Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Robert Jordan
Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33, 34, 35, 36  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Heliar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Chowaniec

156 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 25 Maj, 2013 18:51 Odpowiedz z cytatem

Każdego, kto kolekcjonuje tą serie, szlak trafia za ten format. A co do zysku, polityki i nazwy "Zysk", to nie ma co się dziwić, pan Tadeusz Zysk jest z pochodzenia Żydem  Wink  . (i nie walić mi tu antysemityzmem)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 26 Maj, 2013 14:51 Odpowiedz z cytatem

Dla mnie może być nawet i Eskimosem, dla mnie jest ważne żeby tylko wydali tą serię do końca w miarę szybko, żeby nie trzeba było czekać następnych 5 lat  ( odpukać w niemalowane).  Może i jest tego pochodzenia, ale widać nie odziedziczył wszystkich genów potrzebnych do prowadzenia handlu    Razz  bo wtedy mielibyśmy full wypas wydania i te zwykłe i takie kolekcjonerskie dla maniaków serii   Laughing  a tak mamy co mamy: wielkie obsuwy czasowe   Blee

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Sierpień, 2013 13:07 Odpowiedz z cytatem

Po ukazaniu się w zapowiedziach 'Rozstajów Zmierzchu' nie wytrzymałam i znowu zadałam pytanie o Towers of Midnight. Dostałam odpowiedź - "niestety - nadal mamy problemy z tłumaczem i trudno podać nawet przybliżoną datę. Proszę o cierpliwość." Oni tego jeszcze nawet nie przetłumaczyli Shocked W sumie to nie takie dziwne, bo co za tłumacz chciałby pracować z taką słowną i solidną firmą? Zresztą brak słów Sad Nie orientujecie się czy gdzieś można zdobyć jakąś przetłumaczoną wersję?
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Heliar
Mieszkaniec Krain


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 18
Chowaniec

156 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Sierpień, 2013 18:28 Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że wszystkie oprócz jednego tomu tłumaczyli państwo Karłowscy i w tym jednym "innym" tomie, strasznie mnie denerwowały zmienione nazwy własne i przeinaczone fakty. Więc mama skromną nadzieję, że tłumaczenie dokończą właśnie oni, a skoro nasza gospodarka stoi jak stoi to pewno jeszcze są na etapie uzgadniania wynagrodzenia : Heh

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 05 Wrzesień, 2013 17:54 Odpowiedz z cytatem

Grupa fanów z Utah nakręciła filmik z Oka Świata - 'Czterej Królowie w Cieniu'. Zwiastun pod adresem - http://www.youtube.com/watch?v=lVbJY600-xE&feature=youtu.be
[-]  Heh
Dobra no Smile miałam napisać SUPER  Heh
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Tallis Keeton
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 108
Chowaniec

312 Miedziaków
11 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 10 Wrzesień, 2013 20:08 Odpowiedz z cytatem

Kurcze, aż normalnie mi się zamarzyło - a daliby mi do przełożenia. Smile  Mam TOEFL na 90 %, niedługo będę przystępować do egzaminu na tłumacza przysięgłego, czytałam wszystkie części, znam a przynajmniej kojarze główne elementy świata i nazwy. Znam styl jaki prezentowały poprzednie tomy w tłumaczeniu. Czytałam sporo fantasy tego rodzaju. Od lat tłumacze różne rzeczy od naukowych do fantasy. A intuicje translatorską mam niezłą. Co potwierdzają kolejni lingwiści zawodowi. I mogę nawet zrobić to za darmo. Cholibka! Smile
poz Smile
tal
____________

pracka:
http://silesian.academia.edu/MagdalenaKroczak
fanfiki:
http://www.fanfiction.net/u/242280/Tallis_Keeton

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 12 Wrzesień, 2013 16:38 Odpowiedz z cytatem

Jak to fantastycznie brzmi, ale z drugiej strony tomiszcza są wielkie i dużo czasu by zabrało tłumaczenie    Laughing  ale na pewno byłoby szybciej niż w wydawnictwie   Razz

A filmik świetnie wygląda   Laughing   postarali się   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 16 Wrzesień, 2013 9:21 Odpowiedz z cytatem

No film niezły, tylko obawiam się że na zawsze "Koło Czasu" pozostanie na etapie preprodukcji. 11 tomów to co najmniej 11 lat kręcenia 11-sezonowego tasiemca. Przy założeniu że zajmie się tym stacja moloch typu HBO. Bo już na przykład STARZ z mniejszym budżetem też by sobie poradzili, ale niestety już wtedy około 20 lat...
G.R.R. Martin miał nosa do tego i wykańcza starych bohaterów a dokłada nowych, to i aktorzy się zmieniają Smile
Jordan był bardziej stały i większość doczekała ostatniego tomu i dopiero tutaj spotkała ich mała hekatomba...
Ale pomarzyć dobra rzecz.

Zaś co do Zyskowego tłumaczenia. Naprawdę cieszę się że już przy The Gathering Storm przemogłem się i zacząłem po angielsku. Po kilkudziesięciu stronach jak już powieśc mnie porwała, nie było cale źle. A ostatnie dwa tomy to już w ogóle nieźle mi się czytało.

Ps. Nakupowałem, nawariowałem po allegro, zdobyłem nawet te Ognie Niebios wydanie pierwsze. I co? I ostatnie 3 tomy kolekcji będę miał w rozmiarze "maxi" Sad  Trzeba było od razy wyprzedać stare wydania i zbierać nowe.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 17 Wrzesień, 2013 18:36 Odpowiedz z cytatem

Wizja tego, że na finał Koła Czasu przyjdzie mi czekać przynajmniej pięć lat, deko mnie przytłacza. Wiem, że proszę o mały spoilerek, ale czy ktoś kto przeczytał może zdradzić jaka chwała czeka Logaina? Co on takiego zrobi? To moja ulubiona postać - więc może ktoś się nade mną zlituje   Wink  bo na Zysk to nie mam co liczyć   Heh
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
bartes123
Wędrowiec


   Posty: 49
Chowaniec

503 Miedziaków
21 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 17 Wrzesień, 2013 19:06 Odpowiedz z cytatem

Spoiler Alert

A co powiesz na rozwalenie pieczęci i "kontrolowane" wypuszczenie Czarnego?

Spoiler Alert

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 17 Wrzesień, 2013 19:58 Odpowiedz z cytatem

Fajnie, podoba mi się. Pasuje do niego. Co prawda nie wiem jak można kontrolować coś takiego  Heh no ale widocznie chłop wie co robi  Laughing  Dzięki!

PS. Tak mi przyszlo do glowy, ze to wcale nie taki maly spoilerek  Wink [/list]
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lady Dragon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 416
Chowaniec

4418 Miedziaków
309 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 21 Wrzesień, 2013 7:46 Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wygrzebałam w internecie prequel do Oka Świata. Jest to jeden rozdział opowiadający epizod z młodości Egwane, choć są tam wszyscy bohaterowie z Pola Emonda. Oczywiście wszystko po angielsku, ale komu się chce - niech sobie przeczyta Smile

http://www.wattpad.com/78706-jordan-robert-wot-prequel-earlier-ravens

Dodane po 15 godzinach 2 minutach:

I jeszcze raz ja  Heh  
I pełna wersja filmu zwiastuna sprzed paru dni.
Pięknie to zrobili, co prawda kilka rzeczy nie zgadza się z książką, ale można to wybaczyć. Zresztą nie sądziłam, że w ogóle dożyje zekranizowania czegokolwiek z Koła Czasu.
Tak więc - Enjoy   Very Happy  

http://www.youtube.com/watch?v=nt10nbVSerY&feature=youtu.be
____________

“Let the Dragon ride again on the winds of time.”

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Sobota 21 Wrzesień, 2013 9:47 Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wrzucenie   Laughing  jak to się mówi " pierwsze koty za płoty " może jakaś wytwórnia się skusi i zacznie produkować   Laughing  

Ech to już 6 lat jak Robert Jordan nas opuścił   Weep  jak ten czas pędzi   Weep   a to wredne wydawnictwo stoi i nie wydaje nowych tomów  Blee

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Piątek 29 Listopad, 2013 14:28 Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim fanom Jordana.
Z sagą po raz pierwszy zetknąłem się 11 lat temu. Zabierałem się za nią kilkakrotnie i nigdy nie dane mi było skończyć. Zazwyczaj nie było dostępnego jakiegoś tomu a dwie ostanie próby zakończyły się raz nieprzebrnięciem przez słabiutkie "Rozstaje zmierzchu", potem "Nowa wiosna" skutecznie rozwiała mój zapał.
Dziś po ponad roku od ostatniego podejścia oraz skompletowaniu wszystkich tomów napisanych przez Jordana sięgnąłem po "Oko świata" i zasiadłem przy kominku(co ciekawe zawsze zaczynałem czytać sagę na przełomie jesieni i zimy;). I wróciły wspomnienia, znam tych bohaterów całe dorosłe życie, gdzieś we mnie siedzą, towarzyszyli mi w wielu wydarzeniach, pewnie nie bez małego wpływu na to kim jestem. Cóż, są już we Wzorze:). Mam nadzieję że tym razem dotrwam do końca, no i oby Zysk pośpieszył się z wydaniem dwóch ostatnich tomów.
Pozdrawiam i wracam do Pola Emonda.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 02 Grudzień, 2013 11:13 Odpowiedz z cytatem

Hejka   Laughing  
Miło jest poznawać kolejnych fanów twórczości R.Jordana jak opisują swoje wrażenia po przeczytaniu tej wspaniałej sagi   Laughing  Ja zawsze zaczynam czytać latem w wakacje. A które tomy uważasz za najlepsze ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 02 Grudzień, 2013 16:54 Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że miło  Smile  
Ulubiony to zdecydowanie "Smok Odrodzony". Ogólnie to trzy pierwsze są mistrzostwem, potem jest też bardzo dobrze lub dobrze, ale "Dech Zimy" to już wyraźny spadek. Z "Rozstajami" nie dałem rady. Mam nadzieję, że teraz się uda i za kilka miesięcy będę dumny z przeczytania całej sagi od deski do deski (o ile Zysk nie da ciała).
Co roku zaczynasz od nowa  Very Happy  ??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 02 Grudzień, 2013 18:50 Odpowiedz z cytatem

Chyba ze 3 osoby które znam (nie z forum) zaczynają tę sagę od nowa po wydaniu każdej części Smile
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 02 Grudzień, 2013 22:27 Odpowiedz z cytatem

Tak jest   Laughing  robię sobie, maraton a później co jakiś czas czytam wybrany tomik dla małej przyjemności   Laughing
Buu nowe części kiedy one będą dostępne ????
"Dech Zimy" uważam za całkiem porządny bo dużo się tam dzieje   Laughing   "Rozstaje" także uważam że mają duży spadek formy i do tego jeszcze te okładki całkowicie odstające od reszty   Confused  no ale później jest już na szczęście lepiej.  Masz jakąś ulubioną okładkę, bo ja bardzo lubię okładki z pierwszych wydań, które zresztą uważam za poręczniejsze do czytania niż te grube cegły z nowego wydania Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Ozi
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 75
Chowaniec

735 Miedziaków
75 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Grudzień, 2013 16:40 Odpowiedz z cytatem

No to ładnie, a ile taki maraton Ci zajmuję mniej więcej?
Dla mnie "Dech" był ciężki, ale powoli dałem rade. Wymiękłem przy "Rozstajach" pewnie dlatego, że były z biblioteki i czas gonił. Teraz mam własny egzemplarz także pewnie jakoś się przeczołgam. No ale na razie jestem na pierwszym tomie i o nudzie nie ma mowy:)
Co do okładek to nigdy jakoś nie przykładałem do tego wagi. Ale jak tak rzuciłem teraz okiem na półkę (Jordan doczekał się oddzielnej  Smile  ) to najbardziej podoba mi się "Wielkie polowanie", (mam wydanie jednotomowe z 2002 r.) oraz "Dech zimy".

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 03 Grudzień, 2013 18:56 Odpowiedz z cytatem

Całe wakacje   Laughing  no a maraton zaczął się też od pożyczonych książek z biblioteki, zamawiane były na wakacje wszystkie dostępne tomy i hajda na rajdy z Randem   Laughing  Teraz też już posiadam własne tomy i też mają własną półkę   Laughing  Moje ulubione okładki to "Kamień Łzy" i "Książę Kruków" No to jak zaczęłam Cię wypytywać to którą Aes Sedai albo Mądrą z Aiel lubisz najbardziej ?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Mistrzowie fantastyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 11 z 36 Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33, 34, 35, 36  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.