Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Religia
Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Devil_Imp
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 671
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 03 Październik, 2008 17:03 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a bym się czuła OK z tą myślą. Wisiałoby mi to.

Hah, kocham twoje podejście do życia, FreeCiu   Very Happy  
Cóż, muszę powiedzieć, że Silchas mnie trochę przekonał, na tyle, że znów zacząłem nad tym rozmyślać...  Confused  Cóż, czego by o samej aborcji nie mówić, jednak Polskie prawo jej dotyczące na pewno jest cholernie nieuporządkowane...  Confused

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 03 Październik, 2008 17:06 Odpowiedz z cytatem

Śmiem wątpić w słowa FreeCi... Nigdy nie wiesz jak się poczujesz lub zachowasz w danej sytuacji póki się w niej nie znajdziesz. Jak już pisałam obojętne czy niechciana ciąża zakończona porodem czy aborcją wszystko ma wpływ na psychikę matki i to ona sama powinna podjąć decyzję. Wskazane jest wsparcie ze strony bliskich, ale brońcie bogowie żadne naciski i szczucie... Jedni krzyczą by zawsze w przypadku niechcianej ciąży dokonywać aborcji, inni, że nigdy etc. Uświadamiać i pomagać - TAK! Szczuć i wymuszać - NIE! Jeśli ktoś zorganizuje pomoc - wsparcie duchowe, medyczne i finansowe - młodej matce, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu kwestię aborcji można pominąć... Ale w naszym super-chrześcijańskim społeczeństwie mało kto decyduje się na działanie inne niż głośne krzyki... Efektem są potem patologie.

Zastanawia mnie jedno: jak zareagują panowie, obrońcy życia poczętego, gdy ich dziewczyna zajdzie z nimi w ciążę... Nieplanowaną podkreślmy... Wielu facetów zostawia młode matki same bojąc się odpowiedzialności albo krzyczą by koniecznie dokonała aborcji (nagle zmieniając swój światopogląd -_-').

EDIT: Fakt, że w polskim prawie jest totalny burdel. Prowadzi to do sytuacji łamania praw człowieka niezależnych przecież od polskiego prawa.

Temat aborcji zawsze był trudny. Ogólnie nie wiem co ja bym zrobiła w przypadku niechcianej ciąży. Co będzie to będzie. Jedyne czego chcę to wolność dokonania wyboru przez matkę MINIMALNIE w trzech określonych przez polskie prawo przypadkach. Te trzy przypadki to wielki kompromis i ukłon w stronę Kościoła. Kościół ma co chciał - my Polacy uchodzimy za zacofany naród, który na własne życzenie domagał się łamania praw człowieka.


[Fatalnie dziś dobieram słowa... Zdycham po treningu...]
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
FreeCia
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 795
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 03 Październik, 2008 20:42 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hah, kocham twoje podejście do życia, FreeCiu


Miło mi Smile

Cytat:
Śmiem wątpić w słowa FreeCi...


A sobie śmij.

Cytat:
Nigdy nie wiesz


Wiem.
____________

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 04 Październik, 2008 19:22 Odpowiedz z cytatem

Żeby wiedzieć takie rzeczy trzeba by być istotą omniscjencyjną (omniscjentną???)... Niestety ta cecha wraz z omnipotencją i paroma innymi zarezerwowana jest dla bogów. No chyba, że osiągnęłaś absolutną nirwanę i nie posiadasz w ogóle żadnych emocji. W ostateczności żyjesz już na tyle długo by wszystkiego doświadczyć wraz z wspominaną tutaj aborcją (ale to by oznaczało, że żyjesz odkąd tylko istnieje gatunek zwany homo sapiens). Chyba nie ma już więcej przypadków, w których uzyskałabyś absolutną pewność co do swojego postępowania w danej sytuacji.
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 16 Październik, 2008 8:23 Odpowiedz z cytatem

Wow, Freecia, cóż za ognista dyskusja Razz (Proszę, nie wycinaj tego i nie kwituj jakimś frazesem^^). Może zabrzmi to trochę jakbym była Twoją starszą siostrą z talentem do umoralniania, ale myślę, że z wiekiem zmienisz zdanie..

A wracając do aborcji, to podobno wiele kobiet, które dokonały zabiegu nie może się z tym potem pogodzić całymi latami. Wyrzuty sumienia, żal, domysły 'co by było gdyby' i świadomość, że zadecydowały o zabiciu nienarodzonej istoty. I.. chyba też myślę, że dla dziecka, nawet będącego owocem gwałtu lepiej jest urodzić się i po prostu żyć, nawet w domu dziecka.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 16 Październik, 2008 13:15 Odpowiedz z cytatem

Ech.. Temat, w którym nie ma mądrych.

Z punktu widzenia osób uznających nienarodzone dzieci za "równych nam ludzi", może pojawić się podejście: brońmy tej istoty nawet przed własną matką, skoro chce je zabić.

Z punktu widzenia osób uznających dzieci nienarodzone za "trochę mniej równych lub może nawet wcale jeszcze nie ludzi", problem znika, trochę na zasadzie co z oczu to z serca. Na pierwszy plan może wysunąć się stwierdzenie "to problem, przed którym matka nie ma innej ucieczki, i być może wcale o ten problem nie prosiła".

Osobiście byłbym chyba za tym, żeby po prostu przestrzegać prawa, bo jest jakie jest ale trudno żeby było lepsze. Dlaczego? Ano dlatego, że:
1. Osobiście uważam że te nienarodzone dzieci to też ludzie i trzeba ich tak traktować;
2. Ale wiara w równość "tych małych" jest tylko moją wiarą, nie stwierdzeniem naukowym (zanim nauka odpowie na pytanie, czym jest życie, to jeszcze duuużo wody upłynie), więc inni mają prawo wierzyć inaczej...

A poza tym niech to nie zabrzmi brutalnie, ale nie mam takiego kompleksu na punkcie wartości życia człowieka jak niektórzy. Jest to wielka wartość, ale nie najwyższa wartość na świecie, i już.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
telcontar
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 34
Chowaniec

60 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 04 Listopad, 2008 23:25 Odpowiedz z cytatem

Zechciejmy zwrócić uwagę,że zawsze,poruszając sprawę aborcji-odbierania życia nienarodzonym ludziom,wypowiadamy się za ich plecami...Nasza-dorosłych ludzi,którym zezwolono na dalszy rozwój-elokwencja lub bezczelność napotkać może z ich strony tylko ciszę

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 12 Listopad, 2008 14:30 Odpowiedz z cytatem

Hmm, ale się rozwinęła dyskusja...

Dalej widzę pewien rozdźwięk pomiędzy głoszeniem równouprawnienia pomiędzy mężczyznami i kobietami, a potem w tak wyraźny sposób ograniczaniem wolności tych drugich. Tak po prostu skazuje się je na dziewięć miesięcy męczarni, podczas których wiele z nich pewnie myśli, że wolałoby umrzeć, są kopane, tyją, a ich ciała często doznają nieodwracalnych uszczerbków na zdrowiu, a wszystko w imię tego małego potworka, który rozwija się ich kosztem, uciesznie kopiąc je, gdy próbują się przespać.

Nie jestem za aborcją na skinienie, ale w przypadku, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, może doprowadzić do śmierci lub okaleczyć matkę, dziecko urodzi się upośledzone i podobnych, jestem jak najbardziej za. Wkurza mnie, gdy traktuje się kobietę jak wielokrotnego użytku sztuczną macicę, której nie zaszkodzi cała taka eskapada. Może zaszkodzić i to nawet poważnie.

Zmuszając kobietę do donoszenia ciąży w wyżej wymienionych przypadkach w poważny sposób narusza się jej wolność. W końcu czymże innym jest wtedy takie dziecko, jak nie pasożytem?

Moja własna matka, po urodzeniu trójki dzieci, ma straszne problemy z zębami i zachorowała na cukrzycę. I to tylko z powody tych ciąży. Nie widzę żadnego powodu, dla którego zgwałcona kobieta ma być dalej krzywdzona odbieraniem jej zdrowia, a czasami nawet życia. Po prostu nie widzę takiego powodu.

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raile
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1606
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 12 Listopad, 2008 20:30 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
równouprawnienia pomiędzy mężczyznami i kobietami

Oj nie lubię tych słów, nie lubię….Jestem a-feministyczna.

Cytat:
Tak po prostu skazuje się je na dziewięć miesięcy męczarni, podczas których wiele z nich pewnie myśli, że wolałoby umrzeć, są kopane, tyją, a ich ciała często doznają nieodwracalnych uszczerbków na zdrowiu, a wszystko w imię tego małego potworka, który rozwija się ich kosztem, uciesznie kopiąc je, gdy próbują się przespać.


Groźnie to zabrzmiało panie Razielu, ja jednak wierzę, że ciąża ma jednak jakieś zalety Wink I to całkiem sporo. Idealistycznie myślę, że to piękny okres, w którym powstają więzi między matką a dzieckiem, można jeść dobre rzeczy, samiec alfa dba o kobietę, ustępują miejsca w kolejkach i autobusach… Tak, może to naiwne, ale za parę lat mam zamiar wypróbować ten stan i to niejednokrotnie ^ ^

Dobrze, czas być poważnym.
Nie jestem zwolenniczką aborcji, gdy jest ona lekarstwem na niechcianą ciążę tępej nastolatki, która nie pomyślała o zabezpieczeniu. Nie jestem za aborcją, której dokonuje „kobieta sukcesu”, bo dziecko przeszkadzałoby jej w karierze. Aborcja w takim przypadku to przykład wielkiego egoizmu.

Co do ciąży w wyniku gwałtu, to wydaje mi się, że aborcja zależy od kobiety. Niektóre decydują się na donoszenie ciąży i chwała im za to, inne na samą myśl o tym, że noszą w sobie dziecko oprawcy, mają ochotę rozszarpać płód, czemu też się nie dziwię. Nie oceniam tego. Uczucia matki też się liczą, a po tak traumatycznym przeżyciu mogą być skrajne różne. Prawo zezwala na aborcję w takim wypadku, więc chyba nie ma o czym rozmawiać.

W przypadku, gdy płód ma poważne wady wrodzone również nie potępiam aborcji, choć nie jestem za tym, by od razu jej dokonywać. Jeżeli dziecko miałoby się urodzić naprawdę okaleczone, niezdolne do normalnego życia, a rodzice nie byliby w stanie o niego zadbać, może nawet pokochać, to chyba lepiej, by oszczędzić dziecku cierpienia.

A co do zagrożenia życia matki…Nie potępiam tych, które zdecydowały się na aborcję dla własnego dobra. Jednak, jak dla mnie, wiecznej idealistki, nie ma piękniejszego dowodu miłości niż donoszenie takiej ciąży. Wokół nas jest wiele na to przykładów, chociażby ten najsłynniejszy ostatnich miesięcy, czyli Agata Mróz. Podziwiam ją i inne kobiety, które poświęciły swoje życie, by taka mała kruszynka mogła zamieszkać na świecie. Zapewne ktoś mógłby powiedzieć, że przez to dziecko wychowuje się bez matki. Jednak według mnie oddanie swego życia jest tak wielkim dowodem miłości, że dziecko nie może odczuć jej braku. Jednak nie potępiam kobiet, które wybrały życie.

Dla mnie aborcja nie jest złem absolutnym. Potępiam tę, która uwarunkowana jest pobudkami czysto egoistycznymi. To chyba normalne.
____________


Postacie:
#wciąż Holly
#Juno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 12 Listopad, 2008 22:45 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oj nie lubię tych słów, nie lubię….Jestem a-feministyczna.


Akurat feministki to bardziej pragną odwrócenia ról i supremacji kobiet. >_>

Cytat:
Groźnie to zabrzmiało panie Razielu, ja jednak wierzę, że ciąża ma jednak jakieś zalety  Wink I to całkiem sporo. Idealistycznie myślę, że to piękny okres, w którym powstają więzi między matką a dzieckiem, można jeść dobre rzeczy, samiec alfa dba o kobietę, ustępują miejsca w kolejkach i autobusach… Tak, może to naiwne, ale za parę lat mam zamiar wypróbować ten stan i to niejednokrotnie ^ ^


Nie przeczę, że może mieć jakieś zalety, ale ma też wiele wad. No i nie zawsze wygląda tak różowo. >_>

Cytat:
Nie jestem zwolenniczką aborcji, gdy jest ona lekarstwem na niechcianą ciążę tępej nastolatki, która nie pomyślała o zabezpieczeniu. Nie jestem za aborcją, której dokonuje „kobieta sukcesu”, bo dziecko przeszkadzałoby jej w karierze. Aborcja w takim przypadku to przykład wielkiego egoizmu.


Takich aborcji zwolennikiem też nie jestem... Chociaż, z drugiej strony, zabranianie tego to też ingerencja w i ograniczanie wolności cielesnej kobiet.

Cytat:
Co do ciąży w wyniku gwałtu, to wydaje mi się, że aborcja zależy od kobiety. Niektóre decydują się na donoszenie ciąży i chwała im za to, inne na samą myśl o tym, że noszą w sobie dziecko oprawcy, mają ochotę rozszarpać płód, czemu też się nie dziwię. Nie oceniam tego. Uczucia matki też się liczą, a po tak traumatycznym przeżyciu mogą być skrajne różne. Prawo zezwala na aborcję w takim wypadku, więc chyba nie ma o czym rozmawiać.


No właśnie jest, przynajmniej w tym temacie. Kościół w Polsce ingeruje w prawo i przekonuje, że w takim wypadku aborcja nie powinna być też dozwolona. Wręcz ją wielce utrudnia.

Cytat:
A co do zagrożenia życia matki…Nie potępiam tych, które zdecydowały się na aborcję dla własnego dobra. Jednak, jak dla mnie, wiecznej idealistki, nie ma piękniejszego dowodu miłości niż donoszenie takiej ciąży. Wokół nas jest wiele na to przykładów, chociażby ten najsłynniejszy ostatnich miesięcy, czyli Agata Mróz. Podziwiam ją i inne kobiety, które poświęciły swoje życie, by taka mała kruszynka mogła zamieszkać na świecie. Zapewne ktoś mógłby powiedzieć, że przez to dziecko wychowuje się bez matki. Jednak według mnie oddanie swego życia jest tak wielkim dowodem miłości, że dziecko nie może odczuć jej braku. Jednak nie potępiam kobiet, które wybrały życie.


I tu też jest problem... Jak chociażby sprawa Alicji Tysiąc, której nie pozwolono na przerwanie ciąży, a teraz praktycznie straciła wzrok (-26 dioptrii, z możliwością pogorszenia). I, mimo to, że ciąży nie przerwała, 'bogobojni chrześcijanie' mówią jej, że jest morderczynią, potępiają ją itp.

Albo jak ta nastolatka, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu. Matka powiedziała jej, że może ciążę usunąć, ale jej nie zachęcała. Za to ksiądz, który się o tym dowiedział, zaczał ją usilnie przekonywać do utrzymania ciąży, zwołał innych wiernych, by też ją przekonywali, zamieścił numery jej telefonów na stronie internetowej kościoła i chyba jeszcze na tablicy informacyjnej, zjawił się w szpitalu, wprosił się na jej rozmowę z psychologiem, itp. A potem złożył zawiadomienie na policję o tym, że to niby matka tej dziewczynki namawiała ją do przerwania ciąży.

O to religia właśnie.

Cytat:
Dla mnie aborcja nie jest złem absolutnym. Potępiam tę, która uwarunkowana jest pobudkami czysto egoistycznymi. To chyba normalne.


Dość normalne. :3

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
telcontar
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 34
Chowaniec

60 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 15 Listopad, 2008 23:57 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A poza tym niech to nie zabrzmi brutalnie, ale nie mam takiego kompleksu na punkcie wartości życia człowieka jak niektórzy. Jest to wielka wartość, ale nie najwyższa wartość na świecie, i już.


Whitefire,uważaj,takimi słowy mógłby kończyć swą pracę inkwizytor-i czułby się usprawiedliwiony..
Oczywiście nie przyrównuję.Z przyjemnością czytam zawsze Twoje wyważone posty.Ale myślę,że cudze życie j e s t taką bezwzględną wartością,którą można naruszyć tylko w wyjątkowych sytuacjach,np.w samoobronie.Niewinne ludzkie istnienie winno mieć zagwarantowane prawo do rozwoju na równi z prawami matki.Nie chcę być tu ślepy na cierpienie i traumatyczne przeżycie,dajmy na to,zgwałconej młodej kobiety;ale postrzeganie takiej ciąży tylko jako skutku,jest niewłaściwe.Mamy tu już do czynienia z nowym człowiekiem i dokonanie na nim aborcji może prowadzić matkę do kolejnej traumy.(ciągle zapominamy do czego aborcja prowadzi dziecko-a zgodzimy się,że skutki dla obu stron są niewspółmierne,tyle że nienarodzeni nie płaczą..).

Raziel,Raile-myślę,że można by tu pytać od kiedy człowiek nabiera człowieczych praw(albo do kiedy jest wyjęty spod prawa..) i pytać o sprawiedliwość,o miłość..Tak najlepiej do myślenia dała nam Teresa z Kalkuty,dobry duch naszych czasów,gdy krótko zapytała co może uchronić nas przed wzajemnym pozabijaniem,skoro nawet więź matki i dziecka w jej łonie nie jest gwarancją bezpieczeństwa...
To nie musi być problem wyłącznie na płaszczyźnie religijnej,jeżeli kierujemy się wartościami,a nie egoizmem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 16 Listopad, 2008 2:29 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Albo jak ta nastolatka, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu. Matka powiedziała jej, że może ciążę usunąć, ale jej nie zachęcała. Za to ksiądz, który się o tym dowiedział, zaczął ją usilnie przekonywać do utrzymania ciąży, zwołał innych wiernych, by też ją przekonywali, zamieścił numery jej telefonów na stronie internetowej kościoła i chyba jeszcze na tablicy informacyjnej, zjawił się w szpitalu, wprosił się na jej rozmowę z psychologiem, itp. A potem złożył zawiadomienie na policję o tym, że to niby matka tej dziewczynki namawiała ją do przerwania ciąży

Aborcja to sprawa tylko i wyłącznie kobiety poddającej się i lekarza wykonującego. Tych dwoje bierze na swoje sumienie odpowiedzialność za życie dziecka.
A co do tych praw dziecka - prawa zyskujemy z chwilą, gdy stwierdzi się u nas życie, więc już w łonie matki.

Aborcja to morderstwo, owszem, czasem kierując się dobrem matki lub dziecka, należy tę ewentualność wziąć pod uwagę. Cierpiąca matka lub dziecko to nie najlepszy plan na szczęśliwe życie.

Z religijnego punktu wodzenia nie wolno zapomnieć, że cierpienie jest od Boga i służy doświadczeniu cierpiącego, sprawdzeniu jego wiary (noworodek na bank wierzy). Pan Bóg dotyka cierpieniem nie bez powodu.[/quote]
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 16 Listopad, 2008 8:58 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Aborcja to morderstwo, owszem, czasem kierując się dobrem matki lub dziecka, należy tę ewentualność wziąć pod uwagę. Cierpiąca matka lub dziecko to nie najlepszy plan na szczęśliwe życie.

Ostatnio  na jakże interesującej lekcji religii dyskutowałam na ten temat z księdzem. I niestety doszliśmy do wniosku, że matka poddająca się aborcji ma potem wyrzuty sumienia. To tak jakby niemal poroniła. Pustka. Wina... Coś okropnego. A jak naprawdę nie chce dziecka niech je urodzi i odda do adopcji...choć to też jest trudne. Niesie taki czyn za sobą znowu poczucie winy.... Może chaotycznie pisze, ale właśnie kobiety są "skomplikowane"  Razz  I podobno kierują się emocjami...
Cytat:
Z religijnego punktu wodzenia nie wolno zapomnieć, że cierpienie jest od Boga i służy doświadczeniu cierpiącego, sprawdzeniu jego wiary (noworodek na bank wierzy). Pan Bóg dotyka cierpieniem nie bez powodu.

Nawet w "Quo Vadis" jest piękny przykład tego, że warto wycierpieć wiele, by potem przejść do życia wiecznego  Smile
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 17 Listopad, 2008 1:27 Odpowiedz z cytatem

Nie powoływałabym się na Sienkiewicza... Ten człowiek przesunął bitwę pod Grunwaldem na 1416 rok i w niemal wszystkich swoich utworach powtarzał wciąż jeden i ten sam schemat... Nudny gość -_-

Cytat:
Ale myślę,że cudze życie j e s t taką bezwzględną wartością,którą można naruszyć tylko w wyjątkowych sytuacjach,np.w samoobronie.

W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki (czy to psychicznego czy fizycznego) moim zdaniem aborcję można podciągnąć pod obronę własnego życia. Życie ogólnie jako takie jest bezwzględną wartością. I moim zdaniem ta wartość jest na tyle uniwersalna, że międzygatunkowa. Żadna śmierć nie może być bezsensowna... Zabija się zwierzęta by je zjeść (uznaję tylko maksymalne wykorzystanie wszelkich materiałów jakie z tego uzyskujemy... Nienawidzę sytuacji typu obcinanie rekinom płetw i wrzucanie ich żywych i kalekich z powrotem do morza!), człowiek człowieka raczej nie zje (są wyjątki od reguły ale podchodzą albo pod konieczność spowodowaną zagrożeniem życia lub pod odchyły psychiczne), ale zabić może drugiego w obronie i tylko w obronie.

Człowiek to istota zdolna do samodzielnego życia. Płód w łonie matki nie jest zdolny do samodzielnego życia... Tak właśnie się nad tym zastanawiam... Wygląda na to, że usilnie staramy się uczłowieczać wszystko wokół...
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
telcontar
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 34
Chowaniec

60 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Listopad, 2008 12:21 Odpowiedz z cytatem

Odpowiem kolejno:Sienkiewicz kojarzy nam się ze szkołą,pokrzepianiem serc itp,ale to wielki mistrz słowa..
Tak,matka może w "samoobronie" poświęcić dziecko,nikt nie oczekuje od kobiety w ciąży takiego heroizmu.Ale z drugiej strony oddać życie za własne dziecko to chyba nie aż tak dziwne-niedawny przykład pani Agaty Mróz...
Cytat:

Człowiek to istota zdolna do samodzielnego życia. Płód w łonie matki nie jest zdolny do samodzielnego życia... Tak właśnie się nad tym zastanawiam... Wygląda na to, że usilnie staramy się uczłowieczać wszystko wokół...

Co chcesz przez to powiedzieć??(chyba nie to co napisałaś)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
WinterWolf
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 328
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Listopad, 2008 21:36 Odpowiedz z cytatem

Chcę przez to powiedzieć, że w jednym kraju walczą o prawa człowieka dla małp... To już jest paranoja. Być może za mocno przechylam się w drugą skrajność, ale uważam, że za bardzo krzyczy się o prawach dziecka, które jeszcze nie widziało tego świata i być może nie zobaczy (jeśli istnieje niebezpieczeństwo, że będą komplikacje) zapominając przy tym o prawach kobiety, która nosi je w swoim łonie. Czy bardziej okrutnym jest kazać cierpieć matce, która jest jak najbardziej siebie świadoma, czy jednak lepiej usunąć ciążę, która zagraża jej zdrowiu.

Owszem zgadzam się, że nie ma nic bardziej wzruszającego niż poświęcenie matki. Niestety każda moneta ma dwie strony. Z jednej strony piękne jest to, że Agata Mróz urodziła poświęcając swoje życie dla życia dziecka... Z drugiej strony jej mała córeczka jest teraz w połowie sierotą... Tu można spekulować czy dobrze postąpiła... Mogła w ciążę nie zachodzić, a adoptować jedno z tych porzuconych niemowląt, które nigdy nie poznają swojej biologicznej matki, a wiele z nich być może spędzi całe dzieciństwo w sierocińcu... Zawsze jest jakieś "ale". W tym wypadku był to wybór Agaty Mróz. Jej życie, jej dziecko, miała prawo decydować, nie mam zamiaru jej potępiać. Jeszcze żeby tylko zrozumieli takie rzeczy zagorzali obrońcy życia poczętego, dla których liczy się tylko by kobieta za każdą cenę urodziła... Potem los matki i dziecka ich nie obchodzi... Dodam, że wśród duchowieństwa ci wielcy "obrońcy" to ci sami księża, którzy nie pochowają nieochrzczonego wcześniaka, który zmarł w wyniku powikłań... Ilu księży miało w nosie rozpacz rodziców, który stracili swoje maleństwo.. Dla nich liczy się kasa -_-
____________



Strefa gier

DeviantArt

TRPG

"Eala Earendel engla beorhtast
Ofer middangeard monnun sended."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
telcontar
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 34
Chowaniec

60 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 03 Grudzień, 2008 1:20 Odpowiedz z cytatem

Silchas Ruin napisał:
Cytat:
Jakkolwiek by dziecko nie było poczęte to jednak istota ludzka.Ja np. chciałbym się jednak urodzić,chciałbym dostać szanse...a komuś z Was może nie chciało się przyjść na ten świat?


To jasno przedstawione stanowisko.Czytając natomiast niektóre posty,można dostać kręćka.Musimy odpowiedzieć sobie na pytania:kim/od kiedy jest człowiek?czy wolno odbierać życie niewinnym ludziom?i poddać się sumieniu...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 03 Grudzień, 2008 16:50 Odpowiedz z cytatem

Zdaje mi się, że już proponowałem takie genialne rozwiązanie, ale dla zrobienia większego zamieszania napiszę raz jeszcze:

1) Zezwolić na aborcję na żądanie ludziom, którzy nic przeciwko niej nie mają.
2) Zakazać aborcji tym, którzy jej nie popierają.

I wszyscy zadowoleni...  Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Grudzień, 2008 8:07 Odpowiedz z cytatem

Albo Darkuś odrazu kastracja facetów. Nie ma nasienia, nie ma problemu. ZERO problemu  mad3
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Darkpotato
Mhroczny Imperator


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 4843
Postać   Chowaniec

4277 Miedziaków
15 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 05 Grudzień, 2008 17:28 Odpowiedz z cytatem

Albo kobiet Smile.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 36 z 42 Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.