Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Co w tej chwili czytacie?
Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Czerwiec, 2013 17:53 Odpowiedz z cytatem

Ja zacząłem je dzisiaj Smile jestem po sprawiedliwości i triumfie owiec.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Piątek 21 Czerwiec, 2013 22:48 Odpowiedz z cytatem

Cieszę się   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 22 Czerwiec, 2013 7:11 Odpowiedz z cytatem

"Arisjański fiolet" Poli Pane - książka naprawdę godna uwagi.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Środa 26 Czerwiec, 2013 14:33 Odpowiedz z cytatem

Lynn Flewelling " Na tropach ciemności "

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 04 Lipiec, 2013 14:06 Odpowiedz z cytatem

Terry Pratchett  "Piekło Pocztowe"    Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
velveten
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 38
Chowaniec

545 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Lipiec, 2013 10:33 Odpowiedz z cytatem

Przebywam obecnie na wakacyjnym wygnaniu, gdzie półki uginają się od książek Very HappyD więc jestem zachwycona i diablo zajęta Very Happy

Opowiadania Murakamiego doprowadziły mnie do jego powieści: "Kafki nad morzem" i "Kroniki Ptaka Nakręcacza". Obie były świetne (polecam "Kronikę"!), facet pisze ascetycznie, ale jest świetny. Obecnie choruję na "Sputnik Sweetheart", które muszę nabyć!

Poza tym męczę klasykę, czyli "Portret damy" Henry'ego Jamesa i dorwałam książeczkę Anny Jaklewicz "Niebo w kolorze indygo - Chiny z dala od wielkiego miasta", choć poluję na coś, związanego z Indiami Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Lipiec, 2013 11:14 Odpowiedz z cytatem

HA! Długo milczałem, bo czytałem ,,Dziedzictwo Gwiazd". Napiszę coś o każdym opowiadaniu, przygotujcie się na długi post, i, UWAGA, MOGĄ BYĆ  SPOILERY!!! Sama antologia... cóż, brnie się przez to powoli, bo mamy mnóstwo krótkich opowiadań, każde o czym innym. Mam wrażenie ( może mylne ) że na takiej antologii więcej skorzystali autorzy opowiadań i sponsorzy, niż czytelnicy. Opowiadania są na poziomie. Ale do rzeczy:

WÓR - wór jak wór, zabawny. Z tych dobrych.

FACET ZE SKRZYDŁAMI JAKBY ŻYWCEM WYJĘTY Z MARQUEZA - krótkie, dobry tytułowy bohater. Opowiadanie w porządku.

SZTUKA DLA SZTUKI - takie sobie. Nie podoba mi się - i, bo uważam, że sztuka dla sztuki nie istnieje ( jeśli przyjrzymy się dokładniej, to nie istnieją rzeczy, czynności niepraktyczne ), i, bo nie podoba mi się wizja osiągnięcia ideału przez ludzkość.

PLANETA BRR - być może tylko poniekąd abstrakcyjne. Dobre, ale sam zwykle po takie nie sięgam.

KOCHALI SIĘ WE TROJE - poza ukazaniem dwóch skrajnych postaw, poglądów, przekaz mi umyka.

Z MAGII UTKANE - klimatem bardzo przypomina scenariusz ,,Kamienia mocy", chociaż to zupełnie inne tereny. Świetne. Jak tylko przeczytałem ,,Mythai" od razu poczułem się jak w domu. Wszystko się trzyma kupy. Najlepsze opowiadanie w Antologii, White!!!

SEKRET - w ogóle nie rozumiem, może mnie ktoś oświecić o co chodzi.

MIĘDZY LUSTRAMI - Bardzo dobre. Przyzwoitej długości, porządne, dopracowane, z sensem i przekazem.

ZMARTWYCHWSTANIE HOSKULDA GŁOŚNEGO - świetne i dobrze napisane. Krótko mówiąc, przepyszne.

WITAJCIE W ZOA - sam świat, nic odkrywczego. Posłużył tylko jako tło dla intryg i uczuć. Intrygi bardzo fajne i wszystko czyta się dobrze, tylko wątki urywają się w dziwnych momentach, nagle zapominamy o jednych postaciach, wprowadzane są drugie. Tak jakby był to wyrwany z kontekstu fragment powieści.

CZARNY DOCTOR - ooo, nie podoba mi się. Stanowczo zbyt blisko rzeczywistości.

UDAŁO SIĘ - idealne. Jedno z najlepszych. Może było mi mało, ale i tak robi odpowiednie wrażenie. Jest dobrze.

ZAGŁADA BLUEWATERS - stąd pochodzi jeden z moich ulubionych cytatów na ,,lubimyczytać". Bardzo dobre, acz oczekiwałem rozwinięcia wątku z detektywem Wingerem.

ODKRYCIE STAREGO ŚWIATA - czyli jak mogło być. Również jedno z lepszych opowiadań.

BIOPARADOKS - ohohohohohoho, robi odpowiednie wrażenie. Bardzo udana wizja podróży w czasie.

ON DY ER - uwielbiam takie przedstawianie naszej przyszłości ( wieżę, że jest dużo bardziej prawdopodobne niż osiągnięcie nie-wiadomo-czego ). Oczywiście byłbym nihilem. Wyśmienite.

CZTERDZIESTU MAŁYCH KOCHANKÓW - przez to, że dotąd nie wiem, czego obawiała się Alison, czuję się taki niedorosły.

BÓG NIEUMARŁY - świetne, tylko tytułowy nie zrobił na mnie wrażenia. Wszystko przed jego uwolnieniem - tak. Aha, no i widziałem tu pierwsze literówki.  Surprised

LODZKY - gra słów? Ciekawe, ciekawe, nic poza tym.

KRÓLESTWO - opowieść o życiu. Ciężko o ,,Królestwie" cokolwiek powiedzieć, ale ma w sobie coś poruszającego.

BIURO IMION ZUŻYTYCH - nasuwa się na myśl, że to historia o własnej tożsamości. Spokojne.

SZKOPUŁ - naprawdę zabawne, zarąbiste opowiadanie, okazało się czymś innym niż z początku można by sądzić.

ZROZUMIENIE - kolejne opowiadanie o spełniających się magicznie życzeniach. Może przewidywalne ale może być.

DZIECI UMARŁEJ GWIAZDY - jestem ogromnie zawiedziony. Do pewnego momentu byłem pewien, że historia zatoczy koło, że to opowieść o odrodzeniu, nieskończoności, złudzeniu czasu... bzdura. Po prostu o Marsjanach. Jakże jestem zawiedziony.

SZKOŁA MORDERCÓW - chociaż jest to temat niezwykle zajmujący, to od początku wiedziałem, że będzie słabo. Literówki. Niewłaściwie zbudowane zdania i pozjadana interpunkcja. Sama akcja. Nagle objawił się pomysł, już opowiadanie mi się spodobało, gdy znów z poważnego stało się wymuszenie zabawne. Słabe.

ANTYKRYMINAŁ - lepsze z opowiadań SF w antologii.

TRÓJKĄT BERMUDZKI - do przewidzenia.

PRZESTRAJACZE - tragedia! Najgorsze opowiadanie antologii! Do wiadomego momentu robi wrażenie. Potem? Płytko. Jeśli to miało być pytanie, czy świat jest iluzją, czy być może nie jesteśmy zabawką w czyimś ręku, to sorry, ale ,,Matrix" był lepszy.

ANALIZA STRUKTURALNA OBRZĘDU SAMOOBCIĘCIA GŁOWY - po pierwsze, podczas sppuku nie obcinano głowy. Obcinano, jeśli samobójca nie dał rady otworzyć sobie brzucha. Niewłaściwe przedstawienie informacji w opowiadaniu. Po drugie bełkot. Wszystko jest zrozumiałem, ale czasami miałem wrażenie że autor umyślnie zrozumienie utrudniał. Po trzecie beznadziejny finał. Może widok zwłok ściskających między kolanami szkło, którym obcięto sobie głowę ( co, na marginesie, jest raczej niemożliwe. Prędzej by się wbiło w kolano ) powinien robić wrażenie, ale na pewno nie po poprzednim usypianiu przy opisach podniecania się profesora postępem w badaniach.

Z CIEMNOŚCI I OGNIA - super, wciąga. Tylko finał nie najmocniejszy - przydałaby się wcześniej jeszcze jakaś bardziej makabryczna scena z Vincentem.

DARWIN VI - ciekawe i tyle.

LARRY NEWARK MEETS RAOLO BENATTI - chociaż temat jest trochę inny, to znacznie lepsze i ciekawsze od ,,Darwina VI"

MASZYNKA - totalna abstrakcja.  


To tyle. Cieszę się, że wreszcie to skończyłem. Po powyższym podsumowaniu widzę, że w sumie ,,Dziedzictwo Gwiazd" jest dobrą książką. Mimo to czytało mi się ciężko, jak już mówiłem, ze względu na dużą ilość niepowiązanych ze sobą opowiadań.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"


Ostatnio zmieniony przez Panoramixomix dnia Niedziela 07 Lipiec, 2013 20:54, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Lipiec, 2013 16:30 Odpowiedz z cytatem

Podsumowanie podsumowania: o kurde....
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Sobota 06 Lipiec, 2013 17:44 Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Panoramixomix, nie tylko za opinię o "Z magii utkane", ale też za, hm... cały trud Smile

Dzięki.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Lipiec, 2013 20:58 Odpowiedz z cytatem

Razz  jak zobaczyłem, ile tego jest, to trochę mi się odechciało, ale w końcu tak sobie postanowiłem... mogę do galerii egzotycznego świata wrzucić zdjęcia bohaterskiej walki w obronie fortu z liny?
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 07 Lipiec, 2013 23:41 Odpowiedz z cytatem

Wrzucaj, przecież nawet w najgorszym wypadku nikt nikomu głowy nie urywa tylko zdjęcie jest usuwane.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
velveten
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 38
Chowaniec

545 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 09 Lipiec, 2013 12:15 Odpowiedz z cytatem

Skończyłam "Bezsenność w Tokio" Marcina Bruczkowskiego i zastanawiam się nad wysłaniem autorowi maila. Intryguje mnie hasło, że "na każde odpisuje" Smile

Kończą się też "Kobiety, które igrały z bogami", ale antologię "Poznań fantastyczny" chowam na wyjazd, czyli za tydzień Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Lipiec, 2013 17:15 Odpowiedz z cytatem

Chelsea Quinn Yarbro  "Hotel Transylwania " miejscami całkiem zabawne      Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
velveten
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 38
Chowaniec

545 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 16 Lipiec, 2013 18:50 Odpowiedz z cytatem

"Poznań fantastyczny" antologia opowiadań Smile jestem w połowie

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 18 Lipiec, 2013 17:57 Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam wreszcie "Zmierzch" - żeby uniknąć przypadkowego powtórzenia wątków we własnych książkach. Takie sobie.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 23 Lipiec, 2013 19:50 Odpowiedz z cytatem

Ech trzeba będzie wreszcie przeczytać, by móc z czystym sumieniem, jak mam nadzieję, ochrzanić...
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Eviva
Dowódca Oddziału
Mistrzyni Pióra


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2009
Postać   Chowaniec

12717 Miedziaków
108 Denarów
74 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 23 Lipiec, 2013 20:10 Odpowiedz z cytatem

No własnie po to się zabrałam za to arcydzieło. Ale marnie mi idzie bo pisze prelekcję na Polcon, a mam cholernie trudny temat.
____________

Los chroni dzieci, głupców i statki o nazwie Enterprise.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Panoramixomix
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 267
Chowaniec

2530 Miedziaków
153 Denarów
5 Dukatów



PostWysłany: Środa 24 Lipiec, 2013 10:45 Odpowiedz z cytatem

Zapytałbym się jaki   Razz  trzymaj za mnie kciuki jeśli chodzi o Quentin, może wtedy wpadnę   Laughing   Ja czytam teraz drugi tom ,,Sagi o Rubieżach", ,,Dni Ognia", czyli trzecią część. Dziwnie wydana w Polsce trylogia fantasy jest absolutnie wyjątkowa. Polecam wam mocno zapoznanie się z powieścią, w której świecie nigdy nie jesteście pewni, czy słowa na jej kartach są faktami czy przenośnią, zapoznanie się z książką naprawdę magiczną.
____________

,,CZARODZIEJE! Idioci znów wybrali tę samą drogę!"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
velveten
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 38
Chowaniec

545 Miedziaków
32 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Czwartek 25 Lipiec, 2013 10:15 Odpowiedz z cytatem

Wreszcie położyłam ręce na "Norvegian Wood" Murakamiego. I skończyłam "Rumo" Moers'a. I to najbardziej krwawa książka dla dzieci, jaką kiedykolwiek czytałam O_O

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
kero
Wojownik


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 789
Chowaniec

3334 Miedziaków
122 Denarów
63 Dukatów



PostWysłany: Piątek 26 Lipiec, 2013 17:01 Odpowiedz z cytatem

Jak to zwykle w wakacje zaczynam czytać od początku sagę Roberta Jordana  czyli "Oko Świata" z małą nadzieją że może jesienią wydadzą następny tom   Laughing  bo jak na razie w wydawnictwie cisza, no poza tym że ceny książek trochę opuścili   Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Świat słowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 21 z 25 Idź do strony   1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.