Rejestracja
Rejestracja
FAQ
FAQ
Szukaj
Szukaj
Kup efekty
Efekty
My wszyscy
My wszyscy
Grupy
Grupy
Profil
Profil
Poczta
Poczta
Zaloguj
Zaloguj
Zrobią tę obwodnicę przez Rospudę czy nie?
Idź do strony 1, 2  
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma
 (« Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat »)

Autor
Wiadomość
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 21:24 Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, że jestem po stronie ekologów! Ale nie mam pojęcia, jak to się faktycznie skończy, i bardzo się nad tym zastanawiam. Niby łamane jest prawo, niby Komisja Europejska coś tam chce działać, ale mam wrażenie, że wszystkie protesty na nic się zdadza i w końcu ta obwodnica zostanie poprowadzona tak jak to jest teraz planowane. A jakie jest wasze zdanie?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 21:41 Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jeśli ma to zmniejszyć liczbę wypadków to warto to zbudować. W sumie jak Śremowi budowali (w sumie to nadal budują) obwodnice to na początku też były sapy ale żeby było śmiesznie archeologów bo w tym miejscu się kiedyś Napoleon zatrzymał z wojem i ktoś tam jeszcze.
No chyba, że na tamtych terenach żyją jaszczurki...  Laughing

Dodane po 36 sekundach:

albo liski...  Razz  
i tu pozdro dla Raziela

Dodane po 1 minutach:

a! no i jeszcze żółwie!   Very Happy  
pozdrowionka dla Temaciejsy.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 21:42 Odpowiedz z cytatem

Ja także jestem po stronie Zielonych! Nie mozna niszczyć unikatowych torfowisk - to nasze naturalne środowisko. Jak będziemy tak wszytsko wycinać, to w końcu nie będziemy mieli nic.

Choć z drugiej strony mam rodzine pod Augustowem i wiem, jak wygląda ta sytuacja - to prawda, że naprawdę ciężko jest życ z tymi tirami. Wiem, bo w te wakacje jechałam właśnie rowerem do Dowspudy koło Rospudy i mało mnie tir nie zmiótł - tyle szczęścia, że wykoziołkowałam na pobocze ...

Jednak sądzę, że należałoby znaleźć kompromis - obwodnicę, lecz poprowadzoną inną trasą.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 22:06 Odpowiedz z cytatem

Ja bardziej protestuje przeciw parkingom zamiast placów zabaw! To dopiero problem. A moja mama prawie codziennie dojeżdża do pracy na rowerze a tirowcy to naprawdę plaga. Najgorsze jak przejeżdżają koło ciebie i specjalnie... no, wiecie... psysają tak... nie wiem co oni robią ale wtedy tir tak sapie.  Very Happy
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 22:15 Odpowiedz z cytatem

Taa... żeby to tylko 'psysali'...

Najgorsze jest to, że widząc cię, specjalnie przyspieszając, a jak przejeżdzają obok z taką szybkością, to osobiście czuję niemal jakby 'wyrywali' duszę Confused

Tak czy siak - powinnismy dbać o środowisko, bo te wszystkie budowy i bezmyślne niszczenie naturalnego środowiska kiedyś się na nas zemści, o ile już nie zaczęło..

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 22:30 Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu byłem w Augustowie. Przejeżdżałem parę razy. Faktycznie, fatalne drogi. Sygnalizacji na lekarstwo, przejść dla pieszych też, w drodze dziury, ruch potężny, a droga tylko jedna.

Więc generalnie też jestem zdania, że obwodnica tam jest potrzebna (plus potężny remont dróg tych co są). Tylko nie chce mi się wierzyć, że jedynym rozwiązaniem jest bezprawne zniszczenie cennej przyrodniczo doliny. Po prostu w to nie wierzę. Owszem, tam są jeziora które utrudniają poprowadzenie lepszej trasy - ale tak odrazu przez sam środek walić, w najszerszym miejscu? Paranoja jakaś.

Swoją drogą, to "psysanie" też mnie zawsze ciekawiło. Skąd to się bierze?
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
d'Aryon
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 56
Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 22:34 Odpowiedz z cytatem

A ja podpisałem listę za ekologami  Cool

No właśnie ekologowie wyznaczyli troszkę dłuższą trasę nie niszczącą naszych drzewek. Mam nadzieję, że zostanie ona właśnie tak przeprowadzona  Heh .

Czy wiecie, że nasza dolina Rospuda jest jednym z nielicznych lasów, które zachowały się do naszych czasów w swym naturalnym stanie, czyli rozwiajły się bez żadnych interwencji człowieka??  Surprised

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
AvE
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1287
Postać   Chowaniec

27 Miedziaków
2 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 22:35 Odpowiedz z cytatem

Chyba z tego, że ci tirowcy są tacy nadęci Smile

Tak czy siak - jest podobno alternatywna trasa, ale inteligentny człowiek postawił sobie za kwestię honoru, żeby poprowadzic tą obwodnicę przez Rospudę - ot tak - z czystej impertynencji i wybujałego ego.

Tylko jest taka sprawa - alternatywna trasa powstałaby za bodajże rok czy więcej, a ta przez Rospudę do czerwca czy lipca - zanim zacznie się okres lęgowy ptaków...

A swoją drogą to te Augustowskie komary z Rospudy co się tam wylęgają to mutanty ajkieś - tną jak oszalałe Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 22:41 Odpowiedz z cytatem

A ekolodzy niech zrobią jakąś akcje i uzbierają kaski jak chcą dłuższej trasy. Tak w ramach kompromisu.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Whitefire
Głos Potęg


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 2980
Postać   Chowaniec

133331 Miedziaków
681 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 25 Luty, 2007 23:19 Odpowiedz z cytatem

Argument co do kasy odpada. Po pierwsze, za obecną zapłacimy potężną karę w Unii. Po drugie, obecna jest w całości finansowana przez Polaków, a na alternatywne bez większych problemów dałoby się znów wydębić pieniądze z unii. Naprawdę ten argument odpada.

Ale w sumie to nie o to mi chodziło. Jak myślicie, jak to się w końcu skończy? Czy te protesty coś dadzą? O to pytałem i pytanie ponawiam.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
ugurth
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 650
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Luty, 2007 8:26 Odpowiedz z cytatem

protesty dadzą jedynie sensację moim zdaniem trza do czynów przejść, widły w dłoń barykady stawiać ostrokoły wały ziemne itp:P

Jasne, i na stos ich! Razz
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Grzegorz
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1398
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Luty, 2007 19:21 Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za ekoludkami. Unia Europejska narzuci na Polskę kary jeśli zniszczą torfowisko. A tak na marginesie to idiotyzm zniszczyć te lasy i torfowiska, naturalny krajobraz, bo przecież on przynosi tamtejszej miejscowości jakieś dochody. Następna rzecz: Poprowadzenie innej drogi to najlepszy pomysł na rozwiązanjie tego konfliktu, bo klasa na to jest tylko, ze sami wiecie kto nie wie do której kieszeni ja schowała.

Wyobraźcie sobie co będzie w tej Polsce, jeśli damy niszczyć naturę, np taką Rospudę czy inne lasy: ludzie chcąc się wzbogacić nie mają umiaru. Zniszczą całą zieleń i wszystko co naturalne. W efekcie Nasz kraj to bedzie plątanina estakad, autostrad i asfaltowisk, jedyna trawa jaka zostanie to ta w małym parku w środku miasta. A nasze dzieci będą znały tylko taki krajobraz....

Przecież jesteśmy na tyle rozwiniętymi istotami, że chyba umiemy żyć w zgodzie z naturą.....
____________

"Biorąc od drzwi swój początek,
Droga bieży wciąż przed siebie;
Hen, rozwinął się jej wątek,
Czas więc teraz i na ciebie(...)"

"To niebezpieczna sprawa oddalać się od własnych drzwi. Znajdziesz się na drodze i jeśli nie przypilnujesz własnych nóg, nie wiadomo dokąd cię poniosą."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
ugurth
Wojownik


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 650
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Luty, 2007 19:39 Odpowiedz z cytatem

Nawet mało rozwinięte istoty potrafią; ludzie są jednymi z jedynych istot, które niszczą przyrodę dla samego niszczenia.
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
lizard
Lord of the Closet


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1873
Postać   Chowaniec

5 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Luty, 2007 19:58 Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj nam fajnie powiedział kolo na gegrze. Mówi tak:
"Porównując okres istnienia Ziemi do 24godzin ludzie żyją na niej od dwóch minut. Ile można nabałaganić w dwie minuty...?" -fajna myśl, warto się zastanowić. Nawet ja bym tyle bajzlu nie narobił w dwie sekundy! Podejrzewam, że nawet Ave!

Co ty tak ciągle z tą Ave? Neutral

EDIT: Wypraszam sobie! To juz jawne przesladowanie!
AvE


Opanowałbyś się, bo strasznie czasem wnerwiasz. Na dodatek moderatorów.
____________

Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Raziel-chan
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 1947
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 26 Luty, 2007 23:14 Odpowiedz z cytatem

Odpowiadając na poprzednie pytanie Whitefire'a odnośnie powodu 'psysania' tir'ów - Hamulce tir'ów sa pneumatyczne i działają, gdy powietrze jest z nich wypuszczane (żeby w razie utraty szczelności układu cięzarówka zahamowała, a nie tak jak samochód jechała dalej bez kontroli).
A te psyki to przed jazdą rozwieranie szczęk hamulcowych przez wypełnianie odpowiednich tłoków powietrzem oraz wypuszczanie nadmiaru powietrza, z tym, że to drugie z racji ciągłej pracy kompresora zdarza się niezależnie od wszelkich innych czynników.

A co do doliny - zachować trzeba! Nie dość, że wybulimy ogromną kasę, jeśli tam to zbudujemy, to jeszcze zniszczymy jeden z BARDZO NIEWIELU fragmentów naturalnej przyrody w Polsce i też całej Europie.

Jak już tak to może weźmy przykład z Trantor'a z serii Fundacja Isaac'a Asimov'a i pokryjmy całą planetę metalem, będzie spokój Laughing

cya
Raziel-chan
____________


Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Skaven
Wędrowiec


Płeć: Płeć:Męska    Posty: 38
Postać   Chowaniec

0 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 23 Kwiecień, 2007 14:24 Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przeciwko budowie, a jeśli chodzi o "tematowe" pytanie, sądzę, że nie zbudują.
____________

Jano

www.knodor.fora.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Niedziela 12 Sierpień, 2007 20:51 Odpowiedz z cytatem

No i nie budują. Przynajmniej na razie.

A co do alternatywnych tras to są nawet takie, które wykluczają Augustów jako punkt na trasie Via Baltica. Wg spechalistów Gazety Wyborczej najkorzystneijsza byłaby trasa z uwzględnieniem Łomży, chociaż teraz na zmainę jest już zdecydowanie za późno, to odwlecze budowę o następne 5 lat.

A z TIR'ami borykają się nie tylko mieszkańcy Augustowa. Tak samo drogi - wcale nie są jakieś unikatowe w tym mieście. Typowe polskie standardy.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Mitris
Dowódca Oddziału
Zmierzch Świata


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 4887
Chowaniec

6306 Miedziaków
17 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Sierpień, 2007 20:53 Odpowiedz z cytatem

Lidia, wyobraź sobie małe miasteczko (w którym mieszkam), gdzie przez główną droge jeżdzi około 2 tiry na minutę (odcinek długości od przystanku do przystanku) i Ty idziesz sobie chodnikiem kulturalnie, a oni sobie na Ciebie trąbia lub wrzeszczą, poprostu [cenzura: człowiek inteligentny inaczej :]! To jest gorsze od "'psysania' tir'ów "
____________

Serkret z Przeszłości--> Asteria

Ofiara --> Morgan Smith

Bóg Imperator --> Katia Furia Wiatru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość [ Ukryty ] Odwiedź stronę autora Powrót do góry ⇑
Angel
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 1079
Postać   Chowaniec

76 Miedziaków
1 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Poniedziałek 13 Sierpień, 2007 22:12 Odpowiedz z cytatem

Ja mysle, zze jak maja troche olejku w glowie to nie zrobia.  Rolling Eyes

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Lidia
Dowódca Oddziału


Płeć: Płeć:Żeńska    Posty: 2912
Postać   Chowaniec

70 Miedziaków
0 Denarów
0 Dukatów



PostWysłany: Wtorek 14 Sierpień, 2007 14:38 Odpowiedz z cytatem

Mitris, ja mieszkam w Suwałkach. Wszystkie TIR'y, które jeżdżą przez Augustów, docierają także tu, bo to ważny punkt na trasie na Litwę (baza wypadowa na dwa przejścia graniczne). Mój dom stoi 200 metrów od ulicy, którą jeżdżą TIR'y. Dużo więcej niż dwa na minutę. Nie mam więc potrzeby niczego sobie wyobrażać.

Jestem przeciwko obwodnicy przez dolinę Rospudy. Z wielu powodów. Ludzie potarfią sobie poradzić, zwierzęta - nie.
____________

If I was in World War Two they'd call me spitfire

Cause you know that I can^ ^

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość   Powrót do góry ⇑
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythai -> Karczma Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 
  
Strona glówna | Mapa serwisu | O stronie | Podziekowania | Kontakt
Sponsoruj mythai.info | Informacje o prawach autorskich


© 2004 -2016 Mariusz Moryl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - modified by Mythai Team

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ulatwienia identyfikacji uzytkownika.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia.