Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Magia w bitwach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 16 Lipiec, 2006 17:10 Odpowiedz z cytatem

Magia w bitwach... temat co najmniej frapujący. Jak to należy rozwiązać? Czy magowie stoją na wzgórzach i niby wyrzutnie rakiet miotają zaklęcia, które niszczą po kilkudziesięciu żołnierzy naraz? W takim wypadku po co cała reszta armii? A co z oblężeniem zamku, skoro byle chłystek może kupię pierścień chodzenia po wodzie (ewentualnie dać się takim czarem zaczarować), lub jakiś mag może zmienić fosę w lód - i po co w takim wypadku ją robić?

Ja to rozwiązałem tak: w moim świecie nie ma punktów ulgi do ZM, a osób parających się magią jest niewiele: zazwyczaj kapłani w większych świątyniach, magowie nadworni, bogacze którzy postanowili zostać adeptami sztuki tajemnej. Ktoś kogo ZM przekroczyły 10 byłby traktowany niemal na równi z królem, a ZM 20 - to w mniemaniu ogółu półbóg. Magowie bitewni? Wielkie armie mogą sobie pozwolić na 3-4, w mniejszych może ich nie być wcale. W końcu ktoś kto może rozerwać ziemię pod wrogą armią i wtrącić jej żołnierzy w podziemia to nie byle kto...
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 16 Lipiec, 2006 17:35 Odpowiedz z cytatem

U mnie (w sesjach i powieściach) zwykle jest tak, że magowie są naprawdę nieliczni i nie są aż tak potężni (oczywiście są wyjątki). Np. nie ma mowy o tym, by mag rozwalał zamek bez machin oblężniczych. Zamienienie fosy w lód? To i owszem, ale lód nie jest za gruby (zależy od wielkości fosy, no i zdolności maga) i daje się w miarę łatwo zniszczyć, a rzucenie kolejnego takiego 'dużego' zaklęcia nie jest proste.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 16 Lipiec, 2006 17:41 Odpowiedz z cytatem

I chyba sobie radzisz bardzo dobrze   Very Happy  

U mnie są punkty ulgi do ZM, ale reszta jest w zasadzie tak samo. Chociaż można jeszcze zastosować i tę zasadę, że jeśli nawet w walce biorą udział wielcy magowie, to prawdopodobnie będą tacy po obu stronach, więc jakoś tam zwiążą nawzajem własne siły, pozostawiając mordobicie typowym mordolejom   Wink  

Na tejże zasadzie, jakiś chłystek może zamrozić wodę w fosie, ale zaraz przybiegnie chłystek z zamku i ją rozmrozi   Laughing  

Ale, jak już rzekłem, ja akurat również się takich rzeczy wystrzegam. Co nie znaczy, że raz czasem nie "dmuchnie" trochę magią... W końcu efekt musi być, nie?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 16 Lipiec, 2006 17:45 Odpowiedz z cytatem

U mnie miecze to grunt.  Very Happy  
A tak na serio: wystrzegam się takiej sytuacji w Wiedzminie, gdzie magia miała kolosalny wpływ na wszystkie sprawy.
U mnie magia jest subtelniejsza i rzadsza, chociaż oczywiście czasami potrafi walnąć jak grom z jasnego nieba.  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Damek
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1024
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Lipiec, 2006 13:37 Odpowiedz z cytatem

Hmmm netrath masz wiedźmina??? Kupileś czy jak
____________

Mythai rulez  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Netrath
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2253
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Lipiec, 2006 13:59 Odpowiedz z cytatem

ja mówiłem o książce

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Damek
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1024
Postać   Chowaniec

10 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Lipiec, 2006 14:11 Odpowiedz z cytatem

A myślałem że o systemie a ja właśnie z Osloskopa ściągam wiedzimina a ile tam nowych dodatków do warhammera jest i podręczniki do D&D
____________

Mythai rulez  Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Asthaord
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 648
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Lipiec, 2006 21:20 Odpowiedz z cytatem

NO OFFTOP, PLEASE!!!   Twisted Evil
____________

Why So Serious?!

www.mythai.info

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> RPG - gry fabularne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.