Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Religia
Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39, 40, 41, 42  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 21 Maj, 2006 15:57 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
WHITEFIRE! NIGDY NIE ZROBIŁAM KRZYWDY KOTU!


Ha, skoro nie zrobiłaś, to wszystko w porządku Wink Wygląda na nieszkodliwe... Chyba, że przeciągacie strunę w drugą stronę - bo jeśli wolno wam jeść tylko kaszę, albo "to co znajdziecie", absolutnie koniecznie musicie kogoś kochać i na dodatek macie lidera grupy, to jesteś, Mateczko, w sekcie   Twisted Evil  

Cytat:
uprzedzam pytanie "czy wolno ci palić ognisko"

A jednak pomyliłaś się mateczko Cykuto. Nie zadałbym tego pytania  Razz  .


Ja bym zadał...   Very Happy  
Swoją drogą, nazywacie sami siebie "poganami"? Jakoś tego nie widzę...
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Maj, 2006 10:40 Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, nazywacie sami siebie "poganami"? Jakoś tego nie widzę...

ja też...
chociaż w sumie zależy jak na to spojrzeć:

np. dla muzułmanina każdy, kto jest innego wyznania jest poganinem

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Maj, 2006 17:05 Odpowiedz z cytatem

Hu hu hu! Ale się od mojego wyznania porobiło! BTW, mam dostęp do sieci tylko w weekendy, więc nie umirzyjcie z ciekawości przez tydzień   Wink  
Jeśli chodzi o bycie lub nie bycie w sekcie, to możesz to tak nazwać, proszę bardzo, tyle że:
1. to co spadnie z drzewa jedzą frugitanie i to w ogóle nie jest ruch religijny
2. Uwielbiam kaszę   Very Happy  
3. Jeżeli koniecznie musisz miec lidera grupy, to wychodzi na to że to ja nim jestem,  Twisted Evil   bo to ja założyłam grupę, która skupia ludzi zainteresowanych religią natury. Bo tym właśnie jest poganizm, i dobrze sami siebie nazywamy, nie wiem, czego "nie widzisz"
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 29 Maj, 2006 21:01 Odpowiedz z cytatem

Słownik PWN, poganizm:
«w terminologii chrześcijańskiej, zwłaszcza dawniejszej: wyznawanie religii niechrześcijańskiej, szczególnie politeistycznej»
Innej definicji w języku polskim nie znam.
To zatem dość szerokie pojęcie i nie ma wiele wspólnego z naturą. W każdym razie nie jest związane z żadną konkretną religią. Znaczy tyle, co wyznawanie innej, "nieprawdziwej" wiary. Stąd moje zdziwienie.

So do sekciarstwa - nie weź tego do siebie, bo nie chcę pisać o Twojej grupie (mam taką nadzieję). Ale korzystając z okazji, dla ogólnego dobra forumowiczów trochę podzielę się wiedzą. Z moich studiów nad sektami - a zajmowałem się tym zagadnieniem dość dogłębnie, chociaż moje wykształcenie nie ma nic wspólnego z teologią - wynika, że od poważnego, niebezpiecznego sekciarstwa dzieli Was odpowiedź na jeszcze dwa pytania: czy ty (jako przywódczyni) wierzysz w to, co robicie i czy czerpiesz z tej pozycji przywileje, jakich nie mają inni.

Przywódcy sekt generalnie nie mają złudzeń, do czego służą ich "prawdy". Oczywiście "mięso sekty" nigdy o tym nie wie. Co do jedzenia odpadków - naprawdę są różne sekty. W większości z nich wolno jeść tylko to, na co zezwoli guru. Czasami oznacza to np. polecenie "możecie zjeść tylko to, co uda wam się znaleźć. Ale nie wolno kraść". Służy to, wbrew pozorom, bardzo ważnemu celowi. Pod fasadą dobra kryje się rzecz taka: będziesz mało jadł -> staniesz się uzależniony od grupy i będziesz fizycznie osłabiony, a więc nie będziesz rozsądnie myślał.

Pranie mózgów, które zachodzi w tych groźnych sektach jest moim zdaniem jedną z najzręczniejszych i najbardziej fascynujących (sorry za określenie) manipulacji psychicznych, jakie istnieją w świecie ludzi. A także złowieszczych i tragicznych. Co więcej, ofiary to często ludzie inteligentni, nawet głęboko wierzący - co najwyżej troche zagubieni lub samotni. A mimo tego, poddani "bombardowaniu miłością" (tak to się nazywa) nawet nie widzą, co się z nimi dzieje. Mówcie co chcecie, mnie to rusza. Między innymi stąd moje zainteresowanie.

Pomyślcie nad takim miłym, a zarazem nieodpartym chwytem: na początku ruchu hare-kriszna krisznowcy w Ameryce mieli zwyczaj dawać spieszącym się na pociąg podróżnym kwiatki. "Hare-hare, przyjmij kwiatka, to z miłości" Smile Podróżnym się spieszyło, więc się nie zastanawiali i nie odmawiali, byle mieć spokój - bo to przecież nic złego... Ale w psychice wytwarza się w tym momencie więź długu (tak samo jak z prezentami na urodziny: od tego dostałem, to za rok też musze mu dać... albo: on mnie zaprosił na wesele, ja jego na swoje też muszę...). Potem krisznowcy skwapliwie to wykorzystywali (zaczynając od: no to jeszcze weź ulotkę...).

Takich mechanizmów jest dużo, ale ja i tak już mam wrażenie, że wykład robię. Wybaczcie   Wink

Ps. Ja kaszy nie cierpię Blee Tylko nie myślcie, że mam coś przeciwko naturze. Nigdy przenigdy! Zresztą, właśnie skończyłem kolejne darmowe tłumaczonko dla Greenpeace. aureola2
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Robin Hood
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 09 Czerwiec, 2006 22:53 Odpowiedz z cytatem

ja jestem babtysta    aureola2  ciesie sie z tego gdyz  w bibli pisze zebywyznawac samego boga a wy katolicy modliciesiejeszcze do maryji i innych takich .aleprzeciez to byli smiertelnicy jakczytaciebiblie to bedzieciewiedziec  oczywiscie bez obrazy bo niechciałbymnikogourazic swoja wypowiedzia wiec z gory przepraszam . i jeszcze jedno  przepraszam ze nie robieodstepów alespacjamiwszwankuje przepraszam jestem nowy  Embarassed

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Havok
Mjeszkanjec Karajin


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1683
Postać   Chowaniec

1238 Miedziaków
102 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 09 Czerwiec, 2006 23:09 Odpowiedz z cytatem

maryja i tacy inni to święci, a nie bogowie Razz ofc moge sie mylić... nie jestem religijny


ps. Robin = Patryk?  Surprised
____________

Why say Black Metal when you can say Norsk Arsk Black Metal?
"Nikt już nie pa­mięta pie­śniarza. Pieśń wciąż żyje."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Robin Hood
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Czerwiec, 2006 12:33 Odpowiedz z cytatem

ale katolicy sie modlaa wbibli dokładnie pisze zebysie modlicdo samego boga a nie do mari iinnych takakich swietych tylkodo bogaaaaa  mad3

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 10 Czerwiec, 2006 12:35 Odpowiedz z cytatem

@up

qrde pisz w zrozumiały sposób

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Cykuta
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 29
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Czerwiec, 2006 12:23 Odpowiedz z cytatem

OK. Nie chcę nikogo urazić, ale opierając się na 'terminologii chreścijańskiej' będziecie mieli ogromne problemy z określeniem jakiegokolwiek innego ruchu religijnego. Chrześcijanie są znani z kompletnej ignorancji w dziedzinie innych wyznań, maja tendencję do przerabiania każdej innej religii tak, żeby była podobna di ichniej. Ostatnio bylismy z moim przyjacielem, który BTW studiuje religioznawstwo, na wykładzie goscia z KULu, który powiedział że Celtowie czcili Matkę-dziewicę. Myślałam że z krzesła spadnę. Tę 'dziewicę' przyklejają zresztą do każdego żeńskiego bóstwa, żeby ją upodobnić do swojej Maryi. Dlatego posługiwanie się słownikiem chrześcijaństwa to nieporozumienie.
Acha, nie, nie czerpię żadnych zysków z przywództwa, same straty. Zresztą trudno to nazwać przywództwem. Po prostu to ja powiedziałam tych pięć lat temu "ok, w takim razie spotkajmy się 1 maja, pośpiewamy, ustroimy drzewo". Nikt nie płaci składek, jeśli o to Ci chodzi, Whitefire   Wink  i oczywiście że wierzę w to co robimy. Potrzebuję tego tak samo jak wszyscy. Chcemy w spokoju świętować i tyle.
____________

yippikaiei!! skończyłam pracę!! zaliczę semestr!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Robin Hood
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 8
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Czerwiec, 2006 14:00 Odpowiedz z cytatem

ja niwstydze sie sfojj wiary a nie to co niektozy nichca powiedziec ze sa babtystami tak jak ja ja to głosno mowie  i niemam zamiaru tego ukrywac  Wink  ale powiem szczezeze nieraz niechce mi sie chodzic do koscioła jezdzic do katowic do niego ale zawsze i tak jezdze i jestem zadowolony bo gdy pastorr mowi o ciekawych zeczach i nabozenstwo zawsze trwa do 2 godzin a praktycznie i ak siep rzedłuza o 30 min  Very Happy  i sie tam nie nudz  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Czerwiec, 2006 15:41 Odpowiedz z cytatem

CYKUTA:
Cytat:
Ostatnio bylismy z moim przyjacielem, który BTW studiuje religioznawstwo, na wykładzie goscia z KULu, który powiedział że Celtowie czcili Matkę-dziewicę.


 Laughing   He he he he he....

Cytat:

Nikt nie płaci składek, jeśli o to Ci chodzi, Whitefire   Wink  i oczywiście że wierzę w to co robimy.


No to Ojczulek White radzi ci jeszcze tylko na koniec, żeby przypadkiem nie rozbijać rodzin, i to by było na tyle. Można chyba skończyć sprawę sekt, chyba że ktoś jeszcze bardzo sie do tego tematu garnie.

Cytat:
Chrześcijanie są znani z kompletnej ignorancji w dziedzinie innych wyznań


Muszę się zgodzić.
Z drugiej strony, sa słowa, takie jak alba, stuła, msza czy ewangelia, które funkcjonują w języku polskim tylko dzięki chrześcijaństwu i nie ma co z tym faktem polemizować. Mają takie znaczenie, jakie mają. Poganin jest jednym z nich. Znaczy tyle co "innowierca" (z łacińskiego paganus) i kropka. Z drugiej strony, nie ma jakiejś konkretnej nazwy na wyznawców, hm, "natury". No, chyba że naturyści Smile

ROBIN:
Baptyści to ci co chrzczą dorosłych, dobrze pamiętam?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 11 Czerwiec, 2006 17:46 Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że nigdy nie słyszałem o baptystach.

p.s.
Robin ponawiam prośbę, byś pisał zrozumiale (chodzi głównie o spacje, znaki interpunkcyjne oraz poprawność ort.)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Devil Imp
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 12
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 10 Sierpień, 2006 17:47 Odpowiedz z cytatem

Netrath : Baptyzm to inaczej Protestantyzm, tak mi się wydaje (chociaż ta pierwsza nazwa ładniejsza).

Co do ignorancyjności chrześcijan to uważam, że to za mocno powiedziane. Ja rzekłbym raczej, że nie mają do końca wyrobionego zdania, co do innych religii. Z resztą nawet jeśli, to to chyba dobrze, nie?   Confused

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
tukan
Gość


   
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Sierpień, 2006 0:26 Odpowiedz z cytatem

kodeksów moralnych jest wiele np aktolicki wiąże się z religią a kantowski nie  Razz

Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 26 Sierpień, 2006 22:00 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chrześcijanie są znani z kompletnej ignorancji w dziedzinie innych wyznań


Jeżeli już to wiary, bo chrześcijaństwo to wiara, które dzieli się na różne wyznania Smile

Cytat:
Baptyzm to inaczej Protestantyzm, tak mi się wydaje (chociaż ta pierwsza nazwa ładniejsza


K'woli ścisłości - baptyści to odłam chrześcijaństwa Smile

A! Jeszcze! Very Happy :
Cytat:
Ostatnio bylismy z moim przyjacielem, który BTW studiuje religioznawstwo, na wykładzie goscia z KULu, który powiedział że Celtowie czcili Matkę-dziewicę.


Tak, pierwotnie Celtowie wyznawali kult Matki, Ziemi, nawet dziewicy Very Happy co odznacza się w pozostałościach po ich wczesnej kulturze, niestety wraz z rozprzestrzenieniem się kultury starożytnego Rzymu i Grecji, Celtowie 'uaktualniali' swoje wierzenia i przeszli do kanonu bóstw męskich Very Happy

Ekhem.. nie pytajcie   Confused    Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Balthazar
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 582
Chowaniec

25 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 30 Wrzesień, 2006 11:03 Odpowiedz z cytatem

Ja jestem wieżący staram sie postępować zgodnie z dekalogiem (nie zawsze mi to wychodzi) ale nie chodze do kościola za często.... Czasami wstydze sie otworzyć  i rozmawai c z kolegami o wierze
____________


(Obrazek to link)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 30 Wrzesień, 2006 13:27 Odpowiedz z cytatem

Wiara to część tego, kim jesteś. To, w co wierzysz, także kształtuje ciebie.

I dlatego też nie powinniśmy się wstydzić naszej wiary.
Moje towarzystwo jest naprawdę pomieszane - przyjaźnię się z ateistami, katolikami, neopoganinem, żydem i wieloma innymi. Sama jestem luteranką jednocześnie 'zgłębiającą' mitoligię celtycką...
Wszyscy się nawzajem akceptujemy i potrafimy otwarcie rozmawiać o tym, w co wierzymy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Buczo
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 93
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 30 Wrzesień, 2006 17:18 Odpowiedz z cytatem

Confused  Może masz rację.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 30 Wrzesień, 2006 20:24 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak, pierwotnie Celtowie wyznawali kult Matki, Ziemi, nawet dziewicy


Kurczę, ależ tutaj ekspertów od Celtów Smile Stwierdzam to z ogromnym zadowoleniem.

No tak, można chyba powiedzieć że pierwotni Celtowie wyznawali kult Matki, tylko nie wiem czy, nie lepiej określić ich "przodkami Celtów", bo te ludy, które zazwyczaj są rozumiane przez słowo 'Celtowie' miały bardzo pogmatwane wierzenia, przede wszystkim bliższe natury niż to co mieli Rzymianie i Grecy.

Nie wiem, czy można stwierdzić, że "przeszli do kanonu bóstw męskich. Zresztą to była zaleta tego ludu, że dobrze wybalansowali pierwiastki żeńskie i męskie.

A co do mówienia o własnej wierze - nie uważam, że trzeba zaraz o niej rozpowiadać i szukać sposobów jej uzewnętrzniania. Niektórym rozmowa o wierze z innymi przychodzi trudno i wcale to nie znaczy, że wierzą gorzej czy mniej. Może to nie najlepsza analogia, ale to trochę tak jak z podróżami. Jedni uwielbiają opowiadać, gdzie byli i co widzieli, a inni opowiadając o tym czują się nieskromnie. Choćby nawet zwiedzili jeszcze więcej.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 30 Wrzesień, 2006 20:38 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zazwyczaj są rozumiane przez słowo 'Celtowie' miały bardzo pogmatwane wierzenia


Oj tak.. można powiedzieć, że każdy region, ba! nawet w osadach oddalonych o parę kilometrów, często to samo bóstwo występowało pod różnymi imionami, dlatego też panteon bóstw celtyckich jest tak obaszerny Smile

Cytat:
Zresztą to była zaleta tego ludu, że dobrze wybalansowali pierwiastki żeńskie i męskie.


Tak, wierzyli w równej mierze, w bóstwa męskie co żeńskie, lecz 'u korzeni', jesli moge się tak wyrazić, na 'szczycie boskich rodzin' stały zawsze bóstwa żeńskie. To dopiero pod ciężarem widma rzymskiego bóstwa męskie zaczęły stopniowo coraz częściej pojawiać się w hierarchi wyżej od żeńskiech.

Cytat:
A co do mówienia o własnej wierze - nie uważam, że trzeba zaraz o niej rozpowiadać i szukać sposobów jej uzewnętrzniania.


Nic takiego nie mówiłam Smile Powiedziałam tylko, że nie należy sie wtydzić tego, w co się wierzy. A o tych rozmowach z moimi znajomymi wspomniałam mimochodem Smile
A co do szukania sposobów uzewnętrznienia - to juz jest dla mnie przesada, kiedy ktoś robi 'szopkę' z własnej wiary. We wszystkim trzeba mieć umiar

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 4 z 42 Idź do strony   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39, 40, 41, 42  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.