rozmawiamy?) - więc założyłem w tej sprawie osobny wątek tu w Karczmie.
Enjoy   Wink
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 20:41 Odpowiedz z cytatem

widziałam. szkoda że już w temacie sugeruje walkę, a nie współdziałanie. Celtów uwielbiam, również z tego konkretnego powodu. A zmiana z kultu matki na ojca wiąże się właśnie z przejściem z religii lunarnej na solarną, która nie jest zmianą na lepsze, lecz na inne, i nie bardzo może być nazwana ewolucją. poza tym, nie wszyscy czczą tego ojca stworzyciela.
zmiana płci bóstwa jest ściśle związana z wprowadzeniem hierarchii w religii, bo ktoś musi być na dole, wiec lepiej, żeby był to słabszy (kobieta, innowierca, biedak). religie solarne mają hierarchię pionową, więc istnieje ten 'dół', na którym ktoś musi być. ubocznym efektem tego przejscia jest więc wprowadzenie do danego społeczeństwa dyskryminacji.
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 21:10 Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się, że zmiana z kultu matki na ojca nie jest zmianą na lepsze. Ani na gorsze. Właściwie to najlepiej byłoby to określić grzęźnięciem w tym samym bagnie, tylko w innych kaloszach. Chociaż zastanawiam się, czy może historia nie zanotowałaby mniejszej ilości wojen religijnych, gdyby czczono matkę, a kobiety były wyżej w religijnej hierarchii.

W każdym razie, to co pisze Cykuta:
Cytat:

ubocznym efektem tego przejscia jest więc wprowadzenie do danego społeczeństwa dyskryminacji.

chyba nie jest prawdą? To nie jest wprowadzenie dyskryminacji, tylko zamiana jednej jej formy na drugą? Raz górą baby, raz chłopy, że tak brutalnie to ujmę. Nie wiem, czy ludzkie społeczeństwa umieją inaczej   Sad . Może indywidualne osoby.

I swoją drogą - ten drugi temat ma nazwę "Ona vs On" a nie "Ona i On", bo jest przede wszystkim o różnicach, a nie o podobieństwach. A poza tym, to byłby plagiat z piosenki.   Wink
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 21:16 Odpowiedz z cytatem

Przy okazji - gdyby już stwierdzić, że Bóg ma określoną płeć, to chyba wypadałoby też uzgodnić rasę?   Laughing  Jak by Wam sie podobało być stworzonym przez Ojca Murzyna? Chociaż Chińczyk były bardziej prawdopodobny, w końcu ich jest najwięcej   Roll
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 21:35 Odpowiedz z cytatem

Rasa... sądzę, że dla Boga zmiana rasy nie byłaby problemem  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 22:23 Odpowiedz z cytatem

Wybacz jeśli źle Cię zrozumiałam, ale to co napisałaś było tak smutne i tak mną wstrząsnęło, że nie mogłam się powstrzymać. Ja po prostu chciałam Cię pocieszyć.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 20 Maj, 2006 22:40 Odpowiedz z cytatem

To i ja będę dla odmiany poważny - nigdy nie postrzegałem relacji z żadną dziewczyną jako walki, nie mówiąc już o jakimkolwiek odbieraniu wartości czy poniżaniu. Tak generalnie, ja je po prostu uwielbiam. Sorry chłopaki, ale zazwyczaj wolę ich towarzystwo  Very Happy . Przyznam co najwyżej, że na dłuższą metę niektóre kobiety bywają czasem trochę bardziej męczące. I gdyby jakaś dziewczyna postrzegala mnie jako "przeciwnika" w jakimś-tam-kolwiek sensie, to byłbym bardzo, bardzo smutny... Więc może nie traktujcie tego tematu tak skrajnie poważnie? Tu chyba nie ma jakichś wrogów kobiet.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 10:38 Odpowiedz z cytatem

1. Dziękuję, Lady. A poza tym:

Amen! I na tym proponuję zakończyć dygresję płciową (nie mylić ze stosunkiem płciowym   Wink  ), bo już nigdy z tego nie wyjdziemy. A alegoria kaloszowa bardzo mi się podoba. To prawda, że nie bardzo potrafimy współdziałać, a jesli jeszcze dodatkowo religia niejako pozwala lub usprawiedliwia wywyższanie się z jakiegoś powodu, robimy to łatwiej i chętniej, bo religia jest bardzo ważnym wyznacznikiem tego co uważamy za słuszne.
A swoją drogą to nie wiem czy wspominalam że jestem praktykującą poganką?
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 10:52 Odpowiedz z cytatem

a co oznacza bycie praktykującą poganką?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 11:12 Odpowiedz z cytatem

Może Cykutka składa koty w ofierze?  pray Niee... niemożliwe.
Też jestem ciekaw.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 11:27 Odpowiedz z cytatem

A może pali bydło na ołtarzu, żeby sprowadzić deszcz?? raining

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 11:52 Odpowiedz z cytatem

Praktykująca poganka kocha życie i wszystko co ją otacza.
Lubi kwiaty, śpiew ptaków, dobre wino i taniec w świetle księżyca, gdzieś na polance w lesie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 12:26 Odpowiedz z cytatem

Pięknie powiedziane, choć nyeco powierzchownie   Very Happy  
WHITEFIRE! NIGDY NIE ZROBIŁAM KRZYWDY KOTU! a każdy kto zrobił, jest już obłożony klątwą wiecznego swędzenia genitaliów   Laughing  w ogóle jestem wegetarianką i wszystkie zwierzaki mogą się przy mnie czuć pewnie, oprócz pająków i komarów  Blee  . Wojna to wojna.
Poganizm to religia natury, mamy święta, ktore obchodzimy w terenie (jeżeli nikt nas nie przegoni albo nie naśle na nas policji), raczej nie w zamknięciu. Z ciekawostek, obowiązuje oszczędzanie wody i zakaz używania zapałek (serio!)
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 12:52 Odpowiedz z cytatem

Zakaz używania zapłek? A zpalniczki można używać?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 14:12 Odpowiedz z cytatem

Można. Chodzi o to, że zapałki sa z drewna, małe odłamki drzewa, które jest święte, a są posmarowane siarką, która jest absolutnie bardzo antyświęta. Dlatego zapałki odpadają. Nie chodzi o niepalenie drzewa, uprzedzam pytanie "czy wolno ci palić ognisko", które słyszałam zbyt wiele razy   Very Happy  tylko o tę siarkę.
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 14:19 Odpowiedz z cytatem

uprzedzam pytanie "czy wolno ci palić ognisko"

A jednak pomyliłaś się mateczko Cykuto. Nie zadałbym tego pytania  Razz  .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 3 z 42 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39, 40, 41, 42  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.